deljeno skrbništvo

cofimarusa · 2615

cofimarusa

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
: 22 Februar 2013, 20:05:12
Pozdravljeni!

Trenutno živim doma z staršema in našim kosmatincem cofijem. Če bo šlo vse po sreči, se bom drugo leto preselila v Domžale, saj grem tja študirat. Problem je da smo vsi trije tako navezani na Cofija, da se nikakor nemoremo dogovorit kje bo cofi dalje živel. Ker bom med vikendi prihajala nazaj v Maribor sem razmišljala o načinu 5+2+5+2 kar pomeni da bi bil 5 dni pri meni, v petek bi šla skupaj v Maribor kjer bi bili skupaj do nedelje, potem bi ostal še do naslednjega petka, ko bi se jaz spet vrnila v Mb in bi šel v nedeljo nazaj z mano. Je mešanec (JackRussel terier in čivava) in je star 8 let.  Vem, da bi bla to še najbolj optimalna rešitev za vse. Torej zanima me če bo nenehno spreminjanje okolja njemu v škodo?

Upam da sem dovolj natančno opisala vse in upam da se bo našel odgovor :)

Lp, Maruša



Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #1 : 23 Februar 2013, 10:11:18
Meni bi bila osnova pri razmišljanju o tem kje bi pes bil, kaj je najbolje za psa in ne komu bo bolj dolgčas po njem. To je pa predvsem odvisno od tega kdo mu pri vas namenja več časa. Ti boš študirala, torej boš veliko odsotna - to je že en velik minus. Je pa spet odvisno ali so tvoji starši v službi ali so doma.
Odvisno je tudi od tega kje boš živela - menjava okolja je za psa seveda stresna, če boš pa v kakšnem manjšem stanovanju bo imel pa še toliko manj prostora za gibanje. Sosedi so ok glede psov? Pa sicer kakšen je okoliš okrog tvojega novega stanovanja - promet, drugi psi?
Jaz zaenkrat vidim več plusov, da bi pes ostal tam kjer je in mu boš več časa posvetila med vikendi.



cofimarusa

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 23 Februar 2013, 11:55:14
Moja mama dela deljen delovnik 1 teden dopoldan, naslednji teden popoldan in ko dela dopoldan je Cofi od 5ih zjutraj do pol treh sam... Moj ata dela ves teden tudi v soboto od 7mih do nekje 5ih popoldan odvisno od tega kak se zavleče. Jaz sem se pogovarjala z študenti tam pravijo, da je veliko prostega časa, za stanovanje pa še nevem točno kje bom živela. Edino kaj pride v poštev je garsonjera ali enosobnostanovanje, kjer bom sama tako da z cimri nebo problema :) ...

Sej vem da bi blo najbolše če bi ga pustila nazaj samo dejansko sem neizmerno navezana na njega res...  :-[




čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3 : 23 Februar 2013, 12:12:50
Odvisno kaj študiraš...Lahko boš imela ogromno časa za psa...lahko pa da boš imela natrpan urnik, ali pa malo zjutraj, malo popoldne, kakšen dan fraj, spet drugi dan pa te skoraj cel dan ne bo.

Jaz bi počakala na urnik in potem peljala psa s sabo, če bi se mi časovno izšlo. Zdaj drugi psi v okolju menda niso problem? Bi pa (z mojega vidika) bil problem, če v bližini ne bi bil kakšen večji travnik, kjer bi psa lahko spustila. (sprehodi okoli blokov in ob cesti mi nikoli niso bili všeč-imam rada polja, travnike, gozdove.)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


cofimarusa

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 23 Februar 2013, 12:34:38
Študirat grem Zootehniko  :o Kjer hočeš so parki, polja travniki, gozdovi... res zadnjič sem bla presenečena ko sem šla pogledat kako lepo je tam :) Pouk naj ne bi bil dolg, ker so večinoma tako laboratorijske vaje in praksa z živalmi tako da mislim da bo šlo skozi :) Bom definitivno počakala na urnik in vidla kako bo šlo :D



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #5 : 23 Februar 2013, 12:53:51
Ko sem še študirala sem tudi jaz hotela psa imet s sabo v Lj. pa na koncu nisem, ker mi lastniki stanovanj niso dovolili, da bi imela psa notri. Tam kjer pa so pustili je pa bilo ponavadi dosti dražje in sem pol opustila idejo vsem skupaj...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #6 : 23 Februar 2013, 13:55:16
Jaz študiram zootehniko imam včasih tudi oba psa sabo na predavanjih. ;) Itak prespita vse, tudi če sta tam 8-19h.
V prvem letniku so predavanja zelo deljena in jih je pol na Viču, pol pa na Rodici, tako da se kar voziš gor in dol. V prvem letniku navadno ni panike glede časa, imaš zagotovo vsaj celo dopoldne ali pa celo popoldne frej. Kakšen dan te cel dan ni, ker so terenske vaje, je pa tudi nekaj predavanj, kjer prisotnost ni 100% obvezna. V drugem letniku se pa že zna zgodit, da si na faksu 8-19h ali celo dlje, brez kakšnih večjih vmesnih pavz (no ena urca recimo za kosilo, to je pa to...).

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


cofimarusa

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 23 Februar 2013, 17:16:05
O super :)) To za Vič sploh nisem vedla. Kako pa to da morate tja?  :)



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #8 : 23 Februar 2013, 18:31:16
V prvem letniku smo imeli mat, polj, bot, vr pa še kaj na agronomiji/živilstvu, ker dajo skupaj študente z različnih smeri (vaje so pa potem za vsako smer posebaj) in se vse to odvija na Viču.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)