Srčne gliste - filarioza

Urška · 331259

Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #390 : 02 Julij 2010, 18:47:25
verjetno že 100x vprašano, akj je to? A je to tisto, kar se kupi le v Italiji?

Kaj pa ampula Strongholda en teden v naprej?



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #391 : 02 Julij 2010, 19:05:35
Jaz tudi se nisem videla nerazredcenega.

Drugace pa ne vem, ce je smiselno take nasvete dajat nam laikom  ;) kot da vemo, kje dobit nerazredcenega, s cim ga redcit in v kaksnem razmerju... je prevec strupena zadeva za se hecat.

Laik ponavadi 3x vpraša preden gre v akcijo.. no vsaj jst  :P Razredčen je bil pred nekaj leti edino zdravilo proti filariji na obali - pakiran v 5ml flaškicah. Še zdaj majo to ponekod in je cena cca 10€. Za to ceno pa kupiš 50ml stekleničko in jo redčiš 1/10 = 500 ml ... in 50kilskemu psu daš 0,3ml na mesec  ::) Samo propilen glikola nisem nikjer dobu za redčenje tako da je za letos odpadlo - sasha glicerol lahko tudi uporabiš?



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #392 : 02 Julij 2010, 19:56:11
verjetno že 100x vprašano, akj je to? A je to tisto, kar se kupi le v Italiji?

Kaj pa ampula Strongholda en teden v naprej?

Hvala, hvala! :)
Jaaa, iz istega razloga zanima mene. Jaz bom tudi samo par dni dol, na pravi dopust pa šele gremo. A pol Milbemax ni preveč dobra izbira? Raje Interceptor?
Saj vem, da že kar nekaj piše o tem, pa sem malo prelena. :-[ A to se da pol samo enkrat te tabletke? Po Interceptor pa je treba v Italijo?
Nam niti ni problem, ker itak imamo iti namen pogledat še pasjo plažo v Muggio. Najbrž se jih dobi kje v trstu?



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #393 : 02 Julij 2010, 20:01:13
Torej ja, kaj je najmanj invazivno, sploh za šeltije:

- Stronghold
- Interceptor
- Milbemax




Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #394 : 02 Julij 2010, 22:22:26
Nam niti ni problem, ker itak imamo iti namen pogledat še pasjo plažo v Muggio. Najbrž se jih dobi kje v trstu?

Ne vem tocno kje je pasja plaza, ampak ena lekarna je cisto ob morju.

battito animale


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #395 : 02 Julij 2010, 22:31:26
Ne vem tocno kje je pasja plaza, ampak ena lekarna je cisto ob morju.

A v tem kraju Milje, torej Muggio?

Saj Mimi je MDR+/+, pa itak sem ji že dala Strongold, mi ni zato problem, ampak bi ji raje tabletke, ker mi ni teh ampul toliko na njo za pocat, sploh, ker bomo morali čez čas spet nekaj dati, pa ker ima že za klope. Do zdaj sem vedno raje dala za ziher nekaj za filariozo, ampak nikoli ni bilo potrebno dati dvakrat ali več na leto, pa ni bilo panike. Letos pa mi jima res ni nonstop nekaj za dajat, pa bi nekaj čimbolj 'milega', sploh, ker bomo morali še enkrat dati čez mesec, dva...

Pa je veliko teh komarjev oz. je ta zaščita res tako nujna?
Pa tele Interceptor se dobi tudi po komadih ali moram kupit celo škatlo?
Hvala za vse info! :)



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #396 : 02 Julij 2010, 22:37:11
Ja ja v Miljah je to. Jaz sem tam lani kupla Interceptor, ker ga v moji obicajni lekarni ravno niso imeli. Mislim, da moras kupit celo skatlo.

Ja komarjev je kr dosti, pa okuzeni tudi so, tako da se ne mores temu izognit...

battito animale


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #397 : 02 Julij 2010, 22:42:47
Ja ja v Miljah je to. Jaz sem tam lani kupla Interceptor, ker ga v moji obicajni lekarni ravno niso imeli. Mislim, da moras kupit celo skatlo.

Ja komarjev je kr dosti, pa okuzeni tudi so, tako da se ne mores temu izognit...

Te jutri poiščem na tekmi in te natančno izprašam! ;D
Taar, če si za in, če bom jaz šla v Italijo, lahko kupim celo škatlico in ti odstopim še za tvoje...Tudi tebe jutri poiščem. :D



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #398 : 02 Julij 2010, 22:47:31
Jutri spricam tekmo ker sem zbolela  >:( lahko mi pa ZS posljes :)

battito animale


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #399 : 02 Julij 2010, 23:03:48
Ja, Sibila, to sem že hotela predlagati, da jaz nekaj vzamem. Ampak če kdo potrdi, da je Interceptor res najmilejša stvar... saj Milbemax sem dala 9. aprila. Res nočem dajati ničesar... a je res nujno??? (Je pa res, da grem v Portorož na tekmo čez 7 dni).

Lilit, pa ne da špricaš, jaz mam sangrijo in piškote.... pozdravi se!



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #400 : 03 Julij 2010, 14:35:04
Po moje je najmanj Inerceptor, ker ima najmanjši spekter delovanja. Mibemax, ti pobere še notranje zajedalce. Ampak, če imaš namen dat v kratkem tudi kaj zanje, je pa Milbemax boljša izbira.

Stronghold je za moje pojme najslabši, ker ne pomaga proti klopom in moraš še ampulo za klope gor dajat in imaš dvojno dozo na majhni površini kože in še za določene zajedalce se pol podvajajo.
Plus, da so ampule aktivne cel mesec in več , tele tabletke pa daš in se v kratkem tudi izločijo. Niso v organizmu cel mesec, zato se pa tudi daje po izpostavitvi, da majo kaj odstranit ;)

To je je to, pol se je pa treba odločit na podlagi naših potreb kako bomo kombinirali... daje se pa itak vsak mesec, če si na izpostavljenem področju, na približno isti dan. Kar se je dalo prej ne pomaga za naprej.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #401 : 03 Julij 2010, 14:52:18
Če jaz ne bi živela na Obali, bi dala Interceptor ali Cardotec najkasneje 30 dni po prihodu na morje. Če bi bila v 30.dneh večkrat na morju, bi dala tabletko najkasneje 30.dan od prvega obiska.
Interceptor deluje proti: dirofilariji, notranjim parazitom (Trichuris Vulpis, Toxocara canis, Toxocaris leonina, Ancylostoma caninum) in proti demodexu (Demodex canis).
Ne deluje proti bolham, klopom, ne odganja razne flebotome in muhe, za kar moramo psu dati druga primerna sredstva.
Tako pa dajem: vsake 3-4 mesece tabletke proti notranjim zajedavcem, od aprila do novembra ali decembra redno Interceptor, poleg tega pa vse leto ampule Advantix, ki pri nas niso dovolj učinkovite, sedaj sem probala Scalibo ovratnico, ampak najhujši naval klopov pri nas je mimo.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #402 : 03 Julij 2010, 15:01:41
Scalibor ovratnica se je pri nas super obnesla in zdaj, ko je tamala nehala rast jo bom ponovno kupila. Super je, ker ni za notranje zadeve in se ne podvaja... Mi trenutno kombiniramo Interceprtor in Milbemax beri - praznimo zaloge in v kratkem bo treba spet v Italijo.

Milbemax se mi pa vseeno zdi super za občasno jemanje. Dobiš jih posamično pa še notranjih zajedalcev se znebiš  ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #403 : 03 Julij 2010, 20:04:46
Ok jaz sem ravno danes iz obipa ker kupijem zadnji dan pred odhodom na morje kupila nekaj ampul Strongholda, točneje 5 kom, in zapravila dobrih 65 €  >:( >:( >:( Ko berem cene za ostale zadeve me kar pošteno stiska, ampak ok.

Sedaj pa vprašanje, Milbemax in Interceprto sta samo za srčne gliste ali tudi delujeta recimo na bolhe? Poanta je, da žal tam kjer letujem moji vskao leto staknejo bolhe, in letos bom raje preventivno dala prej ampulo. ampak valda če dam sedaj stronghold, to itak nebo imelo efekta na srčne gliste, bom pa zato dala čez 3 tedne še Milbemax, ko bomo doma. me pa vseeno zanima kakšen spekter delovanja ima.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #404 : 03 Julij 2010, 20:06:22
Aja pa da ne omenjam, da je prijazna gospa na 300 kosmatih rekla, da komot dam takoj jim stronghold in je to dovolj zaščita... kolikor vem moraš dati kasneje, po izpostavitvi...


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #405 : 03 Julij 2010, 20:57:21
Preberi moj post zgoraj  ;).



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #406 : 03 Julij 2010, 21:16:15
Ups sem ga zgrešila prej :) Hvala :)

Bomo dali stronghold in potem še Milbemax ko se vrnemo :)


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #407 : 03 Julij 2010, 22:34:37
boticelli: Na 300kosmatih dobiš tudi Ivomec - jaz svoji raje dajem standardne ampule, za srčno glisto pa Ivomec v gobec :)



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #408 : 03 Julij 2010, 23:19:47
Zakaj še milbemax? Stisni strongold ko prideš nazaj pa je. Sej na kitajčkih se nimajo bolhe kje primit  :P



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #409 : 04 Julij 2010, 11:15:14
Milbemax se mi pa vseeno zdi super za občasno jemanje. Dobiš jih posamično pa še notranjih zajedalcev se znebiš  ;)

Nisem vedela, da jih dobis po komadih  :-[ Namrec do avgusta imam se zalogo Interceptorja, potem septembra ce bomo pa se kaj sli, ko pridemo nazaj mi pa ena sfali.. Fajn vedet, da lahko tole nabavim  ;D Hvala za info  ;)

Mi lahko se kdo napise pri katerih veterinarjih v Lj (ali pa v Ce) se jih dobi? Pri nas jih namrec nima..  :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #410 : 05 Julij 2010, 13:19:25
Jutri spricam tekmo ker sem zbolela  >:( lahko mi pa ZS posljes :)


Ja, sem videla. :) Čimprej okrevaj!
Torej, kot kaže je naš kratki dopust pod vprašajem, torej najbrž sploh ne bom potrebovala ničesar sedaj...Če bomo pa vseeno šli pa bom pač kupila pol pri nas Milbemax, Interceptor pa enkrat kasneje, ko bomo šli kaj v Italijo.
Te takrat povprašam za lekarne.
Tako, da, Taar, za nas je tekma pod vprašajem, Italija in nakup Interceptorja pa itak odpadeta. Žal sem tokrat vzrok jaz, ki s svojo nogo komaj hodim, kaj šele, da bi agility tekla. :)

Hvala vsem za vse info!



Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #411 : 23 Julij 2010, 19:29:47
Punce, v ponedeljek grem v Portorož za en teden in gledam kaj vzeti proti tej nadlegi.

-Pes je bil danes! razglisten z Dehinelom
-V četrtek sem mu dal ampulo Fronelinea

Kaj vzeti? Na veliko hvalite Milbemax ampak deluje tudi proti notranjim zajedalcem. Je pametno uporabiti njega, če sem psa pravkar razglistil?


Hvala!



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #412 : 23 Julij 2010, 19:52:51
Skoči še čez mejo v prvo lekarno in vzemi Interseptor, ampak jih dobiš v škatlici najmanj 6 (rok trajanja je 2 leti cca). Drugače pa komot lahko vzameš Milbemax in ga daš čez kake 3 tedne, v bistvu maš čas en mesec od prvega dne na okuženem območju. Samo ne pozabit pa je.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #413 : 23 Julij 2010, 20:38:47
Čez mejo nažalost ne morem skakat, ker grem z vlakom na morje. :( Pri nas ga ni?

Nekako ni mi lagodno izpostavljati psa brez zaščite. Ne želim biti tečen ampak samo potrditev: So lahko problemi, če dam v ponedljek Milbemax?



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #414 : 23 Julij 2010, 20:45:24
Nekako ni mi lagodno izpostavljati psa brez zaščite. Ne želim biti tečen ampak samo potrditev: So lahko problemi, če dam v ponedljek Milbemax?

Pes ne bo nezasciten!!  ::) Zdravila proti srcni glisti se dajejo PO izpostavljenosti, v roku enega meseca, ko prides iz morja.. Torej, ce gres v ponedeljek na morje, imas cas do 23. avgusta, da das tableto  :P :P :P Brez panike...  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #415 : 23 Julij 2010, 20:55:40
Yay, hvala! :P Nisem vedel, da se daje zadevo ko se vrne z dopusta.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #416 : 24 Julij 2010, 09:44:33
Preberi kakšno stran nazaj, je bilo že večkrat ponovljeno  ::).



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #417 : 24 Julij 2010, 12:07:53
No, mi je pa nismo razglistili z Milbemaxom. Bla je pa 5 dni v začetku maja na morju v Portorožu. Vet je reku, da dejansko ni treba.  :-\  Če bi jo hmm s tem razglistila sedaj, ko bo počasi čas da jo "normalno" razglistim pa najbrž nima učinka, ali pač?


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #418 : 24 Julij 2010, 12:26:10
Na podlagi česa ti je pa vet reku, da ni treba? Dovolj je en komar in ena minuta, lahko si pa celo leto nekje in ne bo nič. Določena območja so bolj okužena kot druga. Koper z okolico vem, da je zelo. Ankaran z okolico je bil pred leti baje zelo zelo visoko procentualno, Žusterna prav tako. Istrsko zaledje je baje doooosti manj. Majo pa tudi na krasu in okolici. Je pa res, da tigrov še do pred kratkim v istrskem zaledu ni bilo, zdaj pa so. Prav tako kot komarji se lahko širi tudi tale zajedalec, ki drugače ni vezan na tigraste komarje.

Vprašaj Karmen kaj vse je dala skozi s svojim posvojenim psom, ki je dobil odraslo boliko filarije oz. si to lahko prebereš v tej temi nekje.

Kdo pa je ta vet? Zdaj ne pomaga nič od teh zadevic, ki jih dobiš v prostem trgu. Zato, ker so teli strupi minimalni in ko filarija preraste stadij mikrofilarije, je doza zanje premajhna, strup za odraslo obliko je pa tako močen, da če je žival švoh, ubije tudi njo, ali se zastrupi s toksini odmirajočih črvov ali pa lahko teli črvi povzročijo kap in zastoj srca.
Na obali je ogromno psov pomrlo zaradi tega, sploh na začetku, ko se še ni vedelo za tega zajedalca. Zdaj na srečo vedno več ljudi ve zanj in primerno ukrepajo, je pa še vedno veliko število takih, ki jih preprosto ne briga.  >:( :-X

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #419 : 24 Julij 2010, 12:34:42
Ne vem...Lahko tudi da si je moja mat zmislila. >:( Fajn, zdaj morem dat pa kri pregledat in plačat pregled, namesto da bi prej dali lepo Milbemax.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!