Križanci - bolezni

BlackDevil · 1201

BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
: 12 April 2013, 12:57:40
Ne vem kam bi dala to temo pa jo bom kar sem. Upam da bo vredu.

Zanima me kako je glede bolezni pri križancih, ali je mladič dveh pasem podvržen težavam obeh pasem? Je možnost da ga v prihodnosti doleti katerakoli izmed teh bolezni?

Bolezni srca, rakasta obolenja, displazija kolkov in komolcev... bi se kaj takega do zdaj že pokazalo ali ne? Pes bo letos star 4 leta.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #1 : 12 April 2013, 13:31:19
Tudi za krizance veljajo pravila genetike - kot za ljudi. Niso nic boljsi, nic slabsi.


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #2 : 13 April 2013, 13:05:02
Zanima me kako je glede bolezni pri križancih, ali je mladič dveh pasem podvržen težavam obeh pasem?

Lahko je, ni pa nujno

Citiraj
Je možnost da ga v prihodnosti doleti katerakoli izmed teh bolezni?

Ja.

Citiraj
Bolezni srca, rakasta obolenja, displazija kolkov in komolcev... bi se kaj takega do zdaj že pokazalo ali ne? Pes bo letos star 4 leta.

Lahko bi se, ni pa nujno. Lahko bo imel tezave kasneje, lahko da jih ne bo imel.

Saj tudi za vse bolezni za katere je predisponirana ena pasma, ne pomeni, da se res pojavijo. Pomeni, da so pri tej pasmi pac pogosteje pojavlja kot pri drugih.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --