velikost psa

xena88 · 1702

xena88

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
: 22 April 2013, 08:58:11
pozdravljeni vsi ljubitelji psov.

imam 4mesecnega psicka, ki naj bi bil mesancek med mopsom in pekinezom. presnji lastniki od katerih smo kuzka dobili so nam rekli da ne bo velik. sedaj ko ima 4 mesece je ze prerastel obe pasmi in ler psi rastejo tja do 7 meseca mislimo da bo vecji. zanima me kako lahko ugotovim koncno velikost psicka?
hvala za pomoc.




Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #1 : 22 April 2013, 09:03:33
Strokovnjak to lahko oceni na podlagi razmerja med kostmi, mislim, pa da se ne splača, saj je ugotovlajnje starosti otrok na ta način in še z nekimi dodatnimi testi precej drago...počakaj, pa boš videla.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 22 April 2013, 09:46:17
Tud če vam je prerasel obe pasmi bo najbrž še vedno mali kuža (pod 15kg). Če bi želeli točno določeno velikost ali zelo približen okvir v kaj bo zrasel bi si ne omislili ''kinderjajčke''  ;)
Pri mešančkih mi je vedno tako všeč, ker čakaš kaj bo iz psa nastalo. Seveda jaz vedno pri tem vzamem v zakup krepka odstopanja. Tako v velikosti kot v zdravju in karakternih značilnostih. Tako imam doma 4mikseke. Vsakega po svoje čudovitega in posebnega. Ena je še posebej nesorazmerna.  :-*

V vašem primeru bo morda prišla do izraza kakšna prababica ali pradedek. Ker domnevam, da sta bila tudi Mops in Pekinenčan najbrž bolj mo.ps in piki-nezz. (čistokrvna vendar brez rodovnika).
Vsekakor - imejte ga radi in skrbite zanjga pa tudi, če bo 2x prerasel obe pasmi skupaj.  :)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #3 : 22 April 2013, 11:09:54
Koliko je pa visok/tezek zdaj?

battito animale


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 22 April 2013, 13:49:31
Pes tehta več kot 8 kg?

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.