S psom v Nemčijo - posebnosti?

detra83 · 1608

detra83

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
: 24 April 2013, 21:18:31
Za teden dni grem s psom v Nemčijo (Munchen). Je pasme Tornjak, torej ne ravno najmanjše bitje, zato me zanima, ali imajo Nemci kakšna posebna pravila, kar se tiče večjih pasem? Predvsem imam v mislih nagobčnik, na povodcu je vedno.



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #1 : 25 April 2013, 09:17:42
Mi smo bili na Bavarskem, v Munchunu pa le v živalskem vrtu na enodnevnem izletu in ni bilo nobenih posebnosti.
Meni se je zdelo, da so zelo psom prijazni, prijaznejši kot do ljudi, haha :), povsod so bili dobrodošli. Tudi na najbolj obljudenih destinacijah, se vidi, da imajo kar nekaj pasjih obiskovalcev in to, da si s psom, jim ni nič posebnega. Podobno kot v Avstriji imajo recimo.
Po obljudenih krajih je povodec obvezen, za nagobčnik pa nisem nič zasledila, da bi ga kje potrebovali pa tudi nista ravno najmanjši. Mislim, da nimajo razlik glede na velikost.




MANDY

  • Gost
Odgovori #2 : 25 April 2013, 13:37:19
 :) Same pohvale Nemcem za odnos do psov. Povsod (razen trgovine s hrano) so  psi lahko s tabo, jaz sem z dvem kuštravkama kupovala čevlje, brez problema. Se veda so psi v parkoh v mestih na povodcu brez nagobčnika, izven mesta v naravi brez povodca  ;). Imajo neskončne   :) urejene peš poti, ki so tudi zelo dobro označene.
Uživajte  :)



MANDY

  • Gost
Odgovori #3 : 25 April 2013, 13:39:21
A ja meni je bilo zanimivo, da se lahko peljejo psi z avtobusi, vlaki, trolami, skrataka javni promet, to je njim samoumevno in to brez nagobčnika.



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #4 : 25 April 2013, 14:28:16
A ja meni je bilo zanimivo, da se lahko peljejo psi z avtobusi, vlaki, trolami, skrataka javni promet, to je njim samoumevno in to brez nagobčnika.

Nam so ponudili, da se lahko okrog gradov peljejo tudi zraven v kočiji, ampak smo se temu raje odpovedali in se kar sprehodili. :)