Barockpinto

Tara · 2515

Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
: 12 Maj 2013, 15:54:06
Pozdravček,

to je precej nepoznana pasma predvsem v Sloveniji, zako jo bom na kratko opisala.

Pasmo so začeli vzrejat pred več kot 50 leti. Rodovnška knjiga Barockpinto je bila ustanovljena leta 2009 kot uradno združenje, ki deluje internacionalno. Registracija konjev poteka na Nizozemskem. Vsa pravila in predpisi rodovniške knjige se bodo izpolnjevali po združenju Barockpinto. BPS si prizadeva tudi v prihodnje postati priznana s strani Evropske Unije kot izvirni register.

Barockpinto so konji kombinacije Frizijca in toplokrve pasme ter z minimalno 25% Frizijske krvi. Cilj vzreje je pridobiti belo crnega konja s funkcionalno in harmonicno konstitucijo. Potrebno je narediti nekaj korakov za priti do belo crnega konja, zato so tudi cno rojenina žrebeta ter žrebeta z belo zvezdo pomembna. Vsekakor je tudi tako žrebe lahko registrirano in sodeluje na ocenjevanjih. Barockpinto je zdrav in vitalen konj, ter ima potencial za postati dober športni konj.



Mi smo vzredili leta 2011 prvo žrebe, ki je bilo prodano v Italijo pri 5 mesecih starosti, torej takoj po odstavitvi. Zaradi velikega zanimanja in izredne kvalitete, ki se je pokazala že pri prvem žrebetu, smo se odločili vzrediti še eno žrebe in letos imamo lepega in močnega žrebčka.  :)

Navar Von Luxor rojen 2013



Lex Von Luxor rojen 2011





Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1 : 12 Maj 2013, 15:57:47
Kaj pa karakter?



manca5

  • Gost
Odgovori #2 : 12 Maj 2013, 17:21:32
Citiraj
Cilj vzreje je pridobiti belo crnega konja s funkcionalno in harmonicno konstitucijo.

Konstitucijo za kateri šport? Dresura? Vprega? V kateri disciplini so perfektni, za kaj sploh niso? Mislim da je to najbolj pomembno, ko kupuješ konja... Kaki pomembni rezultati ki jih je pasma dosegla?
Kaj pa konji rojeni brez barve (ne pinto, ozr temni rjavci, rjavci, itd)? So sprejeti v rodovno knjigo? Se jih sme uporabljati za nadaljno vzrejo? Višina konj?

Lep konj, ni kaj...
Katere pasme so v vašem žrebetu?





Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #3 : 31 Maj 2013, 22:39:25
Barockpinto je lahko tako dresurni kot vprežni konj. Trenutno ga njaveč uporabljajo za dresuro.  Žrebeta katera niso črno-bela se vpišejo v druge rodovne knjige (voorbook 1,2 ali 3)  ki jih vodi BPS (Barockpinto Studbook) .  Naše žrebe gre v Voorbook 2.  Tudi te konje se lahko uporablja za nadaljno rejo ampak žrebec, ki ni pinto ne more nikoli biti plemenjak. Lahko pa se na oceno za plemenjaka prijavi Frizijce ali druge toplokrvne pasme.
Višina je odvisna od staršev oz. prednikov.
Avgusta bo keuring v Avstriji in razmišljamo da bi šli ocenit žrebe. Mati našega žrebčka je Frizijka, oče pa rjav Lipicanec. Je pa na prodaj in bo na voljo predvidoma od septembra.
Karakter Je tudi odvisen od staršev, načeloma so mirni ampak bolj dozivni. Naše dva žrebeta sta recimo čisto različna. Prvi je zelo temperamenten in ustrajen, ta zadnji pa je zelo nežen, senzibile in hitro popusti čeprav je žrebček, tako da je z njim res lahko delat, pa ful je rad v družbi človeka. Navajen je že hoje na ovodcu in bit privezan kar se je zelohitro naučil brez nekega vlečenja, skakanja, metanja... Zdaj se učimo dvigovat noge. Tako da bo res super konjič za nekoga ki bo imel veselje z njim se ukvarjat in ga čohljat. :)



manca5

  • Gost
Odgovori #4 : 01 Junij 2013, 11:54:57
Lepotci :) Sploh Navar mi je všeč. Imata z Lexom iste starše? Upam da boš pokazala še kaj več slikc ko bosta velika ;)



Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #5 : 18 Junij 2013, 13:12:09
Navar in Lex sta čista brata.

Evo nove slike od Lexa (2 leti star). Sem ostala res brez besed, ko sem jih vidla :D