Dnevna rutina vaših psov

Weaver · 1325

Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
: 13 Maj 2013, 09:10:35
Pozdravljeni, takšne teme še nisem zasledil (če se motim, me popravite)- v glavnem, v njej naj bi se na krakto opisalo, kakšna je dnevna rutina vaših ljubljenčko...vstajanje, hrana, sprehodi, trening itd...


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1 : 13 Maj 2013, 11:18:42
Zjutraj okrog 7 vstanema in grema na polurno izpraznjenje, medtem pofotrama prvi jutranji obrok in s tem naredima mali trening. Doma poskrbima za ostale živali in naredima kar je pač na parceli za naredit, tu je Buda zadolžen za prenašanje vsega, od kangel do kolov. Po tem ga dam v boks da v  miru prebavi obrok, po kaki urci ali dveh ga pa spustim in par ur počne kar se mu zdi za počet. Popoldne resen sprehod + parkrat na teden orng trening, spet poprčkat okrog hiše in zrihtat ostalo zverinjad, zvečer spet polurni sprehod, jest in spat. Kdaj je zunaj in kdaj je notri pa prilagajamo temu kdaj se v potoku namaka in kako je blaten  :)
To je nekako za tri letne čase, poleti pa vstajama ob 5, greva s kolesom do jezera in se malo namočiva, nekje do 7-8 sva nazaj in do 9 porihtama vse kar je zunaj za porihtat, sledi obrok in počivanje v najhladnejšem prostoru, od koder ni niti glasu do 4 popoldne ko mu ga začne dogajat, tako da tam proti peti greva ven; prvo ga v senci počešem in prilagodim na zunanjo temperaturo, potem ga s šlaufom fajn zmočim in peljem na mini šetnjo, doma nato zrihtava živali in ker se je v tem času že posušil ga še enkrat zmočim in peljem na orng sprehod, večinoma po senčnatem gozdu ob potoku, da se ima še sproti šanso hladit. Do 8-9 se primajemo domov, kjer ga še enkrat zmočim ::), ker drugače ponoči sam sopenje poslušam in ko se primerno ohladi in umiri dobi obrok ter se spravi spat.
Ni vsak dan enak drugemu, včasih gremo na taorng sprehod ob 12 včasih ob 4, tudi obrok ni točno ob uri, pa šihtu se prilagajamo - včasih treba ob 4 vstat da sem do 6 na delovnem mestu, al pa šele ob 11 zvečer na sprehod it. Bilo je tud obdobje na faksu, ko sem bila par tednov fraj glih od 11-16 ure in to poleti, sem tud kar s kolesom do jezera šla in ga tam vsaj približno zmatrala. Tako da včasih imamo lepo rutino, včasih je pa rutina to da ni rutine  :) Vedno se držim le tega, da pol ure pred obrokom in eno uro po obroku ni laufanja.



Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #2 : 13 Maj 2013, 11:36:32
uh, tole je bilo pa izčrpno, očitno ga je potrebno pogosto zmočiti.  ;D Nisem čisto dobro razumel glede jutranjega obroka...a to dobi samo nekaj malenkost, kajti kot sem razumel, je zunaj med sprehodom?


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #3 : 13 Maj 2013, 13:37:47
Rutina moje psice je zelo preprosta - ni je  :P . Edino kar je "rutina" je njen zajtrk, ko vstanem pa še to ji ga kdaj dam samo za vzorec ali vsaj uro prej kadar so v planu treningi, tekme ali izleti že od zjutraj.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #4 : 13 Maj 2013, 13:56:19
Cel obrok briketov si nafilam v žepe in se med sprehodom ene 5x ustavim, da malo potrenira in se naje. To počnem samo zato, ker drugače jutranjih briketov niti povohat noče, če so pa iz roke se pa obnaša ko da že par dni ni jedel  :)