BRUHANJE, IZKAŠLJEVANJE

anrea155 · 1784

anrea155

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
: 17 Maj 2013, 17:59:40
Moj pes, mešanec z resastim jazbečarjem (10 let star) že dva dni bruha in izkašljuje oz kašlja. Ne vem točno kako bi opisala. Sliši se že skoraj kot lajanje. Kakor da bi hotel iz grla izkašljati kak tujek (naprimer koščico). Apetit se mu ni spremenil, normalno je in pije. Blato je normalno, le enkrat je bilo bolj redko. Tudi pri počutju ni večjih sprememb, vendar ni razigran. Spi tudi normalno.
Mi lahko pomagate z nasvetom? Je imel kdo podobne izkušnje in ima vsaj približen odgovor kaj bi lahko bilo? Bi ga morala čimrej peljati k veterianrju ali naj počakam čez vikend?

Najlepša hvala vsem že vnaprej,
Andreja



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 17 Maj 2013, 18:33:35
Jaz bi ga na tvojemu mestu čimprej peljala k veterinarju.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda

Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #3 : 17 Maj 2013, 18:56:46
Ja hudič je nekomu napisat da lahko čaka, potem je pa kaj narobe si pa ti kriv.
Sama v takem primeru dobro opazujem psa. Nujno je treba k veterinarju, če ima pes vročino (več kot 39,2 stopinje), če bi se dušil ali če bi se stanje poslabševalo. Velika verjetnost je, da gre za kužni kašelj, pri katerem je v bistvu treba do veterinarja samo, če ima vročino in zgleda tudi sicer bolan. Večinoma zadostuje počitek, pa to da ga ne vodimo okrog drugih psov). Pa sirup proti kašlju (janežev, trpotčev ali panatus). Pri kužnem kašlju zgleda kot bi pes bruhal, a gre v bistvu za izkašljano sluz. Če gre za kužni kašelj, se ponavadi izboljša po nekaj dneh, največ 10 dni. Dolgotrajno kašljanje pa mora nujno videt veterinar, ker je lahko kaj narobe s srcem.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #4 : 18 Maj 2013, 23:48:03
Slisat je kot kuzni kaselj, pri nas smo ga imeli dvakrat, prvic so samo kasljali (res ene 10 dni), drugic pa kaselj, pri nekaterih driska in pri eni izdecek iz nosu in odklanjanje hrane.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.