hrana za labradorca

črnuharček · 8576

črnuharček

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
: 20 Maj 2013, 19:02:09
Živjo!

jaz bi potreboval hrano za labradorca starega 2 leti in pol. Dolgo časa smo imeli Taste of Wilde losos, pa smo se jo prenajedli...potem smo kupili isto firmo samo da bizona, vendar mu ne odgovarja...noče jesti nevem kako rad, iztrebek na meji driske, "plini"  :(

Skratka rabim hrano, ki je dobra za sklepe (je bil na operaciji komolca), ki je primerna za pse z alergijami (če poje kaj čudnega se hitro praska in grize rep) in je brez žit.

saj sem bral tukaj po forumu ampak je preveč vsega...

Hvala za nasvete.


LP   Matjaž



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 20 Maj 2013, 19:15:24
Samo brez žit ali tudi kakšna beljakovina ponagaja?
Mojemu lab mixu ustreza Traienr fitness in ker nima težav s piščancem mu sedaj dajem še od Perosnal linije intestinal. Nama pač ustreza tale zadeva.
Eventuelno pa mislim, da je še pri Arden grangeu nekaj brez žit (sensitive) pa Happy dog ima nekaj okusov brez žit. Ne bom sigurna al Newzeland, Afrika pa še nekaj.
Konkretno moj sicer ne prenese žit ampak mu tudi preveč beljakovinska hrana dela drisko in mu ravno bizon tudi ni ustrezal četudi je po drugi sestavi pa ok. Morda tudi pri Tastu probata ovco, ki je prebavno bolj ''lahka''.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2 : 20 Maj 2013, 19:17:54
Midva sva sla iz Taste of the Wild na Acano (delno zaradi hujsanja, delno zaradi sklepov), ker vsebuje glukozamin in hondroitin (TOTW ju ne vsebuje). Imas veliko razlicnih okusov, z ali brez zitaric (ce mu zitarice delajo probleme).. Drazja varjanta je pa potem Orijen..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


nastee

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 20 Maj 2013, 19:35:13
Naš naj bi bil zaradi sklepov na Hills J/D, ampak mu ni ustrezala (pa še draga je). Sem iskala nekaj, kar bi vsebovalo nekje do 30% beljakovin in ima približno toliko glukozamina in hondroitina kot J/D. Pristali smo na Acana Chicken & Burbank potato in smo že eno leto zelo zadovoljni. :)

“Questers of the truth, that’s who dogs are; seekers after the invisible scent of another being’s authentic core.”
- Jeffrey Moussaieff Masson


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #4 : 20 Maj 2013, 19:37:08
+ kvaliteten dodatek za sklepe, ki ima navadno veliko večji učinek kot hrana.
p.s. Vse hrane ne deklarirajo vsebnost glukozamina in hondrontina, vendar vsebujejo in so za zdravega psa dovolj. Pri starinah in težavah, pa jasno da je treba poseči po čem bolj specifičnem.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 20 Maj 2013, 19:41:50
Točno tako. Hrana ni nujno da ima napisano koliko vsebuje ali koliko ima dodanega glukozamina. Za težave s sklepi pa je včasih potrebno dodajanje še marsikaj drugega kot samo to dvoje. Moj brez tega v kombinaciji z lososovim oljem nima kaj delat. Hrane, ki pa imajo dodane neke dodane količine glukozamina (ala Acana) so mu pa v osnovi beljakovinsko premočne. Je pa res, da je že čez 11let.
Poleg tega, če mu je losos ustrezal in ste menjali zaradi ješčosti...nazaj na lososa pa vztrajat, če je edina težava to, da jih po strani gleda.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


nastee

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 20 Maj 2013, 19:54:05
Seveda ni nujno, da ima napisano kaj in koliko ima dodanega. Je pa neprimerno lažje iskat, če je napisano, kot pa če ni.  :-\ Sploh, če imaš več pogojev (dodatki za sklepe, alergije, brez žit)...

“Questers of the truth, that’s who dogs are; seekers after the invisible scent of another being’s authentic core.”
- Jeffrey Moussaieff Masson


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 20 Maj 2013, 20:07:25
Že že, ampak pri alergiku in psu s težavami je tudi neprimerno lažje dat dodatek pa še učinek je bolj specifičen. ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


črnuharček

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 20 Maj 2013, 20:12:11
Torej Acana Chicken & Burbank potato je dobra izbira? Mislim da mu je beljakovinsko TOTW bizon premočna...



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #9 : 20 Maj 2013, 20:17:41
p.s. Vse hrane ne deklarirajo vsebnost glukozamina in hondrontina, vendar vsebujejo in so za zdravega psa dovolj.

Se nisem zasledila hrane, ki nebi imela napisano vsebnost dodatkov, ampak bi dodatke vseeno vsebovala..  :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


nastee

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 20 Maj 2013, 20:35:26
Že, že, ampak vprašanje je bilo katera hrana je primerna...  ;)
In ker vem, da je pri njihovem psu podobno kot pri našem (kar se sklepov tiče), povem kaj se pri nas obnese.

črnuharček, Chicken & Burbank potato ni grainfree, imajo pa tudi grainfree različice približno toliko glukozamina in hondroitina.  Najbolje, da vprašaš kar v temi Acana. :)

“Questers of the truth, that’s who dogs are; seekers after the invisible scent of another being’s authentic core.”
- Jeffrey Moussaieff Masson


črnuharček

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 20 Maj 2013, 20:57:09
Zdaj gledam...TOTW Pacific Stream ima 25% B...vse ostalo pa okoli 33% (tudi TOTW High praire)...verjetno mu ne odgovarja visoka vsebnost beljakovin. Tudi vse Acana imajo 33% B...se bojim da mu tudi to ne bo všeč  :( oz. njegovemu želodčku.



rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #12 : 20 Maj 2013, 20:59:11
Ker je v tem članku ravno omenjena prehrana Labradorcev, bom pripopal link. http://www.dogsnaturallymagazine.com/theres-no-fleas-on-my-dogs/

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


črnuharček

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 20 Maj 2013, 20:59:48
Kot dodatek za sklepe pa mu dajem Anibio Anticox-HD classic...če kdo pozna.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 21 Maj 2013, 17:32:12
Ni najboljše, ni najbolj primerne hrane za pse. Je pa najboljša tista po kateri dotičen pes dobro funkcionira  ;) Sta lahko dva s podobno težavo pa ni ravno nujno, da bosta ok na isti hrani.
Moj ima starosti osteoartritis pa je miks z labijem. Pa mora bit daleč od Acan npr. Tudi Taste mu je premočen. Med tem ko tamala psica z operirano glavico stegnenice šiba naokoli na Tastu BP, Acana ji je sicer ok pa je ne mara, Orijen pa ji maši mošnjičke. Večinoma pa imam za vse manj močne hrane. Ker pač odprem žakelj, ki paše alergiku pa ga dostikrat pohranim še ostalim.
Kakor koli. Vse hrane, ki ste si jih nagledali...še enkrat dobro pogledat kompletno deklaracijo in bit pozorni na sestavine, ki psu ne ustrezajo. Potem pa ne glede na cenovno dražje male pakete probat z malim žakljom. Četudi ni ugoden je bolj ugoden kot, da mu ne ustreza pa so potem predolgo problemi ali pa odprta hrana.
Dodatke mu pa jaz mešam oz. menjujem. Ne vem a se sam men zdi da če mu predolgo dajem (več kot 2kuri enega npr) ni več tapravga učinka. Kot da bi se telo prenavadilo. Če pa kolobarim mu je pa super. Jemljem pa različne. Edino pazim na sestavo, ker sem že zasledila dodatke za sklepe, ki imajo tudi nekaj žitaric umes.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #15 : 22 Junij 2013, 17:42:14
Ovcka- glikozamin, hondroitin se pridobiva največ  iz lupinarjev. Preko hrane se tvori v telesu. Zato bi malodane vsak žakelj lahko imel napisano da to vsebuje, odvisno od sestave...ampak večina pa res.
Tak da sem bolj pristaš, da se gleda vse ostalo, pri težavah, pa se poiščejo dodatki.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #16 : 22 Junij 2013, 19:20:21
Moj pes je sicer popolnoma druge sorte, ampak ker imam dobre izkušnje z Arden grange (moj ima zelo občutljiv želodec in sem dolgo iskala hrano, ki bi mu ustrezala), bi predlagala zate tole:

Arden Grange Adult Large Breed with Fresh Chicken and Rice
(s svežim piščancem in rižem) je posebej formulirana hrana za zadovoljitev prehrambenih potreb velikih pasem, z večjimi briketi in povečano količino glukozamina, kondroitina in MSM, ki pomagajo vzdrževati čvrste in gibljive sklepe in okostje, kar je zelo pomembno pri večjih in velikih pasmah psov.

    Uravnotežena in popolna - ne potrebuje dodatkov
    Sveži piščanec za maksimalno prebavljivost
    Brez pšenice, govedine, soje in mlečnih izdelkov
    Omega 6 in Omega 3 maščobne kisline v pravilnem razmerju pripomorejo k boljši koži in lepemu kožuhu
    Z nukleotidi za boljšo prebavo, uravnoteženimi minerali in izvlečkom brusnic za vzdrževanje zdravih sečil
    Večja velikost in oblika briketov za večje in velike pasme psov
    Z antioksidanti in vitamini za povečanje učinkovitosti imunskega sistema
    Dodan Glukozamin, Kondroitin & MSM za vzdrževanje zdravih sklepov



SunnyBean

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 22 Junij 2013, 21:28:52
Poskusi Acano jagnjetina in jabolko, ima 25% beljakovin. http://www.acana.com/products/singles/lamb-okanagan-apple/



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #18 : 23 Junij 2013, 03:29:29
Od Acane Pacifica ali Grasslands, morda tudi Lamb&Apple, sploh če je nagnjenost k alergijam močna.

Ovcka, seveda lahko hrana vsebuje zadeve, ki jih med sestavo ne najdeš in sicer, če so te zadeve v hrani naravno prisotne (v mesu, notranjih organih, hrustančevini). Velja za vitamine, minerale... Se pravi, da hrani ni dodan sintetičen vitamin A, vsebuje pa jetra, med sestavo ne boš našla vitamina A, bo pa med analitskimi sestavinami. Osebno preferiram hrane, ki nimajo sintetično dodanih vitaminov, mineralov...

Lepo razloženo na http://www.orijen.ca/why-orijen/about-orijen/whole-prey-dog-food/


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #19 : 23 Junij 2013, 11:12:47
Ok ja, to mi je jasno, sam moj odgovor se je nanasal predvsem na glukozamin in hondroitin..  ::) Acana in Orijen imata lepo napisano na embalazi (in v analizi), da ga vsebujeta ter v kaksnih vrednostih, medtem ko pri drugih hranah, ki sva jih poskusila tega ni bilo napisanega (tako da niti ne ves, ali ju vsebuje ali ne ter v kaksnih kolicinah - kar pa je zame, ko trenutno dajem se tablete glukozamina pomembno, da vem prilagajat kolicino tablet, da dobi ravno prav - tocno v najinem primeru dajem namesto 1,5 tablete samo eno, ker zadostno kolicino dobi ze iz Acane)..  :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album