Ugriznil me je pes

Tiasshy · 171295

Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #241 : 24 Julij 2013, 20:08:27
tibialis, imaš agresivno šnavcerko?
Ne, zakaj vprašaš?  :)

Lanabela, kdo se krega? Mi samo predstavljamo vsak svoje mnenje.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #242 : 24 Julij 2013, 20:14:06
obstaja tudi možnost , da precenjuješ svojo znanje  in socializacija ter vzgoja ni bila tako uspešna kot bi želela
Iz njega mi je ratalo naredit kar sem želela, vedno spuščenega vljudnega psa do samcev in ljudi in z 99% odpoklicem (ki do zdaj deluje v 100%, sam pes ima še zmer kosmata ušesa ane:)). Precenjujem se ne, ker sem še vedno amater in delam napake, sam jih popravljam in se iz tega še kaj naučim. Nanašalo se je na to, da bi ti uspešno zrihtal psa neglede na pasmo in ti iz prve roke povem, da so ene pasme dobršen zalogaj in je delo doživljensko, ne le osnovna vzgoja in socializacija. Za tole recimo rabiš res dober odpoklic, kar pa vemo da ti ravno ne leži.

ali pa to pomeni da se vsi psi tvoje pasme zaganjajo v druge ljudi ? in lastnik more biti vedno zraven saj drugače bi se zagnal v človeka ? težko verjamem
Če ljudje prestopijo meje njegovega namišljenega teritorija, bi rekla da bi se vsak zagnal ja. Koliko se zaganjajo ne vem, vem pa da večina ve kaj ima doma in s tem dela tako kot je treba delat, torej kot prvo preprečit kot drugo pa popravit če do tega pride. Pomoje zanimiva pasma za kak BSL, sam kaj ko hudiči nočejo grizt  ;D
Takrat bi bilo čist zadost če bi kolegica rekla Buda, mir in bi bil mir, sam ni vedela sploh kaj naredit. Če recimo mami pelje pse ven, ima mojga odvezanga svojo pa privezano ker ji je kristalno jasno kdo bi prej sranje naredil. Če ga dam komu drugemu v roke jih lepo uboga in se marsikdaj mal pozabavajo z njim, ker doma nimajo tako ubogljivih psov in bi čisto srečni v nedogled ponavljali sedi prostor stoj sedi prostor stoj pomahaj sedi pomahaj prostor.. To da rad dela in uboga je tud pasemska predispozicija in bi jo tud težko iz glave zbil, tako kot mu tud lahko popoln neznanec iz gobca igračo potegne in bo pes cel navdušen da se bo en z njim igral (na to pali, če ga boš kdaj za kako dovoljenje sprašval  :P).

Tak da ja, ni bigl, sam še vseen sem imela pa verjetno več dela in preglavic s kukeršpanjelko, plaho agresivno in polno lovskega nagona. Tale je mala malca  :)



Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #243 : 24 Julij 2013, 20:15:05
zato, ker si moerda nekoč omislim VŠ pa malo tipam teren


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #244 : 24 Julij 2013, 20:18:36
a za črt je treba imet dober odpoklic al za bigla? za slednjega mi je jasno za ruse sem pa mislil da nimajo težav z odpoklicem


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #245 : 24 Julij 2013, 20:39:19
Za vsakega je treba imeti dober odpoklic in za vsak dober odpoklic se je treba potrudit in delat. Samo da je to pri biglu (in drugih goničih) v nekaterih situacijah izredno težko doseči - je pa lažje pri tistih, ki se uporabljajo za tisto za kar so bili narejeni in veliko gonijo. Tiste je načeloma možno odpoklicat tudi iz gonje.
VŠ pa niso preprosti psi sploh, poleg tega pa se med seboj zelo razlikujejo. Posebno tisti iz delovnih linij znajo biti visokoenergetski z zelo dobro razvitim plenskim nagonom. Kar je super, če se greš z njim klasiko in malo manj super če si neizkušen vodnik, ki bi imel psa v glavnem za na kavč. Se mi pa tako na splošno zdijo za današnje razmere eni izmed boljših čuvajev: so veliki, večinoma črni in že s svojo pojavodovolj strah vzbujajoči, da morebitnega naključnega vlomilca  mine veselje. So čist solidno teritorialni, znajo odločno opozoriti  hkrati pa večinoma vsaj niso ravno popadljivi. Samo je treba z njimi delat. ne samo socializacijo in vzgojo, ampak ornk šolanje. Doživljensko. Sicer je bolje omisliti si kaj majhnega družnega - tudi tista ščenetka znajo lajat in opozarjat na nepridiprave.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #246 : 24 Julij 2013, 20:44:00
zato, ker si moerda nekoč omislim VŠ pa malo tipam teren
Lahko več (hehe.. samo ti že zdej povem da bo več kot 20 besed  :P) v drugi temi (nekaj relativno kratkega sem ti napisala pod rubriko pasme - Veliki šnavcer - sedaj vidim, da je Lanabela napisala zelo podobno in zelo dobro, dodala tudi kar sem jaz spustila - delat doživljenjsko z njimi) ali na privat.

Edino kar bi popravila Lanabelo je to, da jaz sem "bila" neizkušen vodnik, pa mi je zelo dobro uspelo, ampak sem res vložila veliko in po 6. letih še vedno vlagam.  ;)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #247 : 24 Julij 2013, 20:56:33
Citiraj
in malo manj super če si neizkušen vodnik, ki bi imel psa v glavnem za na kavč.
Neizkušen vodnik, ki se trudi in dela je ok.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #248 : 24 Julij 2013, 21:49:41
......... je pa lažje pri tistih, ki se uporabljajo za tisto za kar so bili narejeni in veliko gonijo. Tiste je načeloma možno odpoklicat tudi iz gonje.

Da nimas tudi ti kaksnega takega lovca v blizini kot Lunetta  ;D ali to ves iz prve roke (v kar sem preprican da ne ;) )
Naceloma jih kar tako malo stresas ;) :) ali pa prevec gledas CM oddaje :o



Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #249 : 24 Julij 2013, 21:52:13
bom takole vprašal...se VŠ kavč linije kaj bistveno razlikuje (razen seveda po pojavi) od svojih manjših bratov?


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #250 : 24 Julij 2013, 21:54:50
tibialis, imaš agresivno šnavcerko?

Lahko se Simi povprasas ;) ;D



Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #251 : 24 Julij 2013, 22:00:04
Ne razumem namiga?


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #252 : 24 Julij 2013, 22:01:55
Za vsakega je treba imeti dober odpoklic in za vsak dober odpoklic se je treba potrudit in delat. Samo da je to pri biglu (in drugih goničih) v nekaterih situacijah izredno težko doseči - je pa lažje pri tistih, ki se uporabljajo za tisto za kar so bili narejeni in veliko gonijo. Tiste je načeloma možno odpoklicat tudi iz gonje.
VŠ pa niso preprosti psi sploh, poleg tega pa se med seboj zelo razlikujejo. Posebno tisti iz delovnih linij znajo biti visokoenergetski z zelo dobro razvitim plenskim nagonom. Kar je super, če se greš z njim klasiko in malo manj super če si neizkušen vodnik, ki bi imel psa v glavnem za na kavč. Se mi pa tako na splošno zdijo za današnje razmere eni izmed boljših čuvajev: so veliki, večinoma črni in že s svojo pojavodovolj strah vzbujajoči, da morebitnega naključnega vlomilca  mine veselje. So čist solidno teritorialni, znajo odločno opozoriti  hkrati pa večinoma vsaj niso ravno popadljivi. Samo je treba z njimi delat. ne samo socializacijo in vzgojo, ampak ornk šolanje. Doživljensko. Sicer je bolje omisliti si kaj majhnega družnega - tudi tista ščenetka znajo lajat in opozarjat na nepridiprave.

ja lhasa apso je tu baje zakon, totalno kul čuvaj pa še vremenske razmere mu baje ne pridejo hitro do živega


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #253 : 24 Julij 2013, 22:18:46
Citiraj
Da nimas tudi ti kaksnega takega lovca v blizini kot Lunetta  ;D ali to ves iz prve roke (v kar sem preprican da ne ;) )
P

Bigla, ki bi se dejansko uporabljal za lov niti enega, pač pa kar nekaj istrijancev in NLTjev ki tudi gonijo.

Citiraj
Naceloma jih kar tako malo stresas ;) :) ali pa prevec gledas CM oddaje :o
Jaz ne, lahko pa da jih jagri. Čeprav od teh, ki jih poznam in kolikor jih vidim ubogajo nisem nobenega videla s teletaktom.
Je pa tudi res, da tista sta tista dva (nelovska) bigla , ki dejansko imata narejen odpoklic kot se zagre do tega prišla s pozitivno motivacijo.

Citiraj
Ne razumem namiga?
Pipi namiguje na več let staro štorijo, ko je šla Tibi v tečaj k Simi in ji pač metode dela v tej šoli niso odgovarjale, pa je šla drugam - iz česar se je povsem po nepotrebnem izcimilo medsebojno obračunavanje med obema, ki vzcveti takole vsaj enkrat do dvakrat  na leto. Če ne samo od sebe ga pa kateri od trolov podkuri.. Navsezadnje je nekaj povsem normalnega, da greš drugam, če ti način dela ni všeč. Tako kot k Simi pridejo tečajniki od drugot, ker jim pa tiste metoda tam ne odgovarjajo.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #254 : 24 Julij 2013, 22:29:05
Je pa tudi res, da tista sta tista dva (nelovska) bigla , ki dejansko imata narejen odpoklic kot se zagre do tega prišla s pozitivno motivacijo.

Saj pravim, da jih kar tako malo stresas, naceloma ;D ;)

Pa se nekaj, o odpoklicu psov, ki gonijo 20min+ nimas pojma oz. jih pobiras "pa cesti" in stresas po forumu ;)

Samo da je to pri biglu (in drugih goničih) v nekaterih situacijah izredno težko doseči - je pa lažje pri tistih, ki se uporabljajo za tisto za kar so bili narejeni in veliko gonijo. 

 ;)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #255 : 24 Julij 2013, 22:40:50
Povsem možno da se jagri lažejo, ko se bahajo, da svoje goniče lahko odpokličejo iz gonje. Čeprav sem par takih odpoklicev videla...zdaj...lahko, da je pes slučajno prišel ravno takrat naokrog malo strička lovca pogledat in njegov prihod z klicem (oziroma piskom) ni imel nobene zveze....


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #256 : 24 Julij 2013, 22:44:38
bla bla bla..........vrni se raje k temi ;)

PS
Gonicem se ne piska ampak trobi z rogom......z razlogom ;)
Da ga mogoce res ni slucajno prisel malo pogledat pa mu je nato se popiskal ;D
Pac, jih malo stresas ;)

... Čeprav sem par takih odpoklicev videla...

Kaj ste jagal? Zirafe?



Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #257 : 24 Julij 2013, 23:34:48
Lanabela, najlepša hvala, tako vsaj ne gledam več kot tele v nova vrata ob teh kdojekogainkomukajpred100leti forah.  ;D

Saj tibiq je po moje v redu, samo na trenutke je rahlo, no, ima izobilje časa, kar se rezultira v (pre)dolgih postih.  >:D


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #258 : 25 Julij 2013, 08:23:20
Btw - mislim da je Lunette pozabila, da se tudi pri metodah PM korigira neželjeno vedenje, samo ne s korekcijami v smislu, kot jih pozna "klasična" šola.
Ne ne ...nič nisem pozabila  :) Korekcija, ki se vleče čez vso temo je pač korekcija v resnično klasičnem smislu. Ko govorimo o korekciji pri PM pa jaz tega izraza pač ne morem uporabljat (ni mi čisto na mestu ;)). Je pa ''korekcija'' pri PM sigurno prisotna...v smislu razmišljanja vodnika kako bo vedenje pri psu popravil najprej na svoji strani. Torej gre za popravljanje vedenja brez averzivov ali fizičnih obračunov. Popravi se vedenje z učenjem in privajanjem na sitaucijo, ne samo ''prekrije z obližem in uporabo bergel''.  ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #259 : 25 Julij 2013, 08:33:12
še niste slišale tiste , da se dobra roba sama hvali. Slaba mora za to plačati reklamo ?

a to je sedaj nova norma, pes je dobro vzgojen če ni na registru ? ::)
Davor. Se bom potrudila, da zadnjič.
Ne rabim reklame.  ;) Če pa kdo jo ...pa izvoli. Se večkrat potrudiš. Tako da ti kar.

Huh a nismo v temi Ugriznil me je pes. In je glavni srž problema to, da pes pač ne sme grizit. Dejstvo. In dejstvo je, da do sedaj še noben pes iz mojih rok ni prišel do registra. Torej več kot očitno ne grizejo. Ni to merilo je pa osnovni pokazatelj, da očitno niso najbolj pereč problem javnosti.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #260 : 25 Julij 2013, 09:24:40
Iz tvojih rok ni prislo se nic ;) ....... zato se res ni bati, da bi kdaj filala register ;D



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #261 : 25 Julij 2013, 09:26:54
na register pes ne pride sam od sebe , ampak z prijavo,,,osnovni pokazatelj so vaši psi, kjer se vas da sprovocirati v določena priznanja da z njimi pač vse ne štima; eno izsiljuje, drugi renči na ljudi, tretji se zaganja, četrta ima psa vedno na povodcu , ker ni ziher...
Kakšno vedenjsko težavo pa ima tvoj pes Lunette ? nič ni narobe če povrašaš na forumu, nemara bodo vam nasveti tistih ki ne sledijo slepo določeni vzgojni mantri še najbolj koristili

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #262 : 25 Julij 2013, 09:50:11
Huh glede na to, da imam večino svojih psov second hand...no oni niso nikoli imeli težav (sami zase >:D) Okolica z njimi nima težav, ker tudi v najslabši obliki jaz tega nisem dopustila. Jaz pa njihove (no ne njihove ::)) probleme nisem jemala kot njihovi problemi ampak stvar, ki sem jo sanirala, da tudi nam niso več v napoto. Ko dobiš psa s 101 težavo se pač začneš sistematsko ukvarjat s tem. Veš nekateri se lotimo tudi trdih orehov, ne samo orehove potice postrežno.
Tako, da, če vprašaš za danes - ne moji psi nimajo težav, okolica z njimi tudi ne, jaz še manj. Tisto, kar pa ''popravljamo'' je pa bolj iz dolgega časa, ker se mi fajn zdi, če kak trikec bolje izvedejo.
Brez najmanjšega problema so spuščeni tudi v neposreni bližini divjadi/kokoši. Privezani načeloma na sprehodu, kjer so po vseh možnih zakonih lahko spuščeni pa so takrat, ko si otroci željo vsak svojga pelat  ::) Vedno dobrodošli in redno vodeni v urbano okolje. Hja tudi tam kamor načeloma psi ne smejo.  8) Pa saj nima veze. Ti boš to spet obrnil narobe, kot vedno.

Moj naslednji pes bo najbrž imel težave...ker bom takšnega izbrala. Si tudi takšni psi zaslužijo dom. Pa da se mi ukvarjat s takimi. Eni si pač izberete lažjo pot. Kar je tudi prav. Zakaj bi se s psom ukvarjal več kot se ti da.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #263 : 25 Julij 2013, 09:56:54
Kakšno vedenjsko težavo pa ima tvoj pes Lunette ?

Po njenih tekstih sodec, je ona videla, odpravila oz. pozna recept prav za vse tezave  in tegobe pasjega sveta. Saj psi iz njenih rok se niso videli registra, kar tudi nekaj pomeni :o
Ce njeni psi  tega niso imeli, je imel pa sosedov, partnerjev, pes unega lovca......Lunetta zivi v kinolosko prevzgojnem raju.................mislim interaktivnem ;D ;D ;D

I m watching you ;)



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #264 : 25 Julij 2013, 10:06:21
Huh glede na to, da imam večino svojih psov second hand...no oni niso nikoli imeli težav (sami zase >:D) Okolica z njimi nima težav, ker tudi v najslabši obliki jaz tega nisem dopustila. Jaz pa njihove (no ne njihove ::)) probleme nisem jemala kot njihovi problemi ampak stvar, ki sem jo sanirala, da tudi nam niso več v napoto. Ko dobiš psa s 101 težavo se pač začneš sistematsko ukvarjat s tem. Veš nekateri se lotimo tudi trdih orehov, ne samo orehove potice postrežno.
Tako, da, če vprašaš za danes - ne moji psi nimajo težav, okolica z njimi tudi ne, jaz še manj. Tisto, kar pa ''popravljamo'' je pa bolj iz dolgega časa, ker se mi fajn zdi, če kak trikec bolje izvedejo.
Brez najmanjšega problema so spuščeni tudi v neposreni bližini divjadi/kokoši. Privezani načeloma na sprehodu, kjer so po vseh možnih zakonih lahko spuščeni pa so takrat, ko si otroci željo vsak svojga pelat  ::) Vedno dobrodošli in redno vodeni v urbano okolje. Hja tudi tam kamor načeloma psi ne smejo.  8) Pa saj nima veze. Ti boš to spet obrnil narobe, kot vedno.

Moj naslednji pes bo najbrž imel težave...ker bom takšnega izbrala. Si tudi takšni psi zaslužijo dom. Pa da se mi ukvarjat s takimi. Eni si pač izberete lažjo pot. Kar je tudi prav. Zakaj bi se s psom ukvarjal več kot se ti da.

Ma Lunetta tt si pravi angelcek kinologije in nasplosno zivalskega sveta :'( . Kaj vse kinologija zamuja s tvojo anonimnostjo. Pa toliko koristnega, bi lahko dala.
Ampak ona je le za realnost :o ;D



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #265 : 25 Julij 2013, 10:08:15
Citiraj
Po njenih tekstih sodec, je ona videla, odpravila oz. pozna recept prav za vse tezave 

in kar je predvsem pomembno, kot je povedala minica in petke ji niso tuje; imho recept za naslednjega dog wišperja oz wišperko   ;)
youtube je krasen medij

bi like-al

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


vesna-skway

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
Odgovori #266 : 25 Julij 2013, 10:12:08
Še sreča, da nimajo vsi tolk poštimanih psov kot pigdog in davor, drugače se res ne bi imela s čim ukvarjat cele dneve.

Si pa upam trdit da če bi nekdo polovico tolk kolikor klamfa po forumu delal na odpoklicu svojega psa, bi se le-ta precej izboljšal.  :-*
Tako zamudiš vse tisto zaradi česar te očitno kinologija toliko zanima da precej časa preživiš na forumu - lastne izkušnje z uspehi in neuspehi pri učenju svojega psa.

Treba delat, ne pa samo rožice, kole, pasje bombice in podobno sadit po forumu.



cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #267 : 25 Julij 2013, 10:16:36
tako daleč sploh priti ne sme, sem prepričan da z vzgojo in socializacijo ter tudi korigiranjem nezaželjenega vedenja teh problemov pes nima;
kar ti počneš je zapakirano zagovarjanje strahospoštovanja : pes pokaže znak agresije, otrok se ustraši in se po možnosti potem vedno boji psov, neumnost, renčanje je bodisi znak slabe vzgoje psa ali pa nesposobnega lastnika ki ga vodi,

otrok  nima kaj vzgajati psa ( tle ste tudi drugačnega mnenja koliko vem), še manj pa da pes vzgaja otroka


Kake neumnosti pa ti pišeš?
Pes ima vso pravico imeti DOVOLJ, in ko je dovolj ima vso pravico to IZRAZIT. Otrok ki je pravilno vzgojen in ve,kaj pomeni pasje renčanje - dost te mam, nečem se več mečkat- se bo umaknil in se psa nima kaj bati.Kdo si ti da živemu bitju odvzameš pravico do izražanja nezadovoljstva in da se umakne ko mu kaj več ne paše. Če možnosti umika ni je tudi renčanje dovoljeno. Ker se bo normalen otrok  umaknil in do ugriza NE bo prišlo.(seveda psa ne spuščamo v bližino otrok ki niso normalni oz. to ciljam na vzgojo in spoštovanje drugih živih bitij). Renčanje ni vedno znak gresije. Trip renči tudi ko ga čohaš in tako kaže da mu to zelo paše. Renčanje je v smislu -daj me še počohaj..- Če mu kaj ne paše je renčanje bolj nizko stonirano in se takoj razume če ga kaj moti. To ima pravico pokazat in jaz kot lastnica sem dolžna psa umaknit iz neprijetne situacije. Renči tudi če ga kaj boli. Renči v zelo visokih tonih ki prehajajo v nizke, in takoj vemo da ga nekaj matra.  in spet, kot odgovorna lastnica in SPOSOBNA lastnica ga pregledam oz. peljem k vet.
če otroka prvo ti pravilno vzgojiš in ga malo še pes vzgoji(brez ugrizov seveda) Pa s tem ni čisto nič narobe. pa tudi otrok se mora naučitr kako se pravilno vzgoji in se obnaša s psom. zatorej tudi otrok ki je dobro naučen lahko vzgaja psa. (ne govorim o agresivnih psih, ampak o normalih psih ,ki jih ima večina forumašev in forumašic tu)

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #268 : 25 Julij 2013, 10:44:37
Uf je tema bolj berljiva, ko si mal nastavitve pošitmaš.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #269 : 25 Julij 2013, 10:48:11
Citiraj
Gonicem se ne piska ampak trobi z rogom......z razlogom ;)
Ja seveda, v filmčkih, pa na tisten francoskem TV programčku...z belimi rokavičkami in rdečim lajbčem pasji mojster trobi na rog in trop nekaj 10 psov se kot eden postroji okrog njega....al pa hodijo za njim kot podgane za piskačem.....
Pa niti ni bistvo - pisk ali trob glavno da ga lahko prikliče.

Citiraj
Kaj ste jagal? Zirafe?
Pravzaprav nismo jagali nič, ker jaz z jago nimam nič, z lovsko kinologijo pa nekoč davno samo toliko, da sem par prinašalcev za lovsko tekmo pripravila, ravno toliko, da sem ugotovila, da je moč s prinašalci početi bistveno bolj zabavne in koristne stvari.
Z lovci se srečujemo v glavnem med mojim delom s psi (ki pogosto poteka v gozdu) in med sprehodi (ne boš verjel, obstajajo celo jagri, ki vodijo svoje pse na sprehode, ne visijo vsem 360dni v letu pod kozolcem). Tudi jih videvam, ko šolajo svoje mlade pse, pa včasih tudi kakšno rečemo. Tudi v društvu premoremo eno dva. No doslej še nisem videla lovca s psom, ki bi s seboj vlačil rog. Psi pa jim kar pogosto potegnejo za kakšno živaljo (žirafe sicer še ni bilo, v glavnem sam dolgčas od zajcev, srn in občasno kakšne mačke, višje gor u gmajni so tudi divji prašiči). Odpoklici so različni, od nikakvih do zelo lepih, kličejo jih pa z najrazličnejšimi pišukami, slišnimi in kao neslišnimi, žvižgi na prste in brez prstov, navadnim poveljem, kričanjem ali preklinjanjem. Roga nisem še slišala. Bi znalo biti da ga čuvajo za množične pogone, ki jih videla od blizu nisem in jih nočem. Glede na to, da se takrat, ko naredijo množične pogone sliši s hriba vse mogoče samo rogov ne, bi znalo biti, da jih imajo bolj zaradi lepšega. Za kakšno prireditev.

Sem se pa prav zdajle nekaj spomnila....da pravzaprav goniči na našem koncu izginjajo, par je še starih, mladega v lovskih rokah pa nisem videla že...huhu. Pa je še ne dolgo tega po vaseh od vsakega drugega kozolca istrski gonič visel.