Kortikosteroidi

tanc84 · 4285

tanc84

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
: 11 Junij 2013, 19:15:09
Pozdravljeni.

Zanima me ali ima kdo izkušnje s kortikosteroidi in njihovimi stranskimi učinki? Moj kuža se trenutno zdravi z Prednisolon Nycomed, zaradi vkleščenega živca. Zaenkrat jih kar dobro prenaša - razen tipičnih stranskih učinkov kot so: povečano pitje in lakota, uhajanje urina, danes pa je imel tudi malce driske. Na netu sem našla cel seznam možnih str. učinkov, vendar pa me zanima kako je dejansko v praksi...tisti, ki imate s tem izkušnje? Hvala za info.   



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #1 : 11 Junij 2013, 20:11:45
Moja je samo več pila (5x več!), drugače je bilo pa vse kot prej.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #2 : 11 Junij 2013, 21:39:59
Vse to sodi k precej normalnim pojavom, sploh povecano pitje in uriniranje.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #3 : 12 Junij 2013, 16:06:23
Jaz trenutno dajem drugo kuro Prednisona in edino kar nam najdem skupnega je povecano uriniranje, ampak ona ze tako veliko urinira. Povecanega apetita pa vsaj pri nas ne pripisujem temu.
Prebava je normalna, pije nic vec kot obicajno.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


tanc84

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 04 Julij 2013, 14:51:09
No, vem, da sem sprva sama zastavila vprašanje, zdaj pa si lahko nanj tudi odgovorim (in tistim, ki jih tema zanima)...Kot sem sprva napisala, smo imeli zgolj tipične stranske učinke (pitje, lahkota, uriniranje). Po mesecu se je pojavila tudi krvava driska, čeprav še vedno normalno je. Imamo pa tudi težave s preležaninami, ki pa se zaradi kortikosteroidov težko celijo.  :( Za nameček pa se mu je pričela koža na trebuščku zelo tanjšati, zato nadaljno zdravljenje s tovrstnimi zdravili za nas odpade.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #5 : 04 Julij 2013, 15:02:39
Tako hitro se že koža začne tanjšat? Sem mislila, da je to bolj na dolgi rok. Drugače pa hvala, ker redno deliš svoje izkušnje z nami, kot vidiš so se redki spopadali s kortikosteroidi in preležaninami in je fino kaj novega zvedet, če slučajno tud pri naših pride do česa takega.



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #6 : 04 Julij 2013, 15:46:01
Mi smo zdravili alergije z njimi nekaj časa in posledično je baje zato psica prej oslepela kot bi drugače.
Dr. Čopova je bila mnenja, da so kortikosteroidi povzročili hitrejše napredovanje sive mrene, seveda pa do tega ne pride, če pes k temu ni nagnjen... So pa povzročili potencialno hitrejše napredovanje oz. tole izzvali. Očitno je tole povezano, ker je bilo prvo vprašanje, ko sem povedala, da psica slabše vidi, če smo dlje časa zdravili s kortikosteroidi. Drugih izkušenj pa nimam, takrat, ko jih je dobivala nisem opazila nič posebnega, to z vidom se je pa začelo kakšno leto po tem šele.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #7 : 04 Julij 2013, 16:04:35
Mi tud zaradi alergije in je bilo takrat rečeno, da sicer povzročajo hude stranske učinke ampak šele dolgoročno oz. v konkretnem primeru so bili kortikosterodi manjše zlo kot pa da bi ga pustili skor gnit pri živem telesu. Par mesecev smo na vsake tri tedne pikico dobili in takrat ni bilo nobenih stranskih učinkov, niti pitje ali uriniranje, res pa so se verjetno količine (in vrsta?) razlikovale s temle primerom.



tanc84

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 04 Julij 2013, 19:39:35
Tako hitro se že koža začne tanjšat? Sem mislila, da je to bolj na dolgi rok. Drugače pa hvala, ker redno deliš svoje izkušnje z nami, kot vidiš so se redki spopadali s kortikosteroidi in preležaninami in je fino kaj novega zvedet, če slučajno tud pri naših pride do česa takega.

Ja, pri našem že  :(...koža se mu dobesedno lušči, vidi se različne odtenke pigmentacije, zato bomo raje prenehali z zdravili. Veterinarka pravi, da je videla že primer, da se je koža tako stanjšala, da se je spremenila v rano, ki se je ni dalo več pozdraviti. So pa bili kortikosteroidi v obliki mazila in ne tablete. Zato smo ZELO previdni.
Upam, da bodo komu te informacije prav prišle in pomagale pri reševanju takšnih in podobnih težav. Zato jih z veseljem delim.  ;)