SKAKANJE V KOSILNICO

ninka93 · 35207

pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #60 : 16 Junij 2013, 18:56:27
Ah..............sem mislil, da se bomo pa na izlet peljali s pasjim šoferjem.
Pa drugič.

............se pa vidi psom da so po "avto šoli" uparabni, "predispozirani" za vsako resno delo. Hiv hiv ;D ;) : Res ni treba biti genij ;D ;D ;D



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #61 : 16 Junij 2013, 19:31:05
mogoče jih bodo potem lahko njihovi psi naučili kako se pravilno parkira  :P

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #62 : 17 Junij 2013, 11:30:09
A vidva morata biti pa res prav v vsaki temi nesramna, čeprav se celo najde kdo, ki poskuša z vama resno debatirat?

Zakaj sta v bistvu sploh tukaj?

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #63 : 17 Junij 2013, 11:34:33
Ne vem če ju še kdo resno jemlje, ampak zaradi tistih, ki berejo in se ne oglašajo, se pa včasih splača kaj razložiti.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #64 : 17 Junij 2013, 11:37:57

Zakaj sta v bistvu sploh tukaj?

Predvsem zaradi pasjih šoferjev in vrhunskih inštruktorjev pasje vožnje ;D
Kdaj se splača kaj razložit ;)



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #65 : 17 Junij 2013, 11:59:13
če slučajno katera ni razumela : zaradi nerealnih nasvetov, ki si jih verjetno še same ne držite (fino pa se berejo) in s katerimi si povprečen lastnik psa ne more kaj dosti pomagat  ter za malo razuma in objektivnosti v tem ljubiteljskem enoumju

včasih je tudi dobro vedeti drugo plat, ne zgolj tisto ki jo ponavljate ko pijete kavico na kdjih

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #66 : 17 Junij 2013, 12:08:09
Hej Davor, v KD na leto popijemo tako ene 10 kavic, ves ostali čas pa delamo.
In v tej temi so bili predlagani povsem konkretni in korektni nasveti, kako se lotiti takih zadev kot je histeriranje na kosilnice (ali na kar koli drugega). S pomirjanjem psa (tako, da nekaj časa ne pride v stik s stvarjo, ki ga spravlja ob živce in z nagrajevanjem mirnosti), pa potem s postopnim navajanjem na motečo stvar lahko tudi lastnik, ki dela sam doseže napredek brez tveganja, da bo stvar poslabšal. Če ima pri tem pomoč strokovnjaka, ki mu zna pokazat kako naprej, ko se kaj zatakne, toliko bolje.
Če pa bi se odločil delat z averzivi, pa bi nujno rabil pomoč nekoga, ki zadevo obvlada u nulo. Če ne veš povsem točno, kdaj lahko averziv uporabiš in kdaj ne, pa če nimaš popolnega timinga, lahko narediš zelo veliko škodo.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #67 : 17 Junij 2013, 12:42:30
Kar je bilo napisano je uporabno in daje rezultate. Če pa nekdo, ki v bistvu nič ne dela s psom, ni inštruktor in je brez nekih konkretnih izkušenj napiše, daj mu električno ovratnico gor je pa dejansko kaj? Kako, da si s tem pomaga kdorkoli, razen tako da zafrkne?

Vidim, in sigurno nisem edina, kam peljejo take in podobne instant rešitve.

Zanimivo Davor, glede na to kako ti je ljubi zakon, katerega si itak ne razlagaš pravilno, v nekih točkah, v drugih pa ga gladko preskočiš.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #68 : 17 Junij 2013, 15:11:05
zakon nikjer eksplicitno ne prepoveduje elek. ovratnice, zato so tudi pri nas v prodaji;

Citiraj
In v tej temi so bili predlagani povsem konkretni in korektni nasveti, kako se lotiti takih zadev

nemara za nekogar , ki se s psi aktivno (da ne bom rekel strokovno) ukvarja in slednji predstavljalo velik del njihovega dnevnega urnika; za nekogar, ki se pa s tem problemom sooča prvič in nima ne toliko časa ali znanja da ga reši so vsekakor druge rešitve boljše kot pa da se pes resno poškoduje med tem ko ve stiskate kliker

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #69 : 17 Junij 2013, 17:37:09
Dej Davor ne seri. Resno. Dokler samo zaj..š in provociraš ok, ko pa začneš delar škodo, je pa konec.
še enkrat:opisane metode (moje, od Lunette..) so varne tudi za tiste, ki niso strokovnjaki in se s problemom soočajo prvič. Ni nujno, da bodo uspešni, če ne bodo dovolj dosledni ali dovolj postopni, ne bodo pa naredili dodatne škode.
Z instant bolečimi metodami, ki jih zagovarjaš bo neizkušen lastnik z dovolj velikim problemom ne samo povsem neuspešen, ampak si bo nakopal še dodatne probleme - žal lahko tudi nerešljive.

Pri nas je prepovedano šolati živali na načine, ki povzročajo bolečino. Električna ovratnica jo. Torej je ne bi smeli uporabljati, tudi če ni izrecno omenjena v zakonu.

In btw, za načine, ki sem jih opisala ne rabiš klikerja, ga pa po želji seveda lahko uporabljaš..


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #70 : 17 Junij 2013, 17:51:30
bolečino lahko povzročiš tudi z navadno ovratnico ali polzatezno; elektronske ovratnice, se pri nas uporabljajo predvsem za pse, ki koljejo živino , kure recimo in to uspešno, poznam eden ali dva primera;
Gre za orodje nič več nič manj, ob pravilni uporabi je lahko koristno ob izrabi škodljivo in je njena uporaba kadar se res gre za varnost psa in okolice ter ko druge metode odpovedo vsekakor smiselna, seveda če je v pravih rokah


When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #71 : 17 Junij 2013, 18:15:25
Tudi uporabo zateznih ovratnic odsvetujem, ja pa vseeno eno in drugo ob zlorabi povsem neprimerljivo glede na škodo, ki jo lahko povzroči.
Tudi napadanje živine in kur je mogoče preprečiti na druge načine. Za hišne ljubljenčke je - če lastnik nima časa za temeljito socializacijo ali če je to zamujeno za desenzibilizacijo- najboljša preventiva uporaba povodca. če hoče imeti psa spuščenega, pa naj se potrudi in naj ga pravilno vzgoji.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #72 : 17 Junij 2013, 18:28:45
poškodba sapnika ? pa kravce tud kmetje mučijo ? in glede na voltaže, ki jih kmetje uporabljajo danes (pač elek,. pastirji se delajo privat) so ti večji kot pri sodobnih elekt, ovratnicah, ki imajo ponavadi tudi blokade
na podeželju , kjer pač domače živali so je povodec bedast predlog, ker ni mogoče razen če imaš psa na ketni;

Pomisli malo na tvoje razglabljanje o vzgojnih ugrizih ter kazni če mulo sili prek ceste, kadar se gre za varnost,

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #73 : 17 Junij 2013, 18:46:32
Opla! Pa ravno Davor, ki zagovarja popolno prepoved spuščanja psov....Zakon je enak za mesto in za vas, psi brez nadzora nimajo kaj početi ne tukaj ne tam. In za napad na živino si prisluži enak status nevarnega psa vaški cucek kot tisti, ki prede na sprehod iz mesta. In za oba potem velja enak povodec in nagobčnik.
Električni pastir je zelo težko primerjat z električnimi ovratnicami (žival rukne če pride do ograje, če se ograji izogiba, se izogne sunku - ni problema s timingom kot pri ovratnici. Tudi ne bo kmet z daljincem  rukal krave če se bodo napačno obračale in v jezi povečeval jakost - kot se dogaja pri zlorabah ovratnic. In kljub temu, da je jakost el. pastirja za različne vrste živali različna (za konje precej šibkejša kot  za krave recimo) se še vedno zgodi, da se kakšna žival v ograjo zatakne in lahko od šoka tudi pogine.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #74 : 17 Junij 2013, 18:51:42
Citiraj
Električni pastir je zelo težko primerjat z električnimi ovratnicami

a da ne ? elek. ograje delujejo na enak način

za ostalo pa ne vem kaj želiš povedati, za klanje kur jaz vem tule , da je pes (huski mix) počel na zasebnem zemljišču, pa mislim da je šlo tudi za par sosedovih , ki so prišle blizu... psa je potem vzel v roke nek inštruktor iz teh koncev pa tule je bila ena uporabnica, ki je tako odvadila psa klanja divjadi, tema nekaj časa nazaj

za koliko izrab ovratnic ti sama osebno poznaš ? pa ne mi z Milanom...

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #75 : 17 Junij 2013, 19:25:33
to sicer ne pomeni , da zagovarjam uporabo ele. ovratnic kor obči korekcijski pripomoček, ampak ko se gre za varnost psa in varnost drugih in ko ga uporabi človek, ki ga zna uporabiti je vsekakor bolje kot pa da se pes znajde v kosilnici;

naj mirne duše povem, da če bi mi šlo za psa in bi ostale metode odpovedale, ne bi dosti moraliziral , ninka pa naj zase odloči sedaj ko so ji možnosti znane kakšna bo najboljša za njenega psa

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #76 : 17 Junij 2013, 19:32:34
Električne ograje so podobne, vendar ne enake. O delovanju električnih ograj in o njihovih omejitvah smo že pisali. Tu pa je bil govor o ovratnicah. In ja, nikjer nisem napisala, da ob pravilni uporabi niso učinkovite. Tudi sem napisala, da je njihova uporaba opravičljiva v primerih, ko želimo psa odvaditi vedenja, ki ogroža njega ali okolico. Napisala sem tudi, da jo lahko uporabi samo strokovnjak. Temu mora biti tudi povsem jasno, v kjaterih primerih se pa ovratnice nikakor ne sme uporabiti.
 Izrabe ovratnice ne poznam niti ene, zlorab pa kar nekaj. Čist konkretnih. V enem primeru so morali dati psa stran, kr je postal agresiven in je povsem zares napadel lastnika (so pa z ovratnico želeli dobiti zanesljiv odpoklic, agresiven prej ni bil), v drugem je bil pes, ki ga je lastnik stresel za vsako napako psihično povsem uničenin se je bal lastne sence (pa je bil po naravi kar trden amstaf, ki prej ni bil niti agresiven niti plašen). V enem primeru je ovčarka, ki so jo stresli, ker je zbežala v paniki skočila pred avto....
Zna pa tovrstne pripomočke pravilno uporabljati nekaj lovcev (ne vsi, tudi pri njih sem že videla napačno uporabo, samo posledice niso bile tako hude, ker so jih na napake opozorili kolegi)

Citiraj
ampak ko se gre za varnost psa in varnost drugih in ko ga uporabi človek, ki ga zna uporabiti je vsekakor bolje kot pa da se pes znajde v kosilnici

Če bi dobro bral, bi prebral da sem sama napisala zelo podobno. S tem, da v konkretnem primeru pes ne samo se podi za kosilnico ampak histerira - česar z elektriko ni mogoče pozdraviti.



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #77 : 18 Junij 2013, 17:09:44
Ga boste pa s pozitivno motivacija .................... ampak samo preko tipkovnice ;)
O trajnosti pa lahko samo sanjate in seveda pišete...............preko tipkovnice ;)



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #78 : 18 Junij 2013, 17:26:41
tule imate krasno priložnost, Lunette takšno socializacijo obvlada, zna tudi uporabljat težko mehanizacijo, Lanabela pa tudi dnevno s tem na KDju dela; kaj če bi ve demonistrirale kako se takšnega problema lotiti in ob tem bi tudi pomagale ninki, posname kot učni video se objavi na youtube ?  ozaveščale in šolale bi rajo , vnovčile svoje znanje za kaj dobrega ? psa pa rešile kosilnice , lahko tudi kot alternativa Milanu saj vem da je prav isti problem reševal on sam z elek, ovratnico

priporočam tudi oblačila primerna vremenu

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #79 : 18 Junij 2013, 17:32:10
Popravljamo vse; od napak pri vzgoji, šolanju do genetskih napak. Uspeh zagotovljen in trajen. LA in LU  ;D ;D ;D



ninka93

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #80 : 18 Junij 2013, 19:44:32
Kaj pa, če ta pes ima že šolanje za sabo (obiskovanje pasje šole), a veš, da je nima???

no se javljam umes sva bila na morju...kuža ima narejen osnovni program šolanja... celotne zgodbe o kužku je veliko dobila sem 4mesece starega polnega bolh imel je vnetje kože bil je podhranjen skratka na robu smrti aja in imel je velikost in težo 6tednov starega kužka zato je pač delno razvajen boji se moških na sprehodu se ob srečanju s kakšnim sosedom polula  od strahu... skakanja v kosilnico na zaćetku ni bilo začelo se je kakšne 3tedne nazaj ko je biv bratc z kužekom na sprehodu v produ beri travnik ob savi in imel ga je na FLEXI povodcu ker mu ga ne dovolim spuščat če sta sama... in en drug sosed iz vasi je s traktorjem in kosilnico zapeljal proti kužku in mojemu bratu od takrat vsa ta panika



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #81 : 18 Junij 2013, 22:25:42
Čaki, a se pes kosilnice boji ali jo lovi/napada? Če bi se v primeru psa, ki lovi/napada kosilnico el. ovratnica mogoče celo obnesla, pa je v primeru da gre za strah uporaba averzivov škodljiva.
Dobra stran zgoraj opisanih metod je v tem, da delujejo v obeh primerih - umiritev, nagraqjevanje mirnosti in potem postopno navajanje, deluje v obeh primerih. Le da je delat s prestrašenim psom težje kot delat z agresivnim.
(agresivnost je večinoma posledica negotovosti - žal se to v CM metodah skoraj vedno zamenjuje z dominanco)


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #82 : 21 Junij 2013, 13:46:18
 
Dobra stran zgoraj opisanih metod je v tem, da delujejo v obeh primerih - umiritev, nagraqjevanje mirnosti in potem postopno navajanje, deluje v obeh primerih. Le da je delat s prestrašenim psom težje kot delat z agresivnim.
.. sam vrag je to, če je imel bolhe in težko mladost , pa je sedaj malo bolj  razvajen... to ni kar tko.
 Mogoče bi šlo če bi od punčke ati ali pa mamica probala psa vzgojit

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #83 : 21 Junij 2013, 17:16:09
Mogoče bi šlo če bi od punčke ati ali pa mamica probala psa vzgojit

Mislim, da je to postal kar velik problem ; otroci vzgajajo otroke ::) . Saj ne, da ni mogoče, samo sam pač ne verjamem ;D
Nihče ne oporeka, da jih lahko naučijo naklikanih trikcev, ampak................ ;)
Meni kdaj že samo imena pasjih šol v katerih lahko "sodelujejo" samo +18 brez ostalega raziskovanja veliko pomeni ......



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #84 : 21 Junij 2013, 17:42:50
Odvisno od tega kaj. Splošno poslušnost, agility, frisbi....lahko delajo tudi zelo mladi - in težko bi rekla, da so v čemer koli slabši od odraslih. Za reševanje mora biti vsaj tam okrog 16.


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #85 : 21 Junij 2013, 19:04:25
Smem vprašati, zakaj ne bi smeli pod 18 delati s psi?!?!?!???? >:( ??? ::)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #86 : 21 Junij 2013, 20:59:20
Nekateri so mnenja, da pubertetniki ne morejo vzgajati pubertetnikov. Po mojih izkušnjah so nekateri zelo mladi vodniki povsem sposobni delat s psi in pri tem pogosto pokažejoveč zrelosti in odgovornosti kot marsikakšen odrasel. Seveda je lažje če je pes manjši in karakterno ne preveč zahteven, čeprav  se najdejo tudi uspešni tandemi otrok in močnih psov (vendar v tem primeru otrok s psom samo dela, osnovno vzgojo so pa vsaj pomagali narediti starši.


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #87 : 22 Junij 2013, 21:32:34
Brezveze... Ne vidim razloga, zakaj jaz pri 14 letih ne morem šolati psa, verjetno ga lahko bolje kot marsikateri odrasel ??? (in tudi ga še najbolj obvladam) Mogoče kakšnega reševanja ali obrambe, ki sta bolj zahtevni disciplini res ne, ampak za (skoraj) vse ostale športe in seveda osnovno vzgojo pa ne vidim čisto nobenega razloga da ne bi. Saj če bi jaz z vsem kar se tiče psov čakala do 18 leta, potem verjetno ne bi bilo nič... Sem že pri 9 letih prišla na ta forum in sem veliko izvedela (sicer me skoraj kap ko berem svoje prve poste, ampak naj bo :-[ ), tudi v praksi sem dobila nekaj izkušenj, ne pa, da ne bi smela nič do 18 leta. :-\



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #88 : 22 Junij 2013, 22:27:31
Verjetno je mišljeno, da bi morali s psi delati starši, otročički pa mogoče kvečjemu samo pod njihovim nadzorom in s psi, ki jih "naredijo" odrasli. Kar se meni zdi primerno za otročičke tam recimo do 10, 11 let, ne pa za starejše. Da pa otročiček pri 16 ne bi bil sposoben delat s psom ama bilo kaj pa.... ???


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #89 : 22 Junij 2013, 22:48:24
Se strinjam... Ne vem če ne poznajo tisti ki to pravijo koga toliko starega... Jaz sem pri 10 letih sama eksperimentirala (pa še prej) ker če bi čakala starše ne bi bilo nič :-X Ni bilo vse v redu, niti približno, sem delala kup napak (in jih še) ampak sem se tudi veliko naučila in mislim da bom to za vedno upoštevala, še bi do 18 čakala z ukvarjanjem in bi bila le pod nadzorom staršev, potem ne vem kam bi prilezla... Seveda pa ne pravim da so vsi mladi takšni, nekateri so res obupni in ne morejo vzgajati psov, ampak ni pa treba tako posploševati...

Pa da se ne bo narobe razumelo - meni se tudi ne zdi primerno da kar tako pustiš 10 let starega da se znajde sam s psom, tudi jaz se zdaj zgrozim ko vidim kaj nekateri delajo, ampak jaz sem bila ravno ista (samo poglejte tisto temo pes za blokom :-X ), nismo vsi iz nekih kinoloških družin kjer sta starša inštruktorja, vzreditelja, handlerja, veterinarja in ne vem kaj še vse, nekateri imamo pač radi pse in smo se mogli znajti (in se še), če smo želeli kaj s psi. :-[ Ampak se mi zdi da se otroci kinologov marsikdaj ne zavedajo, kakšne možnosti imajo (pa ne pravim da je meni slabo, ne narobe razumeti) in jim to marsikdaj ne pomeni toliko, kot tistim, ki so se zato bolj trudili. Sem se čisto oddaljila iz teme, to ni nobeno skakanje v kosilnico :P , ampak takšen občutek sem jaz dobila na razstavah (junior handling) in drugod, a verjetno tudi tu ni za posploševati. :)