Vsak predlog dobrodošel.

Natalija · 855

Natalija

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
  • Lastnica dvornega norčka ;)
: 13 Junij 2013, 22:34:13
Ne vem niti kam naj temo dam niti kako jo naj naslovim, tak da premaknite će spada pod kaj.

Zaj pa k težavi. Z shihtzujku sva ble na sprehodu in moram rečt da je nasploh velika bojezljivka pa se boji vsega kar pride prehito ali preglasno do nje. Ampak danes se je končno malo odprla do ene majhne psičke pa sta se igrale pa ovohavale kar je za njo bilo  prvič da je bla sproščena v družbi drugih psov. Tako da sem jo pustila na malo daljšem povodcu nato pa celo spuščeno  pa se je zgodilo po nebu je priletel zmajar in začel krožit nad nami in se nato približal na kakšnih 20 metrov višine takrat pa je psičko zajela panika in je začela letet proti domu, na srečo je kolega stekel za njo (jaz ne morem ker sem invalidka) in jo zadržal še pred cesto. Zdaj pa se mi nikakor ne umiri, teka po hiši, cmucka se slini in kozla. A ji lahko kako pomagam ali je boljše če ignoriram?



_Tyra_

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 10
Odgovori #1 : 14 Junij 2013, 07:38:45
Prvo bi vam svetovala, da psičke NIKOLI ne spuščajte - imejte jo na vsaj 10m povodcu, tudi med igro. Lahko se namreč zgodi, da se naslednja situacija ne bo končala tako dobro.

Sem malo prebrala ostale teme - potrebno bo precej dela, tudi glede vseh ostalih zadev (sistematična desenzibilizacija je definitivno obvezna). Najdite si kakega dobrega inštruktorja, ki bo pomagal in ki ima izkušnje s psi, ki zahtevajo posebno obravnavo.