Only in America. Policaj ustreli psa

Maksimvs · 32425

Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #60 : 23 Avgust 2013, 11:20:36
Weaver: kako bo pes reagiral v resni situaciji ne veš, dokler se ne zgodi ker igrane situacije ne delujejo - psi zelo dobro ločijo zaigrano grožnjo od resnične.


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #61 : 23 Avgust 2013, 11:31:29
Ne vem, nazadnje je bežal, kolikor mu je pač štrik dal, je pa res da je bil cilj napada on, ne jaz...sem pa jaz potem odganjal tistega agresivca od kvazi labradorca


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #63 : 23 Avgust 2013, 12:20:25
Meni se zdi normalno da te pes poizusi zaščitit, me pa resno zanima katere pasme tega ne bi naredile?

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #64 : 23 Avgust 2013, 16:17:39
Moja sama sebe ne ščiti, mene pa mislim, da kar bi. Ko jo je prvič napadel pes (kvazi labradorec, ki napada vse pse, ki jih vidi) je samo cvilila, ni se branila. Enako, ko jo je napadla malamutka, takrat pa se je zvila v klobčič, malamutka pa jo je kotala po hribu navzdol dokler je nismo spravili dol iz nje, psica ni naredila čisto nič (sicer je malo poškodovala tudi mene, ampak tega ne jaz ne moja psica takrat še nisma pogruntale). Pa že parkrat sem enega kar fajn manjšega psa morala stran odganjat, ker jo je hotel napast, ona pa se je skrivala za mano. Ne vem, takega presranega psa še nisem videla  ::) . Ampak enkrat pa sma z bratom zaigrala napad (psica je bila v garaži, midva veni), ampak mislim, da je zgledalo kar realno, ker je psica takoj cela našpičena priletela in mislim da je tudi neke zvoke spuščala, brata pa še je potem grdo gledala dokler ji nisma pokazala da se dobro razumema  ::) . Glede na to, da ji že pri domačem ni bilo vseeno, si lahko predstavljam, da bi tuji človek malo slabše odnesel, če bi mi kaj hotel naredit  ;)



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #65 : 23 Avgust 2013, 18:50:06
Nedavno sem avto frendu spravljala v garazo, psico sem imela pa privezano za steber ene 3 metre od mene ker je blizje nisem imela kje privezati. Za menoj se je pojavil en nazgan stari in hotel denar za pivo. Se ga nisem mogla resit ne zlepa ne z grobimi besedami tako da sem se ga odlocila ignorirat. Odvezala sem psico in namenili sva se proti domu. Par metrov je se hodil za nama in govoril da sva zleht obe s psico. To je bil en tak neskodljiv pijancek, ce bi bil pa eden tipicnih roparjev pri nas in se marsikje, bi me lahko stihnil iz jeze, ker ni dobil denarja (te znajo stihnit tudi ce te pretipajo in dejansko nimas nicesar pri sebi, ponavadi krizirajo ker rabijo svojo dozo). In ce bi jaz naprimer poskodovana nemocno oblezala na tleh, psica bi pa v tistem trenutku skocila nanj bi bila premalo zavarovana? Ali je direktno ne smem s seboj vozit ven, v primeru da me slucajno kdo napade in bi me utegnila braniti, al kaj pravzaprav hocete povedat? Ker v isti sapi pa govorite da je varnost cloveka na prvem mestu hehe in da se je pac z vsemi sredstvi treba obranit napadalca, kadar si zivljensko ogrozen.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #66 : 23 Avgust 2013, 18:56:08
Si vas kar predstavljam, kako vas nekdo tepe vi pa psa vlecete nazaj "ne ne, ne smes!!".
Aja sej res, vi se znate sami branit. Chuck Norris stajl.

Vam se absolutno nic ne more zgodit v zivljenju, nam ki nam je pa jasno da se nam lahko pa psihoanalizo delate :o

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #67 : 23 Avgust 2013, 18:59:57
Meni se zdi normalno da te pes poizusi zaščitit, me pa resno zanima katere pasme tega ne bi naredile?
Hm, pomojem bi branila vecina psov ki ima z lastnikom dovolj dobro povezanost.
Ker bi clovek pomislil da razni Zlatkoti in podobni pa ne, pa sem brala prispevek o Zlate prinasalki v Kanadi ki je svojega lastnika, malega fantka branila pred napadom pume na dvoriscu (in jo dobro odnesla). Ker psica v sebi sicer nima borbenosti jih je potem fasala od Pume, je pa pokazala da ima srce!
Psi dejansko zelo dobro vejo, kdaj gre zares.

http://edition.cnn.com/2010/WORLD/americas/01/04/boy.cougar.attack/index.html

http://www.youtube.com/watch?v=ZuzU2s5hB-0

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #68 : 23 Avgust 2013, 20:51:51
Ni vse v borbenosti, zlatkoti, taki tapravi se znajo zelo dobro postavit nazaj brez zaganjanja, šavsanja....Moja pokojna zlatkica je ustavila manjšega napadalnega bika v diru samo s tem, da se mu je postavila na pot in se ni umaknila. Isti bikec je istemu svaku kakšno leto prej nalomil rebra. In samojedke, ki jih je sama milina in prijaznost, za katere so vsi ljudje prijatelji, ki ne samo da so vzele  hrano od vsakega, z vsakim so tudi delale, če  jim je dovolj dobro plačal, so znale krasno zagroziti in ustaviti kurje tatove, pijance in celo enkrat policaja. In "vlomilko" (znanko, ki je vstopila v hišo brez mojega dovoljenja ko me ni bilo doma, brez slabih namenov sicer, je pa pozabila da so notri psi) so mirno pustile  v hišo, ven pa ne. In ko si je hotela  zbrcati pot na prostost je staknila ugriz.

In ja, zdaj smo dejansko v taki situaciji, da si povsem nenevarnih psic, ki ne grizejo če ni resnično nujno in ki imajo brezhibno kontrolo ugriza ne bi več upala spustiti na tatu ali vlomilca. klinc, še ob morebitnem napadu bi verjetno dala najprej psice na prostor....


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #69 : 23 Avgust 2013, 23:33:07
Nedavno sem avto frendu spravljala v garazo, psico sem imela pa privezano za steber ene 3 metre od mene ker je blizje nisem imela kje privezati. Za menoj se je pojavil en nazgan stari in hotel denar za pivo. Se ga nisem mogla resit ne zlepa ne z grobimi besedami tako da sem se ga odlocila ignorirat. Odvezala sem psico in namenili sva se proti domu. Par metrov je se hodil za nama in govoril da sva zleht obe s psico. To je bil en tak neskodljiv pijancek, ce bi bil pa eden tipicnih roparjev pri nas in se marsikje, bi me lahko stihnil iz jeze, ker ni dobil denarja (te znajo stihnit tudi ce te pretipajo in dejansko nimas nicesar pri sebi, ponavadi krizirajo ker rabijo svojo dozo). In ce bi jaz naprimer poskodovana nemocno oblezala na tleh, psica bi pa v tistem trenutku skocila nanj bi bila premalo zavarovana? Ali je direktno ne smem s seboj vozit ven, v primeru da me slucajno kdo napade in bi me utegnila braniti, al kaj pravzaprav hocete povedat? Ker v isti sapi pa govorite da je varnost cloveka na prvem mestu hehe in da se je pac z vsemi sredstvi treba obranit napadalca, kadar si zivljensko ogrozen.

Prosi tiste svoje kolege policaje, ki goloroki brez težav obvladajo napadalce z noži, da ti pokažejo ene par for... ;D


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #70 : 23 Avgust 2013, 23:39:12
Si vas kar predstavljam, kako vas nekdo tepe vi pa psa vlecete nazaj "ne ne, ne smes!!".
Aja sej res, vi se znate sami branit. Chuck Norris stajl.

Vam se absolutno nic ne more zgodit v zivljenju, nam ki nam je pa jasno da se nam lahko pa psihoanalizo delate :o

Če bi jo delala lanabela, bi verjetno tvoje pisanje označila kot ''pomanjkanje samozavesti in strah''...

Verjamem, da se tebi lahko zgodi, da s psom na štriku provociraš policijo, jaz pa tega ne 'zgodujem'.

Nisme čak noris niti ne želim biti, zanimivo pa, kako se merila spremenijo, ko gre za tvojo rit...policaj se mora pustiti pogrizti, če je treba, samo da ubogi kužek odnese celo kožo, ko pa ti en bogi starček nekaj zateži, pa srce v hlačah, pa bi imela krdelo argentinskih dog okrog sebe...

Ja, jaz se znam kar dobro braniti sam, nima psa za obrambo, glede na to, kakšen je, itak ne bi bil v pomoč. ;D

Imam pa dovolj veliko mošnjo (pa širino čez ramena), da si ne rabim dvigoivati samozavesti tako, da hodim okrog s krdelom borbenih psov


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #71 : 24 Avgust 2013, 00:03:41
Ni vse v borbenosti, zlatkoti, taki tapravi se znajo zelo dobro postavit nazaj brez zaganjanja, šavsanja....Moja pokojna zlatkica je ustavila manjšega napadalnega bika v diru samo s tem, da se mu je postavila na pot in se ni umaknila. Isti bikec je istemu svaku kakšno leto prej nalomil rebra. In samojedke, ki jih je sama milina in prijaznost, za katere so vsi ljudje prijatelji, ki ne samo da so vzele  hrano od vsakega, z vsakim so tudi delale, če  jim je dovolj dobro plačal, so znale krasno zagroziti in ustaviti kurje tatove, pijance in celo enkrat policaja. In "vlomilko" (znanko, ki je vstopila v hišo brez mojega dovoljenja ko me ni bilo doma, brez slabih namenov sicer, je pa pozabila da so notri psi) so mirno pustile  v hišo, ven pa ne. In ko si je hotela  zbrcati pot na prostost je staknila ugriz.

In ja, zdaj smo dejansko v taki situaciji, da si povsem nenevarnih psic, ki ne grizejo če ni resnično nujno in ki imajo brezhibno kontrolo ugriza ne bi več upala spustiti na tatu ali vlomilca. klinc, še ob morebitnem napadu bi verjetno dala najprej psice na prostor....

Ja, zlatko iz ene druge teme je baje pravo besnilo, krdelo zlatkov bo kmalu nadomestilo krdela dog


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #72 : 24 Avgust 2013, 00:15:12
Če bi jo delala lanabela, bi verjetno tvoje pisanje označila kot ''pomanjkanje samozavesti in strah''...

Verjamem, da se tebi lahko zgodi, da s psom na štriku provociraš policijo, jaz pa tega ne 'zgodujem'.

Nisme čak noris niti ne želim biti, zanimivo pa, kako se merila spremenijo, ko gre za tvojo rit...policaj se mora pustiti pogrizti, če je treba, samo da ubogi kužek odnese celo kožo, ko pa ti en bogi starček nekaj zateži, pa srce v hlačah, pa bi imela krdelo argentinskih dog okrog sebe...

Ja, jaz se znam kar dobro braniti sam, nima psa za obrambo, glede na to, kakšen je, itak ne bi bil v pomoč. ;D

Imam pa dovolj veliko mošnjo (pa širino čez ramena), da si ne rabim dvigoivati samozavesti tako, da hodim okrog s krdelom borbenih psov
Krdelo argentinskih dog :o Krdelo borbenih psov :o Bogi starcek  :o Policaj je bil pogrizen :o
Damn, kot da bi s 9 letnikom (sirokim cez ramena) razpravljala, pa se mi zdi da sem bila dovolj jasna v tem in se kaksnim od prejsnjih postov v tej temi. Zdaj ce ti je pa zabavno obracati besede in poskusati zmesti na neke poceni fore, pa go ahead.

Lanabela, z borbenostjo sem mislila to da je psica imela srce zaustavit pumo, ni pa se tepla naprej ampak jo je puma obvladala. Kak drug pes bi se lahko tudi tepel oz. bi jo poskusil obvladati tako, da ga nebi imela casa prijeti za glavo. Vendar bi bil tudi tu razplet vprasljiv.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #73 : 24 Avgust 2013, 00:26:28
Nisem napisal, da je bil pogrizen, ampak da bi se (po tvoje) očitno moral pustiti pogrizti. Sem ti sedaj povedal dovolj jasno? Funkcionalna pismenost na ravni 9 -letnika press

Ja, krdelo dog ja...si neke slike dajala gor kao 'vi' na sprehodu...al se ne reče krdelo, a je mogoče čreda ali pa jata??? ??? ;D Panj argentinskih dog, pardon, psov...

joj, pardon no, jata neborbenih psov, ko vidijo merjasca, ga začnejo lizati


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #74 : 24 Avgust 2013, 00:30:42
Ti šment ti, kaj mi vrže google ven, če za foro napišem v nemščini 'kampfhunderassen' (torej pasme borbenih psov, sem pozabil, kako se reče po angleško, pa sem kar nemško)...že drugi zadetek druga slika je nek bel neborben pes, ki rahlo spominja na albino dalmatin...ne, v bistvu na dogo argentino...al je pa un kordobski pes, aja ne, tist je izumrl...

https://www.google.si/#fp=9df2e55e4c4d01ea&q=kampfhunderassen


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #75 : 24 Avgust 2013, 01:40:05
Citiraj
Prosi tiste svoje kolege policaje, ki goloroki brez težav obvladajo napadalce

a tile policaji , ki komaj obvladujejo enega pijančka ?
http://www.liveleak.com/view?i=a04_1280661144


When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #76 : 24 Avgust 2013, 02:49:50
Nisem napisal, da je bil pogrizen, ampak da bi se (po tvoje) očitno moral pustiti pogrizti. Sem ti sedaj povedal dovolj jasno? Funkcionalna pismenost na ravni 9 -letnika press

Ja, krdelo dog ja...si neke slike dajala gor kao 'vi' na sprehodu...al se ne reče krdelo, a je mogoče čreda ali pa jata??? ??? ;D Panj argentinskih dog, pardon, psov...

joj, pardon no, jata neborbenih psov, ko vidijo merjasca, ga začnejo lizati

Zdaj ce ti je pa zabavno obracati besede in poskusati zmesti na neke poceni fore, pa go ahead.

 ;) ;) ;) ;)

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #77 : 24 Avgust 2013, 02:52:18
Ti šment ti, kaj mi vrže google ven, če za foro napišem v nemščini 'kampfhunderassen' (torej pasme borbenih psov, sem pozabil, kako se reče po angleško, pa sem kar nemško)...že drugi zadetek druga slika je nek bel neborben pes, ki rahlo spominja na albino dalmatin...ne, v bistvu na dogo argentino...al je pa un kordobski pes, aja ne, tist je izumrl...

https://www.google.si/#fp=9df2e55e4c4d01ea&q=kampfhunderassen
Iiiiiiiin kaj tocno hoces s tem povedat? ::)

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #78 : 24 Avgust 2013, 09:24:10
Mnja. Imam ''borbenega psa'' in čist nepoštimanga v glavi očitno  ::) Najmanjša 5kilažica na plaži...ga ni boljšega žepnega alarmna na svetu  :D Nič kaj borbena pasma pa nič kaj nevarna, samo učinkovita.  :D
Je par let nazaj na plaži brisače čuvala. Striktno pri naših sedela pa pride en predrzen tipko mim in če tam okol šarit. No psica je prej nekak v kopalno torbo zlezla počivat (pač mali žepni kušek :P). Pride z roko bliz. Am...po mojem je mel en mal polne hlače  8) Ker je iz torbe (kjer je pričakoval marsikaj drugega kot pa psa) psica na polno ven prirenčala  :D No mi smo tačas že plavali nazaj, a to pač ne gre tako hitro, pa smo videli dogajanje. Je oni tipo odjadral kolikor hitro ga je ''burja'' nesla  :) Vsekakor hrabrost, borbenost, poštimanost v glavi, whatever...ni povezana s pasmo ali celo velikostjo psa. Bolj s tem, da pes čuva svoje, ker ima dobro poštimano v glavi kdo je član njegove familije. In kje je obseg čuvanja. Mimoidoče pušča pri miru kot da je ni. Tiste z roko na naši lastnini pač ne.  8)
No naša je že tačas, ko smo mi bili čisto blizu na kup pospravljala ostalo (japonke, brisače...).  :D Hudiča, no smo mel brisače preveč narazen, da ni mogla ona gor čepet  :D Vse na kup znosit. ::)

Bi se seveda lahko zadeva končala drugače, ker psica je res miniaturna. Ampak je bil učinek presenečenja po moje tolikšen, da kaj več od umika ni bilo možno. Si predstavljaš iz torbe nekaj takega http://reinventingfabulous.com/wp-content/uploads/2012/05/MrChew.png
Bi pa mogoče kak weaver vejnik s sabo nosil za kopalne torbe robutat.  ::)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #79 : 24 Avgust 2013, 09:49:36
Iiiiiiiin kaj tocno hoces s tem povedat? ::)

ne vem, ob sintagmi 'borben pes' si na veliko zavijala z očmi, pa sem malo razjasnil pojme...drugače sem se pa spomnil, da moram doma nekje še imeti knjigo fighting dog breeds...ziher je DA notri...

Torej, zakaj se moraš sprehajati okoli s 'čredo' velikih psov z močnimi čeljustmi, a dviguje ego? Saj vidim, da v vsakem beraškem starčku vidiš potencialnega napadalca in je cela panika, a policaj pa v rotvajlerju, ki skače okoli njega (in je precej bolj realna grožnja kot nek ubogi pijanček, malo bi lastniku policajpreveč roko obrnil pa bi uni zakričal pa ima policaj rotvajlerja na vratu, ajaj ups rotvajler ni zaščitniški) ne sme videti drugega kot luštno igračko.

Če mene vprašaš, je tisti tip sam zafrknil situacijo, prvo je provociral policiste - modlei so pač opravljali svoje delo, nato je zelo neustrezno zavaroval psa,poleg tega ni ustrezno zdresiral velikega psa borbene pasme...če bi, ko je pes skočil iz avta, lastnik takoj ukazal, da naj se pes uleže in obmiruje, verjemi, da ga policija ne bi šla streljat. Pač ni bilo tako super ubogljiv, kot so tvoje doge.

Lej, sem malo nesramen, priznam, ampak gledanje nekaterih, da pes lahko naredi karkoli že pač in se ga nihče ne sme niti dotaknit, se mi zdi izredno zgrešeno.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #80 : 24 Avgust 2013, 10:32:46
Lej, sem malo nesramen, priznam, ampak gledanje nekaterih, da pes lahko naredi karkoli že pač in se ga nihče ne sme niti dotaknit, se mi zdi izredno zgrešeno.
Em...kar koli že pač? Hm. Torej človek pa lahko naredi karkoli že pač pa mu tud noben nč ne sme nardit čeravno v obrambi. Bulshit. Večina in to zelo velika večina psov NE UGRIZNE, če le ne posegaš vanj, v njegovo območje in v njegovega človeka. Torej če se umakneš ali si vsaj pri miru. Pa se je lažje umaknat psu kot pa se umaknat strelnemu orožju.  ;) Ja že že se strinjam, da mora imet lastnik psa pod nadzorom. Samo to še vedn ne pomeni, da pa lahko kar vsi tikajo v vse in pričakujejo da se jih bo toleriralo.
Če eni lahk z vejnikov za samoobrambno naokrog skačejo tudi tam kjer žive meje ne rastejo, lahko jaz z lajajočim psom po komando  :P

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #81 : 24 Avgust 2013, 12:21:47
torej povzetek: je po vaše čisto OK da pes napade policaja, ker  njegovega lastnika organi pregona oklenejo ? polcaj bi moral vedeti da pes le čuva svojega lastnika in ugrize take it like a man ?
resnično ne bi rad bil v tem vašem svetu pasje pravice

in mimogrede hecno kako smo prišli na pse kot obrambno sredstvo torej orožje, če ste nemalo časa nazaj vlekle povezave z jedilnim priborom

Des. še nekako razumem, tudi jaz ne bi mirno spal tamle, vsaj glede na zgodbe slovencev, ki se sedaj vračajo iz te nekoč "latinske švice",  bi pa bilo bolj smotrno strelno orožje namesto krdela argentinskih dog, no se pa vsaj več ne sprenavedamo kakšne pasme imate in zakaj

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #82 : 24 Avgust 2013, 13:08:49
Limetka, če bi tvoj pes odvezan skakal okrog policajev in je večje sorte, bi se ti zdelo tako nenavadno, čle bi ga policist, ki ni tak izreden ekspert kot ti za pasje vedenje, zaradi ogrožanja ustrelil?

Če človeku pes skače čez ograjo in šavsa po facah, se ti zdi tako čudno, če ima človek pri sebi vejnik, da pes zobe namesto v njegov obraz zarije v 420 jeklo?

Čisto nihče mislim, da nima nič proti psu, ki mirno stoji/leži za ograjo in čuječe gleda, te z renčanjem, laježem in zaganjanjem v ograjo ne moti mimoidočih.Prav tako najbrž nihče nima čisto nič proti psu, ki hodi ob vodniku in ne renči, laja in se ne zaganja v mimoiodče in vodnik ne pušča iztrebkov (pasjih) vsepovsod.


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #83 : 24 Avgust 2013, 13:12:02
Davor, ne gre za krdelo, ampak za jato, kot recimo jata golobic ali pa čreda, kot čreda ovčic...

Je pa žalostno, da mora nekdo živeti v takih razmerah, da brez krdela dog ne more nikamor, če če je ena sama doga, te nadleguje nek pijan starček in nikoli ne veš, kdaj potegne nož ali pa maćeto...to mora biti nek geto al favela al kako se že reče tam v 'braziliji'


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #84 : 24 Avgust 2013, 13:31:37
hja tud pri nas je že moderno imeti dve ali tri doge na povodcu, ker nikoli ne veš kdaj te bo želel okleniti kak policaj, tečnarila mularija ali pa te bo napadel zlatko

Takšne teme krasno demonstrirajo v kakšne skrajnosti gredo nekateri za svojo pasjo ljubezen, crazy cat lady malo drugače

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #85 : 25 Avgust 2013, 00:30:31
Torej, zakaj se moraš sprehajati okoli s 'čredo' velikih psov z močnimi čeljustmi, a dviguje ego?
Ker rabijo sprehode? ::)

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #86 : 25 Avgust 2013, 09:33:57
Okej, bom prilagodil vprašanje...greš kam sama, brez krdela psov, noža, solzilca oz 'tipa'? Pa ne govorim o hoji na stranišče, dase ne boš spet sprenevedala?

Saj mogoče bi se vrnila v Slo, zdej je popularno, da se slovenci iz 'brazilije' spet selijo nazaj. ;D


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #87 : 25 Avgust 2013, 16:46:52
Logicno da ne, kje si pa se videl zensko samo okrog hodit ::)
Ti ga pa tut pihnes.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #88 : 07 Maj 2014, 09:25:14
Preden se jim da psa bi ti "vodniki" morali obvezno narediti psihološke teste.  :-X

http://www.youtube.com/watch?v=SR0GINOPhZw&feature=youtu.be

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.