v Domžalah opažen star črn velik pes/ga kdo pogreša?

cici.bobnar · 3109

cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Pozdravljeni! Torej danes zjutraj sem v Domžalah opazila črnega psa, ki je podoben labradorcu vendar je po vsej vrjetnosti mešanček ker nima značilne glave. Je star, saj ima po gobcu veliko sivih dlak, hodi tudi bolj počasi, nima pa ovratnice ali česarkoli za identifikacijo. Pes je zelo prijazen, se pusti božati, zgleda zdrav, negovan, zatorej po vsej vrjetnosti ni potepuški pes. Predvidevam da je komu pobegnil ali pa ga kdo spušča na sprehode, malo vrjetnosti je tudi da ga je kdo zapustil. Pes se giblje večinoma na območju SPB1 in SPB2, tudi čez železniško progo gre in se sprehaja okoli hiš. Sem šla po hišah povprašat če ga poznajo, ali vejo s kod je, vendar ga nihče ne prepozna. Zanima me če kdo od forumašev pogreša takega psa. Najlepša hvala za pomoč.
V primeru da do 12ih ne zvemo čigav je, ga peljem s sabo na prakso in  bomo pogledali če ima čip. V kolikor se lastniki ne oglasijo, ga bom predala v zavetišče Gmajnice.

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1 : 22 Julij 2013, 10:25:08
Gmajnice ne pokrivajo območja Domžal. Bo treba stopit na občino in izpolnit obrazec, potem pa naprej.


cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 22 Julij 2013, 10:34:59
to vem, nisem milila ga že danes oddat, mislila sem ga zadržat tam do 3 dni, in če lastnik nebi prišel ponj, bi ga odpeljala v zavetišče.

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #3 : 22 Julij 2013, 10:44:53
Očitno nisi vedela, če si ga hotela odpeljati v gmajnice.


cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 22 Julij 2013, 11:17:20
ja, čez 3 dni, če se lastnik ne bi oglasil!

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #5 : 22 Julij 2013, 11:39:42
Kako bo pa lastnik te tri dni vedel, da imaš ti psa? Najbolje je, da ga že prvi dan pelješ k veterinarju, kjer lahko preverijo, če ima čip in potem kontaktirajo lastnike. Če čipa nima, pa ga lahko predaš zavetišču, ampak, kot ti je že Lanabela napisala, ne more iti v Gmajnice, ker Gmajnice ne pokrivajo Domžal. Če se ne motim ima Domžale čez zavetišče Horjul.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #6 : 22 Julij 2013, 11:43:42
Ne moreš ga peljat v gmajnice niti danes ob 12 niti čez tri dni niti čez tri mesece, ker je pes "najden" v Domžalah, ki z Gmajnicami nimajo pogodbe. Jasno?
Sicer pa če že pobereš psa, ki mu nič ne manjka in ni videti zgibljen, potem se še najbolje obnese, če ga nekam zapreš za dan ali dva, mu daš vodo ampak nič za jest, tako da postane fejst lačen in zdolgočasen, ga daš na daljši povodec in odpelješ tja kjer si ga pobrala - od tam pa ga pustiš da te vodi kamor ga volja - obstaja velika verjetnost, da bo šel direkt domov. Če nima čipa seveda, kar ti lahko preverijo na vsaki veterini


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #7 : 22 Julij 2013, 12:58:01
No, res ni nobene potrebe, da bi psa zadrževal in načrtno stradal dva dni, sploh seniorja  ::) Če bi se meni moja senior psica izgubila bi iz kože dala debila, ki bi jo našel in jo doma zadrževal po nepotrebnem par dni brez hrane, da bi mu "sama pokazala pot domov", WTF. Pokličeš v zavetišče tako, kot si dolžan po zakonu narest in potem slediš njihovim navodilom. Ampak to takoj, ne čez tri dni. Po vsej verjetnosti ga bodo prišli iskat in potem oni iskali lastnika, navsezadnje če nekdo išče svojega psa je ponavadi zavetišče prvo kamor pokliče. S tem da bo pes ta čas počakal na varnem, s hrano in vodo. Če pa psa spuščajo ven, da se sam šeta bodo pa ob prevzemu, ko bo treba dat nekaj denarja zaradi njihove lastne neodgovornosti, dobili lekcijo in tega ne bodo več ponavljali. Pes se nima kej sam šetat naokol  ::)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #8 : 22 Julij 2013, 13:23:49
Metoda, ki sem jo opisala mogoče do psa ni najprijaznejša, je pa bila edina učinkovita metoda kako spravit domov potepuškega psa ki mu ni nič, samo domov se mu ne da, lastniki pa ga aktivno ne iščejo.  Preden se je pse čipiralo in preden so bila zavetišča. Je pa učinkovita še sedaj, prihraniš denar sebi, lastniku in občini.
Če je lastniku res kaj do psa, potem je pes čipiran in na hitu že čaka oglas o pogrešanem labrador mixu. In ga ne bo potrebno protipravno zadrževat ali kako se že temu reče.
PS: dan posta ni še nikoli škodil nobenemu psu, ki je toliko pri močeh da se veselo potepa. Pravzaprav  nekateri strokovnjaki za prehrano psov celo priporočajo da ima pes en dan tedensko post.