Pes renči na ljudi

tina-briard · 22129

tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 24 Julij 2013, 13:33:55
Pidog, dejta se malo z Davorjem drajsat na kakšnem privat pogovoru..boš veliko naredila...:) In bi te prosila, da na moja vprašanja več ne komentiraš....
pa še to...francoskih pasem je pri nas bolj malo in briardi so nasploh manj poznana pasma..ampak ti to najverjetneje veš a ne..:)
če sem spraševala na forumu pa še ne pomeni, da se nisem pozanimala pri trenerju...in največ izkušenj dobiš od ljudi, ki so imeli podobne težave doma s svojimi psmi-trener vidi na poligonu le del težav..je pa res Lunette, da kadar je obkrožena z psmi je bolj samozavestna in se v pasji šoli drugače obnaša. Bolj je igriva, bolj je firbčna in nasploh bolj pogumna.
Je pa tudi res, da mi je žal, da smo jo dobili šele pri petih mesecih in izgubili tisti dragoceni čas na samem štartu...ampak ostajam optimistična-vse se bo uredilo v pozitivo. :)



Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #31 : 24 Julij 2013, 13:36:59
Prijateljev sosed je imel briarda, žival se je vedno zapodila v nas kadar smo prišli na obisk in se zaletelav folk in to orenk...enkrat sem se naključno ravno tedaj bornil in je šel pes na polno v moje koleno...ja kakšen teden sem šepal, briarda pa ni bilo več na spregled...


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #32 : 24 Julij 2013, 13:41:27
saj ljudje si omislijo fensi šmensi pasme zaradi zunanjosti, neglede da bodo imeli z nagonom pol težave, ki jih bodo teško reševali  , nastrada pa sosed  ;) 

pa ne mislim na tino se je  lotila problema kot se ga mora, sem prepričan da z šolanjem in dosledno socializacijo se lahko zadevo reši

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #33 : 24 Julij 2013, 13:45:17
o...francoskih pasem je pri nas bolj malo in briardi so nasploh manj poznana pasma..ampak ti to najverjetneje veš a ne..:)

Da ;D.....................kako naj ne komentiram ce me v drugem stavku prosis ;D. Ti tinca ti :-*

Weawer,vse to izvira iz nezaupanja do tujcev francoskih pasem, ki se na zacetku kaze kot strah :o



tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 24 Julij 2013, 13:51:50
Poznam kar nekaj ljudi ki so imeli briarde in ti briardi so bili res popadljivi...nekateri so končali na vet pod injekcijo, druge so zapirali v bokse in so tam preživeli skoraj celo življenje...tretji pa so našli dom pri drugih lastnikih. Žalostno je ja, da si nekateri zbirajo pasme izključno po izgledu..briardi zgledajo srčkano, a v resnici potrebujejo res dosledno vzgojo brez popuščanja...nekateri pa so šolali svoje briarde na trdo in na koncu je bil rezultat ravno obraten kot so ga hoteli doseči. Tudi jaz sem že dobila par ugrizov in to ravno od briardov....enega takšnega sem tudi imela doma, ker so pač prejšni lastniki grizenje psa pripisali da pač ima pes slab dan...:)
In hvala Davor, končno za en prijazen odg...:) le tako naprej. :)



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #35 : 24 Julij 2013, 14:01:33
....a v resnici potrebujejo res dosledno vzgojo brez popuščanja...nekateri pa so šolali svoje briarde na trdo in na koncu je bil rezultat ravno obraten kot so ga hoteli doseči.

.......ali niso imeli pojma o MORAM solanju ali pa so bili njihovi psi le podobni briardom, kot vecina modernih, tistih fraancoskih pasem, ki jih ne poznam ;)



tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 24 Julij 2013, 14:05:37
Me zanima pidog, ali si zgolj videla briarde ali si jih sama imela doma, da si tolk f... pametna...pa če te mogoč tvoj dec doma ni zadovoljil pošteno in sedaj vsa nezadovoljena in zafustrirana bentiš in pametuješ po forumu in j... druge okrog sebe....:)
Weaver, kje pa se ti je to zgodilo?



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #37 : 24 Julij 2013, 14:10:20
Ma ne tinca, sva ravno danes zvecer imela zvrhan kos analnosti in oralnost 8) Tako, da sem cisto potesena danes :-*
Ah saj te ne zezam, ampak cisto resno mislim.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #38 : 24 Julij 2013, 14:11:36
Sicer pasme zelo dobro ne poznam, a kolikor mi je znano, sta pri briardih dve veji: eni so bolj prvobitni - samostojni, nezaupljivi, sami sebi zadostni, z zelo hitrimi reakcijami. Težko jih je motivirati in težko je izgraditi dober odnos lastnik pes...skratka psi, ki pazijo na čredo nekje bogu za hrbtom, točno vedo, kaj morajo delati brez vmešavanja lastnika, ki se oglasi pri čredi in psih mogoče prkrat na teden.
Drugi so bolj "civilizirani" (beri razstavni), s katerimi je precej lažje delat. Pri nas sem videla več briardov iz prve skupine in vsi po vrsti so bili problematični ne glede na to, koliko truda so lastniki vložili vanje (to ne pomeni,da so psi dejansko povzročali probleme v okolici, pomeni pa, da so morali biti lastniki vedno pozorni in vedno "na preži"
In ja, pri takih psih s silo ne prideš prav daleč.
Pipi: tokrat izjemome enkrat:


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #39 : 24 Julij 2013, 14:24:28
Ma ja, podobno kot z vsemi francoskimi delovnimi pasmami; dokler niso odkrili PM, nic od psov.

PS
Ni vse vlecna zivina, ribice, kure, zajci ;) :o



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #40 : 24 Julij 2013, 14:27:13
Ja, od izuma PM naprej, so predstavniki teh pasem v nekaterih športih v samem svetovnem vrhu.


tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 24 Julij 2013, 14:33:09
Razlika je seveda predvsem pri leglih-...briarda najbolj pesti ta nezaupljivost in svojeglavost. Nesamozavest jim lahko zelo škodi v večini primerov in zato potem pride do raznih nezaželjenih izpadov....sem pa v Franciji spoznala lastnika briardov, ki jih uporablja za vodenje črede. Ima tri briarde, dva sta samca in eno samica in so zelo ok karakterno. Lastnik mora venomer delat z psmi, tudi ko so naučeni kako pasti čredo-večino delajo na komando pastirja-zbiranje črede, usmerjanje črede ipd. če pes in pastir nista dobro povezana, potem slabo funkcionirata. Je pa nasploh pri briardih ne glede na to iz katerega legla izhajajo, da so v osnovi zelo predani družini s katero bivajo in na sploh nezaupljivi do "zunanjih" ljudi. Nekateri bolj, drugi manj...ni pa res, da so sami sebi zadostni, prav nasprotno-briard brez družine je zelo nesrečen in najbolj ga osrečuje, da živi v krogu družine...je pa trmast, to pa res. Za kakšno vajo potrebuješ več časa..recimo da pes v osnovi pozna komando prostor in počakaj, pa jo naredi stokrat brez problema..potem pa mu nekaj klikne in se iz prostora ustaja non stop...in potem se zezaš s tem 20min in ne odneha kar tako...misli, da boš ti prej odnehal....in ko mu že milijontič rečeš prostor in počakaj..potem pa uspeš. :) Pa je potem spet mir nekaj časa in čez čas spet poskuša svoje uveljavit....je pa zanimivo, če seveda ne izgubiš živcev. :)
To je zdaj moja četrta briarka, pa je v nekaterih pogledih zelo drugačna od prejšnih....neka stalna praksa obnašanja še vedno je, ampak je razlika predvsem v intenziteti...samice so recimo bolj trmaste kot samci, so pa bolj poslušne in bolj pripadne.



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #42 : 24 Julij 2013, 14:35:44
 ;D ;D ;D ......... bolj ko je resno, bolj so uspesni  , po zaslugi PM :o

PS
Problem nastane, ko se zacne mesati "tupost" in trmo ;) ;)



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #43 : 24 Julij 2013, 14:39:38
Citiraj
.pa če te mogoč tvoj dec doma ni zadovoljil pošteno in sedaj vsa nezadovoljena in zafustrirana bentiš in pametuješ po forumu in j... druge okrog sebe

Citiraj
Ma ne tinca, sva ravno danes zvecer imela zvrhan kos analnosti in oralnost 8) Tako, da sem cisto potesena danes

tle sem se prav nasmejal na glas, dobra pidog :D




When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #44 : 24 Julij 2013, 14:41:14
Citiraj
bolj so uspesni  , po zaslugi PM
Ja. zato, ker jih je samo na ta način mogoče pripraviti do polnega sodelovanja.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #45 : 24 Julij 2013, 14:49:03
 ;D ;D ;D...........topla voda je pri nas na levem ventilu; preveri Lanabela

Ma ni vse vlecna zivina kure zajci :o

PS
PM odpravlja  "probleme" genetike..........vsaj tisto kurjo.............CACi, BOBi, kolki, komolci in to je to :o :o :o
Sem pa tudi slepec ;D



tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 24 Julij 2013, 14:57:19
Ja pidog, tupost in trma je res hitro zamenljiva, najverjetneje imaš ti te težave....ker zagotovo bi tupe pasme uporabljali v vojski in policiji in zagotovo so vse knjige o psih čisto narobe napisane....in najverjetneje so delovne pasme tupe do kraja, ampak samo mi lastniki smo tako prepričani v njih, da jih bomo učili komando sedi tri leta če bo potrebno, samo zato, da bomo lahko potem rekli-briard je zelo inteligentna pasma. in tudi najverjetneje je pes, ki zelo dobro obvlada komando sedi pol leta, potem čudežno čez noč pozabi kaj komanda sedi pomeni, ker so mu čez ušesa pobegnile še tiste malo sivih celic ki jih ima...:)
sem pa vesela da si mi pomagala do spoznanja, da ste nekateri tupi in ne trmasti, da še kr vztrajate pri neki temi, pa čeprav vam je bilo že stokrat povedano, da vaših odogovorov ne potrebujemo. :)



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #47 : 24 Julij 2013, 15:02:37
Malo nesporazuma tinca..........ni letela tupost na briarde ;)



tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 24 Julij 2013, 15:06:39
Govora je o briardih-torej je tupost letela na?



Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #49 : 24 Julij 2013, 15:13:23
Da ;D.....................kako naj ne komentiram ce me v drugem stavku prosis ;D. Ti tinca ti :-*

Weawer,vse to izvira iz nezaupanja do tujcev francoskih pasem, ki se na zacetku kaze kot strah :o

ne, saj ta ni bil popadljiv, samo zapodil se je v folk, nič ni renčal ali grizel...niti kazal strahu


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #50 : 24 Julij 2013, 15:16:03
Me zanima pidog, ali si zgolj videla briarde ali si jih sama imela doma, da si tolk f... pametna...pa če te mogoč tvoj dec doma ni zadovoljil pošteno in sedaj vsa nezadovoljena in zafustrirana bentiš in pametuješ po forumu in j... druge okrog sebe....:)
Weaver, kje pa se ti je to zgodilo?

okolica Ljubljane...ne zgodilo, temveč dogajalo a je bil vaš?  :P sej durgač čist fajn kuža, ampak tisto zaletavanje je bilo pa ne samo moteče ampak nevarno...

drugače sem pa še enega videl v kopru ko ga je nek domačin sprehajal mimo tistih belgijcev na prvenstvu...mimogrede, glede naših tekmovalcev je po koncu tekem vse potihnilo ne vem zakaj


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #51 : 24 Julij 2013, 15:24:00
Govora je o briardih-torej je tupost letela na?

...samorefleksija...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #52 : 24 Julij 2013, 15:25:22
Mogoče Domžale? Ne, ni bil naš.... ;D
V Domžalah je bil eden, takšen, ki ga ti opisuješ....



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #53 : 24 Julij 2013, 15:27:32
V Domžalah jih je (bilo) vsaj pet ali šest, med njimi ena izredno prijetna psička, ostali pa so bili bolj tako - tako.
Meni se zdi zanimivo, da je veliko lažje delat z bauceroni (so karakterno trši in bolj stabilni), čeprav po nekaterih trditvah naj bi bila med pasmama glavna razlika v dlaki, sicer pa naj bi si bili zelo podobni.


tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #54 : 24 Julij 2013, 15:29:53
sem poznala rejce iz Mačkovcev in nekaj njihovih mladičev...en se mi zdi, da je bil Balu..?



tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 24 Julij 2013, 15:32:10
Bauceroni so super... :)...imajo veliko karakternih podobnosti z briardi, tudi z njimi moraš bolj v rokavicah delat, ampak niso tako muhasti... ;D
Edino kar pogrešam pri njih je, da niso takšni "klovni" kot briardi, so bolj resni.



Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #56 : 24 Julij 2013, 15:36:43
ne, ne niso bile domžale, dol brezovica...aja kolegica je imela beaucerona, pa me ni nekaj psoebno spominjam na (tistega) briarda


tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #57 : 24 Julij 2013, 15:38:37
se tudi kakšen ošter beauceron najde, brez skrbi, pa še ne pomeni da je v pasmi problem. :)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #58 : 24 Julij 2013, 15:40:01
A Balu je bil tisti iz centra?
Ostrina je nekaj drugega kot nesigurnost. Ostrina ni napačna lastnost. Nesigurnost je.
In ja, tudi meni se zdita pasmi precej različni. Ampak saj se kar krepko razlikujejo med seboj tudi belgijci, pa naj bi bila med njimi razlika izključno v barvi in tipu dlake.


tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #59 : 24 Julij 2013, 15:42:46
oštrina ni bila misljena v pozitivnem smislu, če veš kaj mislim.  ;)
ja tisti iz centra ja....v boksu zunaj so ga imeli...katero samičko si pa ti poznala, ta, ko si rekla, da je bila ok?