Pes, poletje, vroč avto

Dada73 · 6176

Dada73

  • *
    • Prispevkov: 204
    • Točke: 0
: 27 Julij 2013, 21:53:38
Ker nisem nikjer našla podobne teme odpiram to
Res žalostno, da ljudje kljub vsem opozorilom, ki se zadnje čase pojavljajo nardijo tole, sami pa gredo uživat na plažo

http://www.24ur.com/v-peklenski-vrocini-ne-pozabite-na-zivali.html




Mini Pes

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 31 Julij 2013, 10:29:34
Grozljivo!!!
Če se gre na morje, se gre vsaj ponoči, v avtu mora biti nujno klima, pes pa mora imeti vedno pripravljeno steklenico vode in skodelico, če slučajno postane žejen!!!
Res je grozno, da se take in drugačne grozne stvari za psa sploh dogajajo ne?



Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #2 : 31 Julij 2013, 10:51:55
Zakaj pa ponoči????  ::) Čisto v redu je zgodaj zjutraj ali pa proti večeru, tudi če avto nima klime, ni panike, če si nekje do recimo devete ure dopoldan na cilju in ne stojiš na soncu z avtom dalj časa...

če imaš pa tako brutalno močno klimo kot jaz, pa greš lahko kadarkoli, edino nevarnost prehlada obstaja


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #3 : 31 Julij 2013, 11:41:29
Greš lahko kadarkoli, dokler je za ljudi v avtu vzdržno, je tudi za večino psov. Če le imajo na voljo dovolj vode. Vendar potovanje ponoči ni slaba ideja - je hladno in na cestah pa ponavadi ni nekih velikih zastojev - najhuje je, kadar z avtom brez klime obstaneš v dolgi koloni in ni možen umik psa v senco - zna bit zlasti zoprno za stare, bolne, kratkogobčne.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 31 Julij 2013, 11:46:27
A psi potrebujejo kaj več vode kot ljudje? Mi (s klimo v avtu) damo psu piti takrat, ko se mi ustavimo za "kavo" (npr. nekje na pol poti -po cca. dveh in pol urah vožnje). Sprašujem pa zato, ker moja psica zelo zelo malo pije - tko povečini cca. zjutraj zelo malo (par požirkov) in pa malo popoldne in malo zvečer - tudi če se gremo neke aktivnosti, kjer se zadiha (tudi sedaj, ko je vroče), bo zelo malo pila, če bo sploh kaj.

Sedaj, ko je bila operirana in je imela omejeno gibanje, je pa sploh enkrat na dan popila par požirkov in to je bilo to. Ker me je skrbelo da bo dehidrirala, sem ji potem z brizgo, v gobec vodo špricala, ampak tudi ni hotela veliko - cca, 1 dcl.

Sigurno na splošno pije premalo, ne vem pa koliko premalo, niti kaj lahko naredim v zvezi s tem.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #5 : 31 Julij 2013, 11:49:46
Zelo odvisno od psa in od situacije. Če ima vodo pa ne pije in ne kaže znakov dehidracije, potem bo verjetno ok. Lahko pa povečaš vnos tekočine, če misliš da je potrebno tako, da daš v vodo čisto malo kakšne paštetaste konzerve, juhe ali pač nečesa, kar je psici všeč.


regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #6 : 31 Julij 2013, 12:13:03
Tudi moja psica ni zadosti pila. Nekaj takega kot opisuješ ti TibiQ. Krvni izvidi so vedno pokazali dehidracijo, zato ji sedaj že nekaj let v vodo dajem žlico jogurta in poskrbim da popije zadostno količino vode glede na temperaturo zraka, aktivnost in prehrano.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 31 Julij 2013, 12:34:14
Hvala!



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #8 : 31 Julij 2013, 12:36:31
Kako se pa pokaže dehidracija?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 31 Julij 2013, 13:01:28
Psa povlečeš za kožo na vratu in če ne gre nazaj v prvotno stanje je pes dehidriran (no, že kar precej dehidriran).



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 31 Julij 2013, 13:36:29
http://www.happy-doggy.si/component/allvideoshare/video/featured/znaki-pasje-dehidracije.html
Sicer vtipkaš v google "znaki dehidracije". Čeprav je tudi res, da če nimaš s čim primerjat je težko sodit ali je šla koža dovolj hitro nazaj, kakšne barve so dlesni normalno,.. je malo težje, sploh če ne gre že za hudo dehidracijo.



jst

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 31 Julij 2013, 13:41:05
Zakaj pa ponoči????  ::) Čisto v redu je zgodaj zjutraj ali pa proti večeru, tudi če avto nima klime, ni panike, če si nekje do recimo devete ure dopoldan na cilju in ne stojiš na soncu z avtom dalj časa...

če imaš pa tako brutalno močno klimo kot jaz, pa greš lahko kadarkoli, edino nevarnost prehlada obstaja

Jaz v avtu nimam klime. A to pomeni, da se sploh ne smem voziti z njim?
Kakšne neumnosti trosite, no ...



jst

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 31 Julij 2013, 13:42:45
Oprosti, Weaver, po pomoti sem citirala tvoje sporočilo namesto tistega nad njim!



Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #13 : 31 Julij 2013, 13:52:11
Oprosti, Weaver, po pomoti sem citirala tvoje sporočilo namesto tistega nad njim!

Ne verjamem!!!  ;D kupi avto s klimo  :P


Mini Pes

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 03 Avgust 2013, 09:51:34
Zakaj pa ponoči????  ::) Čisto v redu je zgodaj zjutraj ali pa proti večeru, tudi če avto nima klime, ni panike, če si nekje do recimo devete ure dopoldan na cilju in ne stojiš na soncu z avtom dalj časa...

če imaš pa tako brutalno močno klimo kot jaz, pa greš lahko kadarkoli, edino nevarnost prehlada obstaja

Ti zaradi mene lahko odideš kadarkoli, ampak mi vedno gremo na morje ponoči. In ja res je! Ponoči skoraj ni prometa, hladno je, mirno in še kej bi se našlo. Sploh pa tudi mi odidemo praktično malce pozneje kot zvečer, a na cilju smo šele naslednji dan. Kar računaj: Vozimo se do Drvenika z avtom, tam se peljemo s trajektom ps. trajekt odpelje nekaj ob 12.00, nato se pa spet vozimo z avtom.
Bi bilo kar nerodno, če bi šli zjutraj ne? Ti pa lahko greš recimo v Piran, ps. tam na Trtinijevem trgu so imeli ekstra dober sladoled, in pravtako kar uživaš, če imaš rajši kratke poti.
No pa rajši neham, da vam ne napišem cele knige.
Čao!



jst

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 05 Avgust 2013, 10:43:47
Ti zaradi mene lahko odideš kadarkoli, ampak mi vedno gremo na morje ponoči.

Točno tako.
Ti zaradi mene lahko voziš sredi noči, ampak jaz se ne. Ponoči so moje sposobnosti za vožnjo zmanjšane, ker sem ponoči vajena spati.
Počni, kar se tebi zdi dobro, drugim pa pusti, da razmišljajo s svojo glavo, ne pa da jih že vnaprej obsojaš.



Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #16 : 05 Avgust 2013, 11:13:46
Ti zaradi mene lahko odideš kadarkoli, ampak mi vedno gremo na morje ponoči. In ja res je! Ponoči skoraj ni prometa, hladno je, mirno in še kej bi se našlo. Sploh pa tudi mi odidemo praktično malce pozneje kot zvečer, a na cilju smo šele naslednji dan. Kar računaj: Vozimo se do Drvenika z avtom, tam se peljemo s trajektom ps. trajekt odpelje nekaj ob 12.00, nato se pa spet vozimo z avtom.
Bi bilo kar nerodno, če bi šli zjutraj ne? Ti pa lahko greš recimo v Piran, ps. tam na Trtinijevem trgu so imeli ekstra dober sladoled, in pravtako kar uživaš, če imaš rajši kratke poti.
No pa rajši neham, da vam ne napišem cele knige.
Čao!

no, jaz grem do splita pa visa pa take fore...sam kot sem dejal, ne vem zakajbi hodil ponoči. Je pa res, da navadno hodim na dopust tedaj, ko večina ne. Torej v juniju oziroma sept.


Mini Pes

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 06 Avgust 2013, 12:46:10
Točno tako.
Ti zaradi mene lahko voziš sredi noči, ampak jaz se ne. Ponoči so moje sposobnosti za vožnjo zmanjšane, ker sem ponoči vajena spati.
Počni, kar se tebi zdi dobro, drugim pa pusti, da razmišljajo s svojo glavo, ne pa da jih že vnaprej obsojaš.

Halo, kdo pa koga obsoja?!
Kot, da je meni važno, kdaj se vi vozite in gdaj spite!
Če hočete spati ponoči spite ponoči. Jaz pa že o naravi hodim spat ob enajstih al pa poznej.
Pa lep dan.



jst

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 06 Avgust 2013, 13:14:03

Halo, kdo pa koga obsoja?!


Ti.

Grozljivo!!!
Če se gre na morje, se gre vsaj ponoči, v avtu mora biti nujno klima, pes pa mora imeti vedno pripravljeno steklenico vode in skodelico, če slučajno postane žejen!!!
Res je grozno, da se take in drugačne grozne stvari za psa sploh dogajajo ne?



Mini Pes

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 08 Avgust 2013, 13:23:36
No se pa popravim!:
Voziš se lahko tudi ob najhujši vročini, pes je lahko brez vode več ur!
Si zdaj boljše volje?!
Če bi bilo pa kaj takega, kar drugim ni všeč napisano izpod tvojih prstkov, potem bi pa oh in sploh zagovarjal, kako imaš prav!
Ko se pa jaz narobe izrazim je pa hudič pred vrati!
Pa srečno!
O in vsak se gdaj zmoti.



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 19 Avgust 2013, 15:22:39
Tale video zelo dobro prikaže kaj se zgodi ko v avtu pustiš živo bitje - v tem primeru majhnega otroka.

http://www.youtube.com/watch?v=XNDWN8KDVSM


In seveda ženska, ki je dva psa pustila v avtu na žgočem soncu več kot 2 uri. Weimaraner je mrtev pod odejo, Jack Russela pa so uspeli rešiti zadnji trenutek.





Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 02 September 2013, 09:59:45
In seveda ženska, ki je dva psa pustila v avtu na žgočem soncu več kot 2 uri. Weimaraner je mrtev pod odejo, Jack Russela pa so uspeli rešiti zadnji trenutek.



Kje pa je tole?