KAKSNO SEDLO

la monza · 1530

la monza

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
: 01 Avgust 2013, 19:48:26
Doma imamo ponija (130 cm) in bi rada kupila sedlo, pa ne vem kaksno bi ji pasalo. :( Kobilica nima vihra, je bolj okrogla. Na eni spletni strani sem videla kako naj bi izmerila velikost kamre, izmerila sem 33 cm, pa taksnega sedla sploh ni. Ko sem probala eno sedlo sem se skoraj obrnila okrog. Zanima me ce ima kdo izkusnje s Wintec 500 sedlo. ko lahko sam nastavljas sirino sedla?  :-[ Bi pa rada kupila 17".



Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #1 : 01 Avgust 2013, 20:19:58
Na sedla se ne spoznam kaj dosti, vem pa, da če je konj 'nestandarden' in mu nobeno serijsko sedlo ne paše, se da narediti sedlo po meri (seveda je to drago) oziroma se da določena obstoječa predelati


amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 01 Avgust 2013, 22:00:32
Na konje brez vihra najbolj sedejo western sedla, vendar je problem ker vsak pac ne jaha western stila. Moznost je se da na anglesko sedlo pripnes prsni pas in podrepnik. Sama imam podoben problem s konjem, da nima vihra in je kratek in trenutno imam tudi wintec, ampak samo zato ker je sedaj stara 3,5 let in zacenjava. Sedlo ni najbolj uravnotezeno, vendar za zacetek bo dovolj, da razvije dovolj hrbtnih misic in potem bom kupila pac sedlo po meri narejeno v tujini, ker so ceneje  ;)