DOKUMENTACIJA

Pika.shar.pei · 2774

Pika.shar.pei

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
  • Katarina&Pika
: 07 Avgust 2013, 08:05:08
Mene pa zanima kaj more met pes ko gre na hrvaško zdej nevem kak je to ko so v EU

Pa še neki a pes lahka gre čez mejo tud če ni bil vsako leto cepljen?? (sam eno leto cepljenja manjka)

I love my dog!!! <3


Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #1 : 07 Avgust 2013, 19:30:01
Pes mora biti čipiran, s sabo pa moraš imeti potni list iz katerega je razvidno, da od zadnjega cepljenja ni minilo več kot eno leto in manj kot 21 dni. Več problemov bi lahko imela za nazaj, če ni bil cepljen v zadnjem letu, ker ti ga lahko pošljejo tudi v karanteno. Kljub temu, da je Hrvaška v EU, mejna kontrola še vedno obstaja.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #2 : 07 Avgust 2013, 19:48:44
Ni važno če vmes kaj manjka, mora pa biti cepljen v tem letu. Torej manj kot pred enim letom, če si zamudila pa mora od zadnjega cepljenja miniti več kot tri tedne.


Pika.shar.pei

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
  • Katarina&Pika
Odgovori #3 : 07 Avgust 2013, 22:29:22
Kaj pa če je od zadnjega cepljenja minilo manj kot 21 dni kaj se lahko zgodi??

Kaj pa pomeni da gre pes v karanteno??

I love my dog!!! <3


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #4 : 08 Avgust 2013, 00:50:52
verjetno te skupaj s psom pošljejo domov. Če naletiš na koga dovolj picajzlastega.


Pika.shar.pei

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
  • Katarina&Pika
Odgovori #5 : 08 Avgust 2013, 08:29:48
A pa jih je velik takih, ker tisti ko so iz celjske regije ponavad poznajo mojga partnerja po Gostišču Hochkraut pa nas zmeram brez problema spustijo čez...

I love my dog!!! <3


rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #6 : 08 Avgust 2013, 08:38:40
V štirih letih, kolikor je pes star me na meji še nikoli ni nihče vprašal za njegovo dokumentacijo. Čez mejo hodim praktično vsak vikend.

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


Pika.shar.pei

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
  • Katarina&Pika
Odgovori #7 : 08 Avgust 2013, 08:53:24
A pač pol ko prideš na mejo daš osebne in dokumente od psa zraven al sam poveš da ga maš zraven pa pol če hočjo jim jih daš??

I love my dog!!! <3


Agava

  • *
    • Prispevkov: 190
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 08 Avgust 2013, 22:27:08
Jaz dam potni list od kužka kar poleg naših dokumentov, do sedaj ni še nihče pogledal. Ampak mene bi v takem primeru bolj kot meja (se pač obrneš, če ti pogledajo), skrbelo to, da če se slučajno kaj zgodi (karkoli, od kakšne poškodbe do kakšnega "incidenta" - to je lahko karkoli,  ne mislim, da bi sedaj tvoj kuža kar koga napadel) in bi morala pokazat dokumentacijo od kužka. Tedaj bi lahko bil velik problem!



lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #9 : 09 Avgust 2013, 17:03:53
Jaz sem nekaj časa dajala pasje potne liste zraven, sedaj pa čakam, če jih bodo zahtevali. Zaenkrat jih še niso. Prej jih nekateri sploh niso odprli, drugi so pa listali po njih kot zmešani in sem imela občutek, da ne vedo točno kje morajo preveriti :)


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #10 : 10 Avgust 2013, 00:31:47
Po mojih izkusnjah samo pogledajo nalepke od cepljenj, niti ne vejo kaj so kuzne bolezni in kaj steklina.
Jasno pa nikoli ne ves na koga nabases.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Pika.shar.pei

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
  • Katarina&Pika
Odgovori #11 : 10 Avgust 2013, 22:26:19
Sej js sm nekje prebrala da od 1.7.2013 sploh ni treba več dokumentov pokazat. Sam povedat morš pa useen da maš psa zraven a ne??

I love my dog!!! <3


gipsy

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 11 Avgust 2013, 08:32:54
Citat s spletne strani carinske uprave ob pojasnilih sprememb zaradi vstopa Hrvaške v EU:

Citiraj
Ob prehodu meje s Hrvaško potnikom ne bo več treba prijaviti gotovine in drugih plačilnih sredstev, prav tako ne bo več nadzora nad prenosom hišnih živali, rastlin, živil ipd. Kljub temu bo na potovanju treba upoštevati prepovedi in omejitve glede posesti in prenosa drog, psihotropnih snovi, orožja, streliva, pirotehničnih sredstev in predmetov kulturne dediščine.