Doberman [Dobermann]

irenchy · 150322

pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #182 : 23 Januar 2012, 20:36:22
Ja, škoda, da so pasmo poslabšali - zdravje, karakter in preveliki so postali za delo v policiji, vojski. :(

Sem pa sigurna, da izumrli ne bodo. Nekaj časa bo kriza, dokler ljudje ne bodo uvideli, da je fasada pomembna samo toliko kot je v meri ustreznosti standarda, zdravje in karakter in dolgoživost pa so faktorji, ki zares štejejo.

Sem pa na razstavi videla eno luštno črno nekupirano psico, odprt karakter, nič je ni bilo strah, nobene živčnosti nisem zasledila.  Fotka pa mi ni niti malo uspela.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


fruitJuice

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 1
Odgovori #183 : 18 Avgust 2013, 14:42:22
Pozdravljeni!

Po dolgotrajnem razmišljanju kakšno pasmo psa bi imel, sem se odločil za dobermana. Želel bi samičko, čipirano, cepljeno, s potnim listom in rodovnikom. Ni mi toliko do pasjih tekmovanj in razstav, želim le družinskega psa in psa čuvaja.

Jaz sem malo gledal oglase in sem opazil, da je v Srbiji doberman dosti cenejši kot npr. v Sloveniji. Ne vem ali gre za preprodajalca, ali pač tam takšna cena.  Mi je pa dosti bolj ugodno, če bi kupil psa tam.

Pa me zanima:
- ali imate kakšne izkušnje z ljudmi, ki so kupili psa v tujini?
- je kakšna "blacklista" psarn oz. na kaj moram biti pozoren pri nakupu psa?
- še kakšna dodatna informacija je tudi dobrodošla.  :)

Hvala za pomoč.



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #184 : 18 Avgust 2013, 18:19:22
Pa ni uvoz psa iz Srbije zelo zoprn, če hočeš po pravilih narediti?  :-\ ???



fruitJuice

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 1
Odgovori #185 : 19 Avgust 2013, 10:14:26
Ammm. :-[   kaj si lahko malo bolj specifičen, ker ne vem za kaj se gre... prav iz tega razloga sem odprl temo, da me opozorite na raznorazne zaplete, ki lahko pridejo...

Sem prebral tole: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=8207.0,    pa tudi ne vidim nekega velikega problema, če je vzreditelj resen, odgovoren in dela po pravilih. Šel pa bom tudi na posvet k veterinarju.



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #186 : 19 Avgust 2013, 10:35:24
Eno temo sem brala tukaj pa jo zdaj nikakor ne morem najti.  :-[ Naj bi bile neke komplikacije s titracijo, cepljenjem in ne vem še čim vse, ker ni v EU (mislim da zaradi tega) in če hočeš psa legalno uvoziti ne moreš normalno pri (približno) 2 mesecih kot se večinoma vzame mladiča ampak še nekaj mesecev kasneje.  :-[ Nisem pa sigurna, bo vedel kdo drugi več povedat...



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki

Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #188 : 19 Avgust 2013, 10:50:12
Mislim, da ima ena uporabnica dobermane z nekonvencionalnim cropom ušes...


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #189 : 19 Avgust 2013, 12:16:59
Ja, ji je strokovnjak psa obrezal kar po muštru za neko drugo pasmo, staforda če se ne motim....totalna polomija, ampak za to ni bil kriv srbski vzreditelj.


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #190 : 19 Avgust 2013, 13:21:32
vprašanje, od kje ji shema za cropanje ;D najbrž res ne iz srbije


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #191 : 19 Avgust 2013, 13:28:49
Lahko ostanemo pri izvorni temi in ne pogrevamo tiste stare? ::)

Včasih je obstajal zelo aktiven forum o dobermanih, sem ga želela poiskati pa ga nisem našla, tako da verjetno ne obstaja več. Na strani KZS (Kinološke zveze Slovenije) so podatki o dveh slovenskih klubih ljubiteljev dobermanov, kjer ti bodo mogoče znali pomagati: http://www.kinoloska.si/klubi.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


fruitJuice

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 1
Odgovori #192 : 20 Avgust 2013, 10:31:01
Hvala vsem za informacije. Sam sem tudi še malo brskal po forumu, čez 2 dni pa grem pa itak k veterinarju pa bom še tam malo vprašal.
Sporočim kako je šlo, če bo še komu prišlo prav   ;)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #193 : 20 Avgust 2013, 11:24:41
Pa se to.. Psi z rodovnikom iz Srbije so cenejsi kot pri nas, to je dejstvo (s tem da je pri vzrediteljih od dol treba biti extra previden in se dobro pozanimati). Samo je pa zato toliko bolj kompliciran uvoz (ce delas po pravilih, ne da psa svercas cez meje) in na racun tega se nekaj dodatnih stroskov, tako da si potem ze skoraj na istem, kot ce psa vzames pri nas ali v kaksni drugi drzavi EU (recimo vzreditelji iz Poljske ali Ceske znjo imet tudi kaksne ugodne cene).

Pa se to: ni nujno, da vsi veterinarji obvladajo tematiko uvoza psov, tako da, se enkrat preveri informacije, ki jih bos dobil.  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #194 : 20 Avgust 2013, 12:14:07
Legalno je psa mlajšega od 7 mesecev skoraj nemogoče uvozit. Kar je velika škoda, ker imajo v srbiji pri nekaterih pasmah resnično dobre vzreditelje z zelo lepimi psi. Sicer mladiča ni noben problem prešvercat, ga je pa potem hud problem registrirat, če ima srbski čip.


fruitJuice

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 1
Odgovori #195 : 22 Avgust 2013, 15:52:01
Sem bil prejle pri veterinarju in je imela neko tabelo od VURS-a na kateri piše, da za uvoz iz Srbije potrebuje pes:
-čip,
-potni list,
-opravljen test titracije (to je samo v novem sadu laboratorij),
-mora biti cepljen proti steklini,
-mora biti star več kot 3 mesece.

Verjetno so kake ostale stvari (če slučajno dajo vzreditelji) tudi dobrodošle.

Pa se to.. Psi z rodovnikom iz Srbije so cenejsi kot pri nas, to je dejstvo (s tem da je pri vzrediteljih od dol treba biti extra previden in se dobro pozanimati). Samo je pa zato toliko bolj kompliciran uvoz (ce delas po pravilih, ne da psa svercas cez meje) in na racun tega se nekaj dodatnih stroskov, tako da si potem ze skoraj na istem, kot ce psa vzames pri nas ali v kaksni drugi drzavi EU (recimo vzreditelji iz Poljske ali Ceske znjo imet tudi kaksne ugodne cene).

Pa se to: ni nujno, da vsi veterinarji obvladajo tematiko uvoza psov, tako da, se enkrat preveri informacije, ki jih bos dobil.  ;)

Pa na Poljskem in Češkem kupirajo pse? Glede na to, da so v EU?

Seveda bom še preveril. Saj zato sem se pa tudi včlanil na forum, preden dejansko kupim psa. :)

Legalno je psa mlajšega od 7 mesecev skoraj nemogoče uvozit. Kar je velika škoda, ker imajo v srbiji pri nekaterih pasmah resnično dobre vzreditelje z zelo lepimi psi. Sicer mladiča ni noben problem prešvercat, ga je pa potem hud problem registrirat, če ima srbski čip.

Pisalo je, da uvoz psa pred 3 mesecem starosti ni dovoljen. Seveda bom še preveril pri ostalih veterinarjih.

To veterinarko sem pa vprašal glede čipa, pa je rekla da kao ni problema. Da je čip kakršn je, Moram ga pa pripeljet k veterinarju pa tam dobi še slovenski potni list. Tako je rekla, moram pa še preverit.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #196 : 22 Avgust 2013, 16:21:05
Glej: psa lahko cepiš proti steklini pri polnih treh mesecih, potem mora miniti določen čas (ne vem koliko vsekakor ne manj kot mesec, raje dva - poglej v pravilnik) preden greš lahko sploh delat titer in potem še čakaš na rezultat. Pa ni nujno, da je titer po prvem cepljenju že ok. In si pri 6 -7 mesecev če je vse ok. nekaj lahko prihraniš, če cepiš proti steklini mlajšega psa, kar pa ni ravno priporočljivo.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #197 : 22 Avgust 2013, 16:55:01
Pa na Poljskem in Češkem kupirajo pse? Glede na to, da so v EU?

Taprav dec ne rabi kupiranga dobermana.



Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #198 : 22 Avgust 2013, 17:14:55
ta prav dec sploh ne rabi dobermana... ;D


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #199 : 22 Avgust 2013, 17:25:35
Točno. Če pa že res pade na karakter, mu pa ni bitno kaki so ušesi.



amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #200 : 22 Avgust 2013, 18:16:50
http://dobermanncz.eu/?page=chovatelske-stanice

tu imas vzreditelje iz Ceske in glede na to da so v Eu ne mores na razstavo s kupiranim psom. Vsaj ne temi legli vec :)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #201 : 22 Avgust 2013, 18:46:37
http://dobermanncz.eu/?page=chovatelske-stanice

tu imas vzreditelje iz Ceske in glede na to da so v Eu ne mores na razstavo s kupiranim psom. Vsaj ne temi legli vec :)

Saj ne bo hodil na razstave, tako da mu je vseeno.

Ampak ja, tudi doberman z dol usesi izgleda "oster" za tistega, ki se malo spozna na pse. Ce ti je pa edina prioriteta, da je pes kupiran potem ti skoraj ne preostane drugega kot drzave, ki se ne drzijo FCI pravil in se vedno kupirajo pse (Srbija spada med njih).

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #202 : 22 Avgust 2013, 19:30:38
Zakaj so pa ljudje v zadnjem času toliko proti 'kopiranju'


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #203 : 22 Avgust 2013, 19:34:55
Ker ne vidijo smisla v povzročanju psu bolečin zgolj zaradi estetskih užitkov in podaljšanja oneja



Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #204 : 22 Avgust 2013, 19:38:02
no, podaljšanje oneja je pa lahko pomembna zadeva >:D

a to je kdaj bila narejena kakšna študija, koliko mladička sicer boli strokovno prirezovvanje ušes in krajšanje repkov?


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #205 : 22 Avgust 2013, 19:55:03
Google bo vedu  ;) Prav za bolečino ne vem, vem pa da se je šlo kako zna pomanjkanje repa vodit v zdravstvene probleme v življenju. Že inkontinenca pri steriliziranih psicah se je v večih primerih pojavila pri kupiranih predstavnicah. Razlika j tudi v dolžini prirezovanja, več problemov zna bit pri dobermanih kot ptičarjih ipd. Če pogledaš v temo kupiranja se je pa na dolgo in široko o tem pisalo, tudi kako so psi prikrajšani za normalno pasjo komunikacijo. Zakaj bi, če ni treba? Smo imeli trmastega, vztrajnega in iznajldjivega mladička strokovno kupiranega in krvavo garažo od tal do stropa.

Če bi teb prst odrezali te sam poseg res ne bi bolel, sam kasneje bi čutil takšne in drugačne posledice kljub protibolečinskim tabletam.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #206 : 22 Avgust 2013, 20:29:08
Mislim, da bi morali pustiti nekaj tolerance vsaj pri dobermanih (kjer je videz resnično drastično spremenjen) in pri lovskih (kjer dejansko znajo biti problemi z repi). navsezadnje, tam, kjer ljudje sprejmejo naraven videz psov (rotvajlerji, bokserji) ni nobenega problema., Tam, kjer pa tega ne sprejmejo (dobermani) pa prepoved ni učinkovita, če ne bodo smeli/hoteli (slovenski veterinarji niso hoteli kupirat ušes precej pred uradno prepovedjo) kupirat veterinarji, bodo pa mazači. Kar pomeni večje tveganje za psa in pa ponesrečene primerke z ušesi odrezanimi na drugo pasmo.
Rezanje ušes je problematično predvsem zaradi kar zahtevne nege po posegu, marsikateri novopečeni lastnik z operiranim psom ne zna delat in končni rezultat zato ni vedno zadovoljiv. Ponesrečen kupiran pes je veliko grši od kakrpšnegakoli nekupiranega.


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #207 : 22 Avgust 2013, 20:57:19
Google bo vedu  ;) Prav za bolečino ne vem, vem pa da se je šlo kako zna pomanjkanje repa vodit v zdravstvene probleme v življenju. Že inkontinenca pri steriliziranih psicah se je v večih primerih pojavila pri kupiranih predstavnicah. Razlika j tudi v dolžini prirezovanja, več problemov zna bit pri dobermanih kot ptičarjih ipd. Če pogledaš v temo kupiranja se je pa na dolgo in široko o tem pisalo, tudi kako so psi prikrajšani za normalno pasjo komunikacijo. Zakaj bi, če ni treba? Smo imeli trmastega, vztrajnega in iznajldjivega mladička strokovno kupiranega in krvavo garažo od tal do stropa.

Če bi teb prst odrezali te sam poseg res ne bi bolel, sam kasneje bi čutil takšne in drugačne posledice kljub protibolečinskim tabletam.

za rep oz v mojem primeru prst verjamem, malo prirezana ušesa me pa verjetno ne bi kaj dosti ovirala...okej, mogoče bi se me dekleta izogibala ali pa tudi ne,

znani avstralski kriminalec z odrezanimi uhlji ni imel takih problemov


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #208 : 22 Avgust 2013, 21:02:43
Proti prirezovanju oz kupiranju pri realnih uporabnikov uslug delovnih pasem pa verjetno nihče nima nič proti...torej če govorimo o psih,ki se redno spopadajo z volkovi in podobno


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #209 : 22 Avgust 2013, 21:23:14
Prosim, če o kupiranju nadaljujete v tejle temi :)
http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=2021.0

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"