agresivnost do tujcev in posesivnost

Bombica · 9216

Bombica

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
: 22 Avgust 2013, 10:01:03
Zdravo pesjanarji,
prosim vas za en nasvet. Doma imam kužija, velikega mešančka, starega nekaj manj kot 2 leti. Sicer čisto lepo sobivamo, problem je ta, da kuža ne prenaša tujcev v hiši. In ne prenaša, da se tujci zmenijo zanj ali zame na ulici. Če ima človek psa zraven, ni problema.
Ko pridejo tujci/ali osebe, ki jih pozna, vendar občasno vidi, na obisk, začne lajat. Če je spuščen, bo gosta ustrahoval (lajal proti njemu), hkrati pa ga bo občasno ugriznil - to je bolj uščip/pocuk za rokav, kot da želi dati vedeti, da oseba ni zaželena. No, vsekakor zdaj goste pričaka v boksu. Čez čas se umiri in ko ga spustimo ven, je OK. Razen če je gost preglasen, pol ga ponovno uščipne.
Na sprehodu mimodioče ne registrira, razen če se kdo dost "agresivno/nastopaško/konfrontalno" približa in/ali pa se želi pogovarjat z mano.
Pes ni imel slabih izkušenj, obiskov pa nimamo nekaj veliko, se mi zdi, da je mešanica strahu, nesigurnosti in poseosivnosti. Je pa kuža sicer poslušen, v takih primerij je pa on šefe.

Inštruktorje smo že imeli, za druge stvari, naredili šole, zato mislim, da imam nekaj znanja, da lahko to uredim sama.  Meni najboljša opcija se zdi ta, da ga privadim na nagobčnik in potem začneva spoznavat ljudi na novo, čista resocializacija. Zaradi nagobčnika bom jaz bolj samozavestna, ker ne bom v strahu, da bo komu kaj naredil itd. Kaj pravite? Bi bil to dober način? Imam pa eno skrb - da ne bi kuža na koncu bil OK z nagobčnikom, brez pa še kar napadalen.




čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1 : 22 Avgust 2013, 10:04:25
Meni se pa dozdeva, da ker si hodila v tečaje in imaš kljub temu te težave, da sama nikakor ne boš kos in bo kvečjemu še več težav nastalo. Nazaj do inštruktorja, povedat kake so težave in delat z njim po navodilih.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Bombica

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 22 Avgust 2013, 10:23:27
Zadevo želim rešit sama. Daleč od tega, da sem najbolj pametna, daaaleč, ampak z inštuktorji, s katerimi sem delala (to niso bili neki levi), nisem bila zadovoljna. Sploh ne.

 Z glavo skozi zid ne bom šla, seveda, vseeno pa želim to poskušat rešit sama. In delat na odnosu s psom, kar mi je pri individualnem delu z inštruktorji manjkalo. 



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 22 Avgust 2013, 10:40:39
Dodatna pomoč vsekakor zelo dobrodošla. Več učk več vidi  ;)
Če pa že želiš nasvet še tukaj. Ja nagobčnik že, če je njegovo ščipanje nevarno vsekakor. Ampak jaz pa nebi niti dovolila, da bi lahko prišel do ščipanja. Tako bi se jaz lotila problema brez nagobčnika. Lažje nagrajuješ. Če praviš, da je drugače poslušen bi ga načeloma z lahkoto obvladala - drugače imasta še druge probleme, ki jih bo treba popravit.  ;)

Torej. Ko pričakuješ obisk psa na povodec (in navadno ovratnico) ter ga čisto posebej naučit, kako se kulturno počaka odpiranje vrat. Torej čiči pa čaki-nagrada-gost vstopa-pes čiča in čaka-nagrada. Gost gre - ni nagrade. Če laja-gost pride nazaj - pes pa se odmakne stran od vrat. Ob žnaranju pa se psa s povodcem ''kazensko'' odpelje stran od vrat. Gost pa kljub temu vstopi. Pri skakanju na lastnika, ki prihaja čez vrata se vrata zapirajo...tukaj pa pač ne, ker tako je dosegel svoje. Gost pred vrati >:D
Srečevanje zunaj. Isto. Pač psa naučit da sedenje ob tebi in prihajanje ljudi bliže je nagrajujoče. Drugače se odstranjuje psa iz situacije, ne pa situacija stran od psa.
Statisti so tukaj zlata vredni. Začneš lahko s povsem domačimi in psu znanimi ljudmi. Tako mu utrdiš vedenje, ki ga sedaj očitno nima. Torej mirnost ob tebi, kontakt s tabo, zaupanje vate.

Pomagaj si z ''look at that game'' http://www.youtube.com/watch?v=EdraNF2hcgA
Parkiranje psa http://www.youtube.com/watch?v=2ealapRYpMQ
Odstranjevanje psa iz sitaucije (kazenski time out) http://www.youtube.com/watch?v=3V5upirZrPI
Lahko si pomagaš z površino na kateri se bo znal bolje koncentrirat na položaj. Učenje klasične tarče. http://www.youtube.com/watch?v=dakOaLkOn8U
Lahko pa se težave lotiš tudi z ignoriranjem. A še vedno to pomeni, da pes do ščipanja ne sme pridet. http://www.youtube.com/watch?v=Hf114OHTF88

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 22 Avgust 2013, 10:48:53
...(to niso bili neki levi), nisem bila zadovoljna...
...In delat na odnosu s psom, kar mi je pri individualnem delu z inštruktorji manjkalo.
hkhm... ;) Pol so že bli levi, če vas niso v tečajih naučili osnove -osnovni kontakt in komunikacijo s psom. Prav tako so bili levi, če niti individualno niso tega v prvo naučili  ::)
Nič osebnega nate tole. Samo na inštruktorje tole leti :P

Zna bit, da razen osnovnih vaj, ki ste jih učili v tečajih pes nima osnove za življenske sitaucije s tabo in obratno seveda. To pa je predvsem kontakt nate. Pa jasno postavljene meje kaj hočeš in kako mora vaja izgledat.
Pomaga, če si podrobno vizualiziraš kaj želiš v situacijah. Da bo pes ''priden'' je premalo. Bolj določno. Želim, da pes med obiskom počiva ob meni, v boksu... Torej rabim utrdit sproščenost ob meni. Ali bo to položaj sedi, lezi... Potem želim, da na sprehodu pes sproščeno sedi ob meni, ko se rokujem z znanci ob novem letu/praznikih...torej spet točno določne vaje, ki jih oblikujta in utrjujta.

Priporočam pregled tem in info o učenju s klikerjem in pozitivno motivacijo (ne s filanjem šunk v gobec ;)). Domnevam, da je bila vajina šola (in individulano delo) usmerjena bolj ''klasično'', ker vsaj pri osnovi klikerja (ali te smeri dela s psom) je čisto prva prva prva vaja - pozornost na vodnika. Drugače se ne dela nič naprej. In že v štartu ti povem, da za takšno delo s psom sploh ne potrebuješ klikerja  ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Bombica

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 22 Avgust 2013, 11:11:23
Lunette, hvala za izčrpni odgovor. Kar se šole tiče,  imava narejeni dve stopnji v šoli in še individualno delo. Morda sem bila nesramna s svojim opisom ("levi"), ker morda res niso bili slabi - dva izmed teh zelo opevana tu na tem forumu -, vseeno pa nisem bila zadovoljna. In delali smo na kliker:) Ko smo to utrdili, smo imeli besedni označevalec. In pa hrano non stop. No, na koncu se mi je zdelo, da psa bolj podkupujem kot pa dejansko nagrajujem. En izmed inštruktorjev pa je na koncu rekel celo, da bo ta pes zmeraj tak, da mu ni pomoči. Iz pogovora sem dojela, da v bistvu ne verjame vame in noče biti "odgovoren" za karkoli. Pa kuža res ni nepredvidljiv. Točno vem, kdaj in kako mu bo "butnilo" ven. V glavnem, to je moj prvi kuža in ja, na začetku so mi verjetno res vsi ti inštruktorji pomagali, ker nisem imela pojma, bolj kot berem in bolj kot iščem stari sama, ugotavljam, da sem z njihovo pomočjo čisto narobe pristopila in verjetno kaj tudi dodatno otežila.
Spoštujem njihovo delo, vseeno pa s svojim kužijem želim drugačen odnos, zato bom zadevo rešila sama. In verjamem, da bo ratalo:)

Nagobčnik sem želela predvsem zaradi sebe, da se sprosti, ker imam malce oprane možgane in strah v sebi, zato včasih ne reagiram tako mirno, kot bi morala. Zato se mi je zdela to dobra opcija.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #6 : 22 Avgust 2013, 11:19:06
Problem je v teritorialnosti. Teritorialnost je sicer povsem normalna in za čuvaje zaželjena lastnost, ki pa je v realnem svetu lahko zelo moteča.  Teritorialnost lahko zdraviš samo doma, ne na vadbišču ali na sprehodu.
Problema se lahko lotiš na več načinov, vendar noben ni tako preprost, da bi lahko navodila objavili na forumu brez poznavanja psa. Sploh, ker gre za psa, ki grize (ščipanje lahko zelo hitro postane orenk ugriz, sploh če žrtev odreagira napačno)

Ne glede na to, po kakšnem sistemu boš delala, pa bo treba imeti psa kadar bo spuščen na dvorišču vedno pod kontrolo (ki v začetni fazi nujno pomeni vsaj dolgi povodec). Preprečiti mu je treba vsako pumpanje ob ograji, grožnje tujcem....Priporočam, da se obrneš na strokovnjaka, ki je pripravljen delat tudi pri vas doma.

Kar se tiče dela s klikerjem in nagrad je pa pogosta težava ta, da vodniki ne znajo pravočasno "umikat" nagrade. Klike in hrano uporabljaš na začetku, ko posamezno vajo učiš, pa kasneje za izboljševanje izvedbe posameznih vaj, a pri utrjenih vajah ne rabiš več klikat niti za vsak drek nagrajevat s hrano.


Bombica

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 22 Avgust 2013, 11:40:33
Z inštruktorjem smo delali pri nas doma:) Kar se kilkerja tiče, sem že  umaknila in klikanje in nagrado za vaje, ki jih znamo. In dela vse. Sem pa morala sama pogruntat, ker inštruktor ni, čeprav je z mano hodil na sprehode in podobno.

Pes ni nikoli spuščen ali sam ob ograji. Psa damo pred obiskom v boks. ko "tujec" vstopi v sobo in tudi ko so vratca boksa odprta, pes ne skoči ven in napade obiskovalca, laja pa. In laja in laja. Priporočali so mi, da ga v takih primerih hranim in tudi obiskovalec, pa do neke mere pomaga, sam mislim, da to ni to.  Tudi odločen "ne", "ne smeš" ne pomaga, vidi se, da dojame, da nočem, da to počne, potem izgleda, kot da se trudi bit tiho (malo polaja z zaprtim gobčkom) in pol spet nadaljuje.



Kolikor berem, nisem edina s takšnim problemom, in morda grdo, ampak me to kr tolaži, ker očitno nisem (edina sama) zafurala psa.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 22 Avgust 2013, 11:49:05
Zato pa pravim da ni nujno kliker, niti ni nujno filanje s šunkami  ;) Pravzaprav je skrajno neprimerno. Hja kako pa kaj ste s komu sodelovali ne vem, ker me ni bilo zraven ;) Je pa tako, da včasih res kak inšt. obupa nad tečajnikom. Pa včasih niti ni na nobeni strani nič narobe samo ne poštekajo se  :)
Poznam ljudi, ki so dobili tako fina, podrobna, natančna navodila, da ne moreš zgrešit. A so doma pač delali kikse da dol padeš. Kaj pol češ, če se pa ne držijo.
Evo dober začetek vama je to da veš kdaj mu bo ''butnilo ven''. Torej veš da lahko stvar preprečiš. Meni recimo je nedopustno ščipanje in ga tud priblžno nebi dopuščala. Torej ti preostane to da tega nikoli in nikdar več ne dovoliš oz. mu dosledno preprečuješ. Lahko je seveda nagobčnik da se ti bolje počutiš. A predvsem ker veš kdaj in kako reagira pravočasno psa imet na primerni razdaliji stran od potencialno poščipanih. Pač postopno navajanje na dejstvo, da je lahko tujec nagrada in ne bavbav.
Pa seveda kot pravi Lanabela. Če niste ravno v stanovanju pa imaste vrt...psa striktno imet pod kontrolo. Pumpanje ni ravno za spodbujat. Ravno tako ne pumpanje na balkonu recimo.

Med delom s psom imaš bolj ali manj dve opciji. Ena je čakanje, da ga pes userje in korigiranje. Druga pa je učenje osnov kaj želiš v sitauciji. Ne, da vedno povdarjamo, da je druga opcija za sobivanje bolj realna, ker psa naučiš generalizirat  ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 22 Avgust 2013, 11:55:09
Ja ampak psa bi se nagrajevalo dok je tiho, ne da se ga fila ko laja  ;). Zna bit, da tajming ni bil ravno pravšnji.
Boks je sicer fajna stvar. A v tem primeru bi jaz rajši uprabljala podlogo. In psa na povodcu. Ko začne bevskarit bi mirno vstala in ga odvedla stran. Ko bi nehal lajat pa nazaj. Ko bi pa mirno ležal pa nagrajevat. S tem, da moraš prej ležanje na podlogi naučit.
Recimo psu je nagrada kakršna koli pozornost. Torej lajam -pozornosti ni in moram še stran. Ne lajam - sem lahko zraven pa še kaj se dobi.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 22 Avgust 2013, 13:54:59
Tako kot je rekla Lunette, delat z njim na povodcu (priporočam kratkega). Ko bo na kratkem ok naj ga vlači za sabo, ko pa bo še tako ok, pa lahko povodec odstraniš in delaš še na tak način.



Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #11 : 22 Avgust 2013, 14:09:17
Zdravo pesjanarji,
prosim vas za en nasvet. Doma imam kužija, velikega mešančka, starega nekaj manj kot 2 leti. Sicer čisto lepo sobivamo, problem je ta, da kuža ne prenaša tujcev v hiši. In ne prenaša, da se tujci zmenijo zanj ali zame na ulici. Če ima človek psa zraven, ni problema.
Ko pridejo tujci/ali osebe, ki jih pozna, vendar občasno vidi, na obisk, začne lajat. Če je spuščen, bo gosta ustrahoval (lajal proti njemu), hkrati pa ga bo občasno ugriznil - to je bolj uščip/pocuk za rokav, kot da želi dati vedeti, da oseba ni zaželena. No, vsekakor zdaj goste pričaka v boksu. Čez čas se umiri in ko ga spustimo ven, je OK. Razen če je gost preglasen, pol ga ponovno uščipne.
Na sprehodu mimodioče ne registrira, razen če se kdo dost "agresivno/nastopaško/konfrontalno" približa in/ali pa se želi pogovarjat z mano.
Pes ni imel slabih izkušenj, obiskov pa nimamo nekaj veliko, se mi zdi, da je mešanica strahu, nesigurnosti in poseosivnosti. Je pa kuža sicer poslušen, v takih primerij je pa on šefe.

Inštruktorje smo že imeli, za druge stvari, naredili šole, zato mislim, da imam nekaj znanja, da lahko to uredim sama.  Meni najboljša opcija se zdi ta, da ga privadim na nagobčnik in potem začneva spoznavat ljudi na novo, čista resocializacija. Zaradi nagobčnika bom jaz bolj samozavestna, ker ne bom v strahu, da bo komu kaj naredil itd. Kaj pravite? Bi bil to dober način? Imam pa eno skrb - da ne bi kuža na koncu bil OK z nagobčnikom, brez pa še kar napadalen.

je slučajno mešanec s pasmo fila brasiliero?


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #12 : 22 Avgust 2013, 14:56:10
Fila ne bi sam ščipala  ;)

Edino kar bi tule rekla, če boš kupovalal nagobčnik vzami orng varianto, tako da lahko pes diha in se hladi z odprtim gobcem, jemlje priboljške in pije vodo.



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #13 : 22 Avgust 2013, 15:09:11

Kolikor berem, nisem edina s takšnim problemom, in morda grdo, ampak me to kr tolaži, ker očitno nisem (edina sama) zafurala psa.

Moje skromono mnenje (zakaj skormno beri v mojem podpisu). Ne nisi sama zafurala psa, je pa dejstvo da boš sama kriva za vsak ugriz ali ogrožanje, ki ga je povzročil tvoj pes in ko boš dobila odločbo, prosim ne govorit pravljice tako kot ostali, da niso krivi.

če si naredila 2 tečaja imela privat inštruktorja in imaš še vedno težave je opcija samo:

ali si te v šoli nategovali in nimajo znanja/ volje, da rešijo problem, ki ga imaš

ali pa nisi in ne upoštevaš navodil, ki si jih dobila v šoli

obstaja še kombinacija zgornjih dveh.

Ker če bi imela res psa, ki je v tistem 0,5% ki so res agresivni genetsko, bi bla že pri meni >:D

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #14 : 22 Avgust 2013, 15:16:18
Fila ne bi sam ščipala  ;)

Edino kar bi tule rekla, če boš kupovalal nagobčnik vzami orng varianto, tako da lahko pes diha in se hladi z odprtim gobcem, jemlje priboljške in pije vodo.

Mogoče je mešanec med filo pa kakšnim ščipalom... :D


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #15 : 22 Avgust 2013, 15:33:13
Še slabš, tak bi pa že res ziher pri simi bil  :P

(smo imel enkrat celo idejo da bi filo imeli, pa je k sreči zdrava pamet prevladala. mi jih je pa svetovno gledat kako se fajtajo med seboj)



Bombica

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 22 Avgust 2013, 15:39:42
Ne, je mešanček baje z belim švicarskim ovčarjem  in še nekim ptičarjem. Nekaj takega no:)

Simi, se zavedam, da bom sama kriva, če se kaj zgodi, nosim polno odgovornost, zato hočem zadevo rešit. Poznam tvojo šolo, cenim tvoje mnenje, vseeno pa se ne strinjam čisto.

Sledila sem vsa navodila na obeh stopnjah. Pes je na poligonu, ko se sprehajava in doma čudovit, nežen kuža. Sledila sem navodila inštuktorja na domu (kuža je bil od malega hudiček, zato sem klicala še na dom). In odpravili smo vse težave.  Zato se ne čutim, da bi me kdorkoli okoli prinesu. Ugotovila sem samo, da na način, kot ga predlagajo, nočem rešit težavo, ker bi jo rešila "mehansko", mislim pa, da je problem v najinem odnosu.

Nika, si mislila takšnega: http://www.petexpertise.com/dog-training-aids/baskerville-ultra-dog-muzzle.html ?



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #17 : 22 Avgust 2013, 15:54:29
Kakšnega psa imaš? Nagbočnik mora biti nujno tako velik da se pes lahko v njem razdiha - kar pomeni da mora imeti tako veliko košaro, da lahko ornk odpre usta. Hkrati pa mora biti tako varen, da si ga ne more sneti in da ne more čez njega še vedno komu kaj narediti.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji



Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #19 : 22 Avgust 2013, 16:58:22
manj primerni...tale je iz žice, lahko se zaleti v koga in ga poškoduje?



Bolj zaprt, pes težko odpre gobec in se slabše hladi



To da so briardi na slikah, je zgolj naključje  :P




Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #20 : 22 Avgust 2013, 17:07:07
Sem ravno hotla napisat, da mi nobena izmed opcij tule ni glih všeč, pa prilepiš tole. Ja, taprvi briard ima najboljšo obliko in tak nagobčnik bi moral imet vsak pes, ki ga rabi. Vem, da v Celju pri Vomarju prodajajo super variante, drugače pa Šeruga baje tud fajn nardi.

Bombica, a bi hotla sam kako sliko psa dat, se mi zdi res zanimiva mešanca  :)



Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #21 : 22 Avgust 2013, 17:13:52
Upam, da tina vidi tole temo  ;D ;D ;D aja, pa a ni kovinska mreža problem, če se pes zabije v koga, mu zihr poškuduje obraz?


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #22 : 22 Avgust 2013, 17:21:26
Ne bit žleht  ;D  Pomoje itak ni neki velik ljudi, ki na svoje nevarne pse montirajo nagobčnik, tisti v registru so pa še tako na povodcu. Ni nekega straha no, verjetno bi res znalo bolet, sam kej fejst ranit pa menda ne more.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #23 : 22 Avgust 2013, 17:26:04
Oja lahko. Vprašaj kakšnega ki markira policijskim psom. Ne more te raztrgat, ampak podplutbo ti pa neredi fenomenalno. Meni je Weaverjev nagobčnik zelo všeč, mogoče v nekoliko lažji izvedbi za pse nekoliko blažjega kalibra.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 23 Avgust 2013, 08:13:55
Ne me zdj narobe razumet, ampak, ko dobiš mladiča v roke obrnite kakor hočte - Vedno je lastnik tisti, ki zafura psa  ;) A so to napačna navodila iz šole, ali so to samo slabo interpretirana navodila iz šole...kakor koli lastnik je tisti, ki izvaja sistem in ga temu primerno zafura. Ker neke tehnično velike razlike med odgovornostjo pri ugrizu in tem, da psa spraviš tako daleč, da grize ni (oz. dopuščaš, da bi lahko orenk ugriznil).
Tudi, če so navodila iz šole zanič pa, da jih izvajaš...saj jih sam. Sicer najbrž nevede in v zaupanju v ''strokovni kader''. Ampak a se lahko prosim postavite za svoje pse  ??? Če vidiš, da nekaj ne pali ali da nekaj ne gre po pričakovanjih se usedeš dol in se pogovoriš z inštruktorjem (pa sam s sabo tudi). Slepo sledit, ko ena ovčka je čisto zavestna odločitev  ;) In zato sem jaz toliko bolj vesela, da eni ''spregledajo''  8) Da si rečejo ''ne grem se več tako, želim spremembo''  :) In da seveda potem kaj naredijo na tem.
Kje je večja krivda za nastalo je mogoče fajn razčlenit, da se potem istih poti ogneš. Ni pa toliko bitno, kot je bitno to, da začneš delat s psom na spremembah.


Enivej. Bombica. Am, kaj dotično pa tvoj pes že zna? Vaje? In kdaj jih, pa kdaj jih ne 100% izvaja? Tko za izhodišče. Kaj želiš od psa v situacijah? Dostikrat si sliko lažje ustvarjaš, če je zapisana  ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Bombica

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 25 Avgust 2013, 21:52:23
Ja, se strinjam s tem, da lastnik zafura psa. Krivim sebe in svojo nevednost:)
Pes zna osnovne ukaze: sedi, prostor, tačka - leva/desna, obrat, poleg, pridi, čakaj, hitro, počasi. Izvede jih v cca 70%, včasih je treba dvakrat povedat. Teh 30%, ko ga je treba večkrat opomnit, je kadar smo kje med drugimi kužki/kej na veliko voha/situacijah z gosti. Kaj si želim od psa, ko pridejo obiski? Da ne poskuša ustrahovat/odganjat gostov. Ne bi imela nič proti, če povoha goste in jih potem pusti na miru, samo pri njemu to ne gre. Rada bi ga naučila tako, da more, ko pridejo gosti biti tiho, lepo čičat v kakem kotu in čakat na moj ukaz, da lahko pride umirjen zraven.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #26 : 26 Avgust 2013, 07:17:49
Potem tudi na preostalem področju šepa kliker (ali ne kliker, saj je vseeno) psa v mesto in vadit, malo spustit kriterije za začetek in delat. Pes nekaj ZNA, ko to naredi navkljub džumbusu in njegovi ljubici pred nosom ter iz igre med psi.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #27 : 26 Avgust 2013, 09:16:10
Nika, si mislila takšnega: http://www.petexpertise.com/dog-training-aids/baskerville-ultra-dog-muzzle.html ?

Ta je super, je lahek, pes lahko diha, celo pije in priboljske mu je dosti lazje dajat kot pri klasicnih nagobcnikih.

battito animale