šapmon za konje

BlueLucky · 1924

BlueLucky

  • *
    • Prispevkov: 83
    • Točke: 0
: 24 Avgust 2013, 18:37:11
Zdravo!
slišala sem, da kupljene šampone za konje ni primerno uporabljati prevečkrat, s čimer se tudi strinjam. Večina pa ima mnenje, da doma narejeni šamponi niso tako nevarni in jih lahko večkrat koristimo.
Prosila bi, če lahko kdo napiše kakšen recept za doma narejen konjski šampon.
Hvala in lep pozdrav LuckyBlue.



lucifix

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 24 Avgust 2013, 23:24:08
(nimam prav veliko izkušenj iz področja kozmetike, zato je možno da moj odgovor ni najbolj točen)

Ja pa moje mnenje tako: kakšne vrste "doma narejen šampon" imaš v mislih? ker doma lahko narediš šampon/milo na isti osnoc+vi kot kupljeno, zato tako milo ni nič milejše za uporabo (razen iz vidika da seveda ne vključuje umetnih barvil/dišav (ne vem kako je s tem pri konjskih "original" šampnih, ker nimam svojega konja...)).
Če pa misliš šampon v smislu nekaj namočenih rastlin, potem pa pomojemni težav z pogostostjo uporabe (oreh menda odganja muhe :) )



BlueLucky

  • *
    • Prispevkov: 83
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 25 Avgust 2013, 10:39:44
Ja bol na takšen način.. Razmišljala sem tudi da bi morda uporabila sok od breze, ki naj bi ga v starih časih tudi ljudje uporabljali kot šampon za lase.



Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #3 : 25 Avgust 2013, 15:01:08
Imaš pa tudi šampone 100% naravne, ki ne skodujejo. Jaz se vedno pri kozmetiki takih preparatov poslužujem. V nobenem primeru pa ni proporočljivo konja pogosto kopati. Jaz jih kopam 1x -2x na leto, saj jim s kopanjem spiraš zaščito iz dlake in kože, čeprav imaš zdaj tudi zeliščne šampone, ki tega ne sperejo. Vsekakor pa spereš zaščito, ki si konj naredi proti muham s tem ko se valja po zemlji in blatu. Če je konj v trenungu in se dosti poti, pa bi jaz raje samo res dobro z vodo sprala peno dol, z naravnim šamponom pa po potrebi.


BlueLucky

  • *
    • Prispevkov: 83
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 25 Avgust 2013, 19:55:16
ja, saj samo z vodo bi tako ali tako večinoma tuširala, ampak velikokrat se tako umažeta kobili, da z krtačo ne gre dol... tuširam jo pa tako malo, da nebi škodilo da uporabim šampon, ampak vseeno, bi raje takega ki je bolj zdrav in naraven.



Love Horse

  • Gost
Odgovori #5 : 06 September 2013, 15:56:52
mene zanima kdaj lahko konja kopamo. Me je uprašalaprijatelca kdaj ona lahko okopa konja pa ji nisem znala povedat če kdo vem naj prosim napiše



BlueLucky

  • *
    • Prispevkov: 83
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 12 September 2013, 17:46:46
ja pazit moraš, da ne piha preveč, ker konji so zelo občutljivi na prepih, in bi hitro staknil kakšno pljučnico, da ni preveč mrzlo, da konj ni preveč ''prešvican''. poleti je najboljši čas. če pa ji bo uspelo najti lepo vreme, ji mogoče rata še v tem mesecu. oktobra in naprej kolikor sem slišala ni več priporočljivo :P