KZS predlagala ministru enoten davek za lastnike psov

inka · 55503

Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #150 : 18 Oktober 2013, 12:12:45
Zato, ker je že od poletja jasno, da tega davka ne bo.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #151 : 18 Oktober 2013, 12:19:49
Ok, davka ne, kaj pa nizja cena cepljenja? Tudi ne?  :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #152 : 18 Oktober 2013, 13:11:39
Hahaha, a si iz lune padla? Zakaj pa bi bila nižja cena? Mar misliš, da si bo veterina pustila vzeti lahko prislužen denar? Pa tudi..zakaj bi si ga pa, nikjer ne piše, da bi morali ravno oni delat brezplačno.


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #153 : 21 Oktober 2013, 14:24:25
http://slovenskidnevnik.com/pasje-vinjete-ze-z-novim-letom/  :D

 :D
Način, kako nam danes politiki predstavljajo razne ukrepe, novosti v zakonodaji, itd., je postal tako nedorečen, da nam res ne preostane drugega, kot norčevanje iz vsega, kar zgruntajo in dajo v javnost.
Čeprav se tale konkretni predlog že kar dolgo tensta ... ;)



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #154 : 10 Januar 2014, 10:44:23
Mene pa zanima, a je kdo kje zasledil tocno informacijo o tem, kako bo s tem cepljenjem proti steklini? Kdaj naj bi zacelo veljati to, eno cepljenje na 3 leta? Nikjer ne najdem kaksnega tocnega info (niti v predlogu spremembe zakona o zasciti zivali)..  ::)

Zadnjič sem na veterini videla eno tabelco in sicer, da naj bi se v letu 2014 cepili vsi psi, v letu 2015 pa samo tisti, ki še niso bili cepljeni tri leta zapored (torej po pravilih so to psi ki so stari cca dve leti ali manj), v letu 2016 isto, v 2017 pa naj bi se kompletno uvedel sistem na tri leta. Seveda pa bi morali biti vsi mlajši psi najprej cepljeni tri leta zapored. Torej ti cepiš Cosmota še v letu 14, potem pa šele l. 17, jaz cepim Rimo (1 leto) še 14 in 15, naslednjič 18 itd.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


suzica

  • *
    • Prispevkov: 142
    • Točke: 0
Odgovori #155 : 10 Januar 2014, 12:24:54
Sem nekje prebrala da ne smeš zamuditi niti en dan za naslednje cepljenje, drugače se šteje kot neredno cepljenje.
 V pravilniku piše :
 Drugo in tretje cepljenje psov je treba opraviti v razmakih do 12 mesecev od predhodnega cepljenja, vendar dve zaporedni cepljenji ne smeta biti opravljeni v istem koledarskem letu. Za tretje cepljenje se uporabijo cepiva, ki zagotavljajo imunost več kot eno leto. Vsa nadaljnja cepljenja se opravijo v skladu z navodili proizvajalca cepiva. Shema cepljenja je navedena v Prilogi 2, ki je sestavni del tega pravilnika.

Torej kakšna zamuda je dovoljena če sploh?



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #156 : 10 Januar 2014, 12:26:02
Neyka ja, sem potem videla to. Samo pri nas sem jaz zajeb***, ker v letu 2012, ko smo imeli sranje s tacami, ga nisem cepila na datum (decembra), ker je bil na protibolecinskih tabletah, in sem cepila aprila 2013. In zdaj to pomeni in se steje 2013 kot prvo cepljenje, ceprav je bil vsako leto (vseh 6 let) cepljen na datum  ::) :-X

suzica, ne smes zamujat. Na datum ali kaksen dan prej, kasneje se ne steje.  ::)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #157 : 10 Januar 2014, 12:39:17
Po mojih zadnjih informacijah naj ne bi bili do dneva natančni, pomembno je cepljenje enkrat v koledarskem letu, trikrat zapored. Torej, Ovcka, pri tebi bo res veljalo 2013 kot prvo cepljenje. Vsi psi pa morajo biti cepljeni še v 2014.
Po zaporednih treh letih pa glede na podatke proizvajalca cepiva.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #158 : 10 Januar 2014, 12:41:30
Sit, jaz sem tudi zajebala, ker ga nisem cepila decembra 2012, ampak januarja 2013 :-X jebela cesta :(

battito animale


Vezalka

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #159 : 10 Januar 2014, 12:46:53
sicer ni ravno povezano s temo, ampak vseeno vprašam .... jaz sem Bonota lani cepila za kužne bolezni, nisem pa ga cepila proti steklini, ker je bil po cepljenju za kužne bolezni ves čas nekaj bolan. Nato sem odlašala, da si malo opomore, pa je spet kaj zbolel in tako je šlo leto okoli. Morala bi ga cepiti že junija. Trenutno ima spet vneta ušesa ...

Očitno bo pač cepljenje, seveda gremo sedaj takoj, ko se pozdravijo ušesa, ker vidim, da s tem odlašanjem nikamor ne pridem, štelo kot prvo v treh zaporednih letih, ampak mene zanima bolj to, ali je njegova "obramba" pred steklino zato kaj oslabljena. Čez tri dni bo star 2 leti, torej sem izpustila njegovo 2 cepljenje proti steklini  :-\



lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #160 : 10 Januar 2014, 12:59:03
A tole velja tudi za tiste, ki vozimo pse na Hrvaško? Verjetno jih bo vseeno treba cepiti vsako leto.


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #161 : 10 Januar 2014, 13:14:35
Očitno bo pač cepljenje, seveda gremo sedaj takoj, ko se pozdravijo ušesa, ker vidim, da s tem odlašanjem nikamor ne pridem, štelo kot prvo v treh zaporednih letih, ampak mene zanima bolj to, ali je njegova "obramba" pred steklino zato kaj oslabljena. Čez tri dni bo star 2 leti, torej sem izpustila njegovo 2 cepljenje proti steklini  :-\

Jaz mislim, da ja. Kolikor vem je to obnovitveno cepljenje po enem letu pomembno.

A tole velja tudi za tiste, ki vozimo pse na Hrvaško? Verjetno jih bo vseeno treba cepiti vsako leto.


Smo imeli ravno včeraj debate na to temo... Načeloma imaš v potnem listu napisano veljavnost cepljenja (po sistemu v tvoji državi) in tudi datum kdaj mora biti pes naslednjič cepljen. Po tej logiki je tvoj pes ustrezno cepljen in ne rabiš cepiti vsako leto  ???



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #162 : 10 Januar 2014, 14:11:17
Pomoje moraš pa pri potovanjih v tuje države upoštevati njihova pravila in zakonodajo.



Vezalka

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #163 : 10 Januar 2014, 14:19:03
Jaz mislim, da ja. Kolikor vem je to obnovitveno cepljenje po enem letu pomembno.


O neeee.... :'( Saj lahko to popravim z naslednjima dvema cepljenjema, ne?



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #164 : 10 Januar 2014, 14:36:33
Tole so zapisali na FB strani Veterinarske ambulante Noe

OBVESTILO O CEPLJENJU PSOV PROTI STEKLINI

V zadnjem času se v javnosti pojavljajo nekatere nejasnosti in napačne informacije glede obveznega cepljenja psov proti steklini, zato bi radi izpostavili naslednja dejstva iz novega Pravilnika o ukrepih za ugotavljanje, preprečevanje širjenja in zatiranje stekline (Ur.l. RS št. 98/2013):

1.) Cepljenje psov proti steklini je v Sloveniji še zmeraj OBVEZNO ZA VSE PSE, saj Slovenija NI stekline prosta država!

2.) Mlade pse je potrebno proti steklini prvič cepiti v starosti od 12 do 16 tednov.

3.) Najkasneje ob prvem cepljenju mora biti pes registriran. Registracija psa pomeni označitev z mikročipom, izdaja potnega lista za hišne živali ter vnos psa v centralni register psov, in jo opravi veterinar.

4.) V letu 2014 morajo biti cepljeni vsi psi, ne glede na prejšnja cepljenja.

5.) Mladi psi morajo biti prva tri leta cepljeni vsako leto. Od zadnjega cepljenja ne sme miniti več kot 12 mesecev, dve zaporedni cepljenji pa ne smeta biti opravljeni v istem koledarskem letu. Po opravljenem tretjem cepljenju se pse nato cepi vsako 3. leto.

6.) Starejše pse, ki so bili doslej redno vsakoletno cepljeni (vključno s cepljenjem v letu 2014), se po letu 2014 cepi vsako 3. leto.

Zaradi novega pravilnika in strožjega inšpekcijskega nadzora nad cepljenjem in registracijo psov pozivamo vse lastnike psov, da se držijo zahtevanih terminov cepljenja. Kakršna koli dodatna vprašanja pa so seveda dobrodošla.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #165 : 10 Januar 2014, 14:39:11
Glede zamud s cepljenjem v prejšnjih letih pa naj bi tolerirali kak teden, če sem prav razumela. Letošnje cepljenje pa nikakor ne sme biti po preteklem enem letu, če ne moraš psa spet trikrat zaporedoma cepit.

Jaz sem k sreči v lanskem letu cepila samo 5 dni po preteklem enem letu, tako da upam, da bo ok :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #166 : 10 Januar 2014, 14:49:47
Sicer je malo smesno, tisti, ki redno cepimo pse, in so bili psi naceloma vsako leto cepljeni (razen kaksnega takega kiksa, kot je bil pri meni) se sekiramo kako bo s temi datumi, a tisti, katerih psi se nikoli v zivljenju niso bili cepljeni pa mirno spijo, pa nikome nista.  ::)

Kdo za vraga pa me bo lovil na te datume, ce ga ne bom sedaj se naslednji 2 leti cepila? Bi res rada vidla VURS da se obesi name.  :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #167 : 10 Januar 2014, 15:19:20
Lahko bi veterinarji naredili tako, da ti v knjižico in register napišejo, da ti cepivo velja samo eno leto, kar pa potem inšpekcija lahko vidi.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


dogs-along

  • *
    • Prispevkov: 119
    • Točke: 0
Odgovori #168 : 10 Januar 2014, 15:33:11
Že ker tukaj debatirate o tem, bom vprašala.
Kako se prenaša steklina?



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #169 : 10 Januar 2014, 17:03:37
Kako se prenaša steklina?

Z ugrizom ali opraskanino.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #170 : 10 Januar 2014, 17:10:51

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #171 : 10 Januar 2014, 17:15:21
Jap, ampak slina vstopi v telo čez poškodovano tkivo  ;) . Če bi te stekel pes samo polizal se ne bi okužila. Verjetno bi šlo tudi tako, da bi se lahko pes okužil, če bi pil/jedel iz iste posode kot stekla žival.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #172 : 11 Januar 2014, 18:03:09
Sicer je malo smesno, tisti, ki redno cepimo pse, in so bili psi naceloma vsako leto cepljeni (razen kaksnega takega kiksa, kot je bil pri meni) se sekiramo kako bo s temi datumi, a tisti, katerih psi se nikoli v zivljenju niso bili cepljeni pa mirno spijo, pa nikome nista.  ::)

Kdo za vraga pa me bo lovil na te datume, ce ga ne bom sedaj se naslednji 2 leti cepila? Bi res rada vidla VURS da se obesi name.  :P

Se bodo obesili in te lovili, če bo Cosmo udeležen v kakem pasjem ravsu, da bi kdo prijavil ugriz (tudi če lažno prijavi). In takrat se te reči odkrijejo in kaznujejo...Tisti ki pa nikol, nobeneda psa ne čipirajo, pokažejo veterinarju, tisti pa nobene kazni, ker se za njih sploh ne ve. Oz. tisti, ki bi mogli vedet ne zvejo.

Glih gledam, da sem Bino 4x cepila skoraj na isti datum (ob nedeljah pač ne gre!). Med 1. in 2. cepljenjem pa je bil 13 mesečni razmik.

Maja js bi v takem primeru probala s titri skoz prit, da ti psa ne bi blo treba zdej še tri leti zapored cepit...Al pa izbirala cepiva, ki veljajo eno leto.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


nxyz

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 0
Odgovori #173 : 11 Januar 2014, 18:09:11
Nedelja pa res ni kriva,saj ga lahko nekaj dni prej cepiš samo zamuditi ne smeš datuma.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #174 : 11 Januar 2014, 19:02:53
Po navodilih mojega veterinarja NIKOLI prej cepit, kvečjemu dan kasneje. Tako, da kadar pride datum cepljenja na nedeljo-jaz cepim v ponedeljek.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


nxyz

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 0
Odgovori #175 : 11 Januar 2014, 19:27:02
Potem pa kar tako in cepiti vsako leto namesto na vsake tri,očitno tvoj vet ve nekaj kar noben drug :)



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #176 : 11 Januar 2014, 19:27:28
Nova zakonodaja pravi takole :):

Psi, ki so bili v 2012 in 2013 cepljeni (datum ni pomemben, le letnica-NOVO navodilo UVHVVR) in bodo v 2014 cepljeni PRAVILNO (pred potekom veljevnosti cepljenja), se od tega cepljenja naprej cepijo po navodilih proizvajalca (večinoma na 3 leta).

Ovčka v CRP natančno piše, kdaj je bil določen pes cepljen in do kdaj je cepljenje veljavno (in te podatke lahko vidijo vsi veterinarji, inšpektorji,...). Do sedaj niso preveč težili, tudi če so lastniki zamujali s cepljenjem več mesecev-sedaj pa naj bi se nadzor močno zaostril. Bomo videli ::).



Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #177 : 11 Januar 2014, 20:08:32
Kaj pa za starejse pse (8+), ki so itak trikrat prevec precepljeni ne bo nobenih izjem?  ::)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


dogs-along

  • *
    • Prispevkov: 119
    • Točke: 0
Odgovori #178 : 11 Januar 2014, 20:18:57
Nam je vet nazadnje rekel 'raje kak dan prej, kot kasneje'



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #179 : 11 Januar 2014, 20:28:24
Jasno če s tem služijo. Če zamudiš kak dan ti morajo takoj poslati obvestilo (stroški).  ::)

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.