Razlika med cepivi ProteqFlu in ProteqFlu-Te

fun · 1344

fun

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
: 30 September 2013, 08:26:22
Pozdravljeni,

Kot že v naslovu, zanima me razlika med tema dvema cepivoma in katero je boljše (če).
Prvič smo cepili konja in to zadnje cepljenje je druga nalepkica kot vsa ostala poprej. Je razlika samo v novi nalepki morda?


Hvala




fun

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 30 September 2013, 08:27:49
Eh, ravnokar dojela: eno cepivo ima še proti tetanusu, drugo ne. Ok, jasno. Zdaj pa, ali ga je treba zdaj cepiti še proti tetanusu? Ja? Ne?

Če se vam ne da odgovarjat :D pa mi dajte kak link napopat, da si lahko preberem kaj več o teh cepljenjih in cepivih.


Hvala



makko

  • *
    • Prispevkov: 47
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 30 September 2013, 13:25:44
Kot si že sama ugotovila, je cepivo ProteqFlu namenjeno cepljenju proti influenci konj, drugo cepivo ProteqFlu-Te pa je kombinirano cepivo za influenco (kužni kašelj) in tetanus. V kolikor je to konjevo prvo cepljenje proti tetanusu, bo čez 1 mesec potrebno še eno cepljenje, da se v imunskem sistemu vzpostavi zadostna zaščita. Sledi ponovitev cepljenja na 2 leti, najbolje pa bo, da se obrneš kar na veterinarja, ki bi ti že v štartu moral razložiti, kakšno cepivo je uporabil.

Vsekakor ti cepljenje konja proti tetanusu močno priporočam, ker zadeva pri konjih ni ravno redka in v kolikor pride do okužbe s tetanusom, je to huda bolezen, katere  zdravljenje je finančno in časovno za lastnika dokaj obremenjujoče, pogosto pa se bolezen konča s poginom konja (v strokovni literaturi se omenja nekje od 50 do 80% smrtnost).
LP



fun

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 30 September 2013, 18:55:59
Hvala za pojasnilo. Bom vprašala še veterinarja, ki mi pred cepljenjem ni nič pojasnil.
Glede na to, da je bil konj pred pol leta cepljen s tem cepivom, ki je kombiniran tudi proti tetanusu, ga torej sedaj ni potrebno, če prav razumem, ampak šele naslednje leto oz. čez 1,5 leta.

Hvala.