Najcenejša oprema

rooxye · 2223

rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
: 25 Oktober 2013, 16:22:05
V sredo dobim maldička Borderja. :)

Zanima me, kje lahko kupim najcenejše oprsnice in povodce... Za mladička se mi namreč zdi škoda kupiti Hurrto oz. drage oprsnice in opremo, saj jo bo tako ali tako prerasel v nekaj tednih...

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


bamfel

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 25 Oktober 2013, 17:44:23
Ovratnice se po dolžini prilagajajo, tako da je naš, ki je zrastel čez 30kg imel prvo skoraj dve leti. Povodec je zdržal tudi več kot leto in pol, potem ga je pregriznil :-\. Sem pa kupila kvalitetno robo, ker le z njo lahko zagotoviš, da bo v kritičnih trenutkih zdržala.



Zumzum

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 25 Oktober 2013, 18:55:25
Zdravo!

Sama sem ob prihodu mladiča kupila ovratnico in povodec v Mr.Petu in sicer kar eno poceni zadevo - pomojem oboje skupaj ni stalo niti 10 eur. Ovratnico sem potem podarila znancem, ki imajo pritlikavega šnaucerja in jo nosi še zdaj (po treh letih), povodec pa imam še zdaj (zdaj jih imam že ene 5, tako, da ga ne uporabljam ves čas - običajno kar tistega, ki je pri roki). Pomojem brez veze kupovat kaj posebnega, ker nekateri psi hitro uničijo in ti je potem žal, da si zapravljal. Mladička bo zdržal tudi najbolj "brezvezen" povodec... Ko je bila stara okoli 7 mesecev (tudi borderka) pa smo kupili oprsnico hurtta in ji je še zdaj prav.

Žal mi je, da sem kupila posteljo roggz (ki je sicer super lepa in vse), ker sem dala za njo 100 eur in sem jo potem par mesecv ves čas šivala... pa še v stroj je ne spravim za oprat. Enkrat sem kupila še eno na zooplus za 20 eur, ki je okrogla, velika, mehka in lahko jo operem v stroju. Pa tudi psica jo ima zelooo rada...

Zelo dobra investicija pa je bil kovinski boks za učenje sobne čistoče in ga rada uporablja še zdaj.

Upam, da sem kaj pomagala :)

LP T

htttp://www.sky-lab.si


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 25 Oktober 2013, 19:43:40
Pogledaš v okoliških pet šopih. Za takole te res ne sme pridet več kot 10eur komplet. Osnovna blazina. Oz. Če boš izbiral bivalni ali transportni boks le-ta lahko hkrati služi postelji v katero paše tud ena cenejših dekic. Torej dve muhi na en mah.  :) Posodico rabi eno. Za vodo. Hrana je lahko iz žepa  ;)
Čim manj komplicirat z opremo pa več z vzgojo. Sicer pa Čestiiiitkee za novega člana  :) S katerim mislim, da bosta super sodelovala. :)

Jaz za moje predvsem zapravim za hrano in igračke ::)sej ne, da jih imajo že za celo košaro...pa da jih ne uničijo...sam pač rabijo nove  ::)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


bamfel

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 25 Oktober 2013, 22:16:06
Kar se tiče posteljic, sem se pa sama drugače znajdla. V Yisku sem kupila navadno prešito odejo, po domače "kovter" za celih 10€. Zadevo sem prešila na polovico, prestrigla in prepognila na polovico. Imam dve pasji postelji, ki jih lahko operem na 90 v pralnem stroju. Postelja je dovolj mehka, da naš pasji revež nima vseh oguljenih sklepov, ker mora ležati na trdih tleh poleg postelje, hkrati pa odgovarja kriterijem otroka alergika. Postelja se vsak teden opere in težava je rešena. Zaradi pogostega pranja so mi vse ostale pasje postelje zelo hitro razpadle, ti dve pa držita že pol leta, pa se jima še nič ne pozna.



Zumzum

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 26 Oktober 2013, 08:54:36
Se strinjam - najbolje je, da čim manj kompliciraš z opremo in se znajdeš, improviziraš... mene je zaneslo začetniško navdušenje ob prvem pasjem mladiču...pa še moj fant je hotel vse najboljše in najlepše nabavit...
Res je - raje kot na opremo, daj veliko poudarka na vzgojo, socializacijo in pri hrani recimo je tudi fajn bit pozoren, kaj vsebuje...

Uživaj ob pasjem mladiču - želim ti čim manj lužic in zmrdečih kupčkov po stanovanju...pa prežvečenih čevljev... :)

LPT

htttp://www.sky-lab.si


Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 26 Oktober 2013, 11:22:44
Pojdi po trgovinah in poišči, nekaj se bo sigurno našlo. Jaz sem tudi za svojo kupila eno obično ovratnico in povodec. Hotela sem čim bolj mehko, nežno in lahko ovratnico in en tak lahek povodec. Mislim, da je pri zdajšnjem povodcu samo karabin težji od vse 'začetniške' opreme. Prišlo me je okoli 15 eur.

Oh ja, čestitke in veliko veselja z novo kepico!



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #7 : 26 Oktober 2013, 12:25:02
Za posteljo je tudi kartonasta škatla vredu. Naš tastar pes je rasel s škatlami-dobesedno. Eno toplo deko noter, pa ravno toliko velika škatla, da je lahko spal noter in je pravzaprav nikoli ni polulal/pokakal, spal je vedno na čistem. Kar je bilo okoli škatle je pa druga pesem.  :)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!