Nihajna vrata za izhod in vhod psa

MynnCi · 7358

MynnCi

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
: 24 December 2013, 15:57:57
Mi pls lahko kdo pomaga, ali imate morda ta nihajna vrata za izhod psa... namreč jaz bi jih namontirala na steklena balkonska vrata.
Se to da?
In če se da, ali ta vrata držijo toploto oz ali dihtajo. Glede mraza me zanima saj je izhod iz jedilnice na balkon :)

So kakšne izkušnje?

Najlepša hvala vam

In vsem lep in miren božični dan ter srečno v letu 2014 :)



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1 : 24 December 2013, 16:30:23
Vse se da za primerno ceno  ;)

Mogoče dobiš še tule kaj idej http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=13017.0, poleg tega da se posvetuješ s steklarjem.



Lusi

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 24 December 2013, 17:34:10
Kakor sem se jaz zanimala več let nazaj, morajo biti za steklo posebna vratca - ne pašejo vsa nihajna vratca, verjetno je razlog v posebnih tesnilih, gumah.. pri lesu je pač drugače, priviješ kakor se pač da.

Dobro izbiro vratc ima Trixie oz. Karlie (a je zdaj to eno in isto)? Poglej na tuje spletne strani seveda, potem pa magar naroči pri kakšni naši trgovini, ki prodaja njihovo znamko (npr. Gali in Nika na Linhartovi v Lj - tam imajo tudi posebej njihov katalog v fizični obliki), če jih ne najdeš npr. na zooplus ali kje drugje.



bamfel

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 24 December 2013, 20:57:17
Glede izolacije lahko povem, da pri mačjih zelo piha notri. Pozimi se nabere kar nekaj sreža okoli lopute.



MynnCi

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 25 December 2013, 18:23:22
O najlepša hvala za prijazne odgovore in izčrpne... ma mene malce bega ta glad, ker je le iz jedilnice na balkon, torej na steklena bi šlo ok... kaj pa tesnenje, nekje sem gledala neka, ki so na nek senzor... dej da nam mraz not prtiska je malce neprijetno... hm... najlepša hvala res:

lepe praznike vam želimo  :o



Lusi

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 25 December 2013, 23:35:49
Ena vratca imajo takšno "krtačko" okoli lopute, pri teh precej manj piha kot pri drugih, ki imajo samo plastiko.. tako se meni zdi.. Ampak vprašanje, kako je pri takšnih, ki gredo na steklo.

Prodajni hit pri mačkah so baje tisti, ki se odprejo le na številko čipa konkretne mačke oz. več njih, ja, ker pri slednjih je problem ta, da vratca brez problema pogruntajo tudi sosedovi mački in imaš potem cel žur lahko doma.. A si mislila tak senzor?

Najprej se moraš sploh pozanimat, kako je s steklom in potem v tej smeri iskat.. Ko sem jaz delala vratca v enih - terasnih - vratih, sem šla delat kar cela vrata in je izdelovalec teh zadev (nek manjši s.p. iz Vrhnike, no name) imel že precej izkušenj s temi zadevami in se je ponudil, da mi jih tudi sam vgradi.. tko da glede same izgradnje bi izdelovalci vrat morali imeti kakšne izkušnje tudi s tem.

Lepe praznike tudi tebi :)



bamfel

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 26 December 2013, 18:42:19
Pri nas imamo tri mačke, ki uporabljajo loputo. Ker je v tistem prostoru ponoči tudi pes, nobeni sosedovi mački ne pride na misel, da bi hodila krast hrano. Poleg tega je najstarejša mačka precej teritorialna, tako da je njena hrana na varnem. Imamo loputo, ki se zapira na magnet, brez kakšnih ježkov okoli in ja, precej piha v prostor. K sreči je to kurilnica. Je pa tudi res, da se mački očistijo šele, ko pridejo do svoje postelje in si res ne predstavljam, da bi z takimi tacami hodili v stanovanje. Sploh sedaj, ko je zunaj blat, je v prostoru strašna svinjarija. Težko pa ustaviš žival, da takoj za vrati obriše tačke.



Lusi

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 27 December 2013, 00:12:28
Pri nas žal nikoli ni pomagalo, da je bil pes v istem stanovanju.. Vedno se je našel kak sosedov prepotenten mačji ne-kastrat, ki je izzival usodo in to kljub temu, da se je večkrat zgodilo, da mu je naša psica pošteno sprašila rit in bi ga verjetno tudi zagrabila, če ne bi jaz posredovala in ga rešila. Če ne drugače, se je pač ustavil na hodniku pred stanovanjem in tam markiral. Se je pa večkrat zgodilo, da je psica pač trdno spala v sobi z nami in je maček prišel skozi drugo loputo v drugo sobo ali v kuhinjo do hrane. Tudi ni pomagalo, da se domači maček ni dal, ker je ne-kastrat pač močnejši in bolj agresiven, kakorkoli.. Če sta se spravila v pretep, je naš vedno potegnil kratko. Obup, skratka. Zdaj je mir, ker si ta sosed ni omislil novega mačka.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #8 : 27 December 2013, 15:19:35
Obstajajo vrata, ki se odpirajo samo tistemu, ki ima posebno ovratnico gor. To je rešitev za nepovabljene goste. So sosedi imeli "štalo" v hiši, ko so mačkoni iz cele vasi začeli k njim hodit.  ;D

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


MynnCi

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 31 December 2013, 08:34:23
O hvala vam za infoooo :)
Pa dol padš mi tud na kraj pemt ni padl... da bi mi lah tud obiski uletaval... aaaa
Ta je pa dobra res hihi

Vsem vam želim vse lepo v letu 2014 in hvala vam ker pomagate z nasveti..
SREČNO :)



Lusi

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 31 December 2013, 11:19:37
Obstajajo vrata, ki se odpirajo samo tistemu, ki ima posebno ovratnico gor. To je rešitev za nepovabljene goste. So sosedi imeli "štalo" v hiši, ko so mačkoni iz cele vasi začeli k njim hodit.  ;D

Ta vratca obstajajo že dolgo, ampak ovratnica na mačku, ki ima izhod ven... hmmm, raje ne. Ravno zato so zdaj naredili vratca s čitalcem, ki si zapomnejo številke mikročipov mačk (do 32), ki naj imajo dostop, kar se mi zdi res idealno.