Čudna tableta v pasji posodi.

larikalarisa · 5447

larikalarisa

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
: 17 Januar 2014, 16:00:06
Pozdravljeni!

Res nisem vedela kam naj uvrstim tole temo, pa vseeno. S fantom imava dobermana, starega 4 leta. Včeraj sem mu kot ponavadi, dala za jest briketke, zmešane z pasjo konzervo. Vse je bilo ok, do danes, ko sem šla ponovno po posodo, da bi mu dala za jest in vidim v posodi eno čudno tableto poleg tistih petih briketov, ki jih je pustil!!! ŠOK! Včeraj sem mu jaz dala za jesti, pa tega ni bilo vmes! Torej mu je nekdo nekaj dal v posodo. Seveda ima vsak dostop do psa in posode, ker kuža nima čuvajskega značaja čeprav je doberman. No kakoroli že, sedaj mene zanima, na koga bi se obrnila, da bi lahko dala to tableto na analizo? Kako naj vem ali je strupena? Hvala bogu da jo kuža ni pojedel (res sama sreča, ker ne mara niti tistih vitaminskih tablet) !! Pripela sem tudi slike kako tableta izgleda. Na polovico sem jo dala sama. Ali je mogoče komu poznano kaj bi bilo to?



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 17 Januar 2014, 16:23:54
fhuh po obliki ne vem za kaj bi šlo. Povprašaj na VF če delajo analize pri njih oz. kje bi se dalo to nardit. Eventuelno sliko dejansko pošlješ pokazat. Svojemu vetu, če je pripraven za take zadeve. Druga mi ne pade na pamet.
Drugače pa - A pes ne poje, ko ste zraven? In pa mogoče ...a gre komu na živce, ker laja zunaj?
Jaz bi seveda omejila dostop do psa. Sem imela primer, ko so psu v pesjak nosili hrano (sicer tako čist ok pa vendar) in je zaradi njegove alergije imel posledično hude hude probleme. Dostop do pesjaka je bil hitro otežen.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 17 Januar 2014, 17:49:56
Xanax 0.5 mg je ena izmed možnosti. Je tableta bila poslinjena? (izbrisan napis).

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3 : 17 Januar 2014, 17:54:37
Meni izgleda kot briket mal drugačne oblike. Zakaj se pa tako dolgo pušča posodo? Pes poje, se vzame in umije za naslednji obrok.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 17 Januar 2014, 18:06:01
Jaz psa ne bi vec puscala brez nadzora, ce se mu cudne tablete pojavljajo v posodi s hrano. Kaj pa ce jo naslednjic pozre?  :-\



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 17 Januar 2014, 18:20:20
Uspavalo oz. antidepresiv...a pes laja in gre komu na živce pa ga je hotu en mal ''spočit''?
BDV tole je tok mala dozica za tako velikega psa, da se lih za bat ni  ;) Pes mora tegale kr onrenk pojest, da ga ''položi'' ali za vedno (doza pošteno večja od človeške) Fajn pa ni, da bi se tole devalo psu brez vedenja lastnika.  :-\
Ni pa nujno, da jo je polizal. Tako lahko kamot razpade, ko je na zraku in v stiku s konzervo. Tudi mu tisto malo kolikor je morda med konzervo polizal ni naredilo hudega. Poleg tega mora pes bit pošteno noro požrešen, da bi jih pojedel. Tudi zavite v kaj znajo bit prekleto grenke (mislim, da ni dosti boljši okus kot Helex). Men jih labrador miks z apetitom ''soda brez dna'' ni dol spravu drugač kot direkt globoko v grlo (pa še to z veliko truda).
In ja seveda ni psov za puščat norcem na dosegu.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #6 : 17 Januar 2014, 18:56:08
Meni se zdi malo drugačen briket, včasih se kakšen po pomoti znajde v napačni vreči. Ali pa kaj drugega, kar je pomotoma prišlo med brikete pred pakiranjem. Ali pa mogoče pri vas doma, če je vreča odprta.
Ali psa hranite tako, da je njegova posoda prosto dostopna mimoidočom?


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #7 : 17 Januar 2014, 19:31:53
Ali nisi povohala po čem diši? Morda pa je le en degeneriran briket.



larikalarisa

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 17 Januar 2014, 19:43:27
Jaz psa ne bi vec puscala brez nadzora, ce se mu cudne tablete pojavljajo v posodi s hrano. Kaj pa ce jo naslednjic pozre?  :-\

Načeloma pes ni brez nadzora, včeraj sem mu dala jest, potem sem pa imela opravke in sem zelo pozno prišla. Ni pa bilo nikogar doma. Je pa res da je težko imeti psa 24/7 pod nadzorom, če ga imam zunaj. Verjetno bo treba kakšno kamero namontirat, da bo potem mir.



larikalarisa

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 17 Januar 2014, 19:43:58
Lanabela, ne sigurno ni briket. Psu doziram iz vreče v manjšo posodico in sigurno bi opazila ko sem streščala hrano iz tiste posodice v pasjo. Potem se dodala še konzervo in vse premešala. Sigurno bi pri doziranju opazila, če bi stresla tak "briket" v posodo. Še sploh pa zato, ker so briketi res temne barve in bi zagotovo opazila.

Lunette, kuža načeloma sploh ne laja, pa tudi tukaj okol ga imajo vsi zelo radi, ker je zelo prijazen.
Drugače pa kaj pa vem, mene spominja kot na kakšen antibiotik... :-S



larikalarisa

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 17 Januar 2014, 19:50:39
Ali nisi povohala po čem diši? Morda pa je le en degeneriran briket.

Zdi se mi kot da po eni pomaranči :-S



larikalarisa

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 19 Januar 2014, 15:59:38
Smo ugotovili za katero tableto gre... za Amoksiklav Solvo... Hvala vsem za odgovore.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #12 : 19 Januar 2014, 19:35:37
Drugič fotkaj zraven metra, takole je težko presojat o velikosti etc.
Ja, psa prestaviš v hišo ali pa namontirajte kamere, varnostni sistem, premaknite boks na drugo stran. Skratka kot lastniki psa ste dolžni, da je nameščen varno. Tudi, če to pomeni predelavo boksa etc (uporabite domišlijo in imejte v mislih, da so ljudje pokvarjeni in da marsikomu gre pasji lajež na živce, pa psi kot taki, kaj šele bav-bav kot je doberman (pojava sama).

Ko ste v službi sigurno ne laja? Na mimoidoče, mačke, obiske, poštarje, sosedove obiske etc?

Žal, ne bi bili prvi, ki vam psa zastrupijo ali kako drugače ubijejo, zaradi laježa, etc.  :-\

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


larikalarisa

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 20 Januar 2014, 08:47:04
Ugotovili smo tudi, da kuža ni žrtev drugih ljudi iz okolice, tako kot sem že povedala ga imajo vsi radi in nikogar ne moti kadar laja. Oseba, ki mu je dala tablet je član familije, s katerim živimo v isti hiši. Hvala še enkrat za vse odgovore, lp



Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 20 Januar 2014, 09:13:12
 ??? ??? zakaj mu je dala tablet???



arči

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 20 Januar 2014, 12:55:22
Samo da se je rešilo sedaj vse. Edino kaj me malo čudi je, da ta oseba ni povedala tebi ali pač nekomu, ki je najbolj pogosto zadolžen za psa, da pol drugi paniko vzganjajo. Pri meni doma, našemu psu ne da bi jaz vedela, razen če kaj izrecno naročim in pripravim, nobeden nič ne da za jest, vedno sem zraven. Tako da drugič raje povej, naj se prej s tabo ali tvojim fantom posvetujejo, spoh če gre za tableto.  :)

"Dogs are not our whole life but they make our lives whole." [Roger Caras]