pitje iz grabnov

Runo · 2699

Runo

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
: 07 April 2014, 18:17:50
no mene zanima: Če si vzel na sprehod vodo pa ti je zmanjkalo( greš ne vem kolk kilometrov od doma) pes je zlo žejen pred tabo pa še 3.kilometri pa pes že zadihan hoče it v grabn pit...mu pustiš al ne če je res kriza? ;) hvala!!!! ;D ;D ;D



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1 : 07 April 2014, 18:32:36
Iz "našga" grabna sem še js pila, ko sem bila mejhna, pa mi nč kej ne fali  :P  Sicer pa js sploh ne nosim vode seboj, mam že kr vnaprej splaniran da bo iz potokov pil  ;) Če gre za en normalen potok res ni panike, drugo je če veš da se notri steka vsega boga.



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #2 : 07 April 2014, 20:15:54
Moja dva se napajata povsod  :-[ iz rek, potokov, luž, ribnikov, jezer... ni bilo nikoli nobenih problemov.  :)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Runo

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 07 April 2014, 20:42:41
no sej js drugač ne nosm vode razen polet ;)drugač moj povsod pije! ;D Ampak vprašat ni greh!! ;D ;D ;D ;D



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #4 : 08 April 2014, 08:10:33
:-[

Dokler mamo vsaj približno tako kvaliteto vod, je tale " 8) " čist na mestu  ;)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #5 : 08 April 2014, 08:36:34
Naše tudi povsod pijejo. NAČELOMA. Treba je biti zelo previden na kmetijskih površinah, ker lahko pride v luže škropivo in pa seveda pri drugače močno onesnaženi vodi. Načeloma so dovolj  varne sveže luže in vode, v katerih lahko živijo živali. Je pa treba vseeno povedati, da so stoječe vode do katerih imajo dostop podgane lahko okužene z leptospirozo. Kar zna biti sedaj, ko so se začeli lastniki na veliko izogibati cepljenju, nevarno za pse s šibkejšim imunskim sistemom.
Nasploh je pametno imeti vodo s seboj, ker bo potem pes ostale vode popil veliko manj.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #6 : 08 April 2014, 17:46:56
Jaz imam vodo zanjo vse dokler temperatura ne pade pod 1 stopinjo. Ker žal ni naokoli vedno dostopna čista reka,potok (sploh kadar je sušno obdobje-se usmradi), grabn je načeloma pri nas OK, ampak vedno ne greva po tisti poti, pač logistika. Pseto mi pa skoraj vedno na sprehodu žejna postane.
Ravno zaradi te spremembe v zakonodaji oz. vse več psov naokoli, ki pa niso precepljeni in redno razglisteni, bom jaz mojo vsako leto cepila proti kužnim + zelo pazim pri lužah, kolikor je možno. Imam to "srečo", da moja ima šibkejši imunski sistem.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 08 April 2014, 21:00:44
Če se, da se krepko izognem pitju iz grabnov. Pač moje osebno mnenje, da notri čist preveč šans za razne lepte obstaja. Tudi pri cepljenih psih. Za kužne itak že sedaj ni bilo obvezno. Tako, da tisti, ki so želeli cepit so in bojo ne glede na obveznost cepljenja proti steklini. Tablete proti glistam pa delujejo kurativno tako, da je praktično čist useen za moje pse, a sosedov pes dobiva enkrat letno Zantel ali ne.
Imam pa srečo, da je ena malo presrano bitje, ki se luž in ostalih stoječih (eventuelno tudi tekočih) voda niti dotakne ne. Temu primerno so se tudi ostali začeli izogibat takšnih lokacij. Če šefica tak reče pol velja za vse  :P So se navadli, da v okoliških sprehodih igrajo kamelo do prihoda domov. :D Mislim, da v uri ali dveh ne morejo dehidrirat. Proti pregretju pa itak nekaj požirkov vode ne pomaga, v primerjavi z zdravo pametjo, da v taki vročini psa ne izpostavljam naporu. Ko se gre kam dlje pa se pije iz posode ali roke. Se pravi, če kje naletim na kak izvir ali vodo primerno pitju pijejo iz dlani (če ni posoda hitro na voljo).

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #8 : 09 April 2014, 06:29:58
Jaz ne pustim piti iz luž, stoječih voda. Izjemoma kaka reka-jezero, ki je dovolj čista za človeško kopanje -> sklepam da je dovolj čista tudi za tacanje po vodi in pasje pitje. Sicer pa zmeraj seboj nosim vodo. Ker je moja psica majhna in je pol litra za skoraj cel dan dovolj. Ima tudi mali gobček in za posodico uporabljam silikonsko posodico, ki je sicer namenjena peki muffinov. Je super, ker se lahko upogiba in ne poči.



Runo

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0