PRVO LEGLO V SLOVENIJI - dogo canario

cici.bobnar · 3223

cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
: 21 April 2014, 22:15:06
Prodam dva mladiča samčka kanarske doge absolutno rodovniske vzreje, saj sta iz prvega legla te pasme v sloveniji.
samčka sta lepa in popolna predstavnika svoje pasme primerna za nadaljni razplod.sta cepljena in veterinarsko pregledana,popolnoma zdrava in pripravljena na nov dom. Navajena sta bivanja zunaj.
Za več informacij pišite na mail: [email protected]
lep pozdrav

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 19 Avgust 2014, 09:15:35
Mladiča že prodana.

Lp

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #2 : 19 Avgust 2014, 11:50:04
Sam kolk je bil pa to en zavajajoč oglas...Pes je rodovniški ali pa ne,  posebne kategorije za absolutno rodovnviške ni. To, da je prvo leglo pri nas samo po sebi ni nobena garancije, da je tudi rodovniško.
Da je mladič lep lahko rečeš, navsezadsnje se vsakemu njegovi psi zdijo najlepši. Trditi da je mladič popoln predstavnik svoje pasme je zavajanje, saj ne veš, če bo z njim vse ok tudi ko bo odrastel. Trditi da bo mladič primeren za vzrejo pa je sploh absurd, saj je vzrejna vrednost odvisna še od marsičesa, ne samo zunanjega videza, kar se ne pokaže prej, preden pes ne odraste. Celo če bi bilo z mladičem res vse v redu in bi dobil odlično vzrejno oceno, je možnost, da bi kar tako brez posebnega truda dobil samico enaka nič (vse kar je pri nas je v sorodu). Lastnik bi se moral zelo potruditi in veliko razstavljati in oglašati plemenjaka v tujini, da bi (mogoče) dobil samico.
Samo za primer, kako se oglasov ne piše.
PS: če bi sama kupovala mladiča, bi me podatek (in še poudarjen) da sta vajena bivanja zunaj zelo motil. Želim si namreč, da moj bodoči mladič vsaj prvo obdobje preživi v hiši, z družino vzreditelja in ne v pesjaku. Velja za vsakega mladiča, a za mladiče zahtevne pasme še toliko bolj.


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 19 Avgust 2014, 11:56:01
Bodo mladiči ostali v Sloveniji? Nekako si ne predstavljam ljudi, ki bi dejansko potrebovali takšnega psa.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #4 : 29 Avgust 2014, 19:16:35
Želim si namreč, da moj bodoči mladič vsaj prvo obdobje preživi v hiši, z družino vzreditelja in ne v pesjaku. Velja za vsakega mladiča, a za mladiče zahtevne pasme še toliko bolj.

Tocno tako. Niti centa ne dam vec za pse, ki niso v svojem zacetnem obdobju ziveli v hisi z ljudmi, niti centa ne dam za pse, v katere vzreditelj ni vlagal svojega truda in jim naredil imprinta brezpogojnega odpoklica, ki jim ni predstavil piscalke, ki jih ni seznanil s klikerjem, ki jih ni seznanil z razlicnimi podlagami, razlicnimi zivalmi... vse to se da, ce se hoce. Vecini pa zal dol visi.

To je sploh pomembno za zahtevnejse pasme, za pasme, ki so manj zaupljive do ljudi... tukaj mora biti socializacija delana bolj kot ne brez napak.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #5 : 29 Avgust 2014, 19:53:28
čestitke za tole mnenje barbara10.

Če  bi vedela, kako ljudje pse kupujejo - za zjokat .. večina ne ve nič in hoče mladiča za najnižjo mogočo ceno - celo rodovniškega.
kaki DNA, delovne sposobnosti, socializacija ( ko najprej skupaj z vsemi, potem z mamo, potem pa z vsakim posebej hodiš okoli da srečujejo ljudi in novo okolje)..pa vse doma od prvega dneva  skotitve nevrološka stimulacija....
 zadnjič mi je pa ena napisala  - mogoče celo nimam mladičev. Ker spletne strani vse prenesejo. In kaj neki jim dajem jesti !!! Tole je pa preveč...ravno mene je našla..Nima pojma o ničemer, žalit pa si upa.
Osveščenost/znanje  v Slo sta katastrofalni. Vedno slabše je.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 08 September 2014, 11:36:57
1. Absolutno rodovniške sem napisala zato, ker je vse preveč ljudi ki še vedno vrjamejo v čistokrvne brez rodovnika ipd. bedarije.
2. Leglo je rodovniško, je tudi prvo leglo te pasme v Sloveniji.
3. Psi niso moji, so od prijatelja, in so res lepi in tudi predstavniki svoje pasme zaenkrat odlični.
4. Vajena sta bivati notri in tudi zunaj, poudarila sem le zato, ker so jih vzreditelji navajali tudi na bivanje zunaj, ne samo v hiši.
5. Socializirani so, zdravi so, prodani v lepe domove. Poznajo kliker, odpoklic ipd., poznajo različne živali in se z njimi dobro razumejo.
6. Dva mladiča sta ostala v Sloveniji, ostali pa so odšli v tujino.

Lp.

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?