Nagobčnik in zakon

Jolly · 31479

andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #30 : 28 Junij 2006, 22:26:02
Ma kja na večini vaseh se mora vedno najti kakšen vaški pretepač?  :-\

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


moisha

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 29 Junij 2006, 12:55:06
Vidim, da je to kr primerna tema za mojo zgodbo. No v bistvu mi jo je kolegica povedala, pa me zanima vaše mnenje, kaj storiti v takšnem primeru, ker je ona ful besna in ne ve kaj naj naredi >:(

Torej od kolegice oče je šel s psom (labradorcem) na sprehod izven naselja, med polji. Od daleč je videl, da prihaja pes, lastniki pa so bili kr precej oddaljeni od njega. Svojega psa je pripel in poskušal lastnikom drugega psa, ki je že tekel v njegovo smer, dopovedat, naj psa poklicejo nazaj in ga pripnejo. Baje sploh niso reagirali, kot da ni nič. :o Pes je bil baje bolj srednje rase in se je zagnal v njega in njegovega psa. Njega je dvakrat vgrizni, psa pa tud. Lasniki še vedno niso pokazali zaskrbljenosti  ??? Na koncu so seveda psa pripeli in dali podatke, ampak on je moral k zdravniku po injekcijo proti tetanusu, pes pa tud k veterinarju na pregled.

In tu se zgodba konča. Kako naprej? Je možno takšen primer prijaviti policiji, redarstvu? (zgodilo se je Mariboru, pa še nisem uspela najti kakšnega odloka v tej zvezi) Glede tožbe sem že brala vaše pripombe in glede na sodstvo v naši državi res izgubiš preveč živcev, časa in denarja.
Me zanimajo vaša mnenja, predlogi... :-\



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #32 : 29 Junij 2006, 13:57:03
Jaz bi jih prijavla in to čimprej. Pa še eno lepo tožbico bi dobili. Točno kako in kaj bi se pa pozanimala pri odvetniku, ker sama nimam izkušenj s tem.

Zaradi ugriza naj bi dobili od policije račun za 50.000 kazni, pol jih pa lahko še civilno tožiš ali kako... A ni že neka tema o tem odprta?
Neki se mi malo sanja...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


pandy

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 1
  • pandy
Odgovori #33 : 29 Junij 2006, 22:09:36
jaz tudi mislim,da jih bi morala tožit..čeprav jaz svoje sosede ne morem kar tako tožit,ker drugače smo v vredu odnosih,samo glede njenega psa...res pa je,da še ni ugriznil človeka...vendar v psa se pa vsakega zažene in tudi v psičke...tako,da me je strah,da bi se kdaj zagnal v mojo maliko,ki je 10x manjša od njega in bi jo takoj z lahkoto pokončal.rex je večji pes tako,da z njim ne bi mogle tako hitro poračunati,vedar so vseeno tu poškodbe...in tako si sploh ne upam mimo njihove hiše na sprehod,hodim zmeraj v drugo smer...samo,da ubranim moja 2 kosmatinca,ki mi res pomenita največ...

lp
mateja

p.s. tisto pa obvezno tožit!!!!upam samo,da že ni prepozno,ko to bi se moralo takoj nardit

Pandy in Rexy sta cukrčka dva,ki sta v mojem srčku doma!!!


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #34 : 29 Junij 2006, 22:44:03
no zdaj naj pa še kdo reče, da spuščeni psi ne morajo biti nikoli problematični  ::) tukaj je šlo celo za napad na človeka in ne samo na drugega psa... tako, kot sem povedala... potrebnih bo še nekaj napadov, mogoče še kakšna smrtna žrtev in situacija se bo pri nas morala korenito spremeniti...

jaz bi to že na kraju dokodka prijavila policiji. in tudi v civilno tožbo bi se spustila, če bi pes napadel mene v prisotnosti lastnikov. naj pa plačujejo če ne znajo imeti svojega agresivnega psa na povodcu  ::)



pandy

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 1
  • pandy
Odgovori #35 : 30 Junij 2006, 14:51:25
jaz mislim,da bi kar vsi psi mogli bit na povodcih.vsaj na cestah in pločnikih.naj bodo spuščeni na travnikih pa to le v primeru,da res oubogajo gospodarja in ne delajo problemov.še jaz rexa ne spuščam s povodca in to le zaradi sosedov,da ne bi bilo kakih pritožb.tamala pa je veliko bol poslušna tako,da si je priborila prosto tekanje po tarvnikih :)     za agresivne pse pa obvezno nagobčnik,tako,kot ga bom jaz nabavila za rexa...samo on je sam zavzet čuvaj,ne napadaln pes.


lp
mateja

p.s. upam,da se je glede tistega pripetljaja vse uredilo

Pandy in Rexy sta cukrčka dva,ki sta v mojem srčku doma!!!


moisha

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 30 Junij 2006, 17:59:52
Zaenkrat hvala za vaša mnenja in predloge. Jih bom posredovala naprej! ::)

Bom poskusila čez vikend izvedeti, kako se je zadeva uredila, razpletla,...



pandy

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 1
  • pandy
Odgovori #37 : 15 Avgust 2006, 20:11:20
naj povem,da sm jaz nabavila nagobčnik za našega žlehtuna :)  ampak se ga nikakor noče navadit.vedno ko mu ga nadenem začne z glavo riti po tleh in se zvijati.kako ga naj navadim na nagobčnik?ko nočem,da se poškoduje (mal si je smrček odrgnil)



lp
mateja

Pandy in Rexy sta cukrčka dva,ki sta v mojem srčku doma!!!


brina05

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 16 Avgust 2006, 08:27:20
Živjo!
Tudi jaz imam svojo Brino spuščeno na polju, Runota pa na povodcu. Ampak ko vidim sprehajalce in kolesarje, jo obvezno pokličem k sebi in jo primem, čeprav ni potrebe, pa vendar. Nikoli ne vem kakšen odnos imajo ljudje do psov.  :-\  Morda se jih bojijo-tudi na take sem že naletela in so bili zelo hvaležni, da je bil pes pod kontrolo.  :)
Bom morala pa za Brino kupiti nagobčnik. Kadar greva k veterinarju zelo renči nanj in se bojim da bi ga šavsnila.  ???  Odkar je dobila čip (jo je zelo zabolelo), ne mara več strica v belem.  ;D

Kako vi rešujete te probleme pri veterinarju?

Lp, Irma



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #39 : 16 Avgust 2006, 10:07:14
Indi pa sovraži veterinarja ki je prišel k nam na dom. Bil je star 6 mesecev in bolan. Je prišel veterinar mu zapiknil termometer v rito .. ker je hotel izmeriti temperaturo. Indi pa začel lajat in ne vem kaj še. Tako da .. zdaj v drugo mu ni mogel niti temperature izmeriti  :P Do veterinarjev v belem je pa dokaj prijazen. Ne tako kot bi moral biti ampak zadovoljivo. Danes pa gremo k vetu in bo moral imeti nagobčnik  ::)



pandy

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 1
  • pandy
Odgovori #40 : 20 Avgust 2006, 20:09:39
in kako ste vaše pse navadili na nagobčnik? jaz mu ga zdaj sploh ne nadevam več...ko tako divja,kadar ga ma gor...

Pandy in Rexy sta cukrčka dva,ki sta v mojem srčku doma!!!


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #41 : 20 Avgust 2006, 20:57:10
Psa se na nagobčnik navaja postopoma. Ne mu ga kar nataknit gor, ker ga seveda ne bo prenesel in se bo začel upirati.
Na nagobčnik ga navajaš tako, da mu ga najprej daš samo za povohat, in ga nagradiš. Potem mu pribolšek kažeš na drugem koncu nagobčnika, tako da mora dati gobček v nagobčnik - ko ta gobček noter, takoj sledi nagrada in nagobčnik umakneš. To nekaj časa vadiš in ko bo ta stopnja brez problemov, začneš z zapenjanjem nagobčnika. Najprej nagobčnik samo zapneš in ga taokj snameš, psa pa nagradiš. Potem postopoma podaljšuješ čas, ko ima nagobčnik na sebi.
Treba je nekoliko potrpežljivosti. Nikakor pa ne na silo dajati gor nagobčnika, razen če ni res nujno.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #42 : 20 Avgust 2006, 21:21:37
Kot je že *LuNa* napisala in tudi potem samo za kako minuto ima gor nagobčnmik in potem koj dol in nagrada in počasi podaljšuješ cajt, ko ima pes nagobčik gor. Vsekakor zmeraj potem sledi nagrada....lp


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #43 : 20 Avgust 2006, 22:10:04
če delaš z klikerjem vama bo šlo lažje pa tudi hitreje. Ko boš prišla do tega, da bo imela lahko že nekaj časa nagobčnik gor recimo par minutk naj se takrat kaj dobrega dogaja, da ji ne bo dolgčas ker bo vseeno ga začela dol rinit.


lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


pandy

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 1
  • pandy
Odgovori #44 : 24 Avgust 2006, 12:39:13
auč..jaz sm mu ga pa kar takoj zapela :(  samo sm mu ga tut takoj snela...pol pa sm vsakdan dlje mu ga puščala gor...sam očitno bom mogla it od začetka,ko se ful ful ful upera...sej upam,da bo ratalo.bošček bogi :(


Pandy in Rexy sta cukrčka dva,ki sta v mojem srčku doma!!!


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #45 : 24 Avgust 2006, 18:09:10
Pri Aski sem tudi zelo popčasi napredovala s tem navajanjem na nagobčnik in še sedaj rajši vidi, da ga nima. Za razliko od irenchy sem jaz za potrditev uporabljala besedo skoči, kar v bistvu pomeni isto kot, če bi kliknila in potem nagrada. Postopoma sem tako podaljševala čas, ko je imela gor nagobčnik..Sicer ga drugače ne uporabljam, samo za vsak slučaj, če bi ga bilo kje potrebno, da ga pač mora imeti..Vsekakor pandy vama bo uspelo...lp


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #46 : 24 Avgust 2006, 23:10:26
Ja sej itak, ko z klikerjem odklikaš je potem igra oz razvedrilo kar je ponavadi skoči :)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #47 : 24 Avgust 2006, 23:13:46
mejčen sem zamešala vse skupi....sori aska!

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #48 : 24 Avgust 2006, 23:20:42
no irenchy se zgodi ;) ;D Itak obe veva, kak je bistvo obeh načinov ( je popolnoma enak), ti pač s klikerjem, jaz pa pač z eno besedo skoči (pomen je popolnoma isti), kar bi lahko bila tudi katerekoli druga beseda, pomen je pa isti, da pes zastopi, da nekaj je prav naredili...lp


pandy

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 1
  • pandy
Odgovori #49 : 25 Avgust 2006, 17:30:41
upam,da bo res funcioniralo in da nisn naredila napake s tem,ko sm mu ga takoj nadela.itak mu samo dobro hočem in tut jaz verjamem,da nama bo uspelo..vsak dan minutka več...pol pa bo vse kul...mam pa tistega iz najlona-se mi je zdel bolj prijazen za psa.
hvala aska ;)

Pandy in Rexy sta cukrčka dva,ki sta v mojem srčku doma!!!


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #50 : 25 Avgust 2006, 18:18:26
Tudi moj nagobčnik je iz najlona, ker se mi zdi tudi men ta bolj prijazen, no boljši kot oni drugi. Ne glede prvotne napake, bosta pa malce več rabila. Sej ni rečeno, da bi v drugem primeru tudi hitro napredovala, no da bi se ga navadil. Sej moji nikoli ni rada videla,da ga ima gor, samo dolg ga pa ni več dajala.  Sicer pa ji ga sedaj res že zelo dolgo nisem dala gor.  Tako,d a bo verjetno spet malo vaje potrebno ;) :) Ga drugače ne uporabljam, samo tak, da se ga navadi..lp.


pandy

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 1
  • pandy
Odgovori #51 : 25 Avgust 2006, 18:33:02
jaz pa ga hočem navaditi samo zato,da ne bom imela problemov,ker podi divjad...sej pride nazaj,ko kaj zavoha,samo strah me je,da bi ubil kako srnico ali pa kako drugo živalco :(...če pa bo imel nagobčnik mu bo pa to onemogočeno.tamala je pa itak premala,da bi naredila kako tako škodo(je manjša kot zajec :)) sej verjame,da bo ratalo,pol bom pa ful bol brez skrbi,ko bo spuščen.

Pandy in Rexy sta cukrčka dva,ki sta v mojem srčku doma!!!


pandy

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 1
  • pandy
Odgovori #52 : 08 Oktober 2006, 15:38:45
moj je že enih parkrat imel nagobčnik gor cev sprehod in si je zdaj nazadnje tako odrgnil gobček (ker si je hotel sneti nagobčnik) da se mu je naredila prava bulica in me je ful strah postalo,da bi blo kaj narobe in zdaj ga že en lep čas ni imev gor...čakam,da se tista ranica popolnoma zaceli...ne vem zaka je tak bučman,ko sem ga lepo počasi navajala pa ne deluje... :(



mateja

Pandy in Rexy sta cukrčka dva,ki sta v mojem srčku doma!!!


griseus

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 1
Odgovori #53 : 27 December 2006, 02:34:10
Vsem sodelujočim v debati predlagam vsaj uporabo "haltija" (stane cca 2000 SIT), ki se ga namesti na glavo, da drži gobec skupaj in zapne za ušesi okoli glave, ima pa pes še toliko prostora, da normalno diha. Uprabljam ga za argentinskega psa in je preizkušena zadeva. Naš je vsekakor dominanten pes in se mi zdi prav, da se ga uporablja, mi gredo pa na jetra psi, ki niso privezani, kljub temu, da lastnik lahko vidi mojega na kratki vrvici, z vsaj haltijem. Ali pa oni, ki pravijo, da jim pes kdaj uide in, da se bojijo, da ga bo povozil avto, jaz imam pa štalo, ko se potem nekje dopoldne zaganja v mojega, npr. kokeršpanjel ali celo tečen škotski ovčar. Menim, da bi morali imeti psi, ki so srednje rasti (tipa prinašalec, ovčarji - vse pasme nad 20kg), sploh pa veliki, vsaj nekakšno vrsto nagobčnika. Naš se je nanj navadil takoj - ni blo druge, sicer verjetno ni navdušen, ko ga mora nosit, vendar mora končno vodnik odločiti kaj bo delal njegov pes in ne da je obratno. Svetujejo ga tudi pasji psihologi, če pobrskate malo po netu. Itak bomo morali kmalu vsi uporabljati nekakšne nagobčnike-glede na zakon, ki se nam obeta, najboljš, da se kar sprijaznimo z usodo.

LP  ;)



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #54 : 27 December 2006, 11:20:27
Halti ni nagobčnik. Je pripomoček za lažje vodenje in za to, da psu zapreš gobec, kar je kazen.
Super za psa, ki ga težko vodiš. Zna pomagat.

Nagobčnik pa vsekakor ni.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Sarah_A

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 28 April 2012, 12:13:09
Pozdravljeni! :) Sicer nisem čisto nova na tem forumu a sem izgubila prejšnje geslo   :-[

Stvar je taka, zanima kaj lahko naredim v mojem primeru ozrioma problemu.
Živim na hribu na samem (no ne čisto, ampak recimo da bolj na samem), v neposredni bližini je zgolj en sosed - ki ima nemškega ovčarja. V preteklosti se je že zgodilo da je ta pes napadel mojo čivavo, tako na našem teritoriju kot na "nikogaršnjem" - a se to šteje pod javno, ne vem? Ko je njegov pes prosto spuščen se jaz enostavno bojim zunaj imeti mojo. Skušali smo se že dostikrat pogovoriti, skušala sem doseči da bi psu dal nagobčnik, a ni zaleglo. Ko jo je prvič napadel ni bilo nič ker mi je uspelo takoj priteči tja in jo je spustil iz gobca, ko se je zgodilo drugič pa je imela dva ugriza (dve luknjici) na vsaki strani zadnje cate. Peljali smo jo veterinarju, a prijavili nismo.

A jaz lahko sploh kaj v tem primeru naredim? Na podlagi česa ga lahko prijavim? Ni v kategoriji napadalnih pasem (nemški ovčar) niti ni v registru pod takimi.

Za vsako pomoč bi bila ful hvaležna! :)



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #56 : 28 April 2012, 21:48:57
Pri nas ni seznama nevarnih pasem, tako da to nima nobene veze. Edino, kar lahko ukreneš in kar bi morala ukreniti je, da prijaviš napad. Na podlagi dveh takšnih prijav se pes potem znajde na seznamu nevarnih psov in mora lastnik sprejeti določene ukrepe, da pes ne more več nikogar ogrožati.

Skratka, napad je treba prijaviti.

Drugi ukrep je ograja okrog lastne hiše, kar prepreči približevanje tujim živalim in osebam.



Sarah_A

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #57 : 28 April 2012, 22:09:29
Ja saj vem, to da nisem prijavila ko je bil čas je moja napaka, zdaj žal ne morem storiti nič več očitno. Saj problem je ta da on misli da je njegov pes zlati "in itak nobenmu nikoli ne bi nič zares naredil".  ::)

Pogosto se tudi zgodi, da ko ga ima prosto spuščenega okrog hiše (drugače je v boxu) mu "po nesreči" zbeži in potem ga išče okoli, nemalokrat se je zgodilo da je tudi prišel vprašat če smo ga kje videli tod okrog.

Torej če prav razumem glede dejstva da je ta pes konstantno brez nagobčnika pa jaz ne morem ničesar storiti, saj ga po zakonu ni dožan imeti, ane?



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #58 : 28 April 2012, 23:34:30
Ne, mora pa vsak pes biti pod kontrolo. Kadar se okoli sprehaja sam, brez povodca pa lahko prijaviš.



rainbow24

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #59 : 06 Junij 2012, 10:48:48
zdravo mene pa zanima..kdaj more pes po slovenskem zakonu nosit nagobčnik?? kakšni pogoji morejo bit..ker sem bil s punco v parku in sma sedela...na kaj je priletel gospod kriminalist...seveda se ga je pes vstrašo in se začel dret na policaja,ker naju je branoo...gospod policaj pa v dretje in zahteval da ima moi pese nagobčnik...tak da me zanima kdaj morejo psi nosit nagobčnike...ker če je tak kot škif reko bi vsi psi mogli bit na nagobčniku..tak da prosim če kdo ve naj mi prosim odpiše