Miške, kače, ptički...

Lunicaaaa · 1342

Lunicaaaa

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
: 24 Julij 2014, 13:23:08
Živjo, doma imam yorkico staro 7,5 mesecev...pri nam je 1 mesec in je zelo rada v naravi (ima srečo ker smo doma v majhni vasi, kjer ni veliko prometa in uživa) vedno ko jo spustimo ven se igra na travniku zraven hiše, kjer postane zelooo neposlušna. >:D..Težava pa je v tem da velikokrat (skoraj vsak dan) prinese domov kakšno mrtvo miš, kačo, danes celo ptička:( Bojim pa se da bi bla kakšna od teh živali okužena in bi se to preneslo na psičko, pa tudi bacili so pač pol pa s to umazano dlako okoli gobčka po hiši in ja sej jo tušram vsak 2 dan ampak se ji bo koža čisto uničla, zato prosim za pomoč. Kako naj psičko odvadim oz. kako naj preprečim da bi domov nosila mrtve živali?
 
Najlepša hvala za pomoč, ter lep dan še naprej! :)
 



tawiki

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 24 Julij 2014, 13:26:07
Oh jaz imam enake probleme. Ne najdem druge rešitve razen boksa :/ Ampak kar je treba je treba :)



Lunicaaaa

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 24 Julij 2014, 13:29:44
Ta pasma je za v hišo, stanovanje in ni primerna za boks...  :)



Lunicaaaa

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 24 Julij 2014, 13:39:46
Živjo, doma imam yorkico staro 7,5 mesecev...pri nam je 1 mesec in je zelo rada v naravi (ima srečo ker smo doma v majhni vasi, kjer ni veliko prometa in uživa) vedno ko jo spustimo ven se igra na travniku zraven hiše, kjer postane zelooo neposlušna. >:D...Težava pa je v tem da velikokrat (skoraj vsak dan) prinese domov kakšno mrtvo miš, kačo, danes celo ptička, te živali potem razkosa in poje, če ji hočeš žival vzet, začne teči in teče stran...takrat te pač ignorira, poskusila sem že da bi jo zamotila z njeno najljubšo igračko-ježkom, ki piska ampak tudi to ignorira :( Bojim pa se da bi bla kakšna od teh živali okužena in bi se to preneslo na psičko, pa tudi bacili so pač pol pa s to umazano dlako okoli gobčka po hiši in ja sej jo tušram vsak 2 dan ampak se ji bo koža čisto uničla, zato prosim za pomoč. Kako naj psičko odvadim oz. kako naj preprečim da bi domov nosila mrtve živali?
 
Najlepša hvala za pomoč, ter lep dan še naprej! :)



tawiki

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 24 Julij 2014, 13:46:26
No, ja jaz nimam yorkija :)



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 24 Julij 2014, 17:18:31
Ne puščajte jo same na travniku, da dela kaj hoče. Pes mora bit pod nadzorom, tako, da ko nimate časa biti z njo veni in kontrolirat kaj dela, naj bo z vami v hiši. Problem rešen.



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #6 : 24 Julij 2014, 20:59:43
Ko pes pride k hisi (pa ni vazna starost ali preteklost), se omogoci psu, da spozna svoje ljudi, potem pa se zacne delati: navezava, socializacija, vzgoja in solanje, pa cetudi doma. Priporocam vam solo, ker so vam stvari krepko usle iz rok.