Pasje občevanje

bell · 8162

bell

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
: 19 Avgust 2014, 22:14:49
Pozdravljeni!

En lep pozdrav vsem skupaj.
Imam eno resno vprašanje. Doma imam JRT in sicer je sedaj star 3 leta. Ko je bil še mlajši je večkrat želel naskočiti od koga nogo, ampak smo ga od tega dejanja vedno odvrnili. Sedaj pa se je začelo dogajati sledeče.. naskakuje plišasto igračo.. pač na postelji imam eno večjo plišasto miš in on si jo dobesedno res privošči.. zanima me, če ima kdo podobne izkušnje in kako je ubistvu reagiral, kaj je ubistvu sploh pravilno storiti? o kastraciji načeloma nisem premišljevala, ker si oz. mu še vedno puščam odprte možnosti.. Kaj moram storiti? ali mu moram to preprečiti? a pač pustim da ''odskače'' svoje..
Zelo bom hvaležna za odgovore, saj nikjer zaenkrat nisem našla odgovore na vprašanja ki se mi porajajo..
hvala in lep pozdrav



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 20 Avgust 2014, 11:37:06
Kaj točno pa sploh pomeni naskakovanje predmetov? Sproščanje napetosti, to dela pes preprosto ker mu je všeč, ali še kaj čisto drugega?  :)



bell

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 20 Avgust 2014, 12:48:46
n vem.. sj to.. on pač uno miško zagrab in jo pač naskakuje.. in zato me zanima aj to ok in da mu pač pustim da to še naprej počne ali je pač kaj drugega v ozadju...



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 20 Avgust 2014, 14:44:39
Moj to dela samo na eni brisači, drugače ne. In zaenkrat mu dovolim, ker itak se držim načela da mu ne prepovedujem nečesa za brezveze če me res ne moti oz. če ni nevarno. Sem pa v dilemi - ta brisača mu je ena najljubših ''igrač'' in bi bila zelo uporabna za nagrajevanje pri agilityju, ker čisto znori zanjo. Ampak ne vem pa kaj pomeni to naskakovanje...



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #4 : 20 Avgust 2014, 14:58:34
Nima nobene zveze z "pasjim občevanjem". tako da kastracija ne pomaga popolnoma nič. Naskakovanje predmetov, lastnika...je način, na katerega pes sprošča napetost. Treba je najti drugo vedenje, s katerim pes sprosti napetost in ga preusmeriti, ko začne naskakovati.


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #5 : 20 Avgust 2014, 17:05:09
Moj naprimer že skoraj celo življenje naskakuje svojo posteljo, ampak to ga popade le po obroku in pa seveda le ko smo doma, nikdar in nikoli ni nič naskakoval, če je bil sam..kakšno napetost ima za sproščati s polnim želodcem mi v vseh teh letih še ni uspelo ugotoviti  ::). Jaz sem prišla do sklepa, da očitno tako išče pozornost...Mu pa seveda to preprečujem in je prepovedano..Bi pa naskakoval tudi svojo brisačo ali odejo, če so le gledalci  :).



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #6 : 20 Avgust 2014, 20:40:44
Moj naprimer že skoraj celo življenje naskakuje svojo posteljo, ampak to ga popade le po obroku i

Očitno je to neka labradorska fora. Moja je tudi po obroku vedno šla nekaj naskakovat (zdaj recimo, da ne več, ampak verjetno bolj zato, ker ni prilike) in ni edini labradorec, ki ga poznam, ki to počne. Jaz se hecam, da je v stresu, ker ve, da bo treba na naslednji obrok dolgo čakat :P .



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #7 : 21 Avgust 2014, 09:14:54
Hihihi si me nasmejala Roxy :)....ja očitno lahko tudi tole dodamo na seznam labradorskih for  ;).



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #8 : 21 Avgust 2014, 11:08:11
Bina ima antistresne žogice. Nobby žogica v žogici.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Volkec2012

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 25 December 2014, 19:48:00
Pozdravljena

Pasje ''naskakovanje'' pomeni, da si pes lasti tisto stvar, ki jo naskakuje in vsem okoli sebe kaže to. Če si igračko ''privošči'' na svojem ležišču, mislim da ne bi smela imeti problemov. Problem lahko nastane, če si pes lasti vas ali vaše stanovanje. Dokler je to omejeno na njegovo posteljo z njegovo igračko ne sme biti problemov. Samo potem mu te igrečke ne smeš vzeti ker je ''po pasje njegova''.

Lp Volkec



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

Volkec2012

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 26 December 2014, 16:05:14
Hm to pa je argumentiran odgovor...To je samo ena od možnih razlag tega vedenja kar sem jaz napisal. Tudi to kar si ti napisala verjetno drži, prosim te, da mi dokažeš da moja trditev ne drži. Pol ti verjamem, drugače pa ne.

Lp



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #12 : 26 December 2014, 19:10:21
hm... ponavadi dokazuje tisti, ki trdi...  ::)
In jaz se tudi strinjam, da napisano ne drži. Lahko pa dokažeš, da se motim.  :P

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


BlackSwan

  • Gost
Odgovori #13 : 26 December 2014, 19:56:11
Tudi midva sva danes doživela prvo srečanje z njegovimi nagoni, je poskusil naskočiti moj copat (imam tiste velike puhaste) - medtem ko sem ga imela na nogi. Sem kar malo pričakovala kaj takega, ker mu že kak mesec intenzivno dvori. Liže, nežno gricka, leži z glavo na njemu. Čisto je zaljubljen. Samo ta (desni) copat, noben drug ;D Mu pa dvori predvsem zvečer, ko je utrujen pred spanjem..



mamarozi

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 26 December 2014, 22:28:32
 :D



JaCi

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 27 December 2014, 00:30:34
Moj občasno naskakuje (kdaj tudi kar med ležanjem) v zrak, dvomim da si ga lasti. Pač ma nagone :)