Mladicek na sprehodu

Sindika · 894

Sindika

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
: 03 Oktober 2014, 18:52:29
Zivjoo moja Sindi se privaja na sprehode in opravljanje potrebe na prostem.. stara je 2 meseca imam jo 1 teden.. prve par dni je bila zelo prestrasena, tresla se je, rep med noge ni zelela nikamor.. potem se je situacija ze malo izboljsala in je ze mahala z repom, tudi lulala in kakala je zunaj.. zdaj pa nevem kaj se ji je zgodilo ampak od danes zjutraj jee isto kot da smo na zacetku..trese se noce nikamor, ne pride k meni ko ji ukazem.. ko pa prideva v blok je takoj vesela, pride k meni.. zakaj se je kar naenkrat ustrasila? :/ ???



Efka

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 05 Oktober 2014, 10:16:36
Ne bi ti znala ravno najbolje svetovat ampak bom vseeno poskusila.
Sindi je menjala okolje in je zato logično, da je malo zmedena. Mogoče se je zunaj česa prestrašila(avta, kakšnega nenadnega zvoka ali kaj podobnega) ali pa se na okolje še vedno privaja, to pa lahko nekaj časa traja. Najbolje je, da ji pokažeš da sprehod ni nič groznega jo nagradiš ko prideta iz bloka oz. začneta sprehod, zraven na sprehod pa neseš kakšno njeno najljubšo igračko, med sprehodom se ji veliko posvečaš in jo nagrajuješ... V glavnem sprehod mora postati prijetno opravilo. :)



LiliTheLab

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
  • Black beauty
Odgovori #2 : 05 Oktober 2014, 11:13:10
Mladički so navajeni na svoje okolje in se šele počasi navajajo na druge poti. Tudi naša žverca se je pri dveh, treh mesecih šele počasi navajala na sprehode, po dvorišču pa je vedno veselo tekala. Ko pa smo na začetku začele s sprehodi, je štrajkala, se mi usedala in ni hotela naprej. Počasi in z veliko priboljškov se je sprostila, da smo lahko normalno šle na sprehod tudi malo dlje od dvorišča, potem pa tako ali tako postanejo stikljivci in bi vse povsod vohali. Kot je že Efka rekla, igrače ali priboljški, veliko spodbude, motivacije in pohvale, pa počasi, pa se bo navadila.  ;D

"Rep psa maha s srcem." (Martin Buxbaum)


Sindika

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 05 Oktober 2014, 12:42:36
Hvala,se trudim na tak nacin z priboljski in pozornostjo :)