HRČJA KATASTROFA

nina123 · 1562

nina123

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
: 10 Januar 2015, 21:23:57
Zadnjič sem zjutraj hotela nahranit hrčka kot to storim vsako jutro pa je k posodici s  hrano prišel le 1 hrček. Drugega hrčka sem našla v kotu. Bil je mrtev in obžrt po glavi,trebuho. Zelo sem se prestrašila. Sklepam da je to naredil 2. hrček, a ne vem zakaj,ker se prej nista ravno kregala. Hvala za odgovore.



Lusi

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 10 Januar 2015, 21:54:35
A ni tako, da se hrčki samčki res ne marajo med sabo? Vprašanje, kaj sta počela ponoči, ko sta bila najbolj aktivna..



BlackSwan

  • Gost
Odgovori #2 : 10 Januar 2015, 21:59:34
Sicer se ne spoznam ravno na hrčke ampak se nam je isto zgodilo enkrat v osnovni, močnejši hrčki lahko požrejo šibkejše, ker z odraščanjem postanejo bolj teritorialni in se jim zazdi, da je premalo prostora oz. premalo hrane za oba. Pri nas je mama požrla sina, tako da niso nujno samčki. Baje so tudi ene vrste bolj agresivne od drugih.



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #3 : 10 Januar 2015, 22:16:44
Hrcke, ki niso v sorodu, ne dajemo skupaj (v trgovinah, kjer nimajo pojma, vidis lahko tu in tam kaksnega z odgriznjeno glavo... in potem moras razlagat trgovcu, da se mu ne splaca dajati skupaj hrckov, ker se bodo pobili in ne bo cvenka...). Naj bi bili edino sibirski hrcki tisti, ki jih imas lahko po vec skupaj, a sem ju morala lociti, ker je eden poskodoval drugega, tako da je drugi malo krvavel - prvi bi ga pa se in se napadal. Tako sem ju locila v kletkah, kletke dala vseeno skupaj, da sta imela "druzbo".

Reseni hrcek se je po tem dogodku zelo navezal name, drugi hrcek pa po starem.


nina123

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 11 Januar 2015, 13:37:45
Moja hrčka sta mela ogromno kletko, dovolj hrano, pa še mati in hčerka so bile. Hvala vsem za odgovore



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #5 : 11 Januar 2015, 17:09:31
Katero vrsto hrčkov imaš?
Samčki se ne prenašajo med sabo-ne glede na pasmo in se do smrti pobijejo.
Samičke, sorodnice (sestre/mati-hčerke) phodopus roborvskii pa lahko sobivajo skupaj. Ampak tudi tam lahko pride do rangiranja in poškodb in ni zagotovilo, da se bodo razumele. Čim večje bivališče, tem bolje.

Vsi ostali pa morajo biti ločeni, če ne želiš krvavih spopadov in smrti.

Mama hrčica pobije/požre mladičke, če so bolni ali pa je pod stresom(čiščenje gnezda...) tudi med paritvenim obdobjem zna samčka dobesedno kastrirat, če je zanjo neustrezen.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!