Mešanček pasma?

avatar · 1274

avatar

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
: 14 Januar 2015, 00:32:23
Ne spoznam se toliko na pasme in me zanima kakšna pasma je tole?

Med Bernskem planšarju in?




majajama

  • *
    • Prispevkov: 93
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 14 Januar 2015, 08:04:17
Nemškim ovčarjem? Ima takšno postavo in barvo (tudi še kar obliko) glave.
Srčkana mrcina!



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2 : 14 Januar 2015, 09:05:04
Ni nujno bernc, lahko je vmes kak škot, border, švicar in različni ovčarji, prinašalci, še kak lovec vmes.

Koliko ima plečne? Karakter? Potem mičkeno lažje sklepaš. Lahko pa greš delat DNK analizo ugotavljanja pasme. Je pa opcija, da bi znal imeti težave s kakimi zdravili MDR1 defekt. Je bolj varno se jih izogibat. Lahko pa tudi testiraš.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #3 : 14 Januar 2015, 14:08:45
Simpatičen mešanec pač, po sliki ni mogoče nič reči. Lahko je kateri od švicarjev, lahko tudi ne. DNA testi za ugotavljanje, kater pasme so v mešancu pa so OK za zabavo, če ima kdo kakšnega stotaka odveč, so pa povsem nezanesljivi. Poleg tega niti nimajo markerjev za nekatere pasme, ki so pri nas pogoste, v Ameriki jih pa ni


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #4 : 14 Januar 2015, 14:54:40
Zelo lep kuža :P.  Jaz bi bila zelo previdna pri MDR1, če nima slučajno kaj collija vmes.



avatar

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 14 Januar 2015, 22:22:10
Hvala za odgovore.

Tudi jaz sem pomislil na nemškega ovčarja, ker ima podobno obliko in poudarjene barve na določenih mestih.

Ker se ne spoznam toliko tudi ne vem kako opisat karakter, ker ne poznam psov... Bi pa rekel da je podobn bernskem planšarju, koliko sem bral opise... Prijazen, zelo rad je v družbi ljudi, ni izrazit čuvaj...

Kaj je to MDR1? (bom probal kje najti za prebrat :) )