Bolan pes

Hecker911 · 3465

Hecker911

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
: 09 Februar 2015, 16:59:07

 Zdravo

 Imam psičko staro približno 12 mesecev, pred približno 4 dnevi ni hotela psička jesti.

 občasno se giba, spije malo vode.

Hodva tudi na sprehode. Pes ni tako aktiven kot je bil prej, ne skače, ne laje,  ni mu do hrane, ne igra se z drugimi kužati.

Poklical sem tudi že več veterinarjev, vsak mi reče to bo, strošek, ko pa jih po telefonu prosim za kakšen nasvet, pa rečejo da ne morejo nič reči.

Kaj naj naredim, če ne bo hotel pes še kakšen dan jesti.
 Probal sem mu dati tudi mleko z inekcijo, čez čas ga pobruha.
 
Nisem pa opazil, da bi šla kaj na blato, vodo.
Je res, če mu daš slano vodo za spit da bo psa pregnalo in mu bo boljše. Mislil sem kupiti odvajalni sirup, če bi slučajno pes pojedel, kaj takega, da bi ga pregnalo in mu bi bilo boljše.

Prosim za pomoč  ???




 



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1 : 09 Februar 2015, 17:31:13
Kaj ti pa naj po telefonu rečejo? Pojdi kupit odvajalni sirup?

Pes je strošek in nimaš druge kot da ga pelješ k veterinarju, dlje kot da pacaš doma, dražje te bo prišlo dejansko zdravljenje. Tebi se namreč niti sanja ne, ali je pes dejansko zaprt ali ne, ali kaka ali ne, ali lula ali ne.. 4 dni že ne je, apatičen, bruhanje. Naloga veterinarjev je, da psa pozdravijo, tvoja pa v prvi vrsti to da ga tja pelješ in kot drugo da ga opazuješ in veterinarju poveš, kaj dejansko s psom ne štima.

Glede na vse kar si napisal, je verjetno edina pomoč ki ti jo lahko forumovci damo - pelji psa k veterinarju čimprej, če imate danes že zaprto, pa takoj jutri zjutraj, preden bo pes hin. A se ti nič ne smili ga takega gledat  ???



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2 : 09 Februar 2015, 17:38:21
Če pes zboli ga je treba peljat k veterinarju, tako kot človeka k zdravniku. Če je znesek na računu večji kot lahko plačaš na enkrat, se verjetno da zmenit tudi za kakšen obrok. Z zdravjem pa se ni za igrat.  :-\

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #3 : 09 Februar 2015, 17:44:36
Tole mi deluje kot provokacija. Mleka psi ne prebavljajo dobro, sol pa sploh ni ok, kar pomeni, da slana voda odpade.
Če psu očitno ni ok, potem je treba ugotovit kaj mu je, ne kar nekaj na pamet probavat. Ni mi tudi jasno kako nisi opazil, če je šla lulat ali kakat? Kje jo pa imaš?
Ne se hecat - psa k veterinarju, če mu hočeš dobro.



Panama

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Little Dreams come true...
Odgovori #4 : 09 Februar 2015, 18:21:38
Psa k veterinarju!
Sploh če je že 4 dni bolan.

Be My Sp´Icy Dream-Dreamy
www.mojalbum.com/panama


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #5 : 09 Februar 2015, 19:08:52
Če je stanje tako zaradi recimo zapore črevesja, mu odvajalo zelo škoduje. In marsikatera zadeva je taka, da ko želiš pomagat, storiš samo sranje.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #6 : 10 Februar 2015, 08:01:25
Sicer tudi meni deluje kot zgolj provokacija in dolgčas določenih oseb....
Se pa kdaj res zgodi kaj podobnega. Ravno včeraj je na veterino prišel en moški, z besedami "hčerka me je nadrla in naterala, da morem psa na veterino peljat, že cel teden bruha, ne je"...In ga je prinesel not, je pa še mladič kakega šarplaninca ali podobno. Nekaj velikega, sivo kosmatega, ki ima po moji oceni cca 4 mesece, morda manj. Kako se je zgodba razpletla ne vem, verjetno so naredilu UZ, RTG, so šli takoj s predpostavko, da ima nekaj zablokirano.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #7 : 10 Februar 2015, 14:58:45
Upam Hecker, da si že pri veterinarju. Ker tega problema ti ne bo mogel nihče rešit po telefonu ali po internetu. Čakanje je v primeru, ko pes sproti izbruha tudi tekočino zelo nevarno. Sicer se lahko zgodi, da bo šlo tisto, kar je požrl, če je res kaj požrl, samo naprej, a glede na opis stanja, je bolj verjetno, da bo pes brez strokovne pomoči poginil.
Če pes zboli, si mu dolžan  zagotoviti veterinarsko pomoč tudi po zakonu. Če nimaš denarja, je še toliko bolj pomembno, da paziš na svojo žival da se ne poškoduje ali požre česa kar ne bi smela. In če zboli, sa splača stopitiu do veterinarja čim prej, preden je škoda (in s tem stroški) prevelika. V primeru kakršen je tvoj, kjer je potreben bolj zahteven pregled, je najceneje takoj oditi do klinike, kjer lahko vse potrebne preiskave naredijo takoj, ne pa metat denarja stran pri veterinarju, ki je sicer cenejši, a preiskav ne more narediti.
Kar se tiče tvojih domačih arcnij pa takole: slano vodo se (včasih in z zelo sporemenljivim uspehom) uporabi za izzivanje bruhanja TAKOJ potem, ko je pes nekaj požrl. Pri tebi ne pride v poštev sploh. Odvajal že tako in tako ne smeš dajati brez navodil veterinarja, v primeru tujka pa je odvajalo smrtno nevarno, ker se lahko poškoduje črevo.
Mleko je sicer povsem ok hrana za psa, če ga prenese (velika večina psov ga), vendar  ga v primeru suma zapore črevesa nima smisla dajat. Daješ lahko samo vodo (ali izotonično raztopino, če jo imaš) po žličkah - a se pes od tega ne bo pozdravil.