Seminar Ali se psi pogovarjajo? - v Celju ("Razgovaraju li psi?")

soncek_1 · 1409

soncek_1

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Vabljeni na seminar "Ali se psi pogovarjajo?" / Razgovaraju li psi
Celje, nedelja 15.3.2015

PREDAVATELJ
Igor Gaćeša, priznani hrvaški strokovnjak za vedenjsko terapijo psov in vodja KA-DOG, Edukacijskega centra za lastnike psov, šolan pri svetovno znani kinologinji Turid Ruugas ( International Dog Behaviour and Training School, Austria)




Psi imajo dobro razvit način komuniciranja, ki jim omogoča izogibanje konfliktom, medsebojno sodelovanje, ščitenje sebe in možnost opozarjanja drugih, na kratko: harmonično družbeno življenje. Psi na enak način poskušajo komunicirati tudi z nami ljudmi, ampak se pogosto dogaja, da ne razumemo, kaj točno nam govorijo oziroma jih napačno razumemo, kar lahko pogosto privede do rušenja medosebnih odnosov in zaupanja.

Vsebina predavanja
◾JEZIK LJUDI IN JEZIK ŽIVALI (primerjava, razlike in podobnosti)
◾PSI KOT PACIFISTI (mirovniki) – miritveni in opozorilni signali (komunikacija z gestami, izrazi obraza in s telesom)
◾VOKALNO KOMUNICIRANJE (pomen in emocionalno ozadje laježa, cviljenja in zavijanja)
◾KOMUNICIRANJE Z VONJI (kaj vse lahko psi izvedo eden o drugem s pomočjo vonjav)

Tekom tega 3-urnega predavanja boste lahko bolje spoznali in se naučili jezika svojih ljubljenčkov in spoznali, kaj vam sporočajo v posameznih situacijah. Na predavanju boste v sodelovanju z udeleženci analizirali množico fotografij in videoposnetkov ter tudi zvočne posnetke. To predavanje vam bo v pomoč v ustvarjanju boljšega odnosa z vašim psom in sicer odnosa, ki bo temeljil na razumevanju in zaupanju.

Komu je predavanje namenjeno?

Predavanje bo izjemno koristno za lastnike psov, ki kažejo probleme pri vstopanju v kontakt z drugimi ljudmi in psi, kot tudi vsem tistim, ki so dnevnih v kontaktih z različnimi psi, npr. pasji inštruktorji, veterinarji, prostovoljci v zavetiščih, sprehajalci, pasji frizerji itd.

TERMIN: 15.marec 2015 od 9. do 12. ure

LOKACIJA: Oblakova 32, Celje (Ekobrlog, parkirišče v neposredni bližini)

CENA: 30 eur. Za skupinske prijave (2 ali več udeležencev) iz istega kinološkega društva ali organizacije velja popust, v tem primeru je cena 25 eur/udeleženca.

PRIJAVE: Predavanje bo v hrvaškem jeziku, prevoda ne bo. Predavanje vsebuje veliko fotografij, videoposnetkov in zvočnih posnetkov. Powerpoint prezentacija bo prevedena v slovenščino.
Predavanja se prosimo udeležite BREZ psov.
Število mest je omejeno. Ko prejmemo prijavnico, vas na mail obvestimo glede načina plačila in ostalih podrobnosti.

Prijave do 12.3.2015 oz. do zapolnitve mest preko SPLETNE PRIJAVNICE na www.psi-svet.si.


Spremljajte novice glede seminarja na Facebooku: https://sl-si.facebook.com/events/1538862699721070/?ref=3&ref_newsfeed_story_type=regular



Upam, da se vidimo v čim večjem številu, saj verjamem, da bo tema zanimiva za vse pesjanarje! :)

Lep pozdrav,

Anita

PSI SVET, šolanje psov in vedenjsko svetovanje
www.psi-svet.si


soncek_1

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Dodajam še nekaj vtisov udeležencev iz seminarja na isto temo v Zagrebu:

„Poučno in zanimivo predavanje, ki mi odpira nova spoznanja o mojem psu in bo zagotovo pomagalo k temu, da se bomo bolje razumeli.“

„Všeč mi je, da lahko postavljamo vprašanja po vsakem sklopu in ne le na koncu, kot je običaj pri večini drugih predavateljev in da je v veliki meri vključena publika v predavanje, ker je bilo interaktivno.“

„Zelo poučno predavanje, ki nam kaže, kako zelo kompleksna bitja so psi in kako komunicirajo med sabo in z nami. Še posebej zanimivi so bili filmčki in njihova analiza. Mislim, da bi bilo takšno predavanje koristno za vse lastnike psov, še posebej tiste, ki imajo prvič psa, saj bi tako bolje razumeli svojega psa in njegovo vedenje.“

„Zelo zanimivo, informativno in dinamično predavanje iz katerega bi se, tudi če bi ga ponovno poslušala, lahko zopet naučila nekaj novega.“

„Predavanje je bilo zelo poučno in zanimivo. Podatki in dejstva, ki so bili predstavljeni v predavanju so iz novih raziskav in ne iz neke prastare literature, kar dokazuje angažiranost predavatelja. Vzdušje je bilo prijetno kar je spodbudilo udeležence, da postavljajo vprašanja in komentirajo, tako da je bilo predavanje zelo interaktivno. V celoti zelo pozitivno in se že veselim novega predavanja.“

„Odlično povzeto, primerno predstavljeno udeležencem, zanimivo z množico praktičnih prikazov.“

„Neke informacije sem vedela že od prej, ampak je bilo tudi veliko novosti in prav zaradi tega sem vesela, da sem prišla na predavanje. Predavanje je bilo razumljivo in v vsakem primeru koristno tudi za mene, bo pa tudi za moje pse. :) Splošni vtis je odličen.“



PSI SVET, šolanje psov in vedenjsko svetovanje
www.psi-svet.si