Moje ljubljenke

· 41472

Barbe||*

  • Gost
Odgovori #30 : 22 April 2006, 20:20:36
bom ja ;)



Barbe||*

  • Gost
Odgovori #31 : 22 April 2006, 20:26:59
no kot sem obljubila bom predstavila še ostale živalce ;)

Muca May

Stara je 3 leta in je ravno tako mešanka med navadno in perzijsko mačko. No je dosti manj scrkljana kot Cupy, sam vseen dovolj ;) zelo rada je zunaj na prostem zato, je nimamo več v stanovanju...da pa vas ne bo skrbelo May ne more imeti mladičkov ker je bila breja ko je bila stara pol leta (nevem kako je bilo to mogoče), mladičkov nikoli nismo videli (verjetno so umrli ker je bila še premlada) in od takrat jih (zamene žal) ne more imet  :(



May




Barbe||*

  • Gost
Odgovori #32 : 22 April 2006, 20:33:11
Muc Tom

No to je moj zadnji mucek Tomy  ;D je tudi najstarejši- 5let in moja je bila že od njega mamica, ki je bila prava perzijka...je tipičen maček- zlo je len in velik spi...zadnje čase je bolj suh, ker se je veliko potepal, drugače pa je še predkratkim bil tudi najbolj okrogel   ;) 



Tomy



Barbe||*

  • Gost
Odgovori #33 : 22 April 2006, 20:48:42
Še nekaj slikic od May ko je bila mala...

 






Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #34 : 22 April 2006, 20:54:48
veš kaj jaz sem si zelo dolgoi želela imeti mucko z mladički in to ni tako če ti iz zavetišča si jih neki vzameš k sebi...s tem ko bo Cupy rodila mladičke in jim bom poiskala topel domek nič narobe in jaz nisem kriva za tiste uboge živalce v azilih...po moji krivdi niso tam in priporočam ti da greš zmerjat tiste ljudi k to dopustijo ;)

aja torej so tisti revčki iz zavetišča manj vredni kot te ki jih bo imela tvoja mačka?  ::) zaradi tebe bo zdaj na svetu še več mešank in zaradi tebe bo zdaj manj verjetnosti da bi katera muca iz zavetišča dobila dom. torej ja, posredno si tudi ti kriva. drugače pa... želela si si mucko z mladički? kaj vse človek ne naredi zaradi svojega ega  ::) svinjarija. štepanja mladičev jaz NE odobravam in pika. ker vem kaj se dogaja in kako težko zavetiščarji dobijo dom. včasih je trajalo tudi več mesecev da smo oddali kakšnega mačkona. svojo mačko po temu leglu pelji na STERILIZACIJO in pika.



Barbe||*

  • Gost
Odgovori #35 : 22 April 2006, 20:59:22
A sem rekla da jo ne bom peljala?
Tisti ki bodo od mene vzeli muco je ne bi nikol vzeli iz zavetišča...zakaj ne jih sama vpraši!
Jaz niti malo ne podcenjujem tiste mucke ti pa zelo naravnost poveš da so mešanke nadloga, ki jih mora biti čim manj na svetu :-\ pa mimogrede moj ego ni kriv če je moja mačka živo bitje ki se razmnožuje in so mi njeni mladički všeč ::)



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #36 : 22 April 2006, 21:51:45
A sem rekla da jo ne bom peljala?
Tisti ki bodo od mene vzeli muco je ne bi nikol vzeli iz zavetišča...zakaj ne jih sama vpraši!
Jaz niti malo ne podcenjujem tiste mucke ti pa zelo naravnost poveš da so mešanke nadloga, ki jih mora biti čim manj na svetu :-\ pa mimogrede moj ego ni kriv če je moja mačka živo bitje ki se razmnožuje in so mi njeni mladički všeč ::)

če bi jaz gledala na mešanke kot na nadlogo jim verjetno nebi pomagala iskati nove domove kajne??   >:( pa kaj si boš še izmislila...  ::) imam 3 mešančke doma - vsi so rešeni! zaradi takih kot si ti je dejansko PREVEČ mačk - mešank na svetu in zato pristanejo v zavetišču. pa še to če imajo srečo! če ne pa pod kolesi vozil, v kakšni reki ali pa na smetišču.  >:( jao kako me razjezijo taki ljudje kot si ti... ljudje ki gledajo samo nase in se ne zavedajo kaj s svojim početjem sploh delajo  ::)



Barbe||*

  • Gost
Odgovori #37 : 22 April 2006, 21:59:55
Ja no povej ti raje kaj bi rada???? Da Cupy ubijem skupaj s temi mladički al kaj? Mislim ti res ne veš kaj bi rada če ti lepo napišem da jo bom dala stelirizirat..



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #38 : 22 April 2006, 22:07:37
Ja no povej ti raje kaj bi rada???? Da Cupy ubijem skupaj s temi mladički al kaj? Mislim ti res ne veš kaj bi rada če ti lepo napišem da jo bom dala stelirizirat..
ja res najbolje da jo fentaš  ::) ne, dej resno zakaj govoriš neumnosti? jaz bi ti samo rada dopovedala DA TVOJE RAVNANJE NI PRAVILNO! in res upam da bo tvoja mačka in vsi njeni mladiči kastrirani in sterilizirani da ne bo še naprej tega nesmiselnega štepanja mladičev. ker potem lahko tvoja mačka skoti kakšno samičko in se njeni bodoči lastniki odločijo da je fuuul luškana in da hočejo njene mladičke in tako naprej... in potem je kar naenkrat ogromno mačk! a me razumeš? ne prenesem ljudi ki po nepotrebnem štepajo mladiče! in to prav zaradi tega ker VEM kaj se dogaja z zapuščenimi mačkoni! ne zaslužijo si tega...



Barbe||*

  • Gost
Odgovori #39 : 22 April 2006, 22:12:26
Ja sej meni se tut smiljo sam zdej pač nimam kaj narediti...za mladičke pa bom tako ali tako poskrbela da pridejo v tak dom, da ne bodo nikoli končali v azilih...morš se pa tudi zavedat da je stelirizacija zelo draga in si jo ne morjo vsi privoščit  ;)



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #40 : 22 April 2006, 22:30:36
če ne more dat za sterilizacijo mačke oz. kastracijo mačka potem pa jo naj sploh nima!


DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #41 : 22 April 2006, 22:33:23
Ni težko dat enkrat v življenju (mačjem) 10.000 pa je mačka sterilizarana za celo življenje.  :)



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #42 : 22 April 2006, 22:33:58
če ne more dat za sterilizacijo mačke oz. kastracijo mačka potem pa jo naj sploh nima!
se popolnoma strinjam!! če nimajo 15.000 sit za sterilizacijo potem tudi nimajo za kvalitetno hrano in vse ostale stvari! pa kaj a misliš da je pa skrb za mačka zastonj?? kakšne izgovore ljudje iščejo... ::)



Barbe||*

  • Gost
Odgovori #43 : 22 April 2006, 22:35:20
No nastja sej če boš vzela enga mladička ga boš mogla dat stelirizirat ;)



Barbe||*

  • Gost
Odgovori #44 : 22 April 2006, 22:36:41
se popolnoma strinjam!! če nimajo 15.000 sit za sterilizacijo potem tudi nimajo za kvalitetno hrano in vse ostale stvari! pa kaj a misliš da je pa skrb za mačka zastonj?? kakšne izgovore ljudje iščejo... ::)

nisem rekla da je jaz ne morm dat stelirizirat...sam lahko se pa problem pojavi pri kakih drugih ljudeh ;)



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #45 : 22 April 2006, 22:39:41
Če bom jaz kej vzela bo 100& muca, ki jo bom dala sterilizirat čimprej. Bo notr, kvalitetna hrana itd.  :) Sam se pa še odločam. Možno da ne bom vzela tvoje. Razmišljam da bi šla v zavetišče po kako mucko. Da bi jo rešla a ne. Al pa 2 . Ker če si rekla da maš že 8 rezervacij. Sigurno jih boste lahko oddali a ne.



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #46 : 22 April 2006, 22:42:55
nisem rekla da je jaz ne morm dat stelirizirat...sam lahko se pa problem pojavi pri kakih drugih ljudeh ;)
takim jaz pod nobenim pogojem nebi oddala mačka...  ::) če ti je težko dati 15.000sit za žival potem je nisi vreden in pika. kaj pa če se mačka poškoduje? jim bo težko dati 100.000sit in več za operacijo? jo bodo raje evtanizirali ker je ceneje?  ::) nihče ne razmišlja vnaprej...



Barbe||*

  • Gost
Odgovori #47 : 22 April 2006, 22:48:52
Če bom jaz kej vzela bo 100& muca, ki jo bom dala sterilizirat čimprej. Bo notr, kvalitetna hrana itd.  :) Sam se pa še odločam. Možno da ne bom vzela tvoje. Razmišljam da bi šla v zavetišče po kako mucko. Da bi jo rešla a ne. Al pa 2 . Ker če si rekla da maš že 8 rezervacij. Sigurno jih boste lahko oddali a ne.

ja no čeprav sem jo teb kr kmal oblubla pa raje bi jo dala teb k Dolores pa njenim prijatelcam ker zihr ne bi tko fajn zanjo skrbele...sam če boš zanjo res tako skrbela bo lepa in 1x jo boš spustila ven in ti jo bodo 100% s5 ukradli ker tam učitno radi kradejo mačke ;)



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #48 : 22 April 2006, 23:10:09
no se že govori o tem kako se bo skrbelo in nevem še kaj.... ::) ::) ::). nevem zakaj mam tak občutek, da se te ljudje  ne zavedajo kaj je maček? kaj boš lastnikom povedala ko bodo prevzeli mačke?

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #49 : 22 April 2006, 23:18:38
ja no čeprav sem jo teb kr kmal oblubla pa raje bi jo dala teb k Dolores pa njenim prijatelcam ker zihr ne bi tko fajn zanjo skrbele...sam če boš zanjo res tako skrbela bo lepa in 1x jo boš spustila ven in ti jo bodo 100% s5 ukradli ker tam učitno radi kradejo mačke ;)

Lahko bi odšetala in se nevajena življenja zunaj izgubila. Lahko bi nepazljivo stopila na cesto kaj bi bilo bom tiho...

Novi lastniki ki so rezervirali so pa očitno res super primerni za mačke...go go go  >:( (pardon za strupen jezik, ampak se tako strinjam s Šapo da se bol nebi mogla. Zakaj večina ve, Barbe ti pa loh to spoznaš tko da še kašno drugo temo prebereš)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Barbe||*

  • Gost
Odgovori #50 : 22 April 2006, 23:30:52
Vbistvu jaz vem da bodo za moje mladičke vsi tisti ki jim bom dala dobro skrbeli, ker jih osebno poznam in so že prej imeli zelo lepe in negovane mucke...nisem pa prepričana da jih bodo imeli v stanovanju sam to ne pomeni da ne bodo lepo skrbeli zanje... ;)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #51 : 22 April 2006, 23:33:59
Barbe, edino kar lahko zdaj storiš je, da maksimalno dobro poskrbiš za mamico in mladičke. Potem pa poskrbiš, da bodo šli v najboljše roke in da bodo novi lastniki muce sterilizirali/kastrirali! Lahko sestaviš tudi pogodbo za to  ;)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Barbe||*

  • Gost
Odgovori #52 : 23 April 2006, 11:22:46
vem ja sej mamici je lepo...upam da bo tudi mladičkom  ;)



Barbe||*

  • Gost
Odgovori #53 : 23 April 2006, 15:09:41
no jaz sem šla danes mal ven fotkat Cupy in so ravno eni šli mimo nas na sprehod in ko so zagledali Cupyko so bli čist navdušeni...in so rekli da bi zelo radi meli mladička in bi me celo plačali...sem jim pa rekla da naj gredo raje v kako zavetišče po mucko...so pa rekli da so že enkrat šli in da so bile tam same navadne mačke nobene perzijke...tko da mogoč je tudi to krivo da nihče noče tistih muck... :( 



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #54 : 23 April 2006, 15:11:47
no jaz sem šla danes mal ven fotkat Cupy in so ravno eni šli mimo nas na sprehod in ko so zagledali Cupyko so bli čist navdušeni...in so rekli da bi zelo radi meli mladička in bi me celo plačali...sem jim pa rekla da naj gredo raje v kako zavetišče po mucko...so pa rekli da so že enkrat šli in da so bile tam same navadne mačke nobene perzijke...tko da mogoč je tudi to krivo da nihče noče tistih muck... :( 

sem ti povedala da zavetiščarji težko dobijo dom... drugače pa tudi tale tvoja ni perzijka. je namreč navadna mačka z malo daljšo dlako (mogoče je mešanka s perzijko)....



Barbe||*

  • Gost
Odgovori #55 : 23 April 2006, 15:17:12
ja mislim da je bil ata perzijc  :) ker je kar zelo kosmata v primerjavi z navadno mačko...jaz sem mela prej činčila belo perzijko in ni mela tako zelo daljšo dlako od Cupy...



Barbe||*

  • Gost
Odgovori #56 : 23 April 2006, 15:30:59
tukaj je neki slikic od danes...ene so prav posrečene ;)

http://mojeljubljenke.moj-album.com/album/2968895/



newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #57 : 23 April 2006, 15:38:42
Ali je možno (predvsem potepuške) mačke kje sterilizirat in kastrirat zastonj? Vem, da v Gmajnicah (če se ne motim  ??? ) imajo takšne akcije, ampak, če se prav spomnim, samo od tega do tega datuma...

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #58 : 23 April 2006, 15:40:44


Tole je moj mač.

Dolga dlaka, oranžno-krem barva, vsi mi pravjo da lepšga mačka še niso vidli. Je pa mešanc med dvema čisto čisto navadnima mačkama, mogoč ma enkrat v preteklosti kašnga perzijca not, ampak veš kok je mačjih pasem. Glava peče.

Mačka proti njegovi volji držimo v hiši, ker nočemo da še on štepa mladičke ki jih je že itak vrh glave dost. Po naslednjega mačka grem v zavetišče, četudi dobim kratkodlakca tigraste barve z bolj ošiljeno in ne tok okroglo glavo. A zato je pa manj vreden in ga bom mela manj rada? Ne isto ljubljen bo kot super popolni Max, čeprav nisem super maček lover.

Ja na teh akcijah ki potekajo vsako leto je možno da se jih kastrira in sterilizira brezplačno, potem pa spusti nazaj od koder so bile vzete.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Barbe||*

  • Gost
Odgovori #59 : 23 April 2006, 15:45:06
zlo čeden mucek je...
a ve kdo kdaj bo potekala ta akcija, ker bom jaz peljala vse sosedove mačke tja, zato ker jih je vsako leto več...