bananini priboljški?

rayray · 8514

rayray

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
  • Pes je človekov najboljši prijatelj. 5 EVER
: 23 Marec 2015, 22:37:57
dan nekje sem prebrala, da pso lahko jejo banane? A je to res?

ker če je potem če ti zmanka kakšnih priboljškov pa je trgovina predaleč lahk sam narežeš banano na koščke in jih znrzneš al pa ne in uporabljaš kot priboljšek npr pri učenju trikcev. No to je nekak vprašanje če to lahko narediš, ker spet nevem če bi to lahko bilo zdravo za pse. Kaj si vi mislite?

prosim ne bit nesramni, tega nisem naredila sam vprapam če lahko to narediš

Lp



rayray

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
  • Pes je človekov najboljši prijatelj. 5 EVER
Odgovori #1 : 23 Marec 2015, 22:40:51
ali pa naprimer, da bi to naredil z jabolkom? Ali pa kakšnim drugim sadjen/zelenjavo, ki jo lahko psi jejo.

Lp



abraxas

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 24 Marec 2015, 02:02:01
Ja, seveda za priboljšek lahko uporabiš sadje (in zelenjavo), tudi zmrznjeno. Moja ima ful rada banane, jabolka, korenje, pa strašno rada žveči suh sladek krompir. ;D
Od sadja sta sicer škodljiva grozdje (seveda tudi rozine) in avokado, pa citrusi so lahko malo agresivni za želodec, sicer pa je večina sadja ok, paziti moraš le, da odstraniš koščice in peške. Od zelenjave pa so na črni listi čebula, česen, rabarbara in gobe. Pa oreščki (z izjemo arašidov) tudi niso ok.

Ni pa s takimi priboljški za pretiravat. Jaz dam sem ter tja, trenirava pa predvsem z briketi in koščki sušenega mesa. Pa mogoče je fajn, da ko daješ novo vrsto sadja ali zelenjave, daš le eno vrsto tisti dan, da vidiš, če kužku slučajno ne ustreza (prebavne težave ali god forbid kakšna alergija).



rayray

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
  • Pes je človekov najboljši prijatelj. 5 EVER
Odgovori #3 : 24 Marec 2015, 15:21:45
ok hvala za informacije :D
To sem mislila tko kdaj pa kdaj pa seveda kot priboljški pa malo ne pa zdej nevemkok :)
Tam nekje julija/junija bomo verjetno posvojili zavetiščnika, zato se hočem pozanimat

Lp ;)



luizagrooks

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 29 Junij 2015, 21:42:43
Pri našemu je tako, da ga sadje napenja, zato dobi občasno majhne koščke - banan obožuje, prav tako hruške in jabolka. Pr tem bbi te samo rada opozorila na to, da te bodo nekateri prestrašili, da so jabolke, breskve in marelice strupene, ker vsebujejo cianid.

In to je res, a vsebujejo ga samo peške oz. koščice, čeprav naj bi nekaj tega cianida bilo tudi v samem "mesu" ob koščici. No, večjega psa ali človega bi ubilo, če bi pojedel pol skodelice koščic jabolk oz. nekaj kg koščic breskev in marelic :o :o :o

O česnu se žal ne strinjam, škodi količina (20 strokov v šusu). Tablet proti glistam sploh več ne uporabljam, pes je bil testiran in je BP. dober nadomestek svežega česna je recimo česnovo olje, nenazadnje prodajajo v trgovinah za živali česnove tablete.

 enako velja za oreščke: lanena semena, sončnična semena itd....dobi vse, a v zmernih količinah, normalno.

Srečno z novim kužkom!

Psi so čudeži s tacami.
Poceni pasja kuharija
Join me :)


Sasha01

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 29 Junij 2015, 21:54:07
Moja psička banan ne mara kaj preveč :P obožuje pa jabolka, hruške, korenje (nanj je čisto zmešana  :o )in pa tudi kakšen košček bučk dobi sem in tja. Danes si je pa privoščila maline in borovnice, kar direktno iz grmičkov  :D



bamfel

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 29 Junij 2015, 21:57:07
Grozdje?  :-\
Naš jeseni odgrizne kobl, ga položi na tačke in skrbno, kuglico za kuglico poje. Nobenega ne zgreši. Kako jim lahko škoduje? Prebavnih težav ni imel.




čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #7 : 30 Junij 2015, 08:07:56
"skuri" ledvice. Dejansko odpovejo. Nekaj je odvisno od genetike, kako pes presnavlja in koliko mu škodi grozdje. vem za pse, ki so pri 5-6 letih umrli zaradi odpovedi ledvic. Skupni faktor jim je bil velike količine grozdja. So bili pa različnih pasem, ampak vsi nekako srednje veliki (cca 30kg).

Priporočam link, ogromno receptov!

http://www.pasjikeksi.com/

Peške jabolk, hrušk in vsega ostalega vsebujejo cianid. Za človeka so peške smrtne, če bi tega pojeli za eno čajno šalco. Glede psov pa nekako podobno. Manjši kot so, prej je nevarno.

Česen je varen do  5g na kg telesne teže, sicer pa lahko pride do anemije.

Aja sicer pa s priboljški je tako. niso nujni. Nagrajuješ lahko z osnovno pasjo hrano.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #8 : 30 Junij 2015, 09:36:15
Če se cel dan pase na trti bi znal bit problem, kak kobl (prvič slišim:)) sem pa tja je pa ok.

a ste bamflovi in luizagrooksovi kej v žlahti?



luizagrooks

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 30 Junij 2015, 13:20:30
Nika, če je bamfl kremenček, potem ja: Ron pa Fred sta brata  ;D

Psi so čudeži s tacami.
Poceni pasja kuharija
Join me :)


bamfel

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 30 Junij 2015, 20:51:41
Em, ja. Fred je kremenček ;).
Pozdravljeni sorodniki  ;D.
Nika, kako si pa to ugotovila?
Glede grozdja je pa žal tako, da je trta na dvorišču in se bojim da naš lakotnik vsak dan poje malo grozdja, ko je zrel seveda. Velikokrat poležava v senci trte in niti ne opaziš grozdja na tačkah, dokler ne prideš čisto blizu- črn pes, črno grozdje. Absolutno bomo sedaj to preprečevali. 



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #11 : 01 Julij 2015, 06:58:12
Ko oba psa vidiš pa četudi zgolj po slikah vas je težko kiksnit;)

Mi imamo okrog trte mrežo proti osam/čebelam in pomoje bi vam kaj takega fajn funkcioniralo, da ne bo treba psa stalno nadzirat.



lynx

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 30 Oktober 2015, 12:43:15
Živjo

Jaz včasim, ko sama jem sadje, dam kakšen košček še psu. Z veseljem poje skoraj vse: banano, jabolk, hruške, kivi, paradajz, nektarine... seveda brez koščic. Sem mu pa zadnjič dala korenček in ga je samo parkrat pregriznu na koščke in jih ni pojel. Nisem mu pa še dajala kakšne druge zelenjave. Je pa zadnjič tudi razmetal cel žakelj zelja, ki je bil na mizi.