Ši-cu [Shih Tzu]

Karmen_ss · 676794

Gina

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 4
Odgovori #120 : 08 Januar 2007, 14:45:51
Neverjetno....ampak resnično....Nacek je doma, zaenkrat živ in zdrav. :o
Zgleda, da kosmi dlak, najdeni v gozdu morda sploh niso bili njegovi ( ali pa le...). Pred dobre pol ure je Naceka, vsega blatnega, umazanega in utrujenega....k domači hiši pospremil sosedov RW Skar . Sicer se mi zdi malo verjetno, da bi mladič vse te dni in sploh dokaj mrzle noči preživel zunaj, sam, v gozdu....
Kje je bil dejansko te dni, kaj se je z njim dogajalo.... zaenkrat še ni znano, možno je tudi, da si ga je medtem kdo "sposodil" , pa si premislil in ga poslal nazaj. ???
Jaz močno upam, da sta lastnika iz te zgodbe ( hvalabogu s srečnim razpletom ) kaj odnesla, predvsem da se psa ne pušča zunaj samega, pa tudi če le pred domačo hišo, morda samo za trenutek....
V glavnem ... vso srečo malemu junaku ! :)

Lp


ajatutaja

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #121 : 31 Januar 2007, 12:44:37
Jaz pa imam težave z vozli!
Taro češem 2x na teden in klju temu se ji delajo na trebušku pri tačkah vozli. Poskusila sem s prajem za razvozlanje, poskusili smo z balzamom po kopanju, ampak tistih dve vozlčov ne morem rešiti. Kaj mi ostanejo samo še škarje?! Mi lahko prosim poveste kako vi češete vaše ljubljenške?

Lp



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #122 : 31 Januar 2007, 16:17:46
Mi našega Pana češemo vsaki dan saj ima že tam nekje 15 cm dolgo dlako.  Češemo pa ga s sprejem za razčesavanje, saj, če dlake ne zmočiš se le ta scefra ali cepi.  ;) Tako, da če tista dva vozlička ne greta stran ju bo pač potrebno odrezati.  :( Za naprej pa vam priporočam, da češete psa vsaki dan in tako ne bo nobenih problemov z vozli. ;D

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


majchi_na

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #123 : 31 Januar 2007, 21:10:36
tudi jaz priporočam vsakodnevno česanje, ali pa vsaj vsak drugi dan.dovolj da jo samo na hitro prečešeš, enkrat ali dvakrat na teden pa temeljito česanje.zraven obvezno navlaži dlako.lahko s sprejem,lahko pa navadno vodo naliješ v flaško od unega za čistit okna ki ima tako šprico na koncu in jo s to vodo poškropiš.
če ni druge možnosti pa škarje...ne trudi se če vidiš da je vozel prevelik ker zna to zelo cukat.



xxxsonček

  • Gost
Odgovori #124 : 02 Februar 2007, 18:59:20
živjo? kako ste in kako so vaši kužki?? včeraj sem si kupila oblekico za mojga dinota.Zelo je dobra saj je kot palerinca in spodaj je bombažni del, ki se lahko sneme.

lp, nina



veterinarka

  • Gost
Odgovori #125 : 03 Februar 2007, 13:33:56
Pozdravljeni!! Sem vaš novi član na tem forumu! Vdim da ste si že veliko povedali! Tudi jaz imam črno-belega shih-tzuja, starega 7 mesecev, zelo prijaznega, igrivega,...Kako so pa kaj vaši kužki?? Mislim da sem zasledila, da je tukaj ime še nekemu shihtzuju dino, ali ni tako?? Mojemu je tudi tako ime, no jaz sem hotela drugačno ime, ampak tako je zbral moj brat. Lepo se imejte!!!

lp



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #126 : 03 Februar 2007, 13:43:47
Veterinarka, xxxsonček, Dino, ninč, ... torej ena in ista oseba, za vse ki ne veste.

Osebi pod temi nicki sporočam, da ji je dostop do tega foruma onemogočen (forum še vedno lahko bereš). Že 3x si bila opozorjena na privat, da se odloči katerega izmed nickov boš izbrala med ninč in Dino si izbrala Dino, med xxxsonek in Dino.... si aktivirala še en račun. Pravila so jasna vsem ostalim članom, tebi je bilo obrazloženo kaj in kako, zgleda ne dovolj jasno :-\ Morda bo zdaj kaj bolje.

Lp nina



anadarja

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #127 : 27 Februar 2007, 21:30:13
Pozdrav

Sem nova na tem forumu in se javljam z namenom, da dodam piko na i štoriji, ki se je odvijala na tej temi in sem jo čisto slučajno danes odkrila.

Nadaljevanje je namenjeno predvsem tistim, ki se kljub neštetim zgodbam o nakupu čistokrvnih psičkov brez rodovnika (sama nisem bila nič boljša) odločajo za take nakupe.

Torej danes sem malo preletela temo Shih-tzu in v oči mi padejo sporočila osebe, ki se je zanimala za nakup te pasme in to brez rodovnika, slog njenega pisanja se mi je zdel znan, nato ugotovim, da je psička kupila in da je črno bel ter sedaj star nekje 7-8 mesecev, ime psička je DINO...

in da povežem, na sosednjem foromu sem nekje v začetku februarja zasledila sporočilo nove članice (prepričana sem, da gre za isto osebo) in sicer, da ima psička shih-tzu, črno belega, starega 8 mesecev po imenu DINO... kmalu sledi slikica ... in takrat tudi presenečenje, psiček je čisto enak kot naša psička Ajša, ki je 8 mesecev starejša, vendar je bila prodana kot havanski bichon (tudi brez rodovnika) in to od iste osebi in prepričana sem, da od iste pasje mamice. Oba kužka imata namreč enako napako in to je slaba pigmentacija enega očesa.

Seveda sem se na sosednjem forumu javila, razložila svojo štorijo tega nakupa, tudi drugi so bili mnenja, da je kužek bolj bichon kot "tibetanec", predvsem pa sem izpostavila problematiko takih nakupov - ni šlo za preprodajalca, ampak za osebo, ki služi s prodajo lastnih legel kvazi pasemskih psov zavitih v papir domačnosti in prijaznosti (lahko bi še marsikaj povedala, ampak pustimo zdaj to). 

Želim poudariti, da ste s svoji opozorili in nasveti imeli še kako zelo prav - ta nakup shih-tzuja se je na koncu izkazal za tipično zgodbo o nakupu psa brez rodovnika. :( :(

Lp

Darja



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #128 : 28 Februar 2007, 08:24:08
Želim poudariti, da ste s svoji opozorili in nasveti imeli še kako zelo prav - ta nakup shih-tzuja se je na koncu izkazal za tipično zgodbo o nakupu psa brez rodovnika. :( :(

Lp

Darja

saj se vedno tako izkaže- če je psiček katerekoli kao "pasme " kupljen!.
Drugače je, če nekdo poklanja psičke, ker se mu je res nenamerno zgodila paritev. Tak skrbnik pove po resnici in če reče , da  psički izvirajo od staršev iste pasme,  navadno drži. Ni zadržkov za posvojitev psa brez rodovnika, tudi če je domnevno pasemski.
Nakupi pa se vedno končajo z večjim ali manjšim razočaranjem.
In vseeno se vedno znaova dogajajo- šteparji pa služijo na človeški neumnosti. In še vedno se najdejo osebki, ki mislijo, da smo ljudje inteligentnejši od živali- še žival ne bi šla v ogenj, če bo videla, da je druga opekla...ljudje pa - mah brezup  >:(

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


dog_lover

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
  • mali čopko-NELI
Odgovori #129 : 06 Marec 2007, 15:59:50
ammm ... jaz kupujem shih tzuja in me nekaj zanima. ali je res, da so bolj priznani shih tzu-ji črne in bele barve, kot rjavo-bele barve??? ???

I love dogs!
Shih tzuji imajo telo psa, mačji karakter in levje srce.


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #130 : 06 Marec 2007, 16:08:52
Prvic slisim, na razstavah se mi zdi da je enako stevilo enih in drugih. Sicer pa ne bom trdila, ker sem ena tistih, ki se ze 13 let trudijo pogruntat s cim je mesan njihov shih-tzu.  ::)



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #131 : 06 Marec 2007, 16:31:23
Razstavna moda se menja. Že dolgo so v modi zlato beli šicuji (rjavo beli, kot ti praviš), zadnje čase vsi norijo za rdeče belimi, nekateri prisegajo na črno bele...

Ampak pri pasmi, kjer so po standardu dovoljene vse barve, je barva še najmanj pomembna. Da je pes lep, mora imeti še marsikaj drugega kot lepo dlako všečne barve.

Skratka, ne, ni res, da so črno beli bolj cenjeni.

lp

+1



dog_lover

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
  • mali čopko-NELI
Odgovori #132 : 11 Marec 2007, 10:17:03
no, jaz sem sedaj dobila shih tzu-jko. :) ko smo jo peljali domov je vožnjo bolj slabo prenašala in malce bruhala. ker se je malo pobruhala tudi po tačkah (za silo smo obrisali toda vse ne gre dol, pa tudi malce smrdi) me zanima, kdj lahko začneš kopato oz. umivati shih tzu-je :-[ ???

I love dogs!
Shih tzuji imajo telo psa, mačji karakter in levje srce.


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #133 : 11 Marec 2007, 12:58:23
Mi smo ga prvič skopali ko je bil star 3 in pol mesece. lahko pa mu samo tačke umijete z vodo in šamponom za mladiče dolgodlakih pasem.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


pomeranc

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
  • Asko
Odgovori #134 : 11 Marec 2007, 21:06:00
Dog lover kje pa ste ga kupili,ima rodovnik? ;D

Natasa


Kimi*

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #135 : 13 Marec 2007, 11:52:40
Jaz sem svojo psičko skopala, 14 dni po tem ko smo jo pripeljali (torej je bila stara okoli 3 mesece), ker se mi je povaljala v neki smrdljivi mlakuži. Tačko ji sigurno lahko temeljito umijete z blagim šamponom za mladička.

Društvo za pomoč živalim ŠNOFLJA
http://www.snoflja.si/
Informacije na tel. št.: 070 816 367 ali e-mail naslov: [email protected]
Moja srčica Lina: http://linak.moj-album.com/


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #136 : 21 Maj 2007, 17:28:47
Naš Pan je bil 12 maja star eno leto :o. Seveda je za rojstni dan dobil tudi torto, ki jo je radodarno (sicer ga nismo :P nič vprašali) delil z Ajko.  ;D

Kaj pa počnejo kaj vaši shih tzuji?  ???

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


NiNcH

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #137 : 27 Maj 2007, 10:27:57
HoiLa...sem nova na tem forumu...zelo si želim/o shih tzuja vendar ne vemo kam se obrnt. bi mi mogoče kdo znal pomagat kje ga dobit..oziroma kje ste ga vi kupili radi bi imeli mladička(fantka) lahko z rodovnikom....in če kdo mogoče ve kje so legla?

že vnaprej hvala za vso pomoč :)



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #138 : 27 Maj 2007, 14:57:46
Mi smo ga kupili pri Hočevarju v ljubljani, če ga poznaš. Ima pa rodovnik!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


NiNcH

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #139 : 27 Maj 2007, 16:48:27
Mi smo ga kupili pri Hočevarju v ljubljani, če ga poznaš. Ima pa rodovnik!

Sem že slišala ja za Toneta Hočevarja....pa je tvoj zdrav??....js sm na enem forumu prebrala da je bil pred 12 leti še bolj preprodajalec kot pa vzreditelj

http://www.mojpes.com/forumbb/viewtopic.php?p=125141&highlight=&sid=5aa4e3aaf2ff28182f7afce658d47f81



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #140 : 27 Maj 2007, 18:04:18
Sem že slišala ja za Toneta Hočevarja....pa je tvoj zdrav??....js sm na enem forumu prebrala da je bil pred 12 leti še bolj preprodajalec kot pa vzreditelj



In je še vedno! Išči drugje!

Lp nina



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #141 : 27 Maj 2007, 20:32:32
Jaz o tem, da je prepodajalec ne vem nič.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


NiNcH

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #142 : 28 Maj 2007, 17:33:23
Jaz o tem, da je prepodajalec ne vem nič.



aha no hvala useen



majchi_na

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #143 : 28 Maj 2007, 18:35:52
mi smo kupili psičko pri hočevarju...sicer brez rodovnika ampak smo bili v petih letih in pol pri veterinarju samo zaradi cepljenja in sterilizacije. hočevarja ne zagovarjam, ker se mi zdi da nima čisto vse urejeno kot je treba, glede na to da prodaja psičke z rodovnikom ali brez. ko smo kupovali psa nismo razmišljali o tem ampak mi ni žal ker imam super psičko :)



LeA :)

  • *
    • Prispevkov: 820
    • Točke: 1
  • Nall
Odgovori #144 : 28 Maj 2007, 20:29:57
Hojlaa!
dog_lover koliko je pa sedaj že stara tvoja shih tzujka? A kakšne slikice že imaš :D?
Men so shih tzuji zeeloo všeč,vendar imam sedaj itak maltežansko ritko ( maltežana Nalla ) ,mogoče čez veliko let naprej bom imela pa shih tzuja.Kakšen imajo pa kaj karakter?
Ko sva bile z mami pri veterinarju na pregledu,sva tam vidla 2 shih tzuja,ki jih le ravnokar obrila frizerka...bla sta čist na balin pobrita,čeprov frizerki to ni bilo všeč ,vendar je lastnica to rekla...Sam se opazla da sta bla oba kr dost suha...Mislim enemu so se rebra dobr vidle :( sam ni bil pa čist suh...samo malo preveč za moje pojme ::)..
Lp vam in vašim shih tzujem pošiljata Lea in zasapanček Nall!  :-*


Pred vami je ljubezen,zavita v kepo dlak.*


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #145 : 28 Maj 2007, 21:08:43
Jaz o tem, da je prepodajalec ne vem nič.

Jeje, precej pregnan preprodajalec, ki je na svet spravil ali pa v slo pripeljal že lepo število bolanih psov

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #146 : 29 Maj 2007, 12:41:15
NO glede tega o Hočevarju nisem vedela, ker če bi se gotovo ne bi odločila za nakup psa pri njem. No sedaj je že prepozno. Vendar je moj Pan zdrav in ga razen zaradi cepljenja (tok, tok) nismo peljali k veterinarju.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #147 : 29 Maj 2007, 12:47:52
En primer Hočevarjeve vzreje: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=890.0 sicer gre za prinašalca ampak pri vseh drugih pasmah, ki jih ponuja ni stanje nič boljše.

NiNcH kontaktiraj tole vzrediteljico: http://www.showchows.com/our_dogs.htm letos je imela eno leglo chow chowov po pravici povedano ne vem če z svojimi shih-tzuji vzreja ampak vprašati ni greh ;)

Lp nina



kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #148 : 29 Maj 2007, 13:40:27
NiNcH če si se vsaj malo pozanimala te psarne že poznaš:
http://www.jolyans-shihtzu.com/ - v tem letu sicer ne bodo imeli legl
http://www.kalsang.net/
http://users.volja.net/agnesana/

Kar nekaj dobrih vzrediteljev shih tzu-jev je na Hrvaškem malo pobrskaj po internetu.

Nekaj jih še najdeš na tem linku: http://acalypso.tripod.com/vzred.html#Shih%20Tzu

L.p
Katarina


NiNcH

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #149 : 29 Maj 2007, 20:08:08
En primer Hočevarjeve vzreje: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=890.0 sicer gre za prinašalca ampak pri vseh drugih pasmah, ki jih ponuja ni stanje nič boljše.

NiNcH kontaktiraj tole vzrediteljico: http://www.showchows.com/our_dogs.htm letos je imela eno leglo chow chowov po pravici povedano ne vem če z svojimi shih-tzuji vzreja ampak vprašati ni greh ;)

Lp nina


najlepša hvala se bom pozanimala