Ši-cu [Shih Tzu]

Karmen_ss · 676850

rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #180 : 23 Julij 2007, 15:16:07
Mislim, da bi bilo pametno, da premisliš o nakupu psa. Včasih si ljudje res želijo psa, vendar se moraš vprašati ali imajo pogoje in čas za njega. Veliko se je tudi že govorilo o tem, da se psi ne kupujejo za darila, ker lahko kje grdo končajo. Včasi se lastniki odločajo in pri 2 ali 3 letih pogruntajo, da sploh nimajo toliko časa za psa kolikor so mislili, da ga imajo in da je nega določenega psa prezahtevna za njih. Pa tudi shih tzuji rabijo veliko nege, sploh ker imajo takšno dolgo dlako. Si mogoče pomislila koliko nege potrebuje takšen pes. Jaz ga imam doma in ti pove, da ko ima malo daljšo dlako potrebuje vsak dan vsaj 1 uro česanja in pa kopanje na 14 dni. Pasma je res večinoma zdrava, vendar ti priporočam, da ne hitiš z nakupom, se prej res pozanimaš o pasmi in premilsiš, če boste imeli toliko časa za njega in njegovo nego. Seveda ti priporočam, da malo počakaš z nakupom in se odločiš za kvalitetnega rodovniškega psa ali psičko. Pazi pa na preprodajalce, ker tudi oni včasih ponujajo rodovniške pse. Najboljše je, da psa kupiš pri vzreditelju, kjer vzreja samo eno pasmo in ti z veseljem svetuje pri negi psa.
Res še enkrat premisli pred nakupom. Če boste kupili psa (rodovniškega) pa vam želim veliko veselja z njim.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


feltna

  • *
    • Prispevkov: 156
    • Točke: 0
  • my friend
Odgovori #181 : 23 Julij 2007, 15:41:02
Pasma sploh ni problem!! Starši že imajo 10let starega samčka in bi radi da bi imel družbo!! Ne gre se za paritev ali kaj podobnega, to sploh ne!! Mal je agresivne narave in se težko sprijazni s samčki katerekoli pasme!! Mojega mulca tut podi okrog, pa je doga (precej večji od njega)!! ;D Nekaj let (9 al 10) nazaj so ga vzeli 7 mesecev starega od ene družine, ki se ga je naveličala!! :-\

Želela bi samo pomoč pri iskanju kakega legla!! Najtežje je dobit kako samičko!!  :-\

Resnični prijatelj je nekdo, ki ve, da si dobro jajce, četudi si malce počen!


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #182 : 23 Julij 2007, 21:09:17
Mislim, da je najbolje, da se obrneš na kinološko zvezo slovenije in se pozanimaš glede legel.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


feltna

  • *
    • Prispevkov: 156
    • Točke: 0
  • my friend
Odgovori #183 : 23 Julij 2007, 22:41:39
Psarne sem že preverila, pa ni nikjer nič!! :-\
Sem mislila, da se tukaj oglasijo tudi vzreditelji, da mi nebi bilo treba tolk iskat naokoli!!

Resnični prijatelj je nekdo, ki ve, da si dobro jajce, četudi si malce počen!


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #184 : 25 Julij 2007, 23:16:37
feltna, kaj pa tujina?

pa kalsang si vprašala (saj ima shih-tsuje ane?)

lahko tudi punco od sošolca zaslišim kje je dobila svojega - sem že vedela pa pozabila.  :-[

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


feltna

  • *
    • Prispevkov: 156
    • Točke: 0
  • my friend
Odgovori #185 : 26 Julij 2007, 09:14:00
Tujina?!?! Mislim, da bolj ne kot pa ja!! Imama svoje razloge.. :P

Kalsang sem preverila, imeli so leglo decembra 2005!! :D Imajo na Hrvaškem, ampak samo samčke, pa še "tujina" je!! Sej problem je, ko imajo rodovniške tudi ljudje, ki nimajo psarne, pa je te malo težje poiskat!! Zato sem mislila, da tut po forumih preverjajo, če kdo išče shih-tzujko!!  ;)

Resnični prijatelj je nekdo, ki ve, da si dobro jajce, četudi si malce počen!


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #186 : 27 Julij 2007, 09:47:02
Oglas iz bolhe: http://www.bolha.com/oglas2501534
Ne vem nič o kvaliteti, samo zadnjič sem se zanimala za sodelavko, pa sem našla tudi to...
O tem kako je sodelavka kupila shihzu-ja, sem napisala v drugi temi.


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #187 : 27 Julij 2007, 12:01:59
O kvaliteti legel na Bolhi se je že dosti govorilo. Sicer ti pa jaz povem, da smo pri tej gospe kupili lansko leto psa in nismo ravno zadovoljni. Sicer ima rodovnik in ni bolan, vendar ima nekaj napak (lapotnih), tako, da z njim ne moremo hoditi na razstave.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #188 : 27 Julij 2007, 14:14:06
Res se je o bolhi že veliko govorilo - VENDAR obstajajo tudi začetniki z odličnimi psi, ki jih ravno zaradi neznanosti ne morejo prodati na način "ljudje me dovolj poznajo da me kar sami kontaktirajo" ali pa "prodam samo znanim psarnam" in podobno, obstajajo tudi pasme, ki se jih težje proda in je npr bolha eden od načinov da se nekdo začne zanimati za pasmo - pa se lahko na tak način najde krasen lastnik za psa. Saj tiste slabe ki pokličejo lahko tudi odsloviš. Prosim, če bolhe ne povezujete le s slabimi psi. Če se za nekaj zanimaš pač vse preveriš.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


feltna

  • *
    • Prispevkov: 156
    • Točke: 0
  • my friend
Odgovori #189 : 27 Julij 2007, 17:13:41
O kvaliteti legel na Bolhi se je že dosti govorilo. Sicer ti pa jaz povem, da smo pri tej gospe kupili lansko leto psa in nismo ravno zadovoljni. Sicer ima rodovnik in ni bolan, vendar ima nekaj napak (lapotnih), tako, da z njim ne moremo hoditi na razstave.

Meni lepotne napake niso tako pomembne!! Ne mislimo te psičke vozit na razstave, samo za družbo bi bila pri nas!!  ;)

Resnični prijatelj je nekdo, ki ve, da si dobro jajce, četudi si malce počen!


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #190 : 27 Julij 2007, 21:22:21
Vseeno pa podpiraš rodovniško vzrejo z napakami, saj več kot je rodovniških psov z napakami slabša prihodnost se piše za pasmo.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #191 : 27 Julij 2007, 21:56:41
Slikica Pana, ko je praznoval svoj prvi rojstni dan ;D:




"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #192 : 27 Julij 2007, 22:40:50
A tistle kozarček je tud on dobil?  :P Čestitke :-*

Lp nina



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #193 : 27 Julij 2007, 22:43:53
Ja je dobil ja, vendar je bila voda notri (z mehurčki)!  :P :o

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


feltna

  • *
    • Prispevkov: 156
    • Točke: 0
  • my friend
Odgovori #194 : 28 Julij 2007, 10:25:28
Vseeno pa podpiraš rodovniško vzrejo z napakami, saj več kot je rodovniških psov z napakami slabša prihodnost se piše za pasmo.

Kako vedno samo napadate!! Nisem rekla, da PODPRIAM vzrejo z napakami!! Kam pa naj gre ženska s temi psi po tvoje?!?!? To se lahko zgodi še tako dobri psarni!! Samo rekla sem, da ne mislim razstavljat in mi ni problem če ima napake!!!! ::)

Resnični prijatelj je nekdo, ki ve, da si dobro jajce, četudi si malce počen!


jolyans

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
  • Shih-tzu je moja sreča in veselje !
Odgovori #195 : 29 Julij 2007, 20:40:28
Tudi mi smo imeli praznovanje, saj je naša Čiči praznovala svoj 10 rojstni dan. ;D




feltna

  • *
    • Prispevkov: 156
    • Točke: 0
  • my friend
Odgovori #196 : 29 Julij 2007, 21:08:27
 :o Kok je lepa vaša Čiči!! :D Kako pa kaj kaže pri vas s kakšnim leglom?? Za letos sem prebrala, da nimate namena imeti leglo, kaj pa za naprej??  :-\

Resnični prijatelj je nekdo, ki ve, da si dobro jajce, četudi si malce počen!


jolyans

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
  • Shih-tzu je moja sreča in veselje !
Odgovori #197 : 30 Julij 2007, 12:58:03
Če bo vse po sreči, bomo imeli mladičke v prihodnjem letu. ::)
Sicer pa bo vse sproti objavljeno na naši spletni strani. ::)



feltna

  • *
    • Prispevkov: 156
    • Točke: 0
  • my friend
Odgovori #198 : 30 Julij 2007, 17:02:54
 :D Bomo verjetno kar počakali!!  :D

Mogoče že kaj znano kdo bodo starši?? ::)

Resnični prijatelj je nekdo, ki ve, da si dobro jajce, četudi si malce počen!


_anja_

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #199 : 30 Julij 2007, 17:29:03
feltna tudi to že piše na spletni strani. :)

Multi CH. JOLYAN'S SONATA SONG - SONČI in MANDARIN GARDEN'S OPIUM - OZZY

LP Anja

LP Anja


feltna

  • *
    • Prispevkov: 156
    • Točke: 0
  • my friend
Odgovori #200 : 30 Julij 2007, 22:30:41
 :-[ Tega pa nisem preverla!!  ;D HVALA!!

Resnični prijatelj je nekdo, ki ve, da si dobro jajce, četudi si malce počen!


_anja_

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #201 : 31 Julij 2007, 09:26:39
feltna kaj si nameravaš kupiti shih-tzuja? :)

LP Anja


feltna

  • *
    • Prispevkov: 156
    • Točke: 0
  • my friend
Odgovori #202 : 31 Julij 2007, 20:54:35
Ja za mojo mami!! :D Jaz pristajam na doge!! ;) Ima enga nerodovniškega fanta, pa bi rabu družno.. mali ima tudi blizu 10 let.. ampak sem zelo zadovoljna, ker ima moj rodovnik bi privoščla tudi mojim staršem eno rodovniško pupo!!  ;D

Resnični prijatelj je nekdo, ki ve, da si dobro jajce, četudi si malce počen!


_anja_

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #203 : 08 Avgust 2007, 19:37:05
Hehe...jaz pa pristajam na shih-tzuje :D

Pri nas je bilo danes tako vroče, da smo čakali, da se je malo ohladilo in odšli na sprehod.

Tukaj je par slikic Tobyja v hitrem gibanju :D ;)




(V ozadju je mama.)

Še kdo od vas bi lahko pripopal kakšne slikice, da vidimo kako vaši kosmatinci preživljajo poletje.

LP Anja


ella

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 5
  • Lota
Odgovori #204 : 08 Avgust 2007, 23:17:21
Joj Anja, kako je dober, ko šiba. ;) Meni so šicuji zelo všeč, karakter in izgled. :-*
Bi te pa nekaj vprašala Anja... vem, da ti Tobyja razstavljaš in me zanima koliko časa porabiš, da ga pripraviš na razstavo in nasplošno koliko časa ti dnevno vzame nega?

Evo jaz imam nekaj slikic iz Portoroža:


...to sta vidva s Tobyjem, kajne?



lp

Od najstarejših dni človekove civilizacije in kulture je pes njegov prijatelj in sopotnik.


_anja_

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #205 : 09 Avgust 2007, 09:57:20
Da ga pripravim na razstavo ponavadi traja vsaj nekje 2uri in se zavleče tudi do 5ur ::) Odvisno kako dolgo ga je treba razčesavat in kako sem jaz razpoložena ;) Drugače pa, če ga češem dosledno vsak dan, mi česanje vzame samo nekje 15min-30min.

Ja tisto na sliki sva midva s Tobyjem. :)

LP Anja


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #206 : 09 Avgust 2007, 10:01:25
oj Anja!!!!!  ;D

Kak so mi pa te fotke lepe, od Tobyja v gibanju. Ni lepšega od dlake, ki plapola v vetru.  ;D

Se moramo kaj dobiti, da vidiš, kaka kosmatulja je že moja Anička ( no, sicer niiiič v primerjavi s Tobyjem  :-[ )


_anja_

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #207 : 09 Avgust 2007, 15:38:58
Ja res bi se lahko kaj dobili! Škoda, da nisi morala prit v nedeljo :(

LP Anja


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #208 : 09 Avgust 2007, 15:41:28
ja....  :(  prepozno sem izvedela, sem morala še pri starših nekaj pomagat... pa saj se še kdaj dobimo  ;D  al pa pridita s tobyjem kaj na obisk


Kimi*

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #209 : 17 Avgust 2007, 14:16:29
Rapgirl saj nočem biti zoprna, ampak a nisi ravno ti tista, ki si dala oglas, da bi parila svojega rodovniškega štirinožca, vzrejnega pa nisi imela? Sedaj pa celo priznavaš da ima kuža lepotne napake in še vedno soliš ljudem pamet???? Ni moja stvar in se ponavadi ne spuščam v takšne neproduktivne debate, me pa vseeno pogreje in včasih pač ne morem biti tiho.

LPK

Društvo za pomoč živalim ŠNOFLJA
http://www.snoflja.si/
Informacije na tel. št.: 070 816 367 ali e-mail naslov: [email protected]
Moja srčica Lina: http://linak.moj-album.com/