Ši-cu [Shih Tzu]

Karmen_ss · 676856

Kimi*

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #210 : 17 Avgust 2007, 15:10:33
Pa še nekaj me je zbodlo...in sicer glede oglasa iz bolhe - a ni to ista gospa Žabjek od katere ima tudi Leona eno psičko? Če je to ena in ista oseba (tega ne vem, zato ne trdim ampak sprašujem) kako to, da njeni psi niso dobri od Leone pa so??? Pa še da ne bo kdo mislil, da imam kaj poti Leoni, ker imam potomko njenega Santosa.

LPK

Društvo za pomoč živalim ŠNOFLJA
http://www.snoflja.si/
Informacije na tel. št.: 070 816 367 ali e-mail naslov: [email protected]
Moja srčica Lina: http://linak.moj-album.com/


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #211 : 17 Avgust 2007, 15:22:53
Jaz sem na Bolho dala oglas za parjenje samo za to, da vidim, če je kakšen ki se zanima za psa in bi rad z mojim psom paril svojo psico. Ker ni bilo nobenega sem oglas umaknila. Če pa bi se mi kakšen javil, bi pa seveda s Panom opravila vzrejni pregled in ga dala pariti samo z rodovniško psičko. Vendar sem oglas dala pre, preden so mi povedali, da ima napake. Zato sem se odločila, da ga ne bom dala pariti, da se te napake ne širijo. Tako, da je bil oglas na Bolhi samo tipanje, če je kakšna primerna kandidatka, ker pa je ni bilo in sem odkrila določene napake sem oglas umaknila.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Kimi*

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #212 : 17 Avgust 2007, 15:54:14
A potem ga boš dala kastrirati?
Sicer pa super da si se pravilno odločila :)

LPK

Društvo za pomoč živalim ŠNOFLJA
http://www.snoflja.si/
Informacije na tel. št.: 070 816 367 ali e-mail naslov: [email protected]
Moja srčica Lina: http://linak.moj-album.com/


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #213 : 17 Avgust 2007, 16:15:28
Ne kastrirati ga ne bom dala, pariti pa prav tako ne!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Lea19

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #214 : 27 Avgust 2007, 17:10:53
Jaz dobim shih tzuja naslednje leto ;D



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #215 : 27 Avgust 2007, 17:17:26
Čestitam že vnaprej.  :o Upam, da boste z novim članom družine uživali kar se da!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #216 : 27 Avgust 2007, 19:49:18
Lea, kaj že veš od kod? Al je to samo okviren plan? :o

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


jolyans

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
  • Shih-tzu je moja sreča in veselje !
Odgovori #217 : 29 Avgust 2007, 18:14:26
Pa še ena popestritev za ljubitelje shih-tzujev na tako turobeni dan, kot je danes.



LP, Anita ;D



LeA :)

  • *
    • Prispevkov: 820
    • Točke: 1
  • Nall
Odgovori #218 : 29 Avgust 2007, 18:38:08
Lea, kaj že veš od kod? Al je to samo okviren plan? :o
To je samo okviren plan :) .

Pred vami je ljubezen,zavita v kepo dlak.*


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #219 : 29 Avgust 2007, 18:46:18
Jolyans......komaj sem prepoznala Megy, ko je tako poštimana...sem je bolj vajena v razgrajaškem stanju. Je pa neverjetna lepotička, pazi da ti je moj dragi ne odtuji, ker se je tako zaljubil vanjo, da bi po moje tudi mene za njo zamenjal. :-[ 

Čestitke vsem Jolyansekom za uspehe, pa le tako naprej.... ;D

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


_anja_

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #220 : 29 Avgust 2007, 19:00:06
Tina povej mu, da je Megy moja ljubica! :P :D

LP Anja


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #221 : 29 Avgust 2007, 20:30:16
Mene pa zanima, kam peljete svoje shih tzuje strižt, ker sem slišala, da nekateri frizerji psom dajo pomirjevala ali pa jih celo uspavajo, da so psi mirni. Pa me zanima, kam bi peljala mojega Pana na prvo striženje in da ne bi imel slabih izkušenj? Sicer pri friziranju ne dela zdrah, ker sem ga že od malega navajala, vendar bi bila rada zraven njega, ko ga strižejo. Oddaljenost ni važna!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


LeA :)

  • *
    • Prispevkov: 820
    • Točke: 1
  • Nall
Odgovori #222 : 29 Avgust 2007, 20:59:46
Jaz sem šla z Nallom v Mr.Peta in sem lahko bila zraven.(Upam,da ti to kaj pomaga,čeprav nimam shih-tzuja)

Pred vami je ljubezen,zavita v kepo dlak.*


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #223 : 30 Avgust 2007, 00:13:50
rapgirl: odvisno od kod si, tako da bi ta podatek malo bolj pomagal, ker verjetno ti nič ne pomaga, če ti jaz povem kje v mb, ti pa si recimo iz lj...... ;)

_anja_...mislim, da bo tukaj potrebna borba...hehehehehehhe.


Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #224 : 30 Avgust 2007, 09:37:18
V Mariboru imamo sorodnike, tako, da smo pogosto tam. Tako, da mi lahko poveš kje je v MB in bom ob obisku sorodnikov, peljala Pana še k frizerju.  ;D

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #225 : 30 Avgust 2007, 10:51:20
Ko ste ravno pri tem...koliko pa pride en grooming sesion pribižno?

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #226 : 30 Avgust 2007, 11:44:49
Ne vem če je to ravno smiselno, da imaš frizerja v drugem kraju...boljše je najti enega v svoji okolici, ki je dober, pa pač zahtevaš da si cel čas ob psu...če pa tega frizer ne zmore, pa greš k drugemu. Plus tega so frizerji tako zasedeni, sploh moja, da morem včasih čakat tudi po dva meseca in sem cela nora, ko dobim en termin, sploh pred poletjem....hehehe......se pa splača...vedno ji ga uspe poštimat v lepega psa, pa čeprav imam včasih prav nemogoče ideje...heheheheheh

Glede cen, pa koliko sem jaz informirana se vrtijo tam od 15 do tudi 40 EU, pa to je v Mariboru, kakšna Ljubljana je ziher dražja.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


jolyans

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
  • Shih-tzu je moja sreča in veselje !
Odgovori #227 : 30 Avgust 2007, 16:39:29
Ja Felina, tudi jaz sem jo navajena brez frizure, ker jo pri nas Ozzy zelo rad frizira,he,he... ;D
Glede Megy, pa lahko z Anjo pričneta z licitacijo, hi, hi..
LP, Anita :)



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #228 : 30 Avgust 2007, 20:38:00
sem že Anji danes razložila....kjer se prepirata dva,......  :P    ;D


_anja_

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #229 : 02 September 2007, 17:09:01
Hehe...naj Megy sama odloči :P (Se razume da bo izbrala mene ;))

LP Anja


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #230 : 03 September 2007, 11:45:18
Anja pa je glasna...ehhehehe

kaj je bila spet kje kakšna razstava?si ti tudi bila?joj, mormo se malo videt...vas že pogrešam.


Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


_anja_

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #231 : 03 September 2007, 17:01:43
Mi pa tebe! Megy je bila včeraj v Županji in dobila PRM in BEST JUNIOR ter prišla v ožji izbor 6. psov! :D

LP Anja


jolyans

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
  • Shih-tzu je moja sreča in veselje !
Odgovori #232 : 03 September 2007, 22:26:46
Evo, tukaj pa vam prilagam še sliko iz včerajšnje razstave v Županji. ;D



Od naše Megy ! :P



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #233 : 03 September 2007, 23:28:39
jajaja...ti kar izzivaj, ko veš kak nas zvija ob pogledu nanjo...heheheehehehe ;)

Ne morem verjet, kako se ji je gobček razvil....prava shih-tzujevska lepotička, ponosna in krepka.

Čestitke za vse naslovčke, sta si resnično zaslužili.

Pa še pozdravčki od našega Žepa....on pa pojma nima, da je punčka in da bi jo lahko malo osvajal. ::)

aja, kaj mi lahko da kdo recept kako utrudiš shih-tzuja, jaz sem že obupana. Na sprehodih tak spretno skopari z energijo in se enakomerno giblje, ko ga hočem uvest v trikce se začne lepega delat, da itak ni haska, doma pa se mu trga in samo igračke v  noge tišči ali pa laja vanje in se mlati s tavelikim sostanovalcem, ko si on najbolj želi spanja. baraba mala. 

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


jolyans

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
  • Shih-tzu je moja sreča in veselje !
Odgovori #234 : 05 September 2007, 16:53:07


Moj recept z dokazilom. :P
Pričneš hoditi z njom na razstave in potem spi kot top, hi, hi.. ;D



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #235 : 06 September 2007, 12:43:56
Me nekaj casa ni bilo in se je kar nabralo nekaj ctiva...

Najprej bi rada popravila en napacen podatek, saj se taksne stvari rade v nedogled sirijo...

Kimi, predvidevala si, da je tisti oglas z bolhe dala Katarina Žabjek. Nihče te ni popravil, pa čeprav na tem forumu kar nekaj ljudi pozna sceno. Da se Katarini ne bo delala škoda, naj povem, da tisti oglas z bolhe nima nobene veze z njo in njenimi psi. Njeni psi so prav tako kvalitetni kot psi marsikoga, ki pobira titule po razstavah. Pravzaprav so iz istih linij. Rapgirl svojega kuzka ni kupila pri njej ampak drugje.

Feltna, ce bi me kontaktirala, bi izvedela vec o nasih nacrtih za prihodnja legla. Na naso internetno stran pac dajemo samo podatke, ki so potrjeni ne pa obljub v smislu enkrat takrat nameravamo oz bomo verjetno imeli mladice, ker to nima smisla. To, da smo imeli nazadnje leglo decembra 2005 ne pomeni, da nas je kar za odpisat.

Jolyans, cestitke za Megy. Res lustne fotke.



_anja_

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #236 : 06 September 2007, 15:20:20
Ja to je pa res jolyans. Toby spi kot top celi dan ko pridemo domov iz razstave. :o

LP Anja


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #237 : 06 September 2007, 20:42:57


Kimi, predvidevala si, da je tisti oglas z bolhe dala Katarina Žabjek. Nihče te ni popravil, pa čeprav na tem forumu kar nekaj ljudi pozna sceno. Da se Katarini ne bo delala škoda, naj povem, da tisti oglas z bolhe nima nobene veze z njo in njenimi psi. Njeni psi so prav tako kvalitetni kot psi marsikoga, ki pobira titule po razstavah. Pravzaprav so iz istih linij. Rapgirl svojega kuzka ni kupila pri njej ampak drugje.


Kako pa veš, da ga nisem pri njej kupila? Tako za informacijo ti povem, da je mati ista!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #238 : 07 September 2007, 09:07:39
jolyans in anja.....če bi naredili razred za postrižene shih-tzuje bi se z veseljem udeležila...tako pa.... :-\...to bi bilo kar ok...bi bili sicer izven konkurence, ampak osnovne značilnosti pa bi se ocenjevale.....pa še mogoče bi kateri sodnik spredvidel, da ni nujno najlepši shih-tzu z najbolj dolgo dlako. Se mi zdi, da sploh all rounderji včasih malo premalo vedo o pasmi in samo na dlako gledajo in  čist pozabijo na telesne značilnosti, ki jih delajo ravno tako lepe....tisti široki noski in pleča in glavica in celi bunkasti...heheheh....ne pa spotegnjeje baletke.  :P...pa še po možnosti se jih za vrat v kasu v luft vleče, da s prednjimi nogami kar po zraku šauflajo...božščki.

Do takrat pa bom ugotavljala kako utrudit to barabo.  8)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


dobropoučena

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #239 : 07 September 2007, 09:43:45
Tale dopis se bo nanašal na Rapgirl in njen zadnji post.
Veš Rapgirl, obstajajo točne evidence kdo in kdaj ima leglo in s katerimi psi. Ti sama točno veš, da je vzreditelj tvojega samčka znan gospod na pasji sceni oz. njegova žena. To si vedela, še preden si psa sploh kupila, ker si se zanimala o leglih tudi po drugih forumih in so ti povedali. Očitno pa se ti takrat to ni zdelo ravno pomembno.  Na rodovniku tvojega psa piše ime ime vzreditelja. Torej točno veš kdo to je.
In tudi točno veš, da to ni Katarina Žabjek in še manj ima tvoj kuža mamo, ki je v lasti Katarine. Daj poglej v rodovnik, tam piše ime matere in očeta tvojega Pana. Na KZS lahko tudi preveriš, kdo je lastnik tako matere kot očeta, če si glede tega v dvomih.
To zgodbo o isti materi ti je preprosto nekdo ali natvezel, ali pa si si jo izmislila sama. Zakaj ne vem.
Saj ni noben problem kupiti psa tam, kjer ti paše; to je tvoja odločitev. Ne gre pa se o tem kasneje sprenevedati. Ali celo lagati.
In mogoče tale forum bere tudi Katarina, pa bo še ona povedala ali tvoj kuža je ali ni potomec njene psičke?
Da si pridejo vsi, ki tole berejo, na jasno.