Ši-cu [Shih Tzu]

Karmen_ss · 676768

Tixy

  • *
    • Prispevkov: 65
    • Točke: 0
Odgovori #390 : 29 Januar 2008, 20:25:59
Pan, Cofi-luškana!

Od moje prijateljice sih-tzu, mladiček je pa pravi naročjevc. :)



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #391 : 29 Januar 2008, 20:30:39
O, ja! Krasti otrokom je pri nas nacionalni šport. Na sprehodih se starši otrok vedno stopijo, ko se srečamo, ker Pamo in Tara tako mahata z repokom, da se kar zvijata in jima ritko postrani nosi. Pamo se še na zadnje noge postavi in maha s sprednjimi. Mislijo, da sta tako prijazni in luštni, v resnici pa jima gre po glavi samo to, kako bi njihovemu otročku sunili žemljo iz roke. No, to jima potem tudi ni treba, ker začnejo koščki žemlje po tleh letet za nagrado za njuno cirkuško predstavo.

Otroški vozički so tudi zanimivi. Je notri vse polno dobrot: od žemelj, prest, mleka v flaški, pa tamali tudi tako fino dišijo, na polički pod vozičkom so pa še kakšne zanimive vrečke iz trgovine...

Sta zviti kot presta! Vedno tuhtata, kako s svojim šarmom čim bolje poskrbeti zase. Pri tem sta tako prisrčni, da jima vse oprostim, zraven pa se še nasmejim. Sploh Pamo je en velik oportunist. Mojega očeta je ovila okrog tačke, da je joj.

Sem pa to njuno značilnost izkoristila tudi za bolj koristne namene. Ko smo še bile v Ljubljani, smo nekaj časa hodile na obiske na oddelek dementnih v fužinskem domu za ostarele. Takoj na začetku sem ju navadila, da ju starčki za vsako malenkost nagradijo s salamco, tako da sta že drugič vlekli kot nori v stavbo doma... Bilo je res fino. Sta se hitro naučili vzpenjat na invalidske vozičke, starčki so ju pa naravnost oboževali in po besedah zaposlenih so jim ti obiski zelo koristili, ker so vsaj nekaj časa lahko bolj jasno mislili, se pogovarjali, spominjali svojih živali.

Rapgirl, vidva s Panom tudi hodita na podobne obiske, kajne?






varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #392 : 29 Januar 2008, 23:10:33
joj, pa ne tako super stvari o šicujih pisati.  ;D  sem se komaj prepričala, da pa le niso zame in bi me dlaka obnorela, potem pa me vedno znova fascinira njihov super karakter, sploh po vseh vaših opisih.  :)

Sibila, kaj pa če vprašate na slovensko in hrvaško kinološko zvezo? tam bi morali imeti podatke o vseh leglih.   ???  vem, da je nekaj le "šicujskih" forumov na spletu, morda imajo tam kakšne podatke iz prve roke o avstrijskih vzrediteljih.... 


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #393 : 30 Januar 2008, 10:01:36
Moj pa redkokdaj vzame kaj od drugih ljudi....vzame v gobček, potem pa spusti na tla...razen kakšno klobaso bi z veseljem pojedel, samo to pa je redko v rokah ljudi...so pa dojenčki najbolj zanimiva stvar...ko gredo vozički mimo se taaaak steguje, da bi noter videl, pa pošnofal...čist se mu meša...rep pa miga sto na uro.

Je pa totalno mojega fanta okoli prsta zamotal (ga komaj držim nazaj, da ne nabavi še enega, da bi on imel svojega, ki bi za njim skozi hodil, pa pet takih bi mel...mu gre v nos, ker Žep samo za mano hodi  :P), da ne govorim o stricu, ki prej psov sploh ni imel preveč rad, zaj pa če bi mu čas dopuščal, bi si še on enega nabavil..pravi, da je to najlepši obrazek, kaj jih je kdaj videl  :D

Varja, dlaka pa ni tak problem, če ga ne nameravaš vozit na razstave. Malo pristrižeš, potem pa enkrat na teden generalka, pa je. vmes pa še malo obiraš in kaj počešeš, pa stuširaš  ;)

Je pa pri nas za krajo specializiran škot, ki sem ga komaj odvadla, da na semaforjih ni folku z gobcem rinil v žepe in vlekel denarnice ali ključe ali robčke ven, potem je mimohodečim otrokom snemal kape, pa za rokavice jih lovil...tolikokrat sem bila kregana od mamic, da je joj  :-[ ...je pa to naredil s tako brzino, pa kljub temu da je bil v poleg na vrvici...samo čakal je , da je otrok prišel preveč blizu...froci pa so itak nori na lesija...hehehehhe

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #394 : 30 Januar 2008, 11:34:55
Varja, se bo treba odločit! ;)

Pozabi dlako in razstave. To je res hud štrapac. Psa daš lepo postriči in je vse veliko bolj enostavno.  8)

Felina, tvojega škota si pa kar predstavljam. Jih ima za ušesi, ni kaj...  ;D

Kaj pa njegov nagon? A kaj ljudi v čredo zganja in jih ščipa za riti, če mu poskušajo pobegnit?

Se opravičujem za offtopic, ampak saj je Žepkov najboljši prijatelj....  ;)

Glede tega, kako se ljudje zaljubijo v šicuje. Me je oče zadnjič kregal, ker sem v šali rekla Pamo, da jo bomo prodali, ko je okrog mene afne guncala.  ::)  Oče je bil naravnost ogorčen in je rekel, da jo bo on kupil. No potem sem ga hitro spravila v smeh, ko sem rekla, da bi se Pamo nedvomno strinjala, ker potem bi non-stop pečene piške in klobase letele z mize k njej na tla...  :P  ;D



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #395 : 30 Januar 2008, 11:42:14
ne, saj sem se odločila. :) samo trava je pri sosedu vedno bolj zelena.  :P

ko bom velika in bogata ter imela lepo hiško na angleškem podeželju, takrat pa bo vsega, kavalirjev, šicujev, kak konjiček pa muce. jaja, ko bom velika in bogata....  ;D

ja, če pa bi šicuja, pa definitivno dlaka dol, kako lepo puppy frizurco, pa je. že pri moji psički me dlaka ubija, pa ni niti približno toliko dela, kot z "vašo" dlako. ali pa se ne znam lotiti, tudi možno....  ???

Citiraj
Kaj pa njegov nagon? A kaj ljudi v čredo zganja in jih ščipa za riti, če mu poskušajo pobegnit?

za ljudi ne vem, se pa spomnim, da ima rad svoje pse v čredi, hihi.  ;D


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #396 : 30 Januar 2008, 13:20:56
Kalsang: ja s Panom in Ajko hodimo v dom ostarelih! No takrat je zelo priden in poterpežljiv, če ga ima kdo v naročju.  ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #397 : 30 Januar 2008, 13:57:44
Kalsang: ja s Panom in Ajko hodimo v dom ostarelih! No takrat je zelo priden in poterpežljiv, če ga ima kdo v naročju.  ;)

Moj bi živčni zlom dobil, da bi ga po rokah vlačli...lahko bi pričakovala tudi svarilni ugriz (se je že zgodilo, ko ga je en moški meni nič, tebi nič dvignil), zato pa se tega ne udeležuje...hodim tja samo z njegovim sostanovalcem.

Kalsang....ja nagona ima preveč, on bi samo zganjal in delal (če ni ljudi, so ptiči ali pa avti...res rabim dosti domišljije, da ga skurim)....druge več ne ščipa, sem ga odvadla, mene še vedno za roke in rit, ko je najbolj srečen pri delu in bi on še in me spodbuja, jaz pa sem že gotova  :-[. Skupaj pa spravlja tako, da če se kdo oddalji, gre za njim in se mu postavi tik pred noge in če nisi pozoren lahko fajn zariješ po tleh....preverjeno. Pa vedno hodi ob tistem, ki je najbolj oddaljen in ga pazi...ima on posla vedno.

Varja....jaz boljše da nisem bogata...bi bilo preveč kosmatije na kupu  :-[ 

Dajte kaj slikic gor no...jaz bi gledala!!!!!!!!  :o

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #398 : 30 Januar 2008, 14:10:07
Citiraj
Varja....jaz boljše da nisem bogata...bi bilo preveč kosmatije na kupu 

nikoli ni preveč.  ;D  samo najprej štalca, pol pa kravca.  ;D

uf, kako bi jaz imela eno pesiko, ki ne bi uživala, da jo drugi vlačijo po rokah. moja je prodana duša, za en lep pogled je od vsakega ljubica.  ::)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #399 : 30 Januar 2008, 14:12:33
Felina samo za tebe!  ;)

Mladi prspektivni skakalci (so že boljši od Peterke, Žonte,...) :P



Pan in Ajka



Pan


"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #400 : 30 Januar 2008, 14:15:16
Aja pa Pan se pusti v naročju, če sem jaz zraven. Če pa ga kdo neznani kar sam hoče vzdigniti, pa nas ni zraven pa zbeži.  :P

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #401 : 30 Januar 2008, 14:16:53
prav ima. saj ga nimajo drugi kaj za dvigovat. so pa tvoje Peterke pravi cukri.  :-*


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #402 : 30 Januar 2008, 14:18:47
Niso vsi moji! Avstralski ovčar je od Tamare (Žak)!  ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #403 : 30 Januar 2008, 14:21:43
Pardon za pomoto :-[ sem mislila, da imaš po novem 3 Peterke.  :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #404 : 30 Januar 2008, 14:24:45
Ne (še)!  ;) Sicer pa imam dva psa zaenkrat dovolj in rajši se tema dvema res posvečam, kot pa da imam tri in nimam dovolj časa za vsakega posebej!  ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #405 : 08 Februar 2008, 19:37:07
Ok, če ste vsi utihnili, se bomo pa mi hvalili...danes smo imeli agility foto akcijo....in rezultat je tule:


-tu se vidi, kak sem mali


taaaaaak se morem iztegnit


most imam najraje...je treba hitro preko prit


pa še poziranje


tunel pa je pogojni...če noter kaj lepo diši grem, drugače pa po dolgem prepričevanju... :-[

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #406 : 08 Februar 2008, 19:44:30
Felina super mi gre! Mogoče se pa srečamo na kakšni agility tekmi!  ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #407 : 08 Februar 2008, 19:50:06
ja, verjetno res, samo ne s shih-tzujem  :-[ njemu še sedaj ni jasno, da če jaz mimo preskoka laufam, da more on preskočit.... >:( je navajen  tik za petami mi hodit in ga ne morem odlepit....komaj pa čakam, da vidim tvojega v akciji!  :o

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #408 : 08 Februar 2008, 20:12:35
Sori, mislila sem napisati super ti gre! Mojega boš pa na agility tekmi videla letos spomladi!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #409 : 08 Februar 2008, 20:18:35
Bomo fejst navijali....mi je v velik užitek gledat netipične pasme pri agilityju...je vse skupaj bolj pisano...

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #410 : 08 Februar 2008, 20:31:14
Mogoče bi lahko tudi tebe gledali z netipično pasmo!  ;) Kako vama pa kaj gre poslušnost?

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #411 : 08 Februar 2008, 20:35:56
Saj bo škot tekmoval...hehehehehe..bom malo netipična...poslušnost je super....samo od pet ga enostavno ne znam odlepit pri preskoku...njemu je agility totalna fešta in me v noge grize, pa potem leti na palisado, pa renči, pa laja...pa čist nič resen ni...meni pa je ob tem tak smešen, da ne morem bit resna in mu s tem še potuho dajem  :-[   saj vem, kriva sem, samo če pa je tak srčkan!!!!!

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #412 : 08 Februar 2008, 20:38:02
v temi o škotih lahko še sostanovalca v akciji vidiš...smo meli danes agility foto akcijo..pa se zdaj hvalim...hehehehe..  :-[  ;)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


jolyans

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
  • Shih-tzu je moja sreča in veselje !
Odgovori #413 : 09 Februar 2008, 19:17:19
BRAVOOO !!!
Felina in Žep, smo zeloo ponosni na vajine spretnosti. ;D ;D



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #414 : 10 Februar 2008, 20:47:25
Hehhehehe.....jaz tudi na njegove...2 leti ga agility niti približno ni zanimal, sedaj pa tako veselje  ::)  Oćitno je potreboval malo več zaupanja vame, da si sedaj upa...

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


gorac6

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
  • Kaj je lepšega od mojega Cofija?
Odgovori #415 : 11 Februar 2008, 18:43:41
moj cofi ima pa novo frizuricoa hočete slikice

Prijazna beseda in nasmeh lepši naredita svet.Ne najdeš na vsakem koraku pravega prijatelja.


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #416 : 11 Februar 2008, 21:23:32
nad slikicami smo vedno navdušeni  :o

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #417 : 11 Februar 2008, 21:41:29
nad slikicami smo vedno navdušeni  :o

Se podpišem pod tole!  ;D

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Tixy

  • *
    • Prispevkov: 65
    • Točke: 0
Odgovori #418 : 12 Februar 2008, 15:02:18
Se podpišem pod tole!  ;D

se pod oboje :)



Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #419 : 13 Februar 2008, 11:37:44
Varja, ti se kar kavalirčkov drži.  :P :P  ;D :o

Kolega ima Ši-cuja, popolnoma belega. Razen pod očmi, kjer je rjav zaradi solz. In to je tisto, kar mene ful moti. Pa še pol ima vonj ta dlaka pod očmi. Carta se pa rad. In leta za igračkami.  :o ;D