Ši-cu [Shih Tzu]

Karmen_ss · 676827

kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #420 : 13 Februar 2008, 13:09:04
Oprosti, ampak popolnoma belih šicujev ni. Dlako pod očmi pa je treba pucat in potem nič ne smrdi.

Ne delaj antireklame pasmi na osnovi enega psa, ki že po tako skopem opisu sodeč NI šicu.

lp



Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #421 : 13 Februar 2008, 13:21:29
Oprosti, ampak popolnoma belih šicujev ni. Dlako pod očmi pa je treba pucat in potem nič ne smrdi.

Ne delaj antireklame pasmi na osnovi enega psa, ki že po tako skopem opisu sodeč NI šicu.

lp

Se opravičujem. Meni so rekli da je šicu. 
Ne delam pa nobene antireklame, samo povem dejstvo. Da pač smrdi tista dlaka in je rjave barve. Se to pač zgodi, če ga ne čistiš redno. Ne vem, nisem spraševala kako in kaj, meni so razložili, da se pač solzijo mu očke in tako pač je. Nisem vrtala kako in kaj.

Se opravičujem, če sem koga prizadela.  :-[



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #422 : 13 Februar 2008, 13:28:47
Nisi nikogar prizadela. Gre za to, da takšen post, kot je tvoj, sporoča določene informacije o pasmi kot o celoti, toda v tem primeru so bile napačne.

Dejstva so taka, da belih šicujev ni. Po standardu so dovoljene vse barvne kombinacije razen popolnoma bele. Med rodovniškimi šicuji ne poznam nobenega popolnoma belega, saj si vzreditelji prizadevajo za dober pigment, ki pa je slabši več kot je bele barve (o tem je bilo že dosti napisanega).

Drugo dejstvo pa je, da je vsakodnevno čiščenje oči del redne nege šicuja.Tako negovan šicu ne smrdi zaradi izcedkov iz oči. Pes, ki zato smrdi, je ponavadi zanemarjen, pa tudi za njegovo zdravje to ni dobro, saj se oči in kožne gube pod njimi zaradi nabrane umazanije in izcedkov hitro vnamejo.

Ko boš prijatelje naslednjič videla, jim poskušaj namigniti, naj kužka pravilno negujejo. "Tako pač je" ni pravi odgovor. ;)




Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #423 : 13 Februar 2008, 13:38:37
Aha, hvala.
No to, da belih šicujev ni, nisem vedela. Še ko sem standard brala, nisem zasledila, da je ta barva prepovedana. Je pa res, da pasme ne poznam in se tudi nisem zanimala zanjo. Ko tako gledam psička je čist OK, samo tista dlaka me moti. Ker je mokra ima pač vonj.

In me prav zanima, kje so ga kupili (sem že pozabla). Nočem pa nič rečt, da ne bom preveč pametna in da na koncu ne bodo ugotovili, da sploh ni šicu.  :-\ Glede na to, da gre za kolega od fanta, nimam tolk avtoritete.  ;)

A je še kaka druga pasma, ki je podobna tej in tudi nosijo čopka (pa ni maltežan)?



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #424 : 13 Februar 2008, 14:09:01
Saj tudi maltežan in šicu razen tega, da sta majhna, dlakava in da imata čopek nimata dosti skupnega.

Mogoče se motim, ampak po vsej verjetnosti ta kuža ni rodovniški. Kot čistokrvne brez rodovnika pa prodajajo marsikaj, zato je odveč govoriti o podobnih pasmah.



Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #425 : 13 Februar 2008, 14:25:11
Mogoče se motim, ampak po vsej verjetnosti ta kuža ni rodovniški. Kot čistokrvne brez rodovnika pa prodajajo marsikaj, zato je odveč govoriti o podobnih pasmah.

Po vsej verjetnosti. Vem da je bil kupljen v SLO, 2 leti nazaj (cena pa mislim da je bila okrog 80T bivših SIT).



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #426 : 13 Februar 2008, 14:48:09
Za to ceno ne bi dobili rodovniškega psa. Cena rodovniških šicujev je zadnje dve leti pri nas 800 evrov. ;)



Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #427 : 13 Februar 2008, 14:53:20
Za to ceno ne bi dobili rodovniškega psa. Cena rodovniških šicujev je zadnje dve leti pri nas 800 evrov. ;)

Hvala. Da bom pripravljena, če bo kaj komentarjev na ceno, ki jo bova midva plačala za psa.  ::)  :)



Mayč

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 0
Odgovori #428 : 13 Februar 2008, 16:10:01
pasma ki je podobna  šicujem so Lhasa Apso razlika je samo v tem da laskoti nimajo noseka tako majhnega im drgačen karaktr imajo laskoti

Ko je bog ustvaril najlepšega psa, je ustvaril  Lhasa Apsa.
http://albums.phanfare.com/slideshow.aspx?u=6634151&a_id=2979239&s_id=3255077


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #429 : 13 Februar 2008, 16:18:36
Mah, meni tudi lhasoti izgledajo čist drugače od shih-tzujev...verjamem, pa da je za nepoznavalce kar težko ločit, sploh ko redkokdo pozna izgled pravega shih-tzuja, ker tile nerodovnoški so večina nekaj malega, z dolgo ocufano dlako in malim nosom in je že shih-tzu.  >:(

Bacek......sedaj se za lep denar pogosto prodajajo mešanci z maltežani in shih-tzuji, saj lahko tem podobne pse vidiš na vsakem vogalu...in če je mati shih-tzuju podoben pes (beri, za nepoznavalce je dovolj, da ima potlačen nosek in dolgo dlako) bodo mladiči shih-tzuji, drugače pa maltežani (po novem so lahko tudi obarvani  :-\ ): Mah, me razkuri takšno kupovanje in hvaljenje s pasmo, ki to ni!! Ne vem kaj je tako narobe s tem, da imaš mešančka doma, ampak ne, k vsakemu psu mora prit nek naziv!!!!GROZA!!!!!

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #430 : 13 Februar 2008, 16:42:40
Razlika z lhaskoti ni samo v nosku, temveč tudi v obliki glave, oči, konstituciji, kako je nošen rep, tipu dlake... Seveda se laikom zdi,da je razlika samo v gobčku, kar je najbolj vidno, ampak so še druge pomembne razlike. Saj zato pa sta to dve različni pasmi, pa čeprav sta si sorodni, kajne? ;)



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #431 : 13 Februar 2008, 20:01:11
Haj vsi!

Moram se pohvaliti! Danes nama je s Panom na agilityju šlo super!  :P Me je res ubogal in gledal! Res je blo super! Moram samo še enega fotografa dobiti, da naju poslika! Se bom probala zmeniti, da bova v Železnikih tekla kot predtekmovalca!  ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #432 : 13 Februar 2008, 22:46:28
Bravo!  :)



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #433 : 14 Februar 2008, 10:04:00
Super rapgirl!!!  :o

Komaj čakam, da vaju vidim na tekmi....sploh tega srčka!  :o

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


jolyans

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
  • Shih-tzu je moja sreča in veselje !
Odgovori #434 : 14 Februar 2008, 10:40:18
Oprosti, ampak popolnoma belih šicujev ni. Dlako pod očmi pa je treba pucat in potem nič ne smrdi.

Ne delaj antireklame pasmi na osnovi enega psa, ki že po tako skopem opisu sodeč NI šicu.

lp

Bravo Kalsang !! ;D ;D



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #435 : 14 Februar 2008, 13:51:42
No midva s Panom sva se prijavila kot predtekmovalca na tekmi v Železnikih! Če naju bo prišel kdo gledati. Drugače pa se bova posnela.  ;D

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #436 : 16 Februar 2008, 00:22:39
Še ena slikica Pana iz domačega vrta. Ta žoga je bila namenjena Ajki, ker se mi je za Pana zdela malo prevelika. Pa si ji jo je kar prisvojil.  ;D S to žogo včasih kar zaspi in potem kar dolgo spi z njo. Točno tako kot je na sliki!  :)


Kako gre pa vašim pesjanom kaj? Vas ni nič slišati!  :-[

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #437 : 16 Februar 2008, 12:32:55
Hihihih..taki smotko je tvoj Pan kot moj Žep...jaz Jayu kupim malo večje žoge, pa si jih vse mali prisvoji, potem pa si jih tak v gobček natlači, da jih komaj ven dobi. Včasih se prav napenja, ampak ga ne izuči. Jay pa ima raje male žogice, še najraje mačje  ::) narobe svet  ;D

Je pa ta slikica prekrasna! Pravi cukrček je.  :o

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #438 : 16 Februar 2008, 12:56:43
Jaz pa z mojima babama fuzbal igram s srednje veliko otroško žogo. Super se zabavamo. Letata kot zmešani, se nastavljata žogi in jo odbijata s telesom, kotalita jo z gobčkom in prsnim košem, Tara se je specializirala za golmana (brani tako, da žogo odbije s prsnim košem), Pamo je pa driblerka (žogo v diru preskoči in jo zaustavi z druge strani). Mega žur!  :o :o :o



naja and zemy

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
  • Če psi niso v raju bi rada odšla tja kjer so oni
Odgovori #439 : 17 Februar 2008, 13:24:42
Živijo!
Sem nova na tem formu.Tudi sama imam doma shih-tzu ja.
Pa me zanima če kdo pozna hrano NUTRO CHOICE  in  če je ta hrana vredu?
Lp.Danaja & Zamaro

Lp. Danaja&Zamaro
Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem , da pes maha z repom, ne z jezikom.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #440 : 17 Februar 2008, 18:34:59
Ojla, Danaja!  :)

Mislim, da te vsaj na videz poznam. Je tvoj Zamaro star kakšnih šest let in si ga včasih razstavljala?

Takrat sem razstavljala našo Taro (še v najmlajših) in se spomnim, da si bila tudi ti na razstavah (Hrušica), pa na klubskem dnevu v Domžalah.

Če si ta prava, seveda.  ;)

Nutro Choice sicer ne poznam, ti bo kdo drug napisal. Sicer je pa dosti odvisno od tvojega psa. Nekateri psi tudi najboljše hrane ne prenašajo dobro, drugi pa lahko jedo vse.

lp



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #441 : 17 Februar 2008, 18:45:05
Glede te hrane je meni bilo rečeno, da je ne uvažajo več direkt iz Amerike in da se je od takrat kvaliteta poslabšala (ne dam roke v ogenj za to izjavo, mi pa je povedal en prodajalec v živalski trgovini). Moj je sicer ne prenaša najbolje (se mu začne mašit žleza), poznam pa kar nekaj shih-tzujev, ki jim zelo odgovarja. Probaj, pa boš videla, resnično je vsak pes poglavje zase pri prehrani. Je pa na forumu tudi tema na to vrsto hrane http://www.pesjanar.si/forum/index.php/topic,1235.0.html .

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


naja and zemy

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
  • Če psi niso v raju bi rada odšla tja kjer so oni
Odgovori #442 : 17 Februar 2008, 19:21:56
JA res je da smo ga razstavljali  ampak razstavljala ga je moja sestra saj sem jas takrat bila še malo manjša ::)
Na vsaki razstavi je dobil oceno  odlično enkrat je skoraj zmagal ampak je potem prišla z zamudo neka hrvatica in nam vzela  prvo mesto in  pokal :'(
Mojemu psu odgovarja ta hrana sicer pa mu zraven hranim tudi royal  cannin (ne vem če je prav napisano)
Kaslang bila sem že na vaši strani in morem priznat da je zelo  cool.

Lp. Danaja&Zamaro
Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem , da pes maha z repom, ne z jezikom.


naja and zemy

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
  • Če psi niso v raju bi rada odšla tja kjer so oni
Odgovori #443 : 17 Februar 2008, 19:24:06
Zamaro je star  pet let junija bo šest.
In še nekaj ali je res da imajo šicuji življensko dobo okoli 15 do 16 let?
P.S: Vsi tako pravijo ampak raje vprašam tudi lastnike te pasme.

Lp. Danaja&Zamaro
Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem , da pes maha z repom, ne z jezikom.


naja and zemy

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
  • Če psi niso v raju bi rada odšla tja kjer so oni
Odgovori #444 : 17 Februar 2008, 19:25:08
se opravičuje napiše se KALSANG

Lp. Danaja&Zamaro
Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem , da pes maha z repom, ne z jezikom.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #445 : 17 Februar 2008, 19:41:27
No, potem se pa spomnim tvoje sestre. Pa Zamara seveda. ;)

Hvala za pohvale moje spletne strani. Jo nameravam že nekaj časa dopolniti in popraviti, pa nikakor ne najdem časa.

Šicuji res živijo dolgo, tam do petnajst let, čeprav sem na internetu že zasledial tudi posamezne pse, ki so živeli tudi do osemnajst let.

Sicer pa so predniki moje Tare v povprečju dosegli štirinajst let.

Še dolgo nam bodo delali družbo, kajne?

Nam boš privoščila kakšno slikico Zamara?

Mislim, da vem, kdaj se je zgodilo tisto s Hrvatico. Na CAC Hrušica. Bi bil Zamaro drugače sam v svojem razredu, kajne? Leona je takrat res zamudila in v zadnjem trenutku ujela sojenje. Ampak prišla je še v pravem trenutku. Eh, ja, tako je to. Sicer pa včasih si sam v razredu, pa vseeno ne dobiš titule, ker sodniku pes ni dovolj všeč. To je loterija.




naja and zemy

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
  • Če psi niso v raju bi rada odšla tja kjer so oni
Odgovori #446 : 17 Februar 2008, 20:02:44
Ja res je.
Ravno drug teden ga peljem v Maribor k eni gospe ki se piše Bojtič in ima doma  štiri šicuje.
Mogoče ga bom kdaj jas razstavljala ampak ko mu  bo dlaka  ponovno zrasla.
MOJA VELIKA ŽELJA PA JE TRENIRATI AGILITY,ali pa vsaj malo enkrat poskusiti.

Lp. Danaja&Zamaro
Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem , da pes maha z repom, ne z jezikom.


naja and zemy

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
  • Če psi niso v raju bi rada odšla tja kjer so oni
Odgovori #447 : 17 Februar 2008, 20:07:51
ena slika  na morju v letu 2007 kjer si je dobil celo prijateljico. 8)

Lp. Danaja&Zamaro
Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem , da pes maha z repom, ne z jezikom.


naja and zemy

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
  • Če psi niso v raju bi rada odšla tja kjer so oni
Odgovori #448 : 17 Februar 2008, 20:09:18
In še nekaj tu ni ostrižen pri frizerju ampak  ga drugače strižem sama .

Lp. Danaja&Zamaro
Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem , da pes maha z repom, ne z jezikom.


naja and zemy

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
  • Če psi niso v raju bi rada odšla tja kjer so oni
Odgovori #449 : 17 Februar 2008, 20:11:44
Juti pa dobite več slikic saj sem ga slikala danes in si morem slike še na računalnik naložit.

Lp. Danaja&Zamaro
Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem , da pes maha z repom, ne z jezikom.