Ši-cu [Shih Tzu]

Karmen_ss · 676852

kikinka

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 0
  • kikinka
Odgovori #510 : 13 Marec 2008, 20:41:49
Naj vam povem, sicer z solznimi očmi, da Cofija ni več med nemi :'(
Imel je vnetje čreves in so ga morali uspavati!!! :( :'(


COFI R.I.P


Cofi s kiki te pogrešava :-*



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #511 : 13 Marec 2008, 22:26:53
Moje sožalje njegovim skrbnikom. Vsakič, ko slišim za kaj takega mi je hudo.

Poznam veliko primerov, ko so nerodovniški šicuji mnogo prekmalu, v nežni mladosti, umrli zaradi podobnih težav. Ta pasma je zelo zdrava - govorim seveda o rodovniških psih. Vnetje črevesja pri mladiču kaže na to, da je imel psiček zelo šibek imunski sistem zaradi neprimerne nege v prvih dneh svojega življenja. In koliko jih je, ki sploh ne preživijo prvih mesecev in ki sploh ne odidejo v nove domove.

Šteparji pa se veselo še naprej igrajo z življenji toliko nebogljenih bitij in s čustvi ljudi.

Sram naj jih bo!

Cofi, tebi pa naj bo lepo na drugi strani mavrice.



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #512 : 14 Marec 2008, 08:23:42
O groza. Sožalje. :(

Meni pa ni jasno, kako lahko pogledajo otroku v oči in mu namerno prodajo takšnega psa, ko vedo, da bo otrok najbolj trpel, če jim je že vseeno za žival. Resnično, človeška podlost ne pozna meja, samo da imajo polno rit keša.

Pa vedno več je takšnih primerov, jaz poznam dva, ki sta umrla zaradi težav s črevesjem in oba kupljena brez rodovnika, eden pri zelo znanem preprodajalcu, drugi pa pri tako imenovanem "domačem leglu".

Rapgirl, glede njihove vzdržlivosti pa ima toliko ljudi napačno mnenje, v bistvu na splošno o malih psih in jih nekaj šparajo, psi pa nimajo zadostnih sprehodov, samo zato, ker folk misli, da je to kuža za izključno za v stanovanje. Vsi tile miniji komot vzrdžijo večurne pohode, vsaj vsi ki jih sama poznam od shih-tzujev, maltežanov, mopsov...in nedoločljivih mešancih med njimi. Meni skozi na Pohorju nekaj komentirajo, da moj mali pa ne bo zmogel poti...on pa gre zanesljivo, v enakem tempu in ko pridemo domov je manj utrujen kot ta velik, ki konstantno nekaj šprinta okoli.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #513 : 14 Marec 2008, 10:49:36
Tako kot je napisala Felina, res so zelo vzdržljivi. Tudi Tara in Pamo obožujeta dolge sprehode, še zlasti pozimi, ko je hladno. In ko pridemo domov, se jaz samo še na kavč zvrnem, oni dve se gresta pa še kakšno rundo pasje rokoborbe.  ::)



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #514 : 14 Marec 2008, 11:14:05
In ko pridemo domov, se jaz samo še na kavč zvrnem, oni dve se gresta pa še kakšno rundo pasje rokoborbe.  ::)


Jajajaj.....to pa poznam.Pri nas pa je tako, da tavelik se še komaj privleče, za konec sprehoda še more gondole preganjat po hribu gor in dol in mislim, da bi raje umrl kot pa katero izpustil, in se pokne kar pod stopnicami, niti do dnevne ne uspe priti, medtem ko pa mali pridrvi v dnevo in še žogice mu morem naslednjih 15 minut metat, jaz pa sem še komaj živa in na nogah  :-[

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #515 : 14 Marec 2008, 11:51:52
Joj, moje sožalje.  :'( Upam, da bo pri naslednjem nakupu bolj premišljem in bo vzel rodovniškega psa.

Ja Felina naši tamali vragci so neutrudljivi. ;) Ali se kdo od vaših shih tzujev kopa v morju ali pa jezereu? Pan se noče kopati, ni pa priblema se zmočiti na sprehodu.  ;D

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #516 : 14 Marec 2008, 11:55:52
eh, kjer je voda tam je on (vse mokro, razen luž...lužam pa se izogibamo v velikem loku). Ko vidita morje, šprintat kot nora v vodo in mali potem ostane noter, dokler se ne začne trest...potem pa ima svojo briačico, ker ga morem nujno obrisa.....oba čakata v vrsti, da se ju obriše..frajerja  8)

Je pa bilo zanimivo na morju prvič, ko je še imel zelo dolgo dlako in je bil prvič cel moker, tako da je plaval, in ko je prišel ven, ni pričakoval takšne teže na sebi od napitega kožuha in ga je kar zabrisalo po tleh, ko je začela gravitacija Zemlje delovat in ni več voda dodatne teže nosla.  ;D Nor je na vodo in pozimi morem prav pazit, da ga imam ob potokih na varnem, ker on bi šel noter. >:(

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #517 : 14 Marec 2008, 11:57:30
aja...pa glavo tiši pod vodo in hoče dol potrgat tiste čist na skalo nalepljene školjke...ne vem kako se jim reče. Pa jih grize, pa koplje v njih in se v glavnem noro zabava.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


kikinka

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 0
  • kikinka
Odgovori #518 : 14 Marec 2008, 14:23:13
Ja Živa (gorac6) je našla na Bolhi nov oglas, zato jih gre pogledat med vikendom. Naj bi bili rodovniški ;)



naja and zemy

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
  • Če psi niso v raju bi rada odšla tja kjer so oni
Odgovori #519 : 14 Marec 2008, 15:08:01
Sožalje glede tvojega psa.
Mi smo  mislili psa kupiti pri matoši potem se nam je pa zagabu ko je rekel da jih ne smemo božati ker se bodo  okužili notri pri psih pa je baje grozno(nas ni  notri spustu)Prijateljica  je tam kupila maltežanko in je imela veliko srečo kajti psička je bila pri veterinarju in je zdrava kot riba .
Kaj bi jaz naredila da bi mi  kateri od psov poginil.Pa vežda bi šla do njega pa bi ga tožla tistega kjer smo ga kupili.
Grozno bi bilo nevem če bi sploh lahko živela.


No tudi Zamaro je danes riskiral in ko sem prišla iz šole je bila cela košara v kateri spi blatna  drugače je svetlo modra zdaj je pa rjava.

Lp. Danaja&Zamaro
Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem , da pes maha z repom, ne z jezikom.


naja and zemy

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
  • Če psi niso v raju bi rada odšla tja kjer so oni
Odgovori #520 : 14 Marec 2008, 15:11:57
Rap girl ali je panovi mami uradno ime CROWN PRINCES BOHEMIA ACRO (verjetno ne a vparašam))

Lp. Danaja&Zamaro
Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem , da pes maha z repom, ne z jezikom.


jolyans

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
  • Shih-tzu je moja sreča in veselje !
Odgovori #521 : 14 Marec 2008, 16:40:57
Naj počiva v miru in naj ostane v vaših srčih takšen kot je bil. :(
Tudi mi smo že dali takšno izkušnjo skozi pred davnimi leti z našim prvim shih-tzujem, zato to popolnoma razumemo.
LP



naja and zemy

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
  • Če psi niso v raju bi rada odšla tja kjer so oni
Odgovori #522 : 14 Marec 2008, 18:49:39
Zdravo Anita !
Če sem vas zdaj tukaj dobila pa vas bi kar tukaj prosila!
A bi mi lahko na zasebni mail poslali kdaj začnete delati in kdaj lahko pripeljem na stiženje svojega shih-tzu ja .
Ter vašo tel.
Se vem že vnaprej zahvaljujem.

L.p. Danaja
Samo  vprašam.Ker si frizerja iščem že od  januarja.

Lp. Danaja&Zamaro
Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem , da pes maha z repom, ne z jezikom.


Kimi*

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #523 : 15 Marec 2008, 11:55:16
Moje sožalje ob izgubi.

Ja Živa (gorac6) je našla na Bolhi nov oglas, zato jih gre pogledat med vikendom. Naj bi bili rodovniški ;)

Naj bo tokrat res previdna, ker tudi rodovniški niso vsi bp :( malo naj si prebere na prejšnji strani, ko smo imeli ravno debato na to temo. Priporočam, da si tokrat res vzame čas in preštudira rodovnike staršev, šele potem ko ji bo vse jasno glede takšne in drugačne vzreje pa naj se odloči za najprimernejšega vzreditelja, če je potrebno tudi počaka nekaj mesecev na primerno leglo.

LPK

Društvo za pomoč živalim ŠNOFLJA
http://www.snoflja.si/
Informacije na tel. št.: 070 816 367 ali e-mail naslov: [email protected]
Moja srčica Lina: http://linak.moj-album.com/


Lea*

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #524 : 15 Marec 2008, 20:48:23
tudi moje sožalje za Cofija  :(



Lea*

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #525 : 15 Marec 2008, 22:15:10
kdo vse pride v celje na razstavo? :)



Lea*

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #526 : 16 Marec 2008, 11:56:44
v celje na 2x cacib ne pride nihče? :-\



naja and zemy

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
  • Če psi niso v raju bi rada odšla tja kjer so oni
Odgovori #527 : 16 Marec 2008, 14:41:30
Kdaj pa je ?

Lp. Danaja&Zamaro
Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem , da pes maha z repom, ne z jezikom.


Lea*

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #528 : 16 Marec 2008, 16:07:10
19 in 20 marca :) a prideš?



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #529 : 16 Marec 2008, 16:57:54
19 in 20 marca :) a prideš?
Samo en popravek. Razstava je 19. in 20.aprila  :)

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


naja and zemy

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
  • Če psi niso v raju bi rada odšla tja kjer so oni
Odgovori #530 : 16 Marec 2008, 19:53:00
Vrjetn pridem
Pa bom svojga šicujčka zraven pripeljala sam ga ne bom razstavljala.
Ali je notranja ali zunanja?

Lp. Danaja&Zamaro
Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem , da pes maha z repom, ne z jezikom.


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #531 : 16 Marec 2008, 21:44:13
Notranja, tako da ti priporočam, da ga pustiš doma, ker je ponavadi velika gužva in ga moraš ponavadi, ker je tako majhen nositi. Je pa kar težek da ga nosiš okrog pol dneva. Pa tudi ne moreš si v miru ogledati razstave.  ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


naja and zemy

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
  • Če psi niso v raju bi rada odšla tja kjer so oni
Odgovori #532 : 17 Marec 2008, 13:41:50
Ja te če je notranja valda ,da ga NE BOM zravn vlačla sam mučla bi ga.
Bom počakala na kakšno zunanjo!  ;D

Lp.Danaja & Zamaro

Lp. Danaja&Zamaro
Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem , da pes maha z repom, ne z jezikom.


Lea*

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #533 : 18 Marec 2008, 15:51:23
se opravičujem 19 in 20 aprila :-[



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #534 : 21 Marec 2008, 13:19:30
Haj!


Malo za popestritev strani bom prilepila dve slikici iz agility treninga. So sicer bolj slabe, ker je bila svetloba tisti dan slaba.





Kako pa kaj vaši nagajivčki?


lp

maja

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


naja and zemy

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
  • Če psi niso v raju bi rada odšla tja kjer so oni
Odgovori #535 : 21 Marec 2008, 14:03:51
Js bi tud rada slikce gor  dala pa ne znam :-[

Lp. Danaja&Zamaro
Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem , da pes maha z repom, ne z jezikom.


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #536 : 21 Marec 2008, 18:31:02
To ja rapgirl...končno!!!!!!

Pan pa je taki pravi šarmanten čupast športnik.... ;)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #537 : 21 Marec 2008, 19:44:35
V bistvu se Pana ne vidi veliko, ko skače. Samo dlaka gor, dlaka dol.  ;D

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #538 : 21 Marec 2008, 22:03:27
Super fotki, rapgirl!  ;D



naja and zemy

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
  • Če psi niso v raju bi rada odšla tja kjer so oni
Odgovori #539 : 22 Marec 2008, 12:13:46
res sta cool!!!!
Mi lohk kdo pomaga ?
Tak da bi mi povedal kak se slikce gor dajo?

Lp. Danaja&Zamaro
Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem , da pes maha z repom, ne z jezikom.