Ši-cu [Shih Tzu]

Karmen_ss · 678292

naja and zemy

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
  • Če psi niso v raju bi rada odšla tja kjer so oni
Odgovori #660 : 10 Julij 2008, 09:40:20
Cuker :-*

Lp. Danaja&Zamaro
Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem , da pes maha z repom, ne z jezikom.


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #661 : 14 Julij 2008, 11:10:13
Imam eno veselo novico. Pan je le potuhtal, da če se gre v morje namočit mu le ne bo tako vroče. Tako da sem ga le prepričala, da je šel v morje in celo malo zaplaval. Mi je pa žal, da nisem imela takrat fotoaparata s seboj. V glavnem komaj čakam, da gremo na morje, da se bo Pan kopal. Če se bo, obljubim, da ga bom takrat slikala.  ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #662 : 20 Julij 2008, 10:48:00
No....med mojo enomesečno odsotnostjo, sta moji zverini tudi imeli dopust na morju...očitno jima ni bilo hudega v varstvu  ;)










Rapgirl.....Žep je že zdavnaj ugotovil kak je voda fajn in ker je bolj slab plavalec in se tega ne zaveda, tuhtamo o mičkenem rešilnem jopiču, da bi se lahko nemoteno naganjal po globoki vodi... 8) On misli, da je enako sposoben plavat, kot njegov večji bratec.  :-[ Njegov pogum presega njegove fizične zmožnosti.  :P

Lp, Tina

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


all4lhasas

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #663 : 26 Julij 2008, 00:06:15
Čeravno tole ne spada med debato o shih tzujih, Vas vendarle vse, ki prebirate ta forum, iskreno prosim za pomoč....

UKRADEN LHASA APSO!!!

Danes, 25.7.2008, okoli 15.30 ure, je bil iz stanovanjske hiše Marka Fereni and Damirja Frey, Babiči Gornji 56, Umag, Hrvaška, ukraden samček Lhasa Apso.
Psiček je star 11 mesecev, črne barve, z belimi oznakami po bradi, prsih in tačkah.

V levem ušesu ima vtetovirano zeleno številko 214, številka njegovega mikročipa je 705 230 000 102 674.


Po pričevanju očividca, je samčka ugrabila gospa, s temnimi sončnimi očali in športno kapo, in ga odpeljala z avtom tujih (rumenih) registrskih tablic.


Kdor bi karkoli vedel o pogrešanem samčku, ga iskreno prosim, če to sporoči na , telefonsko številko: 040 361 681 (Vesna), 00385-989-267774 (Marko) ali 00385-52-533444 (policijska postaja Umag). 

Vsaka informacija o izginulem psičku ali osebi, ki je samčka odpeljala, bo bogato nagrajena!


Iskreno Vas vse vljudno naprošam, da mi pomagate poiskati mojega malega sončka.....


Vesna Krajnc - [email protected]




_anja_

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #664 : 26 Julij 2008, 12:04:04
Tinaaaa kak lepo! Moreš prit enkrat malo k nam pogledat, al pa na kaki sprehod! :P

LP Anja


naja and zemy

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
  • Če psi niso v raju bi rada odšla tja kjer so oni
Odgovori #665 : 27 Julij 2008, 21:32:29
Tudi moj Zamarro "sovražnik vode je ugotovil da  voda ni bavbav in se je šel namočit do trebuščka prostovoljno.
Mi je sploh treba omenjat  ? Sej ne doma smo ;D
Več opisov jutri

Lp

Lp. Danaja&Zamaro
Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem , da pes maha z repom, ne z jezikom.


naja and zemy

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
  • Če psi niso v raju bi rada odšla tja kjer so oni
Odgovori #666 : 27 Julij 2008, 21:35:34
Aja tega pa nisem prebrala.
Groza.
Veliko ti ne morem pomagati lahko pa ti povem da je rumena registerska tablica   Nizozemska(vsaj tako so mi rekli.)
Bom pa o tem obvestila prijateljico ki je na Umagu.
Tdej vidim da bilokje imaš psa ni varno. :'(

Lp. Danaja&Zamaro
Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem , da pes maha z repom, ne z jezikom.


Kimi*

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #667 : 28 Julij 2008, 11:50:59
Lhasa Apso je bil včeraj najden  :)

Društvo za pomoč živalim ŠNOFLJA
http://www.snoflja.si/
Informacije na tel. št.: 070 816 367 ali e-mail naslov: [email protected]
Moja srčica Lina: http://linak.moj-album.com/


naja and zemy

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
  • Če psi niso v raju bi rada odšla tja kjer so oni
Odgovori #668 : 28 Julij 2008, 12:56:54
Sem izvedela od Mayč ;)

Lp. Danaja&Zamaro
Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem , da pes maha z repom, ne z jezikom.


Mayč

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 0
Odgovori #669 : 28 Julij 2008, 17:28:28
Sporočam da je z  Budijem je vse ok   :D

Ko je bog ustvaril najlepšega psa, je ustvaril  Lhasa Apsa.
http://albums.phanfare.com/slideshow.aspx?u=6634151&a_id=2979239&s_id=3255077


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #670 : 29 Julij 2008, 11:45:17
Mene ob takšnih novicah kar stisne. Si ne morem predstavljat kakšna groza bi bila za mojega tamalega, da ga odvleče nek tujec. Sem bila čist navdušena, ko sem nato prebrala, da je mali srček doma.   

Kaj zdaj ste vsi na počitnicah? bodo kakšne fotke?

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


naja and zemy

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
  • Če psi niso v raju bi rada odšla tja kjer so oni
Odgovori #671 : 29 Julij 2008, 15:06:16
Ja moja mami pravi da kdo ti bo vzel  psa na plaži.
Ampak našla sem rešitev če prav je praktično nisem preizkusila.
Nero ali pa Spajka bi zraven  privezala pa mi ga sigurno ne bi noben uzel >:D

Lp. Danaja&Zamaro
Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem , da pes maha z repom, ne z jezikom.


xman

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #672 : 02 Avgust 2008, 07:55:21
Evo sem nov.......in imam takoj eno čist začetniško vprašanje.......
Včeraj smo dobili 2 meseca starega Shih-Tzu-ja.... 8).......zdej me pa neki zanima.....
Mali se boji posodic za hrano in vodo,kot hudič križa...... :-\.......sploh ne želi jesti in piti.....malo vode je popil,ko sem mu v brikete (ki nam jih je dala prejšnja lastnica) primešal malo vode.......in je to vodo posrkal ven.......zdaj me pa ful skrbi,da ne bi dehidriral ali pa bil lačen,ker drugače  briket poje če mu ga daš iz roke....... z psi nimamo preveč izkušen,to je naš prvi,zato ne vem a je to normalno ali bi moral kaj ukreniti.....??
Nimam ideje kako ga naj prepričam da bo pil in jedel iz posod.........a se po če bo ful lačen ali pa žejen sam spravil,al lahko tudi dehidrira......??



naja and zemy

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
  • Če psi niso v raju bi rada odšla tja kjer so oni
Odgovori #673 : 02 Avgust 2008, 13:07:30
Verjetno ima slabe izkušnje z posodicami za hrano.
Probajte mu dati  nwm nekaj kar ima zelo rad za jest notri v posodico potem pa ga pustite malo samega , da bo pogruntal da posoda ni bavbav ;)
To je moj predlog več pa vam  bodo povedali še drugi.
Verjetno je kdaj kakšna posodica z hrano  padla na tla  ,ker je zropotalo pa se je ustrašil.


Lepo preživljanje časa z novim članom vam želim.


Lp

Lp. Danaja&Zamaro
Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem , da pes maha z repom, ne z jezikom.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #674 : 02 Avgust 2008, 14:53:28
Ali sta posodic kovinski?

Psi, ki niso navajeni kovinskih posodic, se ustrašijo ropotanja briketov v njih. Poskusite zamenjati za plastične.

Je navajen piti iz posodice?

Dosti šicujev pije iz stekleničke z nastavkom za zajčke. Vprašajte vzrediteljco, na kaj je navajen.



xman

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #675 : 02 Avgust 2008, 19:53:55
Hvala za odgovore.......
Posodice,so bile res kovinske......zdaj smo jih zamenjali,in je jedel...... :),samo vode pa še vedno ne pije.....bo treba mogoče res kupit to za zajčke......
Koliko vode pa potrebuje takle psiček....??A je dovolj če je je dobil vodo ki je bila zmešana z briketi.......ali bi rabil več......?
No upam da bo vse vredu in da bo  lahko potrpel da jutri,ko grem nabavt to za zajce.......če bo pa res zelo žejen pa upam da bo premagal strah in pil........ :-\



xman

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #676 : 02 Avgust 2008, 21:25:36
No zdej sem se pozanimal tudi pri vzrediteljici in pravi da so kužki normalno pili iz kovinskih posodic.........tako da po vsej verjetnosti ni problem v tem,da ne bi bil navajen....... :-[
Mogoče mu količina vode ki jo dobi z briketi zadostuje......vsaj upam.....če je pa sila bo pa pomojem vseno pil kljub strahu......


P.S kakšni pa so drugače zanaki dehidracije oz.kako veš da je pes dehidriran.......?



naja and zemy

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
  • Če psi niso v raju bi rada odšla tja kjer so oni
Odgovori #677 : 03 Avgust 2008, 12:03:30
Tudi sama sem pomislila na kovinske posodice.
Moji psi zelo neradi pijejo iz kovinskih posodic pa smo  probali zamenjati z plastičnimi pa jim veliko bolj ugaja.
Drugače pa je Zamarro pil tudi nekaj časa iz napajalnika za zajčke.

Lp. Danaja&Zamaro
Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem , da pes maha z repom, ne z jezikom.


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #678 : 03 Avgust 2008, 13:27:14
Moj timi sovraži kovinsko posodo za pitje :( pa tud jedu ni sm ga kr iz roke hranla ko je bil str pol leta je pa začel jest ko nor) sam ni Ši-cu

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


xman

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #679 : 06 Avgust 2008, 19:37:13
Evo imam še eno vprašanje za vas stare mačke......

Tale naš tamau se zadnje dni prov čudno obnaša.......čez dan večinoma preleži,samo božu bi se pa spal (zvleče se v en kot in tam počiva).......enkrat proti večeru se mu pa čisto urtga.......divja gor pa dol,če se hočeš z njim igrat (vlečt zogico) rahlo renči,čisto nič ne uboga,če ga sestra mal nadere (ali bolje rečeno ogovori) kar laja nanjo......a je to normalno??
Zanima me a laja in renči zaradi veselja.......ali hoče pokazat kdo je šef........??
Vem da je mladiček in da ga razganja......samo rad bi ga pravilno vzgojil,da mi ne bo potem jeseni ko se začne fax pa to štale delal..... ???



najchy

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 2
Odgovori #680 : 06 Avgust 2008, 20:13:52
Moj vedno renči če se s kako stvarjo cufava.

Drgač laja ko pridem domou,da bi kr tako pa nevem zakaj.

LP Anja
Naj album


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #681 : 06 Avgust 2008, 21:10:37
Razlog za to da čez dan leži je sigurano vročina ;) zvečer se mu utrga ker cel dan leži in se more znoret kot vsak normalen pes  ;) ko se igrajo psi ponavadi renčijo ampak tega da laja na vas pa ne puste  :)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #682 : 07 Avgust 2008, 20:11:59
xman...vidim, da vas že hoče okoli prstka zamotat...v tem so shih-tzuji taglavni, ker od vse te prikupnosti sploh ne veš ali je samo srčkan ali hoče bit glavni.
Pravila morajo biti postavljena in potrebno se jih je držati...moj na kreganje sploh ne reagira, pomoje bi se nanjga lahko drla kot živina in bi samo z repkom migal in me čukavo gledal. Pri mojem deluje samo ignoranca...če laja na vas, ga ignorirajte, kot da ga ni, ga mogoče tudi umaknite v drug prostor, ko je prioden pa ne skoparite s pohvalami.
Sicer pa shihtzuji načeloma niso problematični, v bistvu sploh ne poznam problematičnega shihtzuja. Kar hitro sprejmejo pravila igre.

Med igro renči iz veselja in tudi to trganje lajanje in letanje kot zmešan po bajti je tipično njihovo. Moj je čez dan crkotina, ko se ohladi zvečer, pa napoči njegov čas, privleče vse igračke, dela kroge po tleh, na kavču...v glavnem zblazni  ;) in takrat je še lepši kot ponavadi.  ::)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #683 : 07 Avgust 2008, 20:13:11
aja, pa s kakšno slikico bi nas tudi lahko razveselil  :o Pa kako je ime malemu mulcu?

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #684 : 07 Avgust 2008, 21:55:27
Kaj pa če je problem v podlagi ne posodicah?



xman

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #685 : 10 Avgust 2008, 15:44:39
aja, pa s kakšno slikico bi nas tudi lahko razveselil  :o Pa kako je ime malemu mulcu?

hvala za vse odgovore.......sem že malo bolj pomirjen,ko vidim da ni samo moj tak divjak....... ;)
Slikce bom nalepu enkrat v kratkem......aja drugače mu je ime Indy....... 8)



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #686 : 11 Avgust 2008, 17:26:44
Hej!


Mi smo ravnokar prispeli iz morja. Pan ni bil kaj navdušen nad morjem in se ni nič kopal. Vsako tele ima svoje veselje!  :P
No nekaj slikic:





lp

maja

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


naja and zemy

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
  • Če psi niso v raju bi rada odšla tja kjer so oni
Odgovori #687 : 11 Avgust 2008, 19:07:21
 :D

Je pa užival
Lep je!!!
 
P.S. pa če te lahko popravim napiše se : VSAKO TELE IMA SVOJE VESELE  ;)

Lp. Danaja&Zamaro
Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem , da pes maha z repom, ne z jezikom.


.neža.

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #688 : 22 Avgust 2008, 15:58:47
En lep pozdrav še z moje strani.  ;D

Doma imam dve ši-cujki. Isa je stara 3 leta, Juna pa se nam je pridružila pred tremimi dnevi. 8)
Punci se poznata komaj 3 dni, pa se super razumeta (celo boljše od mojih optimističnih pričakovanj ::))

Evo pa še nekaj slikic:

naša Isa 8)


pa Juna :D


igra time :P


lp Neža

p.s.:Se že veselim novih debat  ;)




rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #689 : 22 Avgust 2008, 16:10:15
.neža. super da si se nam pridružila. Krasni psički imaš! Sem Panu pokazala slike pa se je kar zaljubil.  ;D  iz kje pa sta?

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."