Ši-cu [Shih Tzu]

Karmen_ss · 676781

ursy_ka

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • najina Niki
Odgovori #750 : 02 November 2008, 10:35:24
meni osebno so tudi lepši shih tzuji svetlejse barve
Niki ni rodovniška, kupila pa sva jo v škofji loki

nekej me zanima kako prenaša vožnjo recimo na morje ko je zunaj zelo vroče?


.neža.

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #751 : 02 November 2008, 10:50:26
Isa in Juna zelo dobro prenašata vožnjo, Isa tako kamor koli gremo celo pot spi ::) Ko p je vroče sta seveda klima in voda obvezni zadevi ;)



ursy_ka

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • najina Niki
Odgovori #752 : 02 November 2008, 11:24:23
hvala za odgovore:)

zdaj pa moram niki peljati na sprehod ker je že čist neučakana pa še soncek imamo:)

lp niki in ursa


brinaina

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #753 : 02 November 2008, 13:01:54


lepi so tile vaši psički.
Tudi naša Naja je stara 4 mesece in precej živahna. Se pa je tudi bala drugih psov, pa rep med noge in bežala. Zdaj je pa glavna ni važno če je mali ali velik pes, kar v nejega rine da bi se igrala ali pa laja.

Hranimo jo z Royal Canin briketi že od začetka in nimamo nobeni prebavnih težav. Dobiva pasje priboljške, jabolko ali pa malo kuhanega piščanca, oz  kuhano zelenjavo iz juhe.

Upam da mi v kratkem uspe prilimat kakšno slikico.
l.p.

Barbara



brinaina

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #754 : 02 November 2008, 14:20:44

nekaj slikic iz albuma

http://inabrina.moj-album.com/


barbara





ursy_ka

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • najina Niki
Odgovori #755 : 02 November 2008, 14:41:26
barbara moram rečt da maš res lepo psičko :D
zanima me s katerim šamponom jo kopaš in ali uporabljaš tudi balzam?
sem pa nekje zasledila da naj bi jih lahko kar z našim balzamom kopal pa me zanima če je to res?

urša


naja and zemy

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
  • Če psi niso v raju bi rada odšla tja kjer so oni
Odgovori #756 : 02 November 2008, 17:10:33
Pozdravljene še od naju z Zamarom.
Glede človeških balsamov je tako : ::) niso vredu.
Bolje je kupiti  "pasji" balzam  pa "pasji" šampon. ;)
Jst tudi upam da bo  forum zaživel na novo.
Sta pa res lepi psički . :-*
Jas Zamarota hranim z Royal Cannin za shih-tzu je zraven pa kakšen jajček,rižek pa če kaj dobrega kar je zdravo zanj od kosila ostane pa pašteto...........

Lp. Danaja&Zamaro
Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem , da pes maha z repom, ne z jezikom.


brinaina

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #757 : 02 November 2008, 18:36:25

Šampon imamo od Bio-groom, balzam pa od All systems. Doma jo kopamo le po tačkah in trebuščku. Ta balzam se ne izpira in ga nasprejaš tudi predno pričko vsakodnevno češeš.
Drugače jo bomo  enktrat mesečno peljali v pasji salon, da jo pošteno porihtajo, prvič smo  bili  zelo zadovoljni in Naja je bila kot iz kakšne revije, kar plavala je v oblaku dišav, da smo jo doma kar v posteljo postavili. Moram vprašat v salonu katero kozmetiko uporabljajo in če se lahko pri njih naroči.

Zamaro od jajce rumenjak primešaš v brikete ( kuhan, surov?). Prosim še za kakšno info kaj od domače kuhinje tej pasmi koristi. Brala sem tudi, da briketom dodajajo olivno olje.

Sta vajni psički rodovniški, kje ste jih kupili? Sta obe namreč zelo lepi in negovani. Mi smo našo Najo vzeli iz domačegal legla, psička je imela prvič mladičke. Zaenkrat še nismo imeli zdravstvenih težav, čakamo na prvo cepljenje proti steklini, ki bo v prvi polovici novembra.

uf, sem se preveč razpisala, ampak dobri nasveti vedno prav pridejo.
l.p.
Barbara



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #758 : 02 November 2008, 19:44:41
Full fletni kužki. Full so podobni moji bivši psički, ki je bila tudi mešanček s shih-tzujem   :o Zato pa sem si potem tudi omislila to pasmo, ker imajo fenomenalen karakter. Sem čist nora v njih!  ;D

Ja, pri Panu mene tudi fascinira ta zlata barva. Moj Žep je ni podedoval, čeprav sta oba starša krepko zalata, je on že skoraj drap  ;)...včasih je tudi malo rdeč, odvisno od dolžine dlake.

Če se mu ali ji močno solzijo oči, preverite, ali mu preveč rine dlaka v oči in to je treba tudi nujno popravit. Ali s čopki ali s striženjem, pri čemer je striženje tako-tako...je potem treba bit zelo dosleden in redno strižt, ker ni hujšega, kot ostra postrižena dlaka, ki sili v oči, lahko pride do dejanskih poškodb roženice isto je s predolgo dlako v očeh. Redno je treba osuševat te solzne srage, da ne pride do vnetja, na tem mestu je zelo uporaben baby puder  ;)

Pocartajte svoje lepotanarčke še v mojem imenu  :-*

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


brinaina

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #759 : 02 November 2008, 20:06:15

kako osuševat z baby pudrom, lahko prosim opišeš postopek?

hvala

Barbara



ursy_ka

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • najina Niki
Odgovori #760 : 02 November 2008, 20:10:59
ko smo mi peljali niki k frizerju je tut ful dišala na koncu!
ful me zanima kaj uporabljajo frizerji k jz bi tut kej tazga kupla!


brinaina

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #761 : 02 November 2008, 20:13:52

ursy od kje si?

Barbara



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #762 : 02 November 2008, 20:17:11
Dlako fajn osuši s papirjem ali pač nečim, ki pobere vodo, in razčesuj z glavnikom. Ko je že približno osušeno, preostalo vlago pobereš tako, da enostavno naneseš malo pudra na vlažno področje, ga vtreš  in nato razčešeš (pazi samo na oči, da ne pride v njih en kup pudra   ;) ) Ima isto funkcijo kot na otroški ritki  ;)

Pri mojem sem to počela, ko še ni bil postrižen in je imel občasno malo večji izcedek iz oči (sploh, ko je bil manjši in si moral delat čop 100x na dan, če si hotel, da ima čop sploh kakšno uporabno vrednost) in njegov smrček premore eno malo gubico, ravno tam, kjer poteka sraga od solz (mogoče tam poteka ravno zaradi tega  ???), ki bi se lahko vnela, če ne bi bilo to področje osušeno.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


ursy_ka

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • najina Niki
Odgovori #763 : 02 November 2008, 20:19:40
barbara z ljubljane sm



ursy_ka

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • najina Niki
Odgovori #764 : 02 November 2008, 20:22:23
a je katera tukej iz ljubljane?


.neža.

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #765 : 02 November 2008, 20:30:16
Kar se tiče domaše kuhinje: moji dve imata zelo radi riž ali testenine s kakšno zelenjavo in mesom. Jima pa to moja mami skuha približno enkrat na mesec in potem damo v jogurtove lončke in v zmarzovalnik. Pri nas en jogurtov lonček, skupaj z briketi, zadostuje za en obrok ;)

Citiraj
Sta vajni psički rodovniški, kje ste jih kupili?
Ne vem, če je tole letelo name, ampak bom vseeno odgovorila :P(mogoče sa pa na forum javi kak "pasji" sorodnik):
Iso smo kupili pri nekem gospodu v Prekmurju. Sicer ni bil ravno 1a vzreditelj in tudi Isa ni čisto tipična psička, ampak jaz jo imam še vseeno rada in je v mojih očeh eden iz med (dveh :D) najlepših kužkov. ;D
Ker pa se iz lastnih izkušenj učimo, sem se pri drugem nakupu pozanimala glede vzreditelja pri ljudeh, ki poznajo slovesko vzrejo šicujev. In moram reč, da je Junina vzrediteljica res super ;) Drugače smo pa Juno kupili v Mariboru, njena mama je Tia, oči pa Diablo, ki živi v Zagrebu. :)

Citiraj
ker imajo fenomenalen karakter. Sem čist nora v njih!
Ja Felina potem sva pa na podobnem ::) Isa je moj prvi kuža in si ne predstavljam več življenja brez psa, natančneje brez šicuja.  8)

Felina a to je prav puder za dojenčkovo ritko ali puder, ki je namenjen pasji dlaki?

lp Neža




brinaina

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #766 : 02 November 2008, 20:37:24

Felina hvala za pojasnilo o uporabi pudra, moram jutri kar nabavit,saj so otroci že preveliki da bi ga imeli doma ;D.

Upam da bo boljše ???

Neža, če prav razumem imaš rodovniško Shih tzu-jko in nerodovniško? Kakšne razike opaziš med njima?

l.p. ;D



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #767 : 02 November 2008, 20:40:33
Ja, jaz sem kar puder za dojenčke uporabila (pa še diši bolj nežno in ni agresivno dišeča stvar, kar pse blazno moti)....nisem ravno nora na pretiravanje v negi psov in bolj ali manj uporabim kar je učinkovito in da seveda ni škodljivo.  ;) Pri umivanju je to bolj ali manj voda ali deževnica in pogosto razčesavanje kožuha (čeprav morem potrkat, nimam prolemov z vozlji, tudi če ga ne počešem 14 dni)  ;)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


.neža.

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #768 : 03 November 2008, 15:02:22
Isa in Juna sta obedve rodovniški psički :D
So pa med njima prav tako opazne velike razlike: konstrukcija telesa, značaj, . . . ;)



naja and zemy

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
  • Če psi niso v raju bi rada odšla tja kjer so oni
Odgovori #769 : 03 November 2008, 15:50:11
Jas primešam ponavadi med briketke pa riž  rumenjak surov.
Kaj je še kaj za lepo dlaki.
Pa še nekaj moj zem je skoraj cel bele barve po trupu  razen ene lisice kaj lahko uporabljam kar šampon za bele pse?
Zej grem malo nabavlat pa me zanima kak šampon,krtače  pa kje naj kupim mašnice???
Takih lepih v Sloveniji ni ali ve kdo za kakšne?
Saj vem prek neta sam bi prej še mal uprašala.slikce mojega  pikca pa dobite jutri če bo use posreči jas vedno prehitro obljubim :)
Gre kdo v Vrtojbo na razstavo?
(se mi zdi da je trenutno na forumu bolj malo razstavljalcev ampak sami , ki jih ne razstavljamo čeprav jst pa Zamaro greva drugo leto v Trbovlje gre med veterane ;D
Sem že ve  kdo pride? še zeloooo dolgo sam že zdaj je treba gledat na lepo dlako brez vozličkov .
Mogoče greva že kam prej ker mu dlaka ekstremno hitro raste.

Lp. Danaja&Zamaro
Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem , da pes maha z repom, ne z jezikom.


naja and zemy

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
  • Če psi niso v raju bi rada odšla tja kjer so oni
Odgovori #770 : 03 November 2008, 15:52:04
meni osebno so tudi lepši shih tzuji svetlejse barve
Niki ni rodovniška, kupila pa sva jo v škofji loki

nekej me zanima kako prenaša vožnjo recimo na morje ko je zunaj zelo vroče?

Moj kar sam skoči v avto po nepotrebnem pol ga je treba pa ven spravlat   zelo se rad vozi pa čeprau mu je učasih vroče.
Pa še sreča morem trkat   ni bruhal v avtu pa tudi kaki vonjav ne oddaja

Lp. Danaja&Zamaro
Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem , da pes maha z repom, ne z jezikom.


ursy_ka

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • najina Niki
Odgovori #771 : 03 November 2008, 16:00:25
zanima me če je možno da je Niki dobila drisko od briketov?
prejšn ponedeljek je dobila drisko pa sva sli k veterinarju pa ni nč nenavadnega v krvi najdu, ji je dou ene antibiotike pa nek prašek pa samo riž in piščanca je jedla pa v sredo ni imela več driske!
no pol sm ji pa v riž dodala se brikete...no pa je bla spet driska in od takrt je samo riž in piščanca in je use uredu,zdej si ji pa ne upam briketov dt da ne bo spet driska!

a je kdo imel kakšne težave z drisko?

lp


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #772 : 03 November 2008, 16:10:23
Drisko pri veliko psom povzroči hitro menjavanje hrane, če tega niso navajeni...menjavaj postopoma, mogoče za prvič tri brikete, drugi dan 5, potem 10, pa četrtino itd.  ;) Lahko pa je čist kaj drugega narobe  ;)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


.neža.

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #773 : 03 November 2008, 16:20:25
Naja, jaz sem mašnico enkrat kupila na razstavi, pa tudi ostale stvari se da tam dobit. No, pa saj to vrjetno že veš ::) Sicer, pa ne poznam nobene trgovine (saj okoli nas jo ni), ki bi prodajali izdelke za nego, ki bi bili enakovredni tistim, ki jih kupiš npr. na razstavi. ;)
Drugače sem pa tudi jaz Iso nekaj časa prala s šanponom za bele pse, ampak se običajen (tak, ki ni namenjen posebni barvi) bolj obnese :)

No kakšno slikco tvojga kosmatinca nam pa le privošči :o ;)

Ursy_ka mogočepa briketi, ki jih daješ Niki, preprosto ne pašejo njenemu trebuščku :-\ Pomojem, da najbolje da vprašaš veterinarja.

lp Neža



.neža.

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #774 : 03 November 2008, 16:23:31
Naja, drugače sem pa v spletni trgovini pasje mesto zasledila nekaj istih izdelkov kot se jih da kupiti na razstavi ;)



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #775 : 03 November 2008, 16:28:36
Če veterinar ni ravno dietolog ali ga pač prehranjevanje psa posebej ne zanima, ne zna priporočat nič drugega kot hills ali temu podobne stvari, ki so polne stranskih mesnih proizvodov, konzervanskov itd. iz izkušenj povem, da mi še noben veterinar ni znal pomagat pri sami prehrani. Pa sem jih dala skozi že ogromno, ravno zaradi prehrambenih problemov.

.neža. kaj biogroom ni v redu kozmetika? Na kozmetiko se ravno ne spoznam, mi uporaljamo all system, ker ne rabimo več za tisto njegovo dlakico, ki ne bo nikoli več dolga.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #776 : 03 November 2008, 17:23:26
Glede na to, da si psička kupila v Škofji Loki (tam je eden najbolj zananih preprodajalcev) ti priporočam, da peješ psička na čisto klasični veterinarski pregled. Kajti tisti psi, ki se ponavadi kupijo pri temu preprodajalcu so včasih hudo bolani. Ne razumi me narobe. Te ne obtožujem, da si ga kupila tam (če si ga pri tem preprodajalcu), ampak čisto dobronamerno, da boš preprilčana, da je tvoj psiček zdrav. Ponavadi se pa pri prehitri prehrani pojavi driska. Zato je priporočjivo brikete počasi menjati. ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


.neža.

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #777 : 03 November 2008, 17:30:15
Citiraj
.neža. kaj biogroom ni v redu kozmetika?
No, seveda je ;) Jaz jo uporabljam za Iso, za Juno pa imam all system.
Zgleda, da sem se res malo čudno izrazila ??? Tisto prej je letelo bolj na krtače in glavnike. Namreč nimam ravno dobrih izkušebj s tistimi, ki sem jih kupila v trgovinah v moji okolici. So se namreč hitro "znucale" ;) Seveda pa je možno, da se kje najdejo tudi kvalitetni primerki, pa jaz osebno še nisem naletela nanje ::)
Pa da ne bo kdo mislil, da komu solim pamet ali kaj podobnega :-\. Povem pač svoje izkušnje, ki bodo mogoče komu koristile ;). Nenazadnje tudi jaz nisem ne vem kak profi iz pasje kozmetike. :)



brinaina

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #778 : 03 November 2008, 18:36:32

ima katera kakšne izkušnje z hrano Trainerr Fitness?  Naša ima po njej čist črn kakec.



ursy_ka

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • najina Niki
Odgovori #779 : 03 November 2008, 18:57:33
Glede na to, da si psička kupila v Škofji Loki (tam je eden najbolj zananih preprodajalcev) ti priporočam, da peješ psička na čisto klasični veterinarski pregled. Kajti tisti psi, ki se ponavadi kupijo pri temu preprodajalcu so včasih hudo bolani. Ne razumi me narobe. Te ne obtožujem, da si ga kupila tam (če si ga pri tem preprodajalcu), ampak čisto dobronamerno, da boš preprilčana, da je tvoj psiček zdrav. Ponavadi se pa pri prehitri prehrani pojavi driska. Zato je priporočjivo brikete počasi menjati. ;)

jz sm kupila Niki pri eni ženski med medvodami in škofjo loko!
zanima me če mogoče veš a ta preprodajalec je prou iz škofje loke al v okolici, k zdej ne vem če je mogoče to res tm k smo mi Niki kupl?