Ši-cu [Shih Tzu]

Karmen_ss · 676803

ursy_ka

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • najina Niki
Odgovori #810 : 13 November 2008, 23:53:10
a mi lohka kdo pove kaj date vi svojim šicujem proti glistam
mi smo mel ene tablete pa je imela niki trebušne krče cel dan, pa bi rada kej druzga probala?

urša


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #811 : 14 November 2008, 13:47:15
jaz dam Zantel ali pa Pratel, odvisno kaj imajo  ;) Pa ostali? Do sedaj še ni bilo problemov, dobi pa ga na pol leta.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #812 : 14 November 2008, 14:39:29
Pri nas tudi še ni bilo nobenega problema glede tablet.

No pa nekaj slikic od Pana (dajte še vi od vaših prilepit)!





lp

maja

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


ursy_ka

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • najina Niki
Odgovori #813 : 15 November 2008, 19:30:47
Kok je luškan...res je lep :o

Maja zanima me kako pripraviš Pana da ti pusti da mu narediš čopek?



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #814 : 15 November 2008, 19:40:50
Že od malega se mu dajala različne špangice, da se je navadil. Pa tudi česala sem ga čisto malega, da se je navadil na česanje. Tako je bilo tudi pri čopkih. :)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #815 : 17 November 2008, 19:21:47
Pan, samo za tebe  :-*

Pa še naše fotke...mi je po par tednih uspelo skužit, kako prenest fotke iz telefona na računalnik  :-[

Delamo se norca iz njegove možatosti  ;)


Kje je kaj oz. kaj sploh je to?


Eni smo pač arogantni


Koliko nas je?


Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #816 : 17 November 2008, 19:23:31
Aja, pa še najbolj nadležna Žepova sostanovalca, ki se delata blazno nedolžna in srčkana  >:D
 

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #817 : 17 November 2008, 19:52:07
Žepek je pa res en cuker.  :-*

Škoda da te ni bilo na agility tekmo. ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #818 : 17 November 2008, 20:17:46
Ja, sem slišala, da je bila prav fajn...mah, sem si dopust vzela, sem cele dneve predtem garala, vsak dan tudi do enih zjutraj in mi v edinem prostem dnevu v tednu ni niti na misel prišlo, da bi šla od doma.  ;) Je potem ratala tista zadnja fotka iz kavča...se v desnem kotu še vidi rob od pizza škatle, tudi kuhala nisem nič  :o  ;)  Se nam je vsem prileglo.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


ursy_ka

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • najina Niki
Odgovori #819 : 25 November 2008, 14:02:22
lep pozdrav :o
jz sm pa dons upazla pri Niki da se ji je naredu mejhn vozelj pri učkam...pa me zanima s čim nej ga razčešem sm probala z glavnikom pa ne gre pa še Niki ne pusti da ji okol učk s tistim šarm...postrigla pa nebi rada


urša


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #820 : 25 November 2008, 14:11:11
Verjetno je ta vozel sprijeta dlaka, do katere pride zaradi izcedkov iz oči. Zmoči kosem vate in ji počasi sprijeto dlako zmoči, počasi in nežno razrahljaj s prsti, očisti z vato in razčeši šele, ko boš dlako narazen spravila.

Da preprečiš takšno sprijemanje dlake, moraš vsak dan z vlažno vato očistiti predel okrog oči in počesati z glavnikom, da izčešeš nesnago, ki se tam nabira zaradi očesnih izločkov. Najbolje vsako jutro, tako kot si mi operemo zobe.



ursy_ka

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • najina Niki
Odgovori #821 : 25 November 2008, 17:14:32
hvala za nasvet
zanima me samo še to kako skrbite za dlako zdej k je sneg?

urša


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #822 : 25 November 2008, 17:24:22
Pri postriženih ni nič dosti več dela kot ponavadi. Če so tačke umazane, blatne, jih sperem z vodo (tuš) po sprehodu. Tudi snežne kepe s tačk sperem s toplo vodo, da se stopijo. Jih ne trgam z dlake, ker to boli.

S psom z daljšo dlako je pa več dela, več tuširanja in sušenja.



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #823 : 25 November 2008, 17:52:25
Mi smo si malo delo prihranili in smo mu kupili plašček z nogicami, da se mu sneg ne prijemlje tako na dlako.  :P

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #824 : 25 November 2008, 20:01:39
Super! Samo ponavadi se pod takšnimi plaščki dlaka vozla in je dostikrat potem še več dela kot s kepami in blatom.



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #825 : 25 November 2008, 20:06:44
V bistvu je samo plašček, ki je nepremočljiv. Ni ravno topel. Bom ga poslikala, ko bom uspela, pa prilepim slike.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #826 : 13 December 2008, 22:52:34
No mi imamo nekaj novic. Sice pa ne vem zakaj se noben ne oglasi tukaj?

Pana smo dali kastrirati. (zdaj bom spet poslušala zakaj in tako naprej vrjetno)

Danes sem ga pa naučila nov trikec. Ga bom jutri posnela in ga dam na internet. :) Meni je ful dober!

Kako pa kaj pri ostalih? Kaj dogaja?

lp

maja

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #827 : 16 December 2008, 13:39:59
Objubljeni filmček: http://www.youtube.com/watch?v=0V-nhQ8aLJ4

So pa gor tudi malo starejši trikci. Nov trikec je pa, da ga hočem ustrelit, on pa dvigne tačke in se preda. :)

upam, da vam bo všeč.

lp

maja

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


ursy_ka

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • najina Niki
Odgovori #828 : 24 December 2008, 12:06:52
vse pohvale da si ga tako dobro naučila trikce :o

zanima me kaj daste vi svojim psičkom v primeru prehlada ???
niki zadna dva dni kiha, ima zmanjšan apetit, mogoče malo več spi, drugače je pa vse uredu pa sm na internetu prebrala da so to znaki prehlada...nebi je pa rada že zaradi vsake malenkosti peljala k veterinarju :-\

urša


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #829 : 24 December 2008, 17:54:32
Pazi, da ne bo na prepihu, če se zmoči jo sfenaj, ven naj hodi v plaščku, ponoči naj bo na toplem (daj ji še kakšno dekco ali brisačko v posteljo). Kaj posebnega ji ne moreš dat, kvečjemu kakšen krepčilen, okusen obrok za moč.



ursy_ka

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • najina Niki
Odgovori #830 : 28 December 2008, 20:22:59
dobr večer

dons je pa naša Niki dobila "menstruacijo" pa bi vs prosila če mi lohka poveste kej o tem k s tem nimam nobenih izkušenj :-[

Hvala Lp

urša


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #831 : 03 Januar 2009, 17:37:44
Danes smo zopet divjali po snegu. In seveda je moral pan uganjati norčije.  ::)











Še nora faca za na konec: :)


lp

maja

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #832 : 04 Januar 2009, 21:59:56
ursy ka, šele zdaj sem videla tvoje vprašanje

Na psičko moraš paziti tri tedne od prvega dne, ko si opazila krvavitev. Najhujši dnevi so približno od dvanajstega do petnajstega dne, se pa to razlikuje od psice do psice. Vse tri tedne jo imej na povodcu, naj ne lula pred hišo, ker boste imeli kopico snubcev pred vrati, ne hodita na sprehode, kjer je veliko psov.

To je bolj na kratko. V knjižnici si izposodi knjigo Moja psička in si jo preberi. Tam boš našla veliko odgovorov na svoja vprašanja.

Rapgirl, super fotke! :)



ursy_ka

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • najina Niki
Odgovori #833 : 05 Januar 2009, 21:26:24
kalsang hvala za nasvet....
evo jz sm dala pa nove slikce na moj-album ;D


cukr

  • Gost
Odgovori #834 : 24 Januar 2009, 13:18:39
mene zanimajo cene, ki jih nikoli ne omenjajo. >:(
koliko stane kastriranje
koliko stane veterinar in koliko ga potrebije shih tzu
koliko poje shih tzu



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #835 : 24 Januar 2009, 13:57:53
Cukr:

vsak pes stane, cene so pa čisto odvisne k kateremu veterinarju hodiš. ;) Kastiranje stane okoli 120 €, od tebe je odvisno koliko bo tvoj shih tzu rabil veterinarja (kje ga boš kupil, kako boš skrbel za njega), in tako naprej. Lahko se ti zgodi, da ti pes zboli (tudi rodovniški zbolijo), ali ga ugrizne kakšen pes in podobno, seveda greš k veterinarju in spet plačaš. Za psa moraš biti včasih pripravljen dati veliko denarja, saj nikoli ne veš kaj se bo zgodilo. Meni to ni problem.

Če razmišljaš samo o denarju, po mojem psa ne moreš imeti. Jaz svojega psa ne merim v denarju, temveč v ljubeznim, ki mi jo daje in mu jo jaz nikoli ne bom mogla toliko dati (se lahko še tako trudim) kot jo daje on meni. ;)

lp

maja

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #836 : 24 Januar 2009, 14:26:45
Pozabila sem napisati, da shih tzuji potrebujejo tudi veliko nege okrog dlake, če jo želiš ohranjati dolgo. To pomeni česanje najmanj 1x na 2 dni, kopanje na 14 dni, . . . To pomeni tudi, da moraš kupiti kvalitetne šampone in balzame, pa glavnike in sprej za razčesavanje, pozimi potrebujejo tačke tudi zaščito pred blazinicami (krema, sprej, . . .) in tako naprej. No ne pozabimo, da je pirporočljivo pozimi na daljših sprehodih imeti shih tzuja oblečenega, da ga ne zebe in pa tudi zaradi tega, da se mu ful kep ne prime na dlako in moraš kaj hitro sprehod po snego končati, ko pa dežuje je pa ves blaten in to pomeni nakup plašča (če te zanima cena, stanejo nekje od 20 do 50 € in več). Poleg tega je še tukaj cepljenje za steklino, kužne bolezni, tablete proti notranjim zajedalcem in pa ampule. Pa vrjetno sem še kaj pozabila (postelja, . . .).

S tem, da že res kvalitetni shih tzuji z rodovnikom sami veliko stanejo.

Če si omisliš shih tzuja ga moraš res česati in skrbeti za njega. Drugače ga imaš lahko večino časa čisto ostriženega. ;) Smisel shih tzuje pa je da imajo dolgo dlako. Zato so večini všeč.

Še kakšno vprašanje?

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


cukr

  • Gost
Odgovori #837 : 24 Januar 2009, 18:29:36
rapgirl:

ja zanima me ce poznas kksno solo v bližini kamnika, ljubljane, pa tut zanima me kok stane šolanje :'(

vem da stane... sj jz ne razmislam o dnarju sam moji starsi mislijo. jz sm stara 14 let in bi ga ful rada mela sam je dnar kr velka težava sej jz ne morm plačat za njega :(



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #838 : 24 Januar 2009, 19:33:23
No, mogoče bi bilo ravno zato pametno, da s nakupom psa malo počakaš. Ker po zakonu je lastnik psa lahko le tisti, ki je starješi od 16 let.  ;)

Sicer pa šole v lj: kd krim, kd ljubljana, kd ilirija, . . .

V ljubljani imaš tudi šolo za male psičke (kolikor sem seznanjena) in to švrk. ;)

vse te šole imaš pa na internetu in je najboljše, da tam poiščeš ostale informacije. ;)

lp
maja

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


ursy_ka

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • najina Niki
Odgovori #839 : 25 Januar 2009, 08:33:48
rapgirl nekje si nepisala da pozimi rabijo zaščito za blazinice... pa me zanima točno kateri izdelek? zanima me še kateri šampon in balzam ti uporabljaš ker pan ima zelo lepo dlako ;D

drugače pa če si že kupiš psa denar res ne sme biti ovira, moraš biti pripravljen da mogoče boš pa moral nekoč res dati veliko denarja za veterinarja....pa ne samo veterinar tudi sama nega ni zastonj...

lp urša