Ši-cu [Shih Tzu]

Karmen_ss · 676857

kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #870 : 07 Marec 2009, 16:25:14
Trditev, da šicuju ne odpada dlaka, pomeni, da ni sezonskega menjavanja dlake kot recimo pri nemških ovčarjih. Tega res ni. Imajo pa šicuji podlanko, ki sproti odmira in se obnavlja in ki jo je treba izčesat. Samo razčesavanje ni dovolj. Že razčesano dlako je treba še enkrat prečesat z glavnikom, da ven potegneš odmrlo podlanko. Če to redno počneš, bo dlake manj po stanovanju.

Poleg tega je tvoja psička še v obdobju aktivnega menjavanja mladičkaste dlake za odraslo. V tem obdobju, ki traja nekako do leta in pol ali dveh let, je odmiranje dlake še bolj intenzivno in je treba dlako še bolj izčesavat.

Eden od razlogov za praskanje je lahko prav to menjavanje dlake in pa obilica odmrle podlanke v kožuhu. Pomaga temeljito prečesavanje in odstranjevanej odmrle dlake z glavnikom.

Podlanka intenzivno odmira tudi po gonitvi in tudi to lahko spremlja praskanje.



lonly

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #871 : 07 Marec 2009, 18:29:42
upam da bo kaj boljše. čeprav se češema vsak dan najprej s krtačko, potem pa še z glavnikom,včasih tut po 2x na dan in je tolk dlake izčesane, da bi doma lahk meli že par vzglavnikov:) saj to je zanimivo, da ko sem se pogovarjala z kakšnimi lastniki šicujev ki majo mladičke tut, pa jim ne spuščajo dlake skor nič. nikol še je sicer nisem peljala k kakšnemu frizerju, a bi on znal to kaj bolj rezčesat ven? jaz sem se bala da je mogoče to od kakšne hrane, sicer je royal canin, ampak smo ji mi dajali še kakšno našo hrano ko je pa tak lepo vedno gledala, pa ji nismo mogli rečt ne... sicer sem zdaj prepovedala to. tut šampon sem uporabljala čist običajem za mladičke, zdaj pa bi že lahk začela kakšnega boljšega... a mi lahk kakšnega priporočite, ki se kupi v trgovini za živali... ker nekaj sem brala to ljudje kupujejo na raztavah. v trgovini pa tut tak slabo svetujejo ko nimajo glih kaj pojma o tem.drugače pa nima rodovnika, a to kaj vpliva na dlako???
to srbenje je mogoče res posledica ženjenja, ker je zdaj ravno v tem obdobju, tut to je zanimivo da se je gonla 3 mesece nazaj zdaj pa že spet... doma ji pravimo da je pravi mali gonitis :)
še nekaj... ko omenim v trgovini da jo kopam 1x na mesc mi rečejo da je to ful preveč... tukaj pa sem prebrala da jih eni celo 1x na 14 dni...samo kak te naj ne kopam tolk če pa je drugače preveč že umazana

uh sem se razpisala, sam če pa mam tolk vprašanj, in mi tukaj najbolje lahk odgovorite nanje, ko mate že izkušnje s to pasmo
zato že vnaprej hvala za odgovore






kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #872 : 07 Marec 2009, 18:57:52
Nujno moraš uporabljati tudi balzam in ne samo šampon. V bolje založenih trgovinah se dobijo zadeve od Biogrooma, pa Iv San Bernard (šampon in balzam zeleno jabolko - beri originalna navodila za uporabo, ne prevod, ker ni točen). Z ustreznimi šamponi jo lahko mirno kopaš pogosteje od 1 meseca. Ne poslušaj tistih, ki ne poznajo pasme.

Zelo dobra je tudi kozmetika od No. 1 All Systems, ki se pa pri nas dobi samo na razstavah ali na internetu:

http://www.pasjemesto.com/default.asp?pid=modul_it&mid=sl&wid=367&detailID=886&ime=Super_Cleaning_Shampoo_500_ml

http://www.pasjemesto.com/default.asp?pid=modul_it&mid=sl&wid=367&detailID=891&ime=Super_Rich_Protein_Lotion_Conditioner_500_ml


Frizer, ki pozna pasmo, ti bi nedvomno znal pokazati, kako izčesati podlanko. Sicer pa mislim, da si kar na dobri poti, če vsakič izčešeš za en kos podlanke.

Za praskanje in izpadanje podlanke je očitno res kriva gonitev. Malo je nenavadno, da se že spet goni. Bodite pozorni, da se kaj ne zaplete (vnetje maternice). Mogoče je bila tista prva gonitev lažna, zdaj pa je tista ta prava.

Kvaliteta dlake se sicer razlikuje glede na linije, pri rodovniških, nerodovniških, ampak kar opisuješ, je zelo značilno za shih tzuje. Manj izrazito je samo pri postriženih psih.

Od kod si? Predvidevam, da si Štajerka.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #873 : 07 Marec 2009, 18:59:03
če vsakič izčešeš za en kos podlanke.

koš - se pardoniram



lonly

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #874 : 07 Marec 2009, 19:18:46
ja mariborčanka sem ja:) me pisava res tak izda... hehe
res se ti zahvaljujem za vse te informacije, res mi bodo prišle prav...tista prva gonitev je bla še kako zelo prava... psičkov smo meli okol hiše cel kup... sicer se pa čudim da jih zdaj ni... ampak če se s kakšnim sreča jo konkretno prevoha, pa izcedke tut ma, pa markira tut vsakih nekaj metrov, jaz sem pač si razlagala, da je mela tisto gonitev pač tak ko je treba, zdaj pa je pač malo zgodnja, sicer pomlad je že, tak da saj pravim mali moj gonitis:)
aha mam še eno čist takšno vprašanje... pri kolki starosti zraste dlaka do končne dolžine, če je nič ne strižeš. ko sma že pri dlaki, saj drugače ma pa tut tako trmasto dlako, ko neki puh, se jih hitro delajo vozeljčki, pa elektri se ji ful... tak da verjetno res ma še tisto začetno dlakico, ki se ji bo počasi prelevila v tapravo:)



Eva D.

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
  • When I look in those bright brown eyes...
Odgovori #875 : 07 Marec 2009, 19:19:49
lonly jaz Endota tudi hranim z Royal Caninom (ker samo tega je!!!)... ampak ne tistega za shih tzuje, ker je imel "zanič" dlako po njem, ampak je sedaj kar "navadnega" Adult Mini... No, za kosilo pa mu skuham nekaj... tako da je oboje in mu dlaka ni izpadala ne prej, ko je imel dolgo dlako in ne zdaj, ko je na kratko postrižen...
Kopaš jo kamot lahko bolj pogosto, nič bat! Tudi jaz ga kopam pogosteje (enkrat na 5-7dni) - se mi zdi, da "čista" dlaka hitreje raste  :)! Uporabljam pa kozmetiko od #1 all systemsa, ki jo lahko naročiš tudi preko spleta... obstajajo tudi boljše... ampak iz izkušenj ti povem, da je ta #1 all systems ugodna in zelo dobra kozmetika (no, to je sicer potem od psa do psa spet odvisno kakšen je rezultat...)! Če pa boš v trgovinah za male živali kupovala, pa ti priporočam znamko Bio Groom. Endyjevega bratca BooBoota njegova lastnica kopa z Bio Groomom in mali ima res zavidljivo odlično dlako  :D!
Me pa zanima, ko jo češeš ali jo sprejaš s kakim sprejem za razčesavanje? Shih tzuje ni priporočljivo česati "na suho", ker se dlaka "lomi"... in lahko je toliko odpadle dlake tudi zaradi tega, ker se "lomi"... Samo samo zaradi tega je ne bi smelo biti za količino "parih vzglavnikov"  :o.
Ji dlaka že skoz tako na "veliko odpada" oziroma jo izčesavaš takšne količine odkar jo imaš, ali ima taka "obdobja"?!

"A dog is not almost-human, and I know of no greater insult to the canine race than to describe it as such." - John Holmes


Eva D.

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
  • When I look in those bright brown eyes...
Odgovori #876 : 07 Marec 2009, 19:22:11
Joj, sorry, tako dolgo sem "odpošiljala" sporočilo, da si vmes že dobila odgovor  ;D...

Če se ji dlaka "elektri" je to zato, ker jo češeš na suho... Priporočam sprej za razčesavanje - pa še dišala bo ful :D...

"A dog is not almost-human, and I know of no greater insult to the canine race than to describe it as such." - John Holmes


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #877 : 07 Marec 2009, 19:26:31
Eva D., pri psičkah je zaradi gonitve veliko bolj običajno, da podlanka pospešeno odmira in da jo vsakič izčešeš za en koš. Pri samcih to ni tako izrazito. ;)

Lonly, kot je rekla Eva D., ne češi na suho. Obstajajo spreji za razčesavanje, ali pa si ga sama narediš - eno žlico balzama zmešaj z litrom vode in daj v pršilko za rože. ;)

Dlaka dozori enkrat okrog drugega leta. Puh je značilen za mlade pse.



lonly

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #878 : 07 Marec 2009, 19:54:14
uh kolk nasvetov.... mi bodo vsi prav prišli... :) moja Fensy bo prava lepotica postala, mislim saj je že zdaj prava afnica.... edino čese se pa res ne rada...prestajama obe prave muke včasih,... pa ne ker bi jo bolelo, ampak, ker je razvajenka mala vedno vse dosegla, pa misli da bo tukaj tut...
ko pa si čopka delama, pa se ji dobesedno smeji, al pa ko probujema plaščke v trgovini je pol ko manekenka, hodi do vseh in se jim kaže:) ja sem uporabljala balzam za lažje razčesavanje, je res lepo dišala, sam se mi ni zdelo da ma kaki učinek za razčesavanje pa še enkrat ga je na tla potisnila iz mizein se je razbil, pa pol nisma šli novega kupit. tak da zdaj obvezno vse to nabavim, ker zadnji čas da se dlakica začne končno svetit tako kot je treba:)
aja ko si Eva omenla, za Royal Canin, jaz sem najprej tut mislila da ga ne mara, pa sem zamenjala s hilsom, pa spet ni hola jest, zdaj jo prevaram edino tako, da ji zmešam z briketi malo konzervice... pa hrane od nas ne dobi več nič... ker nisem vedla da je tako škodljivo, pa smo ji dajali kaki košček kruheca, al pa koscek klobasice, špagetek kakšen, seveda pa sadje vse je zraven nas ko mi jemo.... res žalostno da raje je kruh kot pa svoje brikete, ki majo okus po meseku:) ja in zaradi tega ker je tolk dobila od nas ni potem jedla svoje hrane... samo zdaj se ji bioritem spet popravlja...z vašo pomočjo boma midve vse pošlihtale... hvala vam



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #879 : 07 Marec 2009, 20:00:31
Samo kot predlog:

Na tržišču je veliko kvalitetnejših znamk briketov od Royal Canin in Hillsa. Na primer Arden Grange, Orijen, Taste of the Wild, Eaglepack...

Malo pobrskaj po internetu, pa tudi na tem forumu ima večina teh hran svoje teme.

Pri nas jemo Orijen. Z njo sem zelo zadovoljna, psici pa tudi.

Sicer pa, vsaka skorja kruha, ki pade z mize, je slajša od briketov, verjemi mi ;)



Eva D.

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
  • When I look in those bright brown eyes...
Odgovori #880 : 07 Marec 2009, 21:27:12
Ja... defenitivno kalsang, se popolnoma strinjam! Royal Canin niso lih najbolj kvalitetna hrana  :-\... Če pa fant noče drugega jest! Sva kupila v Celju eno malo pakungo Orijena, ker sem na "sosednjem" forumu in na netu nasplošno kar veliko o njem prebrala, pa se mi osebno ful bolj dopade, ko pa ta Royal Canin, za katerega se mi zdi, da ful (pre)več soli in "nepotrebnih" snovi vsebuje! Pa misliš, da jih je poskusil?!  :P 2 dni je raje gladovno stavkal, rita mala smotana!!!
Je ful izbirčen, kar se hrane tiče, tako da po eni strani to ful ni fajn... po drugi strani se mi pa dopade, ker ne je nič, s čimer bi ga lahko sorodniki "podkupili"  ;D. Ne je pečenke, svinjskega mesa, govejega mesa, ne je klobasic, ne je hrenovk, ne je sira, ne je nič, tako da sva se tudi šolala raje z igračami in skozi igro, ker je "meseno nagrado" vedno znova vztrajno ven pljuval  :o! Pa še vedno se mi taki drobižek zdi! Tehta nekje blizu 7 kg (kar je čisto normalno po standardu in glede na to, kake konstitucije je). Tako da sva še vedno na 3-4 obrokih dnevno (odvisno kako aktiven je čez dan)!
Ga pa ne hranim samo z briketi... Za kosilo dobi 1 topel obrok  ;D (kuhana piščančja prsa z rižem in zelenjavo)... Brikete pa si sam dobi (zjutraj in zvečer, pa kdaj jih še ponoči hrustat gre  ???). Glede dlake pa ne morem rečt, če je kaj slabše kvalitete, ker ima pač kratko... ampak po svojem košatem repu sodeč in odlakanosti nasplošno ima "kvalitetno" dlako v genih, ker je res tak lepo močno odlakan in mehak na dotik, kot bi ga s "perwolom" prala  ;D...

Ja, lonly, tvoja Fensy je res čist "fensi"  :D... razvajeni so tile naši kosmatinci tak, da bomo še doktorirali zraven njih, ali pa oni zraven nas, ker nas majo tak lepo "zdresirane"  ;D...


"A dog is not almost-human, and I know of no greater insult to the canine race than to describe it as such." - John Holmes


VLADIMIR

  • *
    • Prispevkov: 147
    • Točke: 1
Odgovori #881 : 07 Marec 2009, 21:57:24
Pozdravljeni


Mislim da govorita in razgljabljate oslarije.
Delate krivico hrani, ki je med najkvalitetnejšimi.
Sam sem z canin rojalom napravil 2 svetovna prvaka,pa bi vama predlagal da ne kritizirate hrane,ki morda ne odgovarja vajinem psu.
PES KI PA NE JE MESA JE RIBA NE PES ,PA ŠE RIBA JE ČRVE.



lonly

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #882 : 07 Marec 2009, 22:03:05
hehe,... Eva res majo oni nas zdresirane... dobesedno....  ;D
aha ti mu še kuhaš, ker moja saj pravim bi vse vse vse pojedla, enkrat sem se hecala, pa sem ji usta odprla, pa mi je res hotla še iz ust vzet to kar sem jedla.... to se men ful dopade pri tvojem, da noče drugega jest ampak sam svojo hrano... kolk pa je tvoj Endy star? ker vidim da je 4x na dan... če pa moj vragec noče še 2x na dan jest... tak pač po obrokih hodi jest kdaj ji zapaše, in te pač komaj pol 2 obroka skupaj spravima... pa je stara 11 mesecev
no vseeno je mislim da kar lepo rejena, ma skoraj 7 kg... je pa proti drugim kar velike rasti.
ne vem če sem prav zasledila, a si iz maribora?
aja pa omes si me vprašala če ji dlaka že skoz odpada tak... ja skoz od kar jo imam, dobila pa sem jo pri 3 mesecih.sam takrat je še šlo nekak, ko ni mela take dolge dlake, zdaj pa je fajn kriza, ko ma precej dolgo že.
aja pa po slikicah sodeč je tvoj Endy pravi fejst fant... za popapat cukran:)

Vladimir, no no, ne se tako razburjat, saj pa nista "šinfale" samo povedale sta da še obstaja druga hrana ki je kvalitetna... in omes tut omenle da vsem pač ne ugaja vse.
ok pa to glede tvojega zadnjega stavka pa si skoraj šel malo predaleč... a ni forum namenjen temu da dajejo ljudje predloge, svoje izkušnje in svoja mnenja... in ne vem kaj je narobe v tej debati ki je nastala o hrani



Tadeja

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #883 : 07 Marec 2009, 22:11:48
Meni je pa to oslarija... Svetovnega prvaka ne naredi hrana.  ::) Ok, dlaka je res odvisna od hrane, ampak vizuelna podoba pa...
Osebno nimam nič proti nobeni hrani, ker pravim, da vsakemu psu paše kaj drugega, tako kot tudi ljudem paše različna hrana.
Lan je Trainer fitness (raca in riž) in hrane zagotovo ne bi zamenjala. Dlako ima super, prebavo tudi... Pa še glede sestavin mi je ta hrana všeč, ker je precej "čista". Je pa res, da Canidae, Taste of the wild in podobne veljajo za najbolj kakovostne hrane pri nas. Če pesjanom odgovarjajo, je to super. Če pa ne, potem pa še tako dobra hrana nič ne koristi...

"Odgovoren si za tisto, kar si udomačil..." (A. de Saint-Exupery)


Eva D.

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
  • When I look in those bright brown eyes...
Odgovori #884 : 07 Marec 2009, 22:37:50
VLADIMIR tu je bilo govora o Royal Caninu za shih tzuje in ne za to znamko ostalih kategorij in pasm s katero hraniš ti svoje pse!!! IN VEM, da ko sem svojega hranila z royal canin za shih tzuje je postala dlaka bolj suha, manj svetleča!!! Ali pa imaš izkušnje ravno s temi dotičnimi briketi?! Psi so posamezniki... se pravi da, četudi so iste pasme, še ne pomeni, da lahko jejo oziroma jim odgovarja enaka hrana!!! Ne pravim, da je zanič hrana! Ker svojemu psu ne bi pustila jesti zanič briketov! Ampak pravim, da obstajajo še kvalitetnejše znamke briketov! Vzrediteljica mojega Endyja je s svojimi psi osvojila tudi veliko mednarodnih šampionatov, pa svoje pse hrani z royal caninom, tako da nisi edini... ampak jih pravtako ne hrani z royal caninom za shih tzuje! Zanimivo ne? Imaš ti tudi shih tzuje, da se tako spoznaš na te brikete?! Pa še nekaj... moj pes prav rad "hamsa" royal canin brikete in je meso - če šteješ piščančje in ribje meso med meso in ne zelenjavo! Pač ve, kaj je dobro  :)... Sploh pa ne vem zakaj bi se mogla zdaj nekaj "zagovarjat" na to kar sem napisala in svojega mnenja ne bom spremenila! Če se pa tebi zdi to oslarija... JAH, HUDO... pol pač ne beri!!! Pojdi pogooglat malo t.i. royal canin in kvalitetne znamke briketov... pa boš videl, da je kaka znamka celo pred royal caninom :)!  

Ja, lonly tak me ma "zdresirano", da mu še kuham  :D... rita mala razvajena  ::)! Star je leto in 5 mescev... Ampak je zanimivo... da ko je bil še mladiček je jedel samo 2-krat na dan - ostale obroke je zavračal! Pač ga nisem silila, ko je bil lačen, je že jedel... Sedaj, ko je pa večji... pa sva veliko bolj aktivna (zjutraj skoraj 2urni sprehod, pa popoldne za kakšno urco, pa še zvečer malo "laufanja")... spi skoraj nič ne, tako da je res ful hiperaktivc in ni neki tipični predstavnik umirjenega shih tzujskega značaja  :o! Pač da se razumemo to niso neki veliki obroki... po pest briketkov dobi, pa en mali krožniček toplega obroka... Fency očitno je čisto dovolj! Eni dajejo odraslim psom samo 1 obrok na dan, pa so čisto zadovoljni in ne potrebujejo več!
Sem iz MB-ja (študij) in mogoče se pa srečamo kje na sprehodu, da prežulim tvojo Fencyko, ker moj se ne pusti nič cartlat, potem pa pri drugih nadoknadim  :D...
No, upam, da se vama to z odpadanjem dlake popravi... kaj pa če ji kakih vitaminov primankuje? Ni to tudi razlog za prekomerno odpadanje dlake? Pač najprej poskusi te šampone, pa najdi takšne, ki vama bojo odgovarjali...
Lepo se mej, Fencyki pa enega  :-*!


"A dog is not almost-human, and I know of no greater insult to the canine race than to describe it as such." - John Holmes


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #885 : 07 Marec 2009, 22:47:47
Vladimir, čestitke za svetovna prvaka! Glede na pasme, ki jih imaš, predvidevam, da jih do naziva nisi spravil z Royal Canin Shih Tzu? Ali pač?



lonly

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #886 : 07 Marec 2009, 23:05:31
eva uh... veš kak bi jo lahk cartkala, pravi mali žulek je... še posebej do neznancev, z njo je kar malo težko na sprehodu, ker ona bi se šla k vsakemu pocartkat,... sma postale prav popularne v našem kraju zarad nje, kr jo ravno zaradi te nadležne ljubkosti vsi tak občudujejo in jo imajo radi.
pa lubčka bi ti tut nazaj poslala, ker jih zelo rada daje:) joj toti moj mali cuker,čist sem nora na njo...brez nje si sploh več ne predstavljam kak bi blo...tak so toti naši mali pesoti:)
lep večer še naprej vsem



VLADIMIR

  • *
    • Prispevkov: 147
    • Točke: 1
Odgovori #887 : 08 Marec 2009, 07:30:24
Zdravo

Lep mladič se mora skotiti,potem pa je na vrsti hrana.Brez kvalitetne hrane ne narediš vrhunskega psa.

Praviš da dvomiš če sem res naredil svetovnega prvaka z rojal caninom... ja sem. Tudi sedaj hranim dva mopsa z canin rojalom.

Otale pse, ki jih imam hranim z drugo hrano ne canin rojalom,z katero sem tudi zadovoljen.Ne bi več o hrani ker jo z tem samo

reklamiramo.


lonly

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #888 : 13 Marec 2009, 19:44:32
zopet jaz:)
ampak tokrat ne z vprašanji, amapk zato da se zahvalim..
predvsem vama Eva in kalsang... vajini nasveti so mi res pomagali... sem že nabavla šampon, balzam in sprej za česanje od #1 all systemsa in moram rečt da je učinek neverjeten... sem jo skopala in uredila v ponedeljek in sploh ji ne odpada več dlaka, kot čudež, dlakica se sveti, diši... mislim da je tut fensy zadovoljna, ker se ne praska več skoraj nič...
vidim da sta res pravi naslov za nasvete...:)
lep pozdravček



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #889 : 13 Marec 2009, 22:43:50
Super!

Lep vikend vama želim. :)



ursy_ka

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • najina Niki
Odgovori #890 : 21 Marec 2009, 20:29:09
pozdravljeni :o

pri naši psički Niki sem opazila da ima na koži pri repu neke vrste prhljaja, ubistvu ni prhljaj ampak zgleda kot suha koža, pa še srbiji jo ??? pa me zanima če mogoče kdo ve kaj bi to lahko bilo???


lp urša in Niki


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #891 : 22 Marec 2009, 13:36:32
Lahko je znak alergije na karkoli (hrana, bolšji pik, šampon), ali prhljaj zaradi neustrezne hrane.

S čim jo hraniš? In kateri šampon uporabljaš? Uporabljaš tudi balzam

Na tvojem mestu bi šla k veterinarju pokazat.



amy

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #892 : 31 Marec 2009, 11:31:21
zdravo,
tudi naša shih-tzujka je imela enake težave, pa sem jo peljala k veterinarju, so  ji  očistili analne žleze, pa se je stvar popravila. Se je pa praskala non stop.



ursy_ka

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • najina Niki
Odgovori #893 : 02 April 2009, 00:15:17
zanima me samo kakšna je povezava med analnimi žlezami in kožo na hrbtu ???

lp urša in niki ;D


amy

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #894 : 02 April 2009, 08:39:26
Kakšna je  povezava ne vem, lahko da je istočasno sovpadlo. Vendar, ko so ji očistili analne žleze, se je nehala praskati in tudi prhljaj okrog repa je izginil. Mogoče je bilo zgolj naključje....povem samo svoje izkušnje....

lp



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #895 : 02 April 2009, 13:16:53
Analna žleza je v bistvu kožna guba in ko se to začne vnemat, se razširi po celi koži in tipičen znak so tudi vneta ušesa, včasih tudi oči, velikokrat je zaznati tudi točno določen neprijeten vonj (vendar ne vedno). Nekateri se tudi ližejo po tačkah ali po kolenih itd. V bistvu ob vsakem prekomernem praskanju se prvo preverijo bolhe, analka.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


ursy_ka

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • najina Niki
Odgovori #896 : 03 April 2009, 09:42:22
No zdej sm si mal prebrala o analnih žlezah in vidla da tudi hrana upliva na žleze. Nekje sm prebrala da naj bi kuža jedel tršo hrano, zato da bo blato trdo in s tem naj bi se analne žleze same spraznile. Ampak naše Niki nikakor ne morem prepričati da bi jedla brikete, rajši cel dan ne je kot pa da bi jedla brikete... pa me zanima kako naj jo prepričam da vsaj mal briketov poje ???

Lp


Eva D.

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
  • When I look in those bright brown eyes...
Odgovori #897 : 03 April 2009, 11:22:45
Jap... "neprava" hrana vsekakor pripomore k polnjenju analnih vrečk... Pač kolkor sem jaz seznanjena s tem, se analne vrečke v določeni meri lahko spraznijo s "pravilno" prehrano, naprimer nekateri prisegajo na proseno kašo, pri kateri sem tudi sama na naši psički videla, da ima posledično po njej zelo čvrsto in gmotno blato, kar pa naj bi bilo tudi dobra osnova za pritisk in s tem masazo in ciscenje analnih vreck... vendar pa ne v celoti... pelji jo k veterinarju, da jih sprazne v celoti.
Kako psa "prisilit", da je brikete? Jaz Endota ne silim, ker s prisilo itak ravno kontra dela, kot pa od njega zahtevam  :)... Kadarkoli sem mu nasula brikete v njegov krožniček jih ni hotel jesti za nobeno ceno... vedno je pojedel samo tiste, ki jih je potisnil s krožnička na tla  :D... pa sem pogruntala, da če mu jih nasujem v kong, ali pa kar v navadni, malo nižji plastični lonček, to nosi in meče okrog, pa mu ven popadajo, potem pa jih prav lovi in vse poje  ;D... Ah ja, razvajenci naši  ::)!
Drugače pa jo pusti "stradati"... bo že jedla, ko bo videla, da drugega ne bo dobila... po navadi psi izsiljujejo s tem, ker vejo, da če ne bodo pojedli briketov takoj, bojo pač potem itak kaj bolj dobrega dobili, pa raje čakajo na tisto "boljše, ki jim gre v rit"  :D... Naša psička si je po 2 dneh prišla gor, da čaka zaman  :D... samo njej ni škodilo, če je bla kak dan lačna  :) Da ne omenim, da potem ni bila več tako izbirčna pri hrani nikoli več...
Lp

"A dog is not almost-human, and I know of no greater insult to the canine race than to describe it as such." - John Holmes


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #898 : 03 April 2009, 11:35:29
Kadarkoli sem mu nasula brikete v njegov krožniček jih ni hotel jesti za nobeno ceno... vedno je pojedel samo tiste, ki jih je potisnil s krožnička na tla  :D... pa sem pogruntala, da če mu jih nasujem v kong, ali pa kar v navadni, malo nižji plastični lonček, to nosi in meče okrog, pa mu ven popadajo, potem pa jih prav lovi in vse poje  ;D... Ah ja, razvajenci naši  ::)!

Psi si radi zaslužijo hrano in jim je hrana pridobljena z delom več vredna kot postrežna. Zato je še kako pomembno, da se tudi s takšnimi kužki kaj počne, da imajo priložnost si hrano zaslužit in jo potem tudi bolj s slastjo pojest, pa zraven tega se še vez s skrbnikom oblikuje. Mojadva se vedno zmrdujeta nad hrano v skledi, medtem ko pa je hrana med delom nekaj najboljšega na tem svetu. Sploh eden poje med delom vse, kar mu ponudim.

Recimo sedaj, ko bom dobila mladiča in ko ne bom imela časa mu sfutrat obroka skozi trikce, bo dobil briketke v kong, da ga bo z veseljem premetaval po sobi in jih lovil. Ravno med pisanjem tega odgovora sem nafilala kong z obrokom ene psičke v varstvu in jo gledam, kako si ga premetava po sobi in se trudi za vsak briketek posebej, potem pa prinese kongec pred moje noge z iskricami v očeh, da bi pa ona še :)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


ursy_ka

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • najina Niki
Odgovori #899 : 03 April 2009, 12:15:24
kaj pa je to kong ??? še nisem slišala za to...

glede hranjenja smo pa že probali vse mogoče načine da bi jedla brikete, pa mi še ni uspelo ;) ko sm ji dala brikete v posodico jih še povoha ne in je ful trmasta in jih ne bo jedla na noben način. Sm jih probala zmešat z mehko hrano pa jih kr vn zbere in raznosi po celem stanovanju, enkrat ji nisem dala nič drugega za jest pa ni jedla 2 dni pol sm ji pa itak mogla dt neki druzga....sej ne vem mogoče sm napako nrdila ker ji popuščam sam se mi zdi da ni glih fajn če ne je tok časa...

ima mogoče kdo kakšen nasvet ???

Lp urša in zelo razvajena Niki  :D