Ši-cu [Shih Tzu]

Karmen_ss · 676803

Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #900 : 03 April 2009, 12:51:25
Mojadva imata vsak teden pozimi en dan posta (ne pod mojo prisilo), ko pa je poletje in res huda vročina pa ne jesta tudi po 3 dni in jima še ni bilo hudega. Poleti tudi v povprečju full malo jesta in tudi temu primerno jima gredo kile dol.

Se mi pa zdi, da ko je enkrat kuža tako navajen nima smisla se mučit, sploh če se skrbnikom smili, kar je v bistvu srž vseh težav. Je treba na take stvari pomislit že na začetku in biti dosleden  ;) Shih-tzujevka moje mame živi na priboljških, ko pride v varstvo k meni, ki resnično nimam ne volje ne časa se ubadat s takšnimi kapricami, pa poje kar ji dam, ker jo je že doletelo tudi 3 dnevno stradanje. Če ona ni pojedla je v bajti dovolj kandidatov, ki pa pojedo in jaz se nisem sekirala zaradi tega (resnično se mi ne da skakat okoli vsake razvajene riti v naši bajti in jim strežt kaj pa bi pa oni papcali, meni tudi ne prinesejo vsak dan a la cart iz najboljše restavracije in morem pojesti nekaj manj finega  ;) ) ...pri polni skledi ni umrl še nihče  ;)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #901 : 03 April 2009, 12:55:39
kaj pa je to kong ??? še nisem slišala za to...

Evo to je kong  http://home.amis.net/vetpetdf/Proizvodi%20za%20pse/Kong%20Classic.jpg

V sredini je luknja in lahko filaš noter zadeve, ko ga pes premetava padajo ven in on jih lovi. dobi se še več različnih variant in takšnih igračk, kjer more pes malo uporabit svoje spretnosti. Recimo moj shih-tzujeg se zelo rad igra z dog fighterjem (in temu podobnimi miselnimi igračkami), dela agility, poslušnost, trikce in cartanje ;)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


amy

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #902 : 03 April 2009, 13:19:12
Naša Amy je tudi razvajena glede hrane in noče jesti samih briketov, tako da ji moram obvezno še kaj zraven primešati. Ponavadi dobi zraven polovico konzerve tune, kuhan korenček, riž, kuhano piščančje  meso, purana, kus kus, enkrat do dvakrat na mesec četrtino piščančje hrenovke, žlico ali dve kakšne konzerve......samo toliko, da niso sami briketi...Se je tudi meni smilila ko ni hotela jesti briketov..... Je pa samo enkrat na dan, čeprav je stara komaj sedem mesecev, enostavno noče jesti zjutraj......
lp



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #903 : 03 April 2009, 13:50:29
Moj shih-tzujek noče jesti pred tretjo uro popoldna, pa da ga tepeš. Tako je že odkar je k meni prišel, že odkar je bil mladič je jedel dvakrat ali enkrat na dan...odvisno od njegove volje, imata pa mojadva hrano nastavljeno cel popoldan in si postrežeta (enim lastnikom ni to všeč, meni osebno zelo odgovarja), ko sta lačna.

Jaz tudi primešam k briketom vedno neke nove stvari veliko bolj zaradi vonja in ne toliko zaradi okusa in tudi zmerom dobivata različne stvari kot priboljške, saj verjamem, da ni nič narobe, če se kuža in njegova prebava navadita raznolike hrane. Osebno nisem pristaš enoličnega prehranjevanja, ampak razvajat pa se mi ju ne ljubi, dobita, kar je na voljo  ;)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #904 : 03 April 2009, 22:58:59
Se popolnoma strinjam s Felino glede "prisluženih briketov" na takšen ali drugačen način. Lahko si jih zaslužijo s sodelovanjem (kot nagrado za izvedeno vajo), ali pa preprosto morajo zanje sami delat (kong in podobne zadeve). Včasih, ko se mi da, jima brikete frcam, da jih lovita po tleh. Sta blazno smešni, ko se postavljata v različne prežeče poze. Ampak tega nikakor ne počnem pogosto, bolj izjemoma in tudi za lastno zabavo.

Tudi mojima je popolnoma jasno, kako jma kdo mora postreči brikete. Jaz ponavadi primešam korenček iz juhe, na drobno narezano svežo papriko, malo masla, v trdo kuhan jajček in podobne zadeve. Če jima jaz nasujem samo brikete, me gledata kot da sem usekana. Ko pa jima jih nasuje moja mama, ko me ni doma, pa pridno vse pojesta, pa čeprav ni dodatkov. Točno nas imajo naštudirane, barabe male.

ursy_ka, s katerimi briketi hraniš svojo psičko?



ursy_ka

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • najina Niki
Odgovori #905 : 10 April 2009, 14:24:35
hranim jo z briketi Tehni-cal, mi jih je priporočala prodajalka v Mr. Petu...

me pa zanima še kaj vi uporabljate proti klopom in kako jih sploh odkrijete v tej kepi dlak ;)


naja and zemy

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
  • Če psi niso v raju bi rada odšla tja kjer so oni
Odgovori #906 : 11 April 2009, 16:54:52
Jas uporabljam kar ampule frontline  se mi zdi da so še najboljše.
Drugače pa ga zdaj spomladi vsak drugi ali tretji dan temeljito prečešem in če najdem klopa ga najprej malo vrtim v obratni smeri urinega kazalca nato pa ga s pinceto odstranim:D

Lp. Danaja&Zamaro
Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem , da pes maha z repom, ne z jezikom.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #907 : 11 April 2009, 17:26:16
Med ampulami je proti klopom baje učinkovit Advantix, vendar pozor, shih tzuji ga slabo prenašajo. Poznam kar nekaj primerov, ko so se na nanos advantixa odzvali s hudo srbečico in spuščaji.

Nekateri veterinarji se sicer zavedajo, da Advantixa vsi psi ne prenašajo, ampak veliko jih tega ne ve.



Eva D.

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
  • When I look in those bright brown eyes...
Odgovori #908 : 11 April 2009, 19:48:46
Mi2 tudi uporabljama ampule frontline combo... vendar mi niso preveč všeč... ne zarad tega, ker bi ble neučinkovite, ampak nasplošno vse te ampule, ker se absorbirajo v kožo in kri  :-\... sicer nima kakih posledic (še), ampak to dejansko je strup...
Drugače pa uporabljama še Zyzek sprej, in ovratnico proti bolham in klopom, ter elektronski odganjalec... Tak da morem potrkat (tok, tok, tok po lesu), da nisva ravno gostoljubna gostitelja klopov, ker sem mu do danes dejansko samo 2 klopa odstranila s pinceto za klope... Se pa res dosti gibljema po gozdovih in travi, odkar je kratkodlak pa še toliko več.
Klope, ki se plazijo po njemu, pa niti ni težko odkrit. Po vsakem sprehodu ga dam v bano, ga stuširam po podvozju, kadar mam čas sfeniram s fenom, nato pa prečešem s krtačo in tistim kovinskim glavnikom z zelo gostimi zobmi. S to metodo sem ga rešila že nešteto klopov, ki so se plazili po njem! Je pa res, da je Endo bolj svetle barve, pa še kratkodlak, tako da res ni težko opaziti klopa tud s prostim očesom.

Naja and zemy, ne želim "dvomiti" o tvoji metodi učinkovitega odstranjevanja klopov, ampak kolikor je meni znano, je to, da če klopa najprej vrtiš v bilo kateri smeri urinega kazalca, lahko precej nevarno - enako kot tisto, ko nekateri nekakšna olja ali alkohol na pritrjenega klopa nanašajo... ker naj bi s takimi dejanji dejansko "vzemirili" klopa, ki se še vedno trudi na vse moči ostati na gostitelju, in zato je možnost, da okužen klop vbrizgne strup, veliko večja, če ga dražiš na tak način  :(... Klopa je treba odstraniti s pinceto za odstranjevanje klopov, in te so itak narete tako, da ga odstraniš v najhitrejšem možnem času (z njo ga primeš čist pri glavi (pri koži), ter zavrtiš in hkrati potegneš)...


"A dog is not almost-human, and I know of no greater insult to the canine race than to describe it as such." - John Holmes


maja-r

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #909 : 13 April 2009, 17:27:28
Zdravo!Moj Rambo je star 4 mesece in izgublja mleče zobe.Ker pa sedaj težje je brikete,mu večinoma dajem konzerve,je to mogoče narobe?Ker še nisem imela shih tzu-ja ne vem nejbolj kako to pasmo pravilno vzojit.Je zelo igriv, a boječ.Kako ga naučiti,da hodi ob nogi,ko greva na sprehod?Prosim,če mi lahko kdo pomaga in mi pove kakšen nasvet,ker je pa zelo trnast ta moj Rambo.Hvala!



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #910 : 13 April 2009, 18:24:13
Glede učenja ti priporočam pasjo šolo, glede nege in podobnih vprašanj pa se je najbolje obrniti na vzreditelja svojega psa.

Takole na daleč se bo zelo težko kaj naučiti.



maja-r

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #911 : 13 April 2009, 18:51:40
Kužek je bil pripeljan s  Slovaške, tako da vzreditelja žal ne morem vprašati za nasvet. :)
Hvala za nasvet.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #912 : 13 April 2009, 19:28:23
Zakaj pa ne? Nimaš stika z njim?

Moja vzrediteljica živi na Danskem, pa sva vsak teden na vezi. V dobi interneta in skypea to res ni več nobena umetnost.



maja-r

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #913 : 13 April 2009, 22:20:47
Lej,ker prej nisem vedela v kaj se spuščam, ko sem začela iskati kužka po internetu sem naletela na to mino, da je pač kužek bil pripeljan s Slovaške prek posrednika brez vseh papirjev oz. z ponarejenimi štampiljkami, kar je ugotovil šele živinozdravnik. Kužek je hvala bogu zdrav, posrednik pa plačuje kazen. Tako da žal ne morem imeti stikov z vzrediteljem, ker je vzreditelj neznan. Moj kuža je sedaj po mescu dni  prejel papirje,ki mu pripadajo. Na daljavo se je vse slišalo lepo in prav, kar se je kasneje pokazalo, da pač ni bilo tako.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #914 : 13 April 2009, 22:47:43
Za prvo informacijo ti priporočam, da si prebereš nasvete na tej spletni strani: www.kalsang.net

Če boš potem imela še kakšno vprašanje, me lahko kontaktiraš prek maila.

Glede kužkove plašnosti - to za pasmo ni značilno, zato predvidevam, da kot mladič pri rejcu ni bil pravilno socializiran. Če si iz Ljubljane ali okolice, ti toplo priporočam pasjo šolo Švrk Kluba za tibetanske pasme Slovenije, kjer shih tzuje in proces socializacije dobro poznajo, poleg tega je to šola, ki se specializira za majhne pse.

http://www.svrk.net/

lp



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #915 : 13 April 2009, 22:49:48
Glede prehrane: tudi v obdobju menjavanja zobkov je bolje hraniti z briketi kot s konzervami. Če težko žveči, brikete prej namoči.

Vsekakor pa ti priporočam, da kupuješ kvalitetno pasjo hrano, ki jo dobiš v trgovinah za živali. Ne kupuj v merkatorjih, šparih, tuših, ker tista hrana ni kvalitetna in zna biti celo škodljiva.

lp



ursy_ka

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • najina Niki
Odgovori #916 : 14 April 2009, 08:19:16
kako pa pri vas "umivate" zobke?
jim date kakšno kost ali jim čistite zobe na kakšen drug način ;)

Lp


maja-r

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #917 : 14 April 2009, 10:06:02
Najlepša hvala! Brikete s katerini ga haranim se imenujejo Hills, konzerve pa vedno drugačnega okusa, kupujem pa vse v trgovini za male živali. Zobke čistima z kostmi, ki nama jih je priporočal veterinar. Sva pa tudi poskusila z pasjo zobno ščetko, kar mu pa ni preveč všeč. Poskulila sva tudi od Pedegreja Denta stic, mu pa že vonj ne odgovarja.



ursy_ka

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • najina Niki
Odgovori #918 : 15 April 2009, 08:26:25
Maja-r kakšne kosti ti je pa priporočal veterinar? mi smo tudi kupili od Pedigreja Denta stic, sam nism glih prepričana da je uredu zadeva ;)


maja-r

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #919 : 15 April 2009, 10:55:22
Kosti, ki so izdelane iz svinjske kože. Pa so mu kar dobre. Dobiš jih pa v vsaki trgovini za živali, mislim, da so 0,50 evra. Moj Rambo jih ima rad. Ta pedigree mu pa smrdi, pa ne vem zakaj. Pred kratkim sva bila na obisku pri prijateljici, ki tudi ima kužka (mešančka med yorkiju in maltežanu) ona pa svojemu Maylotu hrani samo pedigree, moj se je izogibal posodice, čeprav bi drugače pojedel vse kar vidi.
 

lp



Tadeja

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #920 : 15 April 2009, 11:06:48
Izogibajte se Pedigreeja in podobnih zadev... Tako briketov, kot priboljškov. Za čiščenje zobkov so vredu Nutri dent "kosti". Kupite jih v pasjih trgovinah, so zelene barve (vsebujejo alge). Sicer je najbolje psa navaditi na umivanje zob, drugače pa mislim, da te kosti tudi fajn očistijo.
Maja-r, povej svoji prijateljici, da ima Pedigree samo 5 ali 6 % mesa, kvalitetne hrane pa nad 20 %. Pedigreeja bo pes pojedel veliko več, tako da bo cenovno na koncu na enakem, kot če bi mu kupila kvalitetne brikete, ki bi jih pojedel manj. Verjetno tudi ona ne je vsak dan hamburgerjev... Torej naj tudi psu privošči kaj bolj zdravega.  ;)

"Odgovoren si za tisto, kar si udomačil..." (A. de Saint-Exupery)


radovednež

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #921 : 19 April 2009, 15:20:12
a pozna kdo kksnega kupca za shih tzu-ja, nerodovniškega, star 5 mesecev, ker ga nujno potrebujem ker gremo cez en teden na morje in ga nobeden ne kupi. imam ga že en mesec na bolhi, sam nobeden ne klice, al pa ce predlagate kksno stran. nujno. hvala



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #922 : 19 April 2009, 15:43:12
Zakaj pa psa prodajaš?

In zakaj ga ne vzameš s sabo na morje?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #923 : 19 April 2009, 15:48:09
a pozna kdo kksnega kupca za shih tzu-ja, nerodovniškega, star 5 mesecev, ker ga nujno potrebujem ker gremo cez en teden na morje in ga nobeden ne kupi. imam ga že en mesec na bolhi, sam nobeden ne klice, al pa ce predlagate kksno stran. nujno. hvala

Psa se lahko da tudi v pasji hotel, če ga že ne morete vzeti s sabo ???



radovednež

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #924 : 21 April 2009, 20:42:25
prodajam ga zato, ker bomo šli vsak vikend na hrvaško na morje in ne mara vožnje



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #925 : 21 April 2009, 21:50:06
Pes je še mlad, vožnjo bo vzljubil, če ga boste naučili, da to ni noben bavbav.

Če imate voljo, seveda. To je glavno vprašanje.

Če je nimate, bolje da gre v drug dom.



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #926 : 21 April 2009, 21:58:20
a pozna kdo kksnega kupca za shih tzu-ja, nerodovniškega, star 5 mesecev, ker ga nujno potrebujem ker gremo cez en teden na morje in ga nobeden ne kupi. imam ga že en mesec na bolhi, sam nobeden ne klice, al pa ce predlagate kksno stran. nujno. hvala

 ::) Kakšna glupa provokacija...



sračka

  • *
    • Prispevkov: 87
    • Točke: 0
Odgovori #927 : 22 April 2009, 20:20:13
Kako to, da ste si tako hitro premislili glede psa in ga boste kar oddali? :-[
Naš šicu se zelo rad vozi z avtom, ali spi ali pa spremlja dogajanje na cesti.
Saj gre lahko z vami, tudi na hrvaško, samo potni list potrebuješ!
Mi imamo 2 psa, pa gresta vsepovsod z nami. Brez njiju si sploh ne znam predstavljat več življenja. :)



radovednež

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #928 : 22 April 2009, 20:43:43
kako pa ste ga vi navadl na vožnjo, pa kje je med vožnjo



ursy_ka

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • najina Niki
Odgovori #929 : 23 April 2009, 08:15:28
naša Niki se tut ful rada vozi z avtom nismo mel nikol problemov ;D

mi jo mamo na zadnem sedežu in smo ji kupili pas ki ga prodajajo v btcju v mr. petu in lahko leži na sedežu... drgač nekateri jih imajo v kletki sam men to ni glih ušeč...
zakaj pa ne mara vožnje a ji je mogoče slabo al zakaj sklepaš da ne mara vožnje ??? kako jo pa vi vozite v avtu?

Lp urša